Choď na obsah Choď na menu
 


MIMOVLÁDKY

 

Kto je to George Soros Prečo Slováci vždy naletia jeho lokajom

 

Mnoho ľudí si robí srandu z tých, ktorí neustále spomínajú Sorosovu nadáciu. Majú ich za debilov

 

 

 

9.2.2018 zdroj:https://www.hlavnespravy.sk/zhubny-vplyv-mimovladok-sa-uz-na-novych-generaciach-zacina-prejavovat/1305770

Zhubný vplyv mimovládok sa už na nových generáciách začína prejavovať

Mimovládne organizácie, novinári a rôzni aktivisti sponzorovaní americkým veľvyslanectvom a zahraničnými filantropmi rozbehli aktivity smerom k ovplyvňovaniu mládeže a prvovoličov. Projekt, ktorého ovocie sa má prejaviť v nasledujúcich 15 rokoch zahŕňa indoktrináciu mládeže správnymi hodnotami a jej programovanie k budúcim cieľom.

Okrem postupného pozmeňovania školských osnov, učebníc a výuky, vyrazili priamo do terénu aj prví aktivisti, ktorí vysvetľujú mládeži nebezpečenstva extrémizmu, falošných správ, zbavujú ich zbytočného strachu z nových kultúr a migrantov, či vysvetľujú prečo je naše členstvo v NATO nevyhnutné.

Medzi najnovšie projekty patrí napríklad „Rabín, kňaz a imám“, ktorí cestujú po slovenských školách a hovoria so žiakmi o tolerancii.

Známy je tiež projekt „Zabudnuté Slovensko“, ktorý navštevuje  regióny s vysokou podporou radikálnych strán a hnutí, a vyvíja aktivity proti  rôznym formám extrémizmu. Cieľom má byť vyjadrenie spolupatričnosti medzi ľuďmi z rôznych regiónov.

Projekt realizujú Andrej Bán, Maroš Pavúk, Michal Kaščák, Viera Dubačová, Michal Karako, hosťami sú Martin Klus (SaS), Róbert Ondrejcsak (Most-Híd), Pavel Traubner (ŽNO) za podpory Sorošovej Nadácie otvorenej spoločnosti v osobe Jána Orlovského a Mirky Hapalovovej z neziskovej organizácie Člověk v tísni Slovensko.

Verejnú diskusiu s názvom „Hra na pravdu – Ako sa šíria falošné správy?“ Absolvovali aj odhaľovači ruskej propagandy Juraj Smatana a Petr Nutil, s moderátorom z denníka SME Tomášom Prokopčákom. Diskusiu organizovala Nadácia otvorenej spoločnosti a Veľvyslanectvo USA na Slovensku.

Redaktorka spravodajstva RTVS, Zuzana Hanzelová, sa zase rozhodla, že založí projekt,v ktorom budú novinári chodiť po slovenských školách a presviedčať deti, aby mainstreamovým médiám verili. Hanzelová chce svojím projektom “pomôcť” stredoškolákom, aby sa nestratili v objeme informácií a “beznádeji ich rodičov” a aby sa neoddali extrémizmu.

Redaktorka RTVS Zuzana Hanzelová na besede v škole
 

Bokom nezostalo ani SND, ktoré chodí po školách hrať divadelné predstavenie Natálka, s témou nebezpečenstva extrémizmu. Cieľom projektu je nielen si predstavenie pozrieť, zamyslieť sa nad podstatou, ale najmä otvorene diskutovať. Dramaturgička spolu s režisérom a hercami sa snažia cez inscenáciu Natálka vysvetliť korene myslenia extrémistov. Odborné krytie projektu poskytol sociológ a politológ Fedor Gál. Na predstaveniach sa zúčastňuje aj štáb verejnoprávnej RTVS.

Tieto spoločné aktivity americkej vlády a Sorošovych nadácií majú za cieľ vychovať novú generáciu zväzákov, podobných tým z bývalého režimu.

Čo dokáže urobiť takáto indoktrinácia so slabšími jedincami vidieť aj na príklade najmladšieho politického komentátora Martina Kubeša.

V rozhovore ktorý s nim urobila XTV sa od 15 ročného politika dozviete, že islam nie je pre našu krajinu žiadny problém a kvóty, ktoré stanovila Európska únia na prijímanie migrantov, sú až smiešne malé a nedostačujúce.

„Ak by som bol v Európskom parlamente, loboval by som za to, aby počet utečencov bol vyšší. Je našou humanitárnou povinnosťou pomôcť tým ľudom, ktorí sú v núdzi. Mali by sme vytvoriť programy a kurzy pre začleňovanie utečencov a až by sme mali kvalitne zostavený program, tak potom by sme mohli ten počet utečencov výrazne zvýšiť. Multikultúrna spoločnosť je v mnohých ohľadoch lepšia ako spoločnosť v ktorej prevláda jeden zvyk, jedna tradícia, jedno náboženstvo. V multikultúrnej spoločnosti je ľahšie nájsť seba samého, otázka sebarealizácie je v tomto ohľade citeľne jednoduchšia, pretože máte viac možností“.

Martin Kubeš : islám není pro ČR žádný problém.

(https://www.facebook.com/XTV.CZ/videos/821541464674014/)

Nie je jediným dospievajúcim, na ktorom sa takto prejavila mimovládna propaganda. V Prostějově sa stal známou postavou študent Jakub Čech, ktorý sa zaujíma o verejné dianie tým, že neustále podáva podnety na mestské zastupiteľstvo. V roku 2016 ho preto organizácia Člověk v tísni vyznamenala cenou Gratias Tibi.

Vaclav Klaus ml. ho však ohodnotil úplne naopak, „Tento mladý človek už toho veľmi veľa v živote dokázal. Udal asi 4 ľudí. Možno viac. Ale márna vec, pokiaľ neudá vlastných rodičov, bude stále svetovou jednotkou Pavlík Morozov – mladý hrdina sovietskej kolektivizácie.

Aktivista Čech si z kritiky Klausa mladšieho ťažkú hlavu nerobil a odpovedal svojskou logikou, „Oznámiť niečo polícii alebo orgánu demokratického právneho štátu je predsa niečo úplne iné, ako keď niekto udával za minulého režimu Štátnej bezpečnosti alebo za nacistov gestapu“. (viac TU)

Do tretice zarezonoval aj najmladší predseda Strany zelených Matěj Stropnický ktorý k zvoleniu Donalda Trumpa za prezidenta uviedol: “Víťazstvo Trumpa je zúfalý pokus o návrat nadvlády bieleho muža vo svete, ktorý už bielym mužom nepatrí.“ (viac TU)

Na Slovensku podobne propagandou postihnutú mládež predstavujú organizátori pochodov proti korupcii – Karolína Farská, ktorá je členkou Slovenskej debatnej asociácie, ktorú financujú Sorošové mimovládne organizácie, ako napr. Nadácia otvorenej spoločnosti a jej spolužiak David Straka, ktorý sa preslávil tým, že nevedel odpovedať novinárke na otázky o čom sú kauzy, ktorých vyšetrenie požaduje.

Mimovládni aktivisti pod logom OSF a US embassy

Z týchto aktivít je evidentné, že nadnárodná korporátna moc si plánuje udržať podporu práve naprogramovaním budúcich generácii, keď dúfa, že pomocou znižovania kvality školstva, ničením národnej, kultúrnej, náboženskej a rasovej identity vychová dezorientované individuá, ktoré bude vedieť ovládať, pretože súčasné generácie ukotvené v tradičných hodnotách už pri strate informačného monopolu ovládať nedokáže.

 

 

 

2017 zdroj: http://afinabul.blog.cz/1709/patnastrocny-kapitan

Päťnásťročný kapitán

Nejde zďaleka o humor. Ide o peknú ukážku, ako je celá neomarxistická ideológia komplet strčená do deciek už na základnej škole a ako sú tieto schopné ju celú zožrať. A ako sú neschopné sa brániť.
Reklama
Akýsi 15 ročný Martin Kubeš sa vyjadruje, že islám nie je nebezpečenstvo a kvóty pre Českú republiku sú smiešne malé.
Treba vidieť. Najprv vidieť až potom čítať dalej.
 
Človek sa zamyslí, že takýchto zombies z vlastných detí zatiaľ nerobil žiaden systém na svete, ani ten najhorší komunistický. Tento systém robí z deciek nielen naprogramovaných fanatikov, ale ešte k tomu ich aj oberá o vôľu, o dôstojnosť a charakter. Tento "aktivista" nie je až taká výnimka - to sa zhodnú všetci, čo s touto vekovou kategóriou prichádzaju do styku.
Otázka je, či to nie je trocha nefér vyťahovať práve slabý dorast. Ale okrem toho, že tento dorast je hádzaný do ringu svojimi manipulátormi, nie nami, okrem toho nám tento dorast umožňuje vidieť, aké sú tie ideológie v čírej forme, dovolí nám vidieť, že tieto myšlienky slniečkárska mládež aj dospelí nemajú získané nejakými skúsenosťami, ale že ich dostávaju hotové už na základných školách.
Navyše zas treba pripomenúť jedno: nepriateľa treba zraniť nie tam, kde je najlepšie pripravený, ale tam, kde je najslabší. Treba poznať najslabšiu slniečkarsku svoloč a rozmiaždiť ako prvých práve týchto červov. Jedná sa o otázky života a smrti celých národov, takže jednať treba bez ohľadu na to, či je niekto psychopat lebo "len" hlupák. Je pravda, že skutočný zabijáci k nám prichádzajú zvonku, ale vysporiadať sa treba v prvom rade s takýmito síce slabými, ale o to zákernejšími zradcami priamo v našom tábore.
A ešte jedna vec.
Dnes som náhodou krátko narazil na otázku o šírení nenávisti. No, mne sú tieto ideologické zákazy do veľkej miery ľahostajné, ale aj tak pripomínam, že nechcem šíriť nenávisť. Žiadnu nenávisť, prosím vás - treba ich zničiť bez akýchkoľvek emócií, čo najviac chladnokrvne a systematicky.
Príjemný biely deň prajem.
http://nadhlad.com/content/patnastrocny-kapitan

 

 


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

zabudnute-slovensko-no-....jpg

 

Jak fungují neziskovky: Kam mizí naše peníze?    

 

Mimovládky "MY ROZHODNEME" voľby!!!!!!!!

"MY ROZHODNEME" v kampani nedovolíme témy ako národ, vlasť, rodina povedal manipulátor Pavol Demeš. Podieľal a podieľa sa na ovplyvňovaní verejnej mienky následkom čoho svojho času parlament ovládli gorily a Slovensko prišlo o strategické podniky

 

 

ODHALENIE: KTO ŠKOLÍ SLOVENSKÝCH SLNIEČKAROV? Na Slovensko prišli agenti z mimovládky Bellingcat, aby dali školenie slovenským liberálom. Vraj na počesť Kuciaka. Tak som sa na súdruhov z Bellingcat pozrel trochu bližšie - hádajte, v čom majú prsty a kto ich financuje? A hádajte, kto zo slovenských žurnalistov bol na tomto tajomnom školení... Viete, ľudia si myslia, že vraždu Jána Kuciaka zneužili... To ale nebolo zneužitie. To bola spravodajská operácia...

 

 

zdroj: https://www.protiproud.cz/politika/4929-slovensko-na-kraji-propasti-sorosovci-se-chystaji-uchopit-moc-neziskovky-a-oligarchove-v-akci-vyhrozovani-narodovcum-budu-mit-vlastenci-silu-utok-odrazit-pred-rozhodujici-bitvou-o-prevraceni-charakteru-zeme.htm?fbclid=IwAR1DluXvxWf_v6h2I7gxkxizWnPcRONpTSLQWYj8KLMb51n7FAkd45JzGXI

Slovensko na kraji propasti: Sorosovci se chystají uchopit moc. Neziskovky a oligarchové v akci. Vyhrožování národovcům. Budu mít vlastenci sílu útok odrazit? Před rozhodující bitvou o převrácení charakteru země

17. 2. 2020Rafael Rafaj - spolupracovník Protiproudu v Bratislavě - popisuje čtrnáct dní před parlamentními volbami Slovensko jako krajinu před rozhodující bitvou mezi bruselskými globalisty a silami věrnými národu

Na Slovensku paralelně probíhá několik zásadních konfliktů. Psychologická válka mediálního mainstreamu pro manipulaci veřejného mínění, při indoktrinaci dlouhodobou majdanizací znejistěných lidí, se nese na  klasickém předvolebním krédu "změna". A protože v každé válce je třeba určit nepřítele, opozice v boji o změnu dosavadního charakteru Slovenska vše "vysviňuje". Dokonce i propagandistickým filmovým snímkem Sviňa...

To zde ale bylo vždy. Proto mne více trápí válka proti národní suverenitě Slovenska. Do tažení za výměnu vládní garnitury se spojily nové subjekty spolu s opozicí, která v podstatě deset let nedokázala přesvědčit voliče o svých kvalitách. Nesourodé subjekty pojí společný nepřítel.

Jako výsadkáři v týlu se do boje za změnu směrem k sorošovskému typu "otevřené společnosti" (pod záminkou boje proti korupci) zapojily osvědčené politické neziskovky. Pavol Demeš, šedá eminence organizování převratů (barevných revolucí) nejen na Slovensku, ale v celé východní Evropě, určil koridor veřejného diskurzu: "Neziskovky musí zvednout hlavy ... a nesmí dovolit, aby se začalo parazitovat na strachu a tématech, jako je národ, vlast, rodina a podobně" ...

Nová strana exprezidenta Andreje Kisky Za ľudí proto používá volební slogan velmi podobný Demešově výzvě: HLAVU HORE!

Když zloděj křičí chyťte zloděje

Politické neziskovky se poprvé aktivně a naplno zapojily již ve volbách v roce 1998, kdy se jim spolu s opozicí podařilo odstavit tehdejšího premiéra Vladimíra Mečiara. Scénář, taktika a strategie se tomu dnes podobají jako vejce vejci. S tou novinkou, že aktivisté z neziskovek se již přímo objevují i na kandidátních listinách liberálních a opozičních subjektů.

Čtyři roky jim média, včetně veřejnoprávních, dávala mediální prostor jako "expertům" na různá témata. Tím se stávali mediálně známými osobami, které tak dnes mají předstih před ostatními. Jde o precedens, kdy se aktivisté a představitelé nevládních organizací stávají politiky - kandidáty nebo přímo funkcionáři stran. Tím se smazává hranice oddělující dosud formálně nevládní sektor od vládní moci. Typickým příkladem je lídr iniciativy Za slušné Slovensko Juraj Šeliga na kandidátce Kiskovy strany Za ľudí, ačkoli se jako mluvčí protestů #All for Jan dušoval, že se do politiky vtáhnout nedá.

Předhozená stopa údajného napojení vrahů novináře Jana Kuciaka na úřad slovenské vlády, ani "italská stopa" se mezitím nepotvrdily. Chytnul se však narativ "vládní mafie", který se liberálním mainstreamem a opozicí vráží jako klín do mozků slovenské veřejnosti a podněcuje blbou náladu. Jestliže státní mafie nezabíjela, tak prý alespoň krade, takto to otočili scénáristé "změny".

Paradoxně se ale současně na Slovensku rozšířil tajně natočený rozhovor bývalého popradského mafiána s jeho bílým koněm, kteří před lety Andreji Kiskovi prodávali ukradené pozemky. Z dialogu vyplývá, že Kiska minimálně bílého koně mafiána i pozadí dobře znal. Předvolební kampaň se tak zvrhla do čistě emocionální roviny, určené zejména negativismem a obecným zhnusením z politiky. V pozadí je cítit rukopis dalšího šamana změn, Saula Alinského s jeho metodou name & shame (označ a zhanob), nasměrovanou zejména vůči Slovenské národní straně pro zesměšňování jejího předsedy a šéfa parlamentu Andreje Danka.

Dehumanizace

Aktivisté z politických neziskovek a "angažovaní" liberální novináři dělají stejně špinavou a morálně odpornou práci jako jejich předchůdci z dob rudé totality. Tato liberální diktatura na donedávna ještě konzervativním Slovensku je však pestřejší a špinavosti dělá zásadně z "humánních" a lidskoprávních důvodů... Přeloženo do normálního jazyka: aplikováním dogmat rozvratných ideologií (multikulturalismu, gender agendy, neomarxismu, změn v myšlení - čili "pokroku") jsou členové bratislavské kavárny stejně posedlí a zfanatizovaní jako jejich marxisticko-leninští předchůdci.

Úderkám pouličních "nevládních aktivistů", iniciativ, platforem a asociací chybí už jen legitimace, že mohou neomezeně omezovat svobodu názoru, projevu, listovní svobodu i svobodu soukromí. Jako v Dostojevského Zločinu a trestu: všechno je dovoleno, pokud se to použije proti "nepřátelům změn a pokroku". Agresivní liberální fašismus bojující proti údajnému "národoveckému fašismu" vtáhl veřejnost do pouličních střetů s narušováním předvolebních shromáždění "názorových nepřátel demokracie".

Nebývalou vlnu nesnášenlivosti mezi protikladnými skupinami občanů sice formálně kritizovala i prezidentka Zuzana Čaputová, avšak "hejtovou" konfrontaci eskaluje právě její mateřská strana Progresívne Slovensko, jejíž lídr Michal Truban na poutačích hlásá "Mladá síla - Do nich!"

Totalitní praktiky

Po vraždě novináře Kuciaka se nátlakovému třetímu sektoru spolu s médii podařilo vyvinout tlak na policii, prokuraturu i soudy, které jako za Urválka vykonávají s rozvázánýma rukama angažovanou vícepráci. Finišuje obvinění Mariána Kočnera ve věci vraždy a spolu s bývalým ministrem a ředitelem TV Markíza Pavlem Ruskem i za údajné falšování směnek. Rusko otevřeně hovoří o monsterprocesu řízeném z ambasády USA kvůli vlastnické struktuře soukromé televize.

Do šikany se aktivně zapojuje i speciální Národná kriminálna agentura (NAKA). Kritické hlasy vůči nedotknutelným "nositelům změny" umlčují justiční orgány omezováním svobody slova na alternativních portálech. Došlo dokonce na precedens, který lze přirovnat k zavření poslance M. Sládka v 90. letech před volbou Václava Havla. Dva alternativní novináře a bloggery Vaskyho a Daňa drželi ve vazbě za jejich kritické články více než měsíc! Musela se ozvat jedna z organizací bývalých politických vězňů otevřeným dopisem se žádostí o jejich propuštění a pohrůžkou, že bude informovat mezinárodní organizaci INTERASSO a Radu Evropy o totalitních praktikách jako za režimu před rokem 89.

Cui bono "změny"?

Předvolební boj nemá za cíl pouze porazit vládní tandem Smer-SD a SNS, ale také vyměnit dosavadní oligarchy za nové. Do omezování svobody slova se zapojilo i nejsilnější seskupení milionářů z IT sektoru - ESET. Chtěli, aby soud nařídil smazat kritické statusy poslance Luboše Blahy (Smer-SD) na adresu sponzoringu nových liberálních subjektů majiteli ESET-u, kteří společně disponují majetkem ve výši 2,5 miliardy eur. Ti mimochodem dotovali i prezidentskou kampaň Zuzany Čaputové.

Slovensku tak hrozí nová neototalitní názorová i mocenská jednobarevnost. Jedno mocenské spektrum může mít po volbách v rukou úřad prezidenta, premiéra, předsedy parlamentu i šéfa ústavního soudu... Prezidentka i opozice si brousí zuby i na volbu generálního prokurátora a stejný osud zřejmě stihne i funkci policejního prezidenta.

Nebezpečnou koncentraci moci si však mnohé skupiny voličů neuvědomují. Zejména mladá generace, která komunistickou totalitu nezažila. Další lidé jsou už prostě jen otrávení negativními mediálním zprávami a rádi by toto mučení negativismem už ukončili čímkoli. Až opadnou vybičované emoce, teprve pozdě poznají, že se nechali utáhnout na hodně převařené nudli.

Po "bodu zlomu" (slogan Progresivního Slovenska) jim to ovšem už moc platné nebude. V politice - pokud nejste na straně těch, kteří špatné volební výsledky "korigují" organizováním Majdnanů a barevných revolucí - lze reklamace uplatnit až za další čtyři roky.

 

 

zdroj:https://blog.infovojna.sk/zuzana-stevulova-bojovnicka-za-utecencov-kandidatka-psspolu-14-miesto/?fbclid=IwAR0aYxBYCzItBzXCT84yJSsflygRppSyNNRbWf7fALowYSVh3bsTb0bVXB0

Zuzana Števulová – bojovníčka za utečencov, kandidátka PS+SPOLU 14.miesto

Števulová je právnička a riaditeľka Ligy za ľudské práva, ktorá sa od roku 2005 venuje pomoci cudzincom a utečencom na Slovensku. V roku 2016 bola ocenená cenou International Women of Courage za statočnosť pri obhajobe práv utečencov. 

Na stretnutie prišla útla usmievavá mladá žena v sprievode svojho priateľa, Azima Farhadiho pôvodom z Afganistanu.

 

Števulová bola na viacerých školeniach v USA, s najvyššími predstaviteľmi a mnohí ju označujú ako zahraničnú agentku na Slovensku.

 

stojíte na čele organizácie, ktorá pomáha utečencom z rôznych krajín integrovať sa na Slovensku. Prečo si myslíte, že sú prínosom pre našu krajinu?

Ja by som vlastne vôbec nezačínala tým prínosom, skôr by som zdôraznila práve to, že pri pomoci utečencom nejde o to, či ten konkrétny človek bude alebo nebude prínosom pre krajinu, ale ide hlavne o záchranu jeho holého ľudského života.

 

článok: https://www.tyzden.sk/spolocnost/48624/zuzana-stevulova-nebojim-sa-islamu/

Aj takúto reakciu dostala

 

Vedie mimovládku Liga za ľudské práva, kde v roku 2016 figurovali osoby: Helena Tužinská, členka správnej rady, Zuzana Bargerová, členka, Lucia Vlasáková, finančná manažérka, Barbora Meššová, právnička, Katarína Fajnorová, členka správnej rady, Monika Chaloupková, právnička, Zuzana Kažimírová, finančná manažérka, Zuzana Števulová, predsedníčka, Miroslava Mittelmannová, spolupracujúca advokátka.

 

V roku 2016 ako sama priznáva sa snažila manipulovať verejnú mienku v prospech utečencov a imigrácie. Od roku 2005 táto mimovládka  „manipuluje“ študentov právnickej fakulty v Trnave.

 

Ako píše vo svojej výročnej správe, za peniaze Sorosovej Otvorenej spoločnosti pomáhali imigrantom.

 

Aj v ďalšej časti výročnej správy píše o manipulácii verejnej mienky na Slovensku v prospech imigrantov a imigrácie, tiež s podporou Sorosovej otvorenej spoločnosti.

zdroj: http://www.old.hrl.sk/sites/default/files/documents/vyrocna_sprava_liga_za_ludske_prava_2016.pdf

Mimovládka získala za rok 2016 vyše 200 000 EUR, z toho väčšina išla na platy, cestovné a stravu. Ak máte priestor kontaktujte pani Števulovú, koľko mala príjem za jednotlivé roky. Pod 2000 EUR mesačne to nebude. Už chápete zmysel mimovládok? Ide len o čistý egoizmus ľudí, ktorí by inde zamestnanie nenašli.

 

Kandidátka Progresívne Slovensko + Spolu:

 

Túto mimovládku v roku 2018 obdarila Ficova, Dankova a Bugarova vláda sumou vyše 100 000 EUR.

http://www.prehladsprav.sk/liga-za-ludske-prava-dostane-109-78608-eur/330

 

 

 

Pred parlamentnými voľbami 2020 sa mobilizovali aj mimovládky a OZ.

mladi proti fasizmu pred volbami 2020

volby 2020 neziskovka PostBellum

Jak fungují neziskovky: Kam mizí naše peníze?

 

Príspevky

Čo sú a k čomu slúžia, neziskové a mimovládne organizácie? Je čas pochopiť túto špinavú hru, ich špinavých financií!

21. 2. 2020

 

Naše mimovládky potrebujú väčšiu angažovanosť domácich sponzorov, tvrdí reprezentantka NED

5. 1. 2020

 

GLOBSEC

5. 1. 2020

 

Člověk v tísni

14. 12. 2019

 

Mimovládky / KAMPAŇ A DOSŤ

29. 2. 2016

 
Celý príspevok | Rubrika: MIMOVLÁDKY | Komentáre: 0

Neziskovky sťa paraziti.

4. 1. 2016

 
Celý príspevok | Rubrika: MIMOVLÁDKY | Komentáre: 0

KTO ZA KOHO KOPE I .

26. 9. 2014

 
Celý príspevok | Rubrika: MIMOVLÁDKY | Komentáre: 0