Choď na obsah Choď na menu
 


GLOBSEC

zdroj: wikipedia
GLOBSEC je nepolitická mimovládní organizace se sídlem v Bratislavě. Její hlavní aktivita je každoroční GLOBSEC Bratislava Global Security Forum, které organizuje od roku 2005. Mezi jiné projekty patří konference Tatra Summit o evropských záležitostech nebo Chateau Béla Central European Strategic Forum. Její think tank zvaný GLOBSEC Policy Institute prezentuje širokou výskumní oblast založenou na čtyřech pilířích (popis dále). Hlavními produkty jsou politické studie a analýzy rozličních tém v oblasti mezinárodní politiky a bezpečnosti.
 
GLOBSEC vychází z tradice nezávislé mimovládní organizace Slovenská atlantická komise (Slovak Atlantic Commission – SAC), ktorou v roce 1993 založila skupina slovenských diplomatů. Cílem SAC bylo pomáhat integraci Slovenska do NATO a Evropské unie. Tyto plány se naplnili v roce 2004 a o rok později se do SAC přidala skupina studentů z Univerzity Mateja Bela v Banské Bystřici. V roce 2005 tato skupina založila každoroční GLOBSEC Bratislava Global Security Forum pod vedením budoucího prezidenta GLOBSEC Róberta Vasse.
 
 
 
zdroj: https://m.facebook.com/LBlaha/posts/2224766447761922?comment_id=2224777334427500&reply_comment_id=2225225004382733

Ľuboš Blaha

Pozrel som sa bližšie na mimovládku GLOBSEC a poviem vám úprimne, priatelia, padne vám sánka. Toto stojí za to si prečítať. Toto je normálne, že chobotnica.

KTO FINANCUJE DANIELA MILA?

O čo ide. V denníku SME na mňa v týchto dňoch zaútočil zamestnanec tejto organizácie Daniel Milo, a to veľmi nevyberaným spôsobom - jeho hejty voči Rusku sú na úrovni Adolfa Hitlera. Jeho článok považujem za obludný, a preto som sa rozhodol bližšie preskúmať, čo je vlastne zač ten GLOBSEC, pre ktorý pracuje.

Otázka je, z čoho je vlastne pán Milo platený, aby písal takéto propagandistické článočky. Vyzerá to tak, že predovšetkým z peňazí daňových poplatníkov - haló, z našich peňazí, z peňazí všetkých občanov SR.

Keď som zistil, aké horibilné sumy dostáva mimovládka GLOBSEC od rezortu zahraničia, skoro som spadol zo stoličky.

GLOBSEC AKO ŠTEDRO DOTOVANÁ MIMOVLÁDKA

Vypichnem niekoľko faktov z blogu Artura Bekmatova, ktorý bol pred Vianocami uverejnený na Pravde pod názvom "Militaristi z mimovládky GLOBSEC pripravujú verejnú správu na „hybridné hrozby“. Za státisíce eur."

Podľa tohto článku GLOBSEC nie je iba rovnomenná konferencia, ktorá sa každoročne organizuje, aby sa na Slovensku stretli atlantisti a rusofóbovia z celého sveta, ale je to zároveň sieť niekoľkých inštitúcií s rôznymi štatútmi – od občianskeho združenia cez think-tank až po spoločnosť s ručením obmedzeným.

A vďaka tomu GLOBSEC cucia štát z peňazí, ktoré by sa dali využiť na milión lepších vecí. Veď posúďte sami.

MILIÓN EUR LEN ZA TENTO ROK!!!

Len tento rok ministerstvo zahraničia odkleplo GLOBSEC-u 340 000 eur na organizáciu konferencie.

Na ďalšiu konferenciu v Tatrách to bolo 100 000 euro a keďže prispeli aj ďalšie rezorty, dvojdňová konferencia v Tatrách tak vyšla štát na 370 000 eur.

Liberálne médiá, ktoré za iných okolností rozoberajú každý cent pri výdavkoch štátu, veselo tlieskali. Ako inak.

Ale to nie je všetko. GLOBSEC dostal aj zákazku na to, aby vyprodukoval niekoľko textov či "školení" na tému hybridnej vojny.

Čiže - za peniaze štátu si niekto bude veselo kopať do Ruska a produkovať nezmyselné propagandistické pamflety. GLOBSEC-u za toto pristane na účte 320 000 eur.

To sme už dohromady na milióne eur pre GLOBSEC len za tento rok!

RUSOFÓBIA ZA ŠTÁTNE?

S miliónom eur na účte nie je problém financovať oddaných zamestnancov, ktorí v prípade potreby napíšu do SME nenávistný článoček proti Blahovi či iným "nepriateľom ľudu", keď si dovolia vyjadriť iný názor. Aké jednoduché!

Ak k tomu pridáme ďalšie granty od rôznych atlantických kamarátov, GLOBSEC sa topí v peniazoch. A jedinou úlohou tejto mimovládky je mobilizovať verejnú mienku proti Rusku.

A samozrejme - tvoriť jednostrannú propagandu v prospech NATO. Za peniaze daňových poplatníkov a zahraničných donorov.

ZA PENIAZE ŠTÁTU ÚTOKY NA POSLANCOV?

Keď vládni poslanci prejavia kritický názor na Bezpečnostnú stratégiu SR, ktorú rezort pripravil, úlohou takýchto mimovládok je zjavne spustiť paľbu.

Najskôr petícia, ktorú podpíšu mimovládky, nacucnuté na rezort, prípadne Washington. Vrátane GLOBSEC-u. Potom blogy a články. Opäť od zamestnancov mimovládok, nacucnutých na rezort či Washington.

Rozbehne sa zúrivá kampaň proti Blahovi a všetkým "ľavicovým extrémistom", ktorí si dovolili spochybniť veľkého brata. Kampaň, ktorú nepriamo financuje štát. Proti vlastným poslancom. Fantastické.

ZA ASISTENCIE FINANČNÝCH SKUPÍN

Vďaka takejto finančnej schéme sa vytvára ilúzia, že všetci odborníci na zemeguli sú proatlantickí, milujú USA a nenávidia Rusko, zatiaľ čo priateľskejšie vzťahy s Ruskom a menej servilnosti voči USA chcú len "extrémisti".

K šíreniu tohto nezmyslu radi prispejú liberálne denníky, ktoré vlastnia finančné skupiny Penta či Eset.

A na svete máme štvanicu proti Blahovi, Paškovi a ďalším poslancom, ktorí si dovolili vyjadriť nesúhlas s Bezpečnostnou stratégiou či s prehnanou upnutosťou na NATO.

Nie, priatelia, článok Daniela Mila v SME nie je nevinným názorom nejakého nestranného odborníka. Je súčasťou kampane mimovládnej organizácie, ktorá dostala od štátu len za minulý rok zhruba milión eur. A toto je problém. Vážny problém.

AK NEHEJTUJEŠ RUSKO, VRAJ SI RUSKÝ AGENT - A NAOPAK TO NEPLATÍ?

Keď na Slovensku ktokoľvek napíše niečo pozitívne o Rusku, atlantisti okamžite prskajú, že ide určite o ruského agenta.

Hľadajú sa dôkazy, či dotyčný obhajca Ruska niekedy nedostal od Ruska dvesto rubľov cez nejaký grant alebo - nedajbože - či sa nestretol s nejakým ruským občanom.

Živia sa neskutočné konšpirácie o každom, kto má iný názor. Lebo mať iný názor, to musí byť hybridná vojna!

GLOBSEC VEDIE HYBRIDNÚ VOJNU

Ale keď tu niekto financuje pochybné mimovládky na to, aby v médiách jednostranne propagovali americké záujmy, tak to už vraj hybridná vojna nie je - to vlastne netreba zisťovať, odkiaľ majú granty, platy, financie. Nikoho nezaujíma, kto platí Daniela Mila. A za čo.

Prepáčte, ale ak si niečo zaslúži pomenovanie hybridná vojna, tak potom je to práve to, čo robí GLOBSEC. Mimovládka, ktorá je platená za to, aby útočila na vládnych poslancov.

NASTRČENÉ MIMOVLÁDKY

Ja osobne to považujem za škandál. A budem zisťovať, koľko takýchto nastrčených mimovládok na Slovensku pôsobí a koľko z nich financuje štát či zahraničné nadácie. Lebo toto, čo sa deje, je niečo šialené. Toto je útok na parlament.

Tu ide o Slovensko - o našu demokraciu, o našu suverenitu, o slobodu slova. Toto nesmieme tolerovať.

Štát takéto pochybné mimovládky jednoducho nesmie financovať ani jediným centom. Sú extrémne jednostranné, agresívne a nebezpečné.

 

 

 

zdroj:https://www.hlavnydennik.sk/2019/06/08/skandal-konferencia-globsec-stala-900-000-eur-viac-ako-76-zaplatia-danovi-poplatnici/

ŠKANDÁL: Konferencia Globsec stála 900 000 eur. Viac ako 76% zaplatia daňoví poplatníci

Výdavky za trojdňovú konferenciu GLOBSEC presiahli sumu 900 000 eur. Vyše 76% zo spomínanej sumy zaplatí štát cez dotácie od jednotlivých rezortov.

Mimovládna organizácia GLOBSEC dostane od štátu na organizáciu konferencie až 700 000 eur. Na Centrálnom registri zmlúv sa dá nájsť aj materiál ministerstva zahraničných vecí, ktorý objasňuje jednotlivé položky.

Ministerstvo financií sa zaviazalo poskytnúť 175 000 eur, Ministerstvo vnútra 175 000 eur a Ministerstvo zahraničných vecí 350 000 eur. Dokopy teda štát podporí konferenciu sumou 700 000 eur. V prepočte to vychádza tak, že na jeden deň konferencie je vyčlenených 300 tisíc eur.

Zmluvy, ktoré GLOBSEC uzavrel s ministerstvami, majú rôzne formy. Pri MZV ide o Dohodu o strategickom partnerstve.  350-tisícový príspevok rieši zas s názvom Vykonávací protokol.

175-tisícový príspevok od MF je tiež zakotvený v Dohode o strategickom partnerstve. Ministerstvo vnútra zas pracuje so Zmluvou o spolupráci, ktorá je v Centrálnom registri zmlúv vedená na 0 eur. Ak si ju človek prečíta, zistí, že ministerstvo sa jej podpisom zaviazalo poskytnúť dotáciu na konferenciu vo výške 175 tisíc eur.

Pokiaľ by konferencia bola súkromným podujatím nič proti tomu. Avšak prečo by mali daňoví poplatníci financovať mimikry zbrojných lobistov s rétorikou vojnových štváčov?

Na túto otázku si odpovedzte sami. Najmä v čase, keď Všeobecná zdravotná poisťovňa odkladá operácie pacientov v ohrození života.

Naozaj je toto to, čo potrebujeme?

 

 

 

zdroj: https://zemavek.sk/globsec-slovensko-v-ruskom-ohrozeni-nastastie-tu-mame-zomri-a-dennik-n/

GLOBSEC: Slovensko v ruskom ohrození, našťastie tu máme ZOMRI a denník N

 

Medzinárodný bezpečnostný think-thank so sídlom v Bratislave GLOBSEC vydal ešte v roku 2017 štúdiu „Index zraniteľnosti voči podvratnému ruského vplyvu v strednej Európe“. GLOBSEC je predĺženou rukou amerických záujmov u nás, organizuje konferencie o bezpečnosti, ktoré navštevujú aj slovenskí vrcholoví politici. Preto je trochu pokrytecké (i keď pochopiteľné), keď organizácia podporujúca vplyv jednej veľmoci, straší vplyvom tej druhej.

GLOBSEC hodnotil situáciu v krajinách V4, pričom najvyšší index zraniteľnosti (57 zo 100) pridelil Maďarsku, potom Slovensku (51), Česku (38) a napokon Poľsku (30). Strašné riziko, že Slovensko podľahne ruskej propagande a odtrhne sa od rodiny západných demokratických krajín, má spočívať najmä v tom, že obyvateľstvo tu tradične pociťuje vysoké sympatie voči ruskému národu a zároveň sú tu rozšírené antiamerické nálady a nízka podpora NATO. A navyše, slovenské vládne strany Smer a SNS sú podľa štúdie voči Rusku „priateľsky pragmatické“, teda chcú s ním normálne vychádzať a obchodovať. Tak to je už naozaj len krôčik k tomu, aby sme sa vydali do rúk Putinovi ako jeho kolónia. Navyše, niektorí politici (vrchol drzosti) poskytli rozhovory alternatívnym médiám, ktoré sú otvorene proruské.

Našťastie tu máme podľa GLOBSEC-u facebookovú stránku ZOMRI, ktorá s humorom demaskuje ruskú propagandu, denník N, ktorý vydal príručku o kritickom myslení pre školy alebo Juraja Smatanu, ktorý vypracoval zoznam konšpirátorov.

Takže milí čitatelia, prestaňme krivdiť ZOMRI alebo denníku N, oni nás vlastne len chcú zachrániť pred smrteľným nebezpečenstvom z východu. Celú štúdiu (v angličtine) si môžete pozrieť tu: https://www.globsec.org/wp-content/uploads/2018/04/GLOBSEC_Vulnerability_Index.pdf.

 

 

 

zdroj: https://www.facebook.com/slobodnyvyber/videos/520135968582853/

Na stránke Ľuba Hrica sa objavil záznam z tlačovej besedy mimovládky Globsec https://www.facebook.com/hricalubos1/videos/430486724506162/

Za pozornosť stojí nielen to video, ale aj komentár Ľuba Hrica nezabudnite si na neho kliknúť. Slobodný výber bol v tej prezentácii spomenutý tiež - vraj ako médium s problematickým obsahom. Pritom jedno z kritérií problematického obsahu bol nedostatok opačného názoru a hodnotený ako polarizajúci.

OK, povedzme, že majú pravdu, že Slobodný výber polarizuje a neprezentuje opačné názory. Je zaujímavé, že podobný argument Globsec neaplikoval napríklad na médiá ako SME, či Denník N, ktoré polarizujú, šíria nenávisť a nedávajú priestor opačným názorom. Slobodný výber sa pritom opačným názorom nebráni, dokonca sme svojho času ponúkali priestor ľuďom z opačného tábora. Samozrejme, nikto sa neozval - ešte by nás náhodou legitimizovali .D

Pritom je tiež zaujímajé, že sa oháňajú autoritou stránky konspiratori a portálu blbec. Iste, tie názvy znejú trocha divne, ale rovnako divný je aj ich obsah a subjektivita zaraďovania do rebríčkov. Stránka konspiratori totiž vznikla ako projekt na potieranie konkurencie v oblasti reklamy a dnes je to projekt na likvidáciu nesúhlasných názorov. Stránka blbec zásadne sleduje, "hodnotí" a kategorizuje iba názory, ktoré nie sú (podľa dikcie minulej doby) v súlade s jednotnou líniou strany a vlády. Je to taká soft ŠtB pre 21.storočie

Treba ešte pripomenúť jednu mimoriadne dôležitú vec vec. Hoci mimovládka Globsec dostáva peniaze aj zo Slovenska, projekt, z ktorého bolo dané video, bol podľa priznania autorov projektu financovaný nadáciou National Endowment for Democracy https://www.facebook.com/GLOBSECforum/posts/10157824397143430. Pre tých, čo nechápu význam tejto informácie je dobré vedieť, že ide o nadáciu financovanú Kongresom USA, čiže podporuje americké záujmy vo svete. Mimovládna organizácia Globsec je podľa kritérií samotných USA a zákona FARA lobistickou organizáciou presadzujúcou zahraničný záujem - zjednodušene "zahraničný agent". Aké má právo hodnotiť zahraničný agent slovenský verejný priestor? Čo potom médiá, ktoré to prezentujú ako slovo božie, vlastne obhajujú?

V kalendári sa síce píše pomaly rok 2020, ale myslenie ľudí bažiacich po moci sa nezmenilo. Neozväzáci opať bojujú, ale už nie proti štvavým západným vysielačkám, ale proti "problematickým" názorom.

 

 

globsec.jpg