Choď na obsah Choď na menu
 


Zdravotníctvo v súkromných rukách / Predpíš liek a dostaneš 2500 evri.

28. 7. 2011
 
zdroj: https://www.extraplus.sk/clanok/matovicova-vlada-bez-hanby-podporuje-korupciu-pentu/?fbclid=IwAR01DlwAPt9eY9cMjDKWiwF29PbqCjVFwb4KSXXLO5kIbViWi0MFmI8MlhY

MATOVIČOVA VLÁDA BEZ HANBY PODPORUJE KORUPCIU a PENTU

Predvolebné sľuby súčasnej koalície i záväzky z Programového vyhlásenia koronovanej Matovičovej vlády sa už v máji rozplývajú ako dymové signály unášané vetrom k zachmúrenému, urazenému aj porazenému Sediacemu býkovi z Popradu

Po vzore premiéra Igora Matoviča (OĽaNO) a kolegov z vlády, získava na bojovom chodníčku indiánskej slávy ďalšie cenné skalpy už aj minister zdravotníctva Marek Krajči (OĽaNO). Do najväčšej zo všetkých zdravotných poisťovní –  štátnej Všeobecnej zdravotnej poisťovne – dosadil „svojho človeka“. Odvolanie doterajšieho vedenia VšZP pritom účelovo a nepresvedčivo zdôvodnil odlivom až 150 tisíc klientov k súkromnej konkurencii.

V prospech súkromných poisťovní a Penty

Na prvý pohľad by takýto šťavnatý kaleráb mohol verejnosti uzavretej v karanténe zachutiť i stačiť. Veď z médií sme sa na prelome rokov dozvedeli, že kým „štátna poisťovňa s 3,5 miliónom poistencov rátala finančné straty, tešiť sa mohli najviac v najmenšej poisťovni Union. Tá po prvý krát prekonala pol miliónovú hranicu. K 1. januáru 2020 si na svoje konto pripísala približne 76-tisíc nových klientov a celkovo tak pod ňu patrí 572-tisíc Slovákov. Plusové čísla vyšli aj poisťovni Dôvera. Tá získala 68-tisíc ´duší´. Od nového roka sa teda stará o 1,6 milióna ľudí“.                     viac na ...

 

 

poznámka: Okolo Igora Matoviča (OĽaNO) je horúco. Po tom, čo sa mu do značnej miery preriedila kandidátka, nahlas sa hovorí o tom, že mu pri tvorbe volebného programu mal pomáhať bývalý silný muž Penty. Muž, ktorého meno sa objavuje v údajnom spise SIS s názvom Gorila. Viac tu

matovic-a-penta.jpg

**************************************

 

zdroj: http://www.idemvolit.sk/736-kauza/preco-su-vsetci-ministri-zdravotnictva-prepojeni-na-pentu?%2F

Prečo sú všetci ministri zdravotníctva prepojení na Pentu?

Vláda 2002-2006: SDKÚ, KDH, SMK, ANO (za zmienku stoja: Daniel Lipšic, Lucia Žitňanská, Mikuláš Dzurinda, Pavol Rusko, Zsolt Simon)
http://www.vlada.gov.sk/vlada-sr-od-16-10-2002-do-04-07-2006/
- za ministra si zvolili Rudolfa Zajaca. Ten začal privatizáciu - predaj najziskovejších oddelení nemocníc do súkromných rúk. Tým ostali v nemocniciach štátu na záťaž finančne náročné oddelenia, ktoré budú vždy vykazovať osamote stratu. Rudolf Zajac povedal zaujímavý výrok, že zabezpeči starostlivosť pomocou Ukrajinských lekárov. Rudolf Zajac
- vplyv Penty na Zajaca bol obrovský, taktiež aj jeho dobré vzťahy s Pentou. Zajac zabezpečil predaj a zvýšenie zisku záchraniek. Taktiež zabezpečil predaj pobočky, ktorú vlastnila Penta s Falckom. V súčasnosti sú záchranky najziskovejším oddelením slovenského zdravotníctva, avšak peniaze sa odlievajú nevedno kam. Kedže štát ich predal.
https://dennikn.sk/88840/cim-bola-penta-za-zajaca-tym-je-siroky-za-smeru/
- Rudolf Zajac je potomok vrcholného predstaviteľa komunistickej strany. Jeho otec sa volal Rudolf a bol redaktorom denníka Pravda. Rudo bol aj riadnym členom ÚV KSS a tiež členom sekretariátu ÚV KSS. Teda Rudolf Zajac bol jeden z tých, ktorí s predstihom všetko vedeli a podieľali sa na príprave propagandistického výkladu. No a keďže to boli najkrutejšie roky tak si každý vie domyslieť aké sa v Pravde písali úvodníky o hrdelných súdnych rozhodnutiach o kolektivizácii,atď. A pamätám tiež, že najčastejším autorom týchto úvodníkov bol práve Rudolf Zajac.Vláda 2006-2010: SMER-SD, SNS, HZDS
- Ivan Valentovič - od 2006 do 2008 - viedol poisťovne Apollo a Spojená poisťovňa, z ktorých neskôr vznikla poisťovňa Dôvera, ktorú vlastní Penta.

Richard Raši - od 2008 do 2010 - za jeho éry získali množstvo peňazí aj z Eurofondov Paškovci. Ktorí prišli taktiež mnohým CT, MR ambulanciam. Za jeho bačovania Penta cez svoju Sieť Zdravia kúpila nemocnicu v Prešove.

Vláda 2010-2012 (SDKÚ-DS, KDH, MOST-HÍD, SAS - Richard Sulík, Zsolt Simon, Daniel Lipšic, Ľubomír Galko, Juraj Miško, Jozef Mihál)
Ivan Uhliarik - ten bol pre prepojenia s Pentou nazývaný aj Pentliarik. Je zaujímavé, že sa to dialo za uradovania Daniela Lipšica, ktorý sa akože tvári, že bojuje proti Pente. Uhliarik upravou zákona zabezpečil vznik podivným firmám, ktoré vyvážali lieky do zahraničia a tým Slováci mnohé lieky nemali možnosť dostať v lekárňach.

Vláda SMERu 2012-2014 - JUDR. Zuzana Zvolenská: Ministerka zdravotníctva Zuzana Zvolenská bola pôvodne riaditeľkou Spoločnej zdravotnej poisťovne, ktorá sa zlúčila so Všeobecnou zdravotnou poisťovňou (VšZP). Po zlúčení šéfovala vo VšZP do roku 2010, kde účelne "tolerovala" uhrádzanie zdravotnej starostlivosti (ZS) v rozpore so zákonným rozsahom ZS, určeným podľa §2 zákona 576/2004 Z.z., čím sa z pohľadu budúcich generácií podieľala na genocíde. Viac: Zdravotná starostlivosť s rozsahom genocídy
Okrem uvedeného, najväčšiu zdravotnú poisťovňu zanechala v strate 120 miliónov eur, čo sa ukázalo až po nástupe nového vedenia.
Od októbra 2010 bola členkou predstavenstva poisťovne Dôvera (Riaditeľkou úseku zdravotných činností a podpredsedníčkou predstavenstva) a od februára 2011 poradkyňou Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou. Do funkcie ju nominoval vlastník poisťovne - finančná skupina Penta.
Prechod manažéra zo "štátnej" firmy do súkromnej konkurenčnej bol sprevádzaný aj finančným prechodom zo štátnej "straty" 120 mil.eur do zisku súkromnej Dôvery (rok 2010 - zisk +16,2 mil. €, 1. polrok 2011 - zisk +18,2 mil. €) .
Aj túto nomináciu SMER-u do kresla ministerky zdravotníctva v osobe Zuzany Zvolenskej, možno na základe uvedeného považovať za trúfalosť v období doznievajúcej kauzy Gorila a tiež za výsmech všetkým protikorupčným náladám aj opatreniam

Zajac je späť. stal sa členom reformného tímu pre zdravotníctvo strany SaS, doprivatizácia môže začať, SaS spojenca už má

 

Kollár hovorí, my sme za privatizáciu nemocníc

December 2012 Rana istoty v žilinskej nemocnici

 

Kauza žilinskej nemocnice graduje. Pozrite si ďalšie odhalenia

 Kľúčové osoby zo žilinskej nemocnice majú dlhodobé prepojenie s ministerkou zdravotníctva.

 Kauza žilinskej nemocnice graduje. Na svetlo sveta vychádzajú nové vážne informácie. O spoločných biznisoch a prepojeniach. Čo je však najvážnejšie, kľúčové osoby zo žilinskej nemocnice majú dlhodobé prepojenie s ministerkou zdravotníctva.

 Začalo sa to v roku 2009 v Kežmarku. Miestna nemocnica sa ocitla pred kolapsom. V jej čele nebol nik iný ako Štefan Volák a Tomáš Tvarůžek, hlavní aktéri terajšieho konfliktu v Žiline.

 Volák bol v tom čase šéfom Kežmarskej nemocnice. Tvarůžek do nej vstúpil ako investor. Hneď ako do nej Tvarůžek vstúpil vychádza v regionálnom denníku Korzár dobrá správa.

 

Dobré kontakty

 Zuzana Zvolenská, vtedy šéfka Všeobecnej zdravotnej poisťovne, súhlasí s navýšením peňazí pre nemocnicu. Dôvodom jej rozhodnutia má byť ozdravný plán. Spočíva vo väčšom podiele preplácaných výkonov poisťovňami.

 Nemocnica sa podľa vyjadrení oboch pánov rozhodla ísť cestou ziskových zdravotníckych služieb. Tie stratové chcela odstrihnúť. Tu prichádza ďalší dôležitý moment. Hneď ako je nemocnica v pluse má Tvarůžek podľa dohody právo začať na nej zarábať.

 Chválil sa kontaktmi v štátnej poisťovni

 Jeho podiel na zisku pritom v čase podpísania dohody nemal žiaden horný limit. Ten sa mal vraj určiť „niekedy neskôr“. Šéfovi nemocnice Volákovi ani šéfke poisťovne Zvolenskej ale takáto neistota zjavne neprekážala.

 Tvaružek sa pred troma rokmi Korzáru pochválil kontaktmi v štátnej poisťovni. Tvrdil, že vďaka nim získa pre vtedy už aj svoju nemocnicu viac peňazí. Opäť treba pripomenúť, že na čele bola práve Zuzana Zvolenská. Tvarůžek ani Volák sa dnes pre Markízu nevyjadrili.

 Súvisiaci článok:           Poradca riaditeľa žilinskej nemocnice Tomáš Tvarůžek

Riaditeľ Žilinskej nemocnice má zaujímavého poradcu

 

 

Zdravotné poisťovne končia rok v pluse

 

 

John Stossel interviews Michael Moore - Naozaj funguje zdravotníctvo na Kube?

 

SICKO (celý dokument)

 

ČT 2 - Ako farmaceutické firmy podplácajú lekárov

 

 

zdroj:clanky.regeneracnecentrum.sk

Žaloba na farmaceutické korporace

 Tato žaloba přináší před Mezinárodní soudní dvůr (ICC) ty největší zločiny, které kdy byly spáchány v dějinách lidstva. Žalovaní jsou obviňováni ze zraňování a smrti miliónů lidí kvůli „obchodu s chorobami“, z válečných zločinů a dalších zločinů proti lidskosti. Všechny tyto zločiny spadají pod jurisdikci Mezinárodního trestního soudu.

 Obžalovaní vědí, že budou za tyto zločiny voláni k odpovědnosti, a proto spustili globální kampaň k podkopání autority ICC s cílem vyhnout se mezinárodnímu právu a pokračovat ve svých zločinech ke škodě všeho lidstva.

 Z tohoto důvodu musí být tato žaloba podaná ICC považována za krajně naléhavou. Každá fyzická osoba a každá vláda je tímto vyzvána účastnit se na této žalobě s cílem jednou provždy skoncovat s těmito zločiny.

 Píše v úvodním resumé Dr. Rath

 Následující řádky obsahují výňatky z oficiální žaloby, již podal u Mezinárodního soudního dvora v Haagu MUDr. Mathias Rath a ostatní. Obsáhlé podání obviňuje světové farmaceutické korporace a vedoucí světové politiky ze zločinného spolčení, genocidy, zločinů proti lidskosti a válečných zločinů.

 Kartel

 Obvinění přednesená v této žalobě souvisí s dvěma hlavními oblastmi zločinu:

 * genocidou a dalšími zločiny proti lidskosti, spáchanými v souvislosti s farmaceutickým podnikáním s chorobami.

*  válečnými zločiny a agresí a dalšími zločiny proti lidskosti, spáchaným v souvislosti s nedávnou válkou proti Iráku a mezinárodní eskalací s úmyslem vyvolat světovou válku.

 Obě tyto oblasti zločinu spolu přímo souvisí a spojuje je jediný faktor: Byly spáchány jménem a v zájmu stejných korporačních investičních seskupení a jejich politických chráněnců. Před vyjmenováním důkazů a předvedením společných motivů obviněných je nezbytné provést krátké historické zhodnocení.

 Ve 20. století vybudovaný farmaceutický průmysl byl organizován s cílem dosáhnout kontroly systémů zdravotní péče po celém světě systematickým nahrazováním přirozených nepatentovatelných terapií patentovatelnými, a proto výnosnými syntetickými léky. Tento průmysl se nerozvinul sám od sebe. U jeho počátků stojí investiční záměr hrstky nejbohatších podnikatelů, kteří bez nejmenších výčitek svědomí vědomě definovali lidské tělo jako vlastní tržiště za účelem zmnožení svého majetku.

 Řídící silou tohoto investičního průmyslu byla Rockefeller Group. Ta na přelomu 19. na 20. století již kontrolovala více než 90% petrochemického obchodu ve Spojených státech a hledala nové globální investiční příležitosti. Další investiční seskupení aktivní v této oblasti se vytvořilo kolem této Rothschildovy finanční skupiny.

 

Kartel a druhá světová válka

 Po Rockefellerově Standard Oil (dnešní EXXON) byl v první polovině 20. století druhou největší farmaceutickou a petrochemickou společností korporační konglomerát IG Farben s ústředím v Německu. Tento korporační konglomerát byl jediným a nejdůležitějším faktorem růstu politické moci Hitlera a jejich společným cílem dobytí Evropy a světa. Ve skutečnosti byla druhá světová válka útočnou válkou plánovanou spuštěnou a vedenou od plánovacích stolů IG Farben. IG Farben byla mateřskou firmou IG Auschwitz, největšího průmyslového závodu tohoto chemického kartelu mimo hranice Německa. Velká část majetku tohoto kartelu pocházela z práce, krve a utrpení otroků, včetně těch z koncentračního tábora Auschwitz. IG Farben podporovala a využívala bezohledných politických vládců Německa jako poslušných nástrojů v úsilí o ekonomickou nadvládu nad Evropou a zbytkem světa.

 IG Farben byla největším akcionářem Rockefellerovy Standard Oil a obráceně. Tehdy však plány IG Farben, stát se vůdčím farmaceutickým a petrochemickým konglomerátem na světě, ukončilo vítězství spojeneckých vojsk nad nacistickým Německem. Od té doby se stal řídící finanční skupinou tohoto průmyslu Standard Oil a další farmaceuticko petrochemické korporace Rockefellerova konsorcia, a tak to zůstalo dodnes.

 Při Norimberském válečném soudu vedeném roku 1947 proti manažerům kartelu IG Farben bylo několik z nich shledáno vinnými a byli usvědčeni z provádění zločinů proti lidskosti, včetně masové vraždy, plenění a dalších zločinů. Norimberský válečný tribunál následně demontoval kartel IG Farben na dceřiné společnosti Hoechst, Bayer a BASF. Dnes je každá z nich větší, než byla mateřská IG Farben.

 V současné době jsou vůdčími světovými exportéry farmaceutických produktů Spojené státy americké a Velká Británie. Od společností v těchto dvou zemích pochází dva ze tří dnes celosvětově obchodovaných léků.

 

Základy farmaceutického podnikání

 Obvinění mají na svědomí úmrtí stovek milionů lidí, kteří nepřestávají umírat na kardiovaskulární choroby, rakovinu a další nemoci, jimž může být předcházeno a mohly být do značné míry již dávno eliminovány.

 K předčasné smrti milionů lidí nedochází v důsledku shod okolností ani nedbalostí. Je úmyslná a systematicky organizovaná ve prospěch farmaceutického průmyslu a jeho investorů s jediným účelem – expanze globálního odbytu léčiv v hodnotě trilionů dolarů.

 Tržištěm farmaceutického průmyslu je lidské tělo a návratnost jeho investic závisí na prodlužování a rozšíření nemocí. Jeho zisky závisí na patentovatelnosti léků, které z něj dělají nejvýnosnější podnikání na Zemi.

 Na rozdíl od toho prevence či vymýcení nějaké choroby významně zužuje nebo úplně eliminuje poptávku po farmaceutických drogách. Farmaceutické korporace proto systematicky maří prevenci a likvidaci chorob.

 Aby mohly páchat tyto zločiny, užívají farmaceutické korporace labyrint plný vykonavatelů a spoluviníků ve vědě, v medicíně, hromadných sdělovacích prostředcích a politice. Vlády všech států jsou manipulovány nebo mnohdy dokonce řízeny lobbyisty a bývalými manažery farmaceutického průmyslu. Legislativa všech států je po desetiletí korumpována a zneužívaná k obhajování zájmů mnohatrilionového dolarového „obchodu s nemocemi“, čímž je ohroženo zdraví a životy stovek milionů nic netušících nemocných a národů.

 Výchozí podmínkou růstu farmaceutického průmyslu coby úspěšného investičního podnikání bylo vyloučení konkurence bezpečných přirozených terapií, jelikož nejsou patentovatelné a skýtají nevelké marže. Přirozené terapie navíc mohou efektivně pomáhat předcházet nemocem a eliminovat je kvůli své základní roli v buněčném metabolismu.

 Výsledkem této systematické eliminace přirozených zdravotních terapií bylo převzetí systémů zdravotní péče ve většině zemí světa a miliony lidí a téměř všechny národy se tak dostaly do závislosti na farmaceutickém průmyslu a jeho investičních obchodech.

 

Farmaceutický průmysl jako organizovaný podvod

 Farmaceutický průmysl nabízí milionům pacientů „zdraví“ – ale toto očekávání neplní. Namísto toho poskytuje produkty, které pouze mírní symptomy zatímco podporují chorobu v pozadí jako předpoklad pokračujícího obchodu. K zakrytí tohoto podvodu, tento průmysl používá dvakrát více peněz, než vynakládá na výzkum příštích léčebných terapií.

 Tento organizovaný podvod je jedinou příčinou, proč tento investiční obchod za strategicky navrženou kouřovou clonou „dobrodinců“ lidstva přetrval téměř století. Kriminální praktiky tohoto průmyslu drží životy 6 miliard lidí a ekonomiky většiny zemí světa jako rukojmí.

 

Demaskování farmaceutického “obchodu s nemocemi”

 V uplynulých deseti letech jsem usiloval o demaskování organizovaných podvodů tohoto největšího investičního průmyslu na zemi. Poukazoval jsem na to, že největší překážkou zlepšování zdraví lidí na naši planetě je samotný farmaceutický průmysl – a jeho povaha coby investičního průmyslu žijícího z rozšiřování spektra nemocí.

 Jako vědec jsem byl ve výhodě při pátrání po skutečných příčinách kardiovaskulárních chorob a dalších chronických onemocnění. Společně s kolegy jsem byl nápomocen při dokumentování účinných, přirozených a nepatentovatelných alternativ k farmaceutickému „obchodu s chorobami“. Objev přirozených molekul optimalizujících buněčný metabolismus umožní lidstvu předcházet a do značné míry eliminovat většinu nejběžnějších současných chorob, včetně kardiovaskulárních onemocnění, rakoviny a mnoha jiných.

 

Pozadí současné mezinárodní krize a útočné války proti Iráku

 Aktuálně ohrožují přežívání farmaceutického průmyslu, a tím i celé základny dlouhodobých investic průmyslu v hodnotě stovek trilionů dolarů, čtyři hlavní faktory:

 1. Neřešitelné právní konflikty, následek laviny žalob a soudních procesů proti mnoha farmaceutickým korporacím volaných k odpovědnosti za produkt.

 2.  Neřešitelné vědecké konflikty kvůli průlomům v přirozených nepatentovatelných terapiích, které efektivně a do značné míry zcela vymýtí nemoci jako tržiště.

 3. Neřešitelné etické konflikty, a z toho vyplývající ztráta důvěryhodnosti celého farmaceutického obchodu v důsledku toho, že jejich přemrštěné patentové poplatky většině lidí limitují přístup k léčivům, což s sebou nese riziko předčasného úmrtí miliónů lidí.

  4. Neřešitelné korporační konflikty. Demaskování modelu farmaceutického podnikání jako organizovaného podvodu.

 

 Pharma-kartel po desítiletí vyvíjel maximální úsilí při ochraně svého globálního podnikání s patentovanými drogami a zákazech rozšiřování konkurenčních nepatentovatelných léčebných alternativ. Tyto snaha na mezinárodní úrovni vedla k proniknutí do Evropského parlamentu a zneužívání Světové zdravotnické organizace a dalších institucí Spojených národů.

 Nyní, poté když byl největší investiční průmysl na Zemi odhalen jako organizovaný podvod – obtížený desetitisíci záručních soudních procesů – získalo na neodkladnosti bezprostřední prosazení globálních zákonů na ochranu tohoto průmyslu k zakrytí těchto zločinů a zajištění trvalé kontroly nad investičním „obchodem s chorobami“ a tím i celosvětově nad lidským zdravím.

 Tyto dalekosáhlé ochranářské zákony ve prospěch organizovaného podvodu předpokládají okleštění občanských práv a další drastická opatření, jenž nemohla být realizována v době míru. Zavedení těchto opatření vyžaduje vystupňování mezinárodní krize, série vojenských konfliktů, vědomě připouštějících možnost použití zbraní hromadného ničení, a spuštění světové války. Jen tehdy může nastat globální psychologická situace, která by připustila okleštění občanských práv, přechod k stannému právu a všeobecnou implementaci ochranářských zákonů, umožňujících obviněným pokračovat v „obchodě s chorobami“ a dalších zločinech.

 Za této situace se farmaceutický průmysl stal největším přispěvatelem k volbám George W. Bushe, aby mohl uplatnit přímý vliv na nejmocnější vojensko-politické centrum světa. Bushovým zvolením získala Rockefellerova investiční skupina přímý přístup do Bílého domu, Pentagonu a tím i k politickým rozhodnutím. Stejné ovlivňování uplatnila Rothschildova skupina v případě Blairovy vlády ve Velké Británii.

 Není tedy žádným překvapením, že právě dva největší exportéři farmaceutických produktů, Spojené státy americké a Velká Británie, stojí v čele současné mezinárodní krize a podněcovali k válce proti Iráku. Údajná nezbytnost této války byla občanům v Americe, Velké Británii a světa prezentována pod falešnou záminkou globálního boje proti „terorismu“, eliminace „ničemných vlád“ a křížového tažení proti šíření zbraní hromadného ničení.

 Tytéž korporační zájmové skupiny a jejich stejní političtí chráněnci, odpovědní za miliony úmrtí v důsledku trvajícího podnikání s nemocemi, jsou odpovědné nejen za hrozbu zbytečné smrti desetitisíců nevinných lidí v Iráku a za smrt mladých vojáků z Ameriky, Velké Británie a dalších zemí. Mají na svědomí spuštění a vedení útočné války proti Iráku bez jakéhokoli mezinárodního mandátu. Mají na svědomí zotročování, loupení a další zločiny v současné době prováděné v okupovaném Iráku.

 Jestliže tyto zájmové skupiny a jejich političtí chráněnci nebudou za tyto zločiny ihned povoláni k odpovědnosti, pravděpodobně budou pokračovat v eskalaci mezinárodní krize se skutečným rizikem války se zbraněmi hromadného ničení.

 V této kritické a dějinné situaci přináším tyto zločiny proti lidskosti, válečné zločiny a zločiny agrese a genocidy do péče prokurátora Mezinárodního trestního soudu s naléhavou výzvou, aby začal neodkladně jednat, abychom zabránili dalším zločinům a skutečné katastrofě ve formě světové války.

 Vyzýváme veškeré fyzické osoby, vlády, společnosti či instituce kdekoli na světě, jenž trpí těmito zločiny či touží po jejich ukončení, aby se připojily k této žalobě.

 

Obvinění z trestných činů

 Obvinění v této žalobě se vztahují na zločiny ve dvou hlavních oblastech:

 * Zločiny spáchané v rámci farmaceutického „obchodu s chorobami“ včetně zločinu genocidy a dalších zločinů proti lidskosti.

 * Zločiny související s válkou proti Iráku v roce 2003 a stupňováním mezinárodního napětí k světové válce, včetně zločinů války a agrese stejně jako ostatními zločiny proti lidskosti.

 Tyto dvě oblasti trestného činu jsou přímo propojené protože byly spáchány v jménu a zájmu stejných korporačních investiční skupin a jejich politických ochránců. Žalovaní jsou obviněni z nejvážnějších zločinů spáchaných proti celému lidstvu a jsou proto podřízeni principům mezinárodního trestního řízení.

 

Historický precedens

 Norimberský válečný tribunál proti exekutivě farmaceuticko-petrochemického kartelu IG Farben:

 Před více než půlstoletím vedl Norimberský válečný tribunál proces proti exekutivě společnosti IG Farben, největšího farmaceuticko-petrochemického kartelu předválečné Evropy. Norimberský tribunál pohnal před soud ty, kteří se zasloužili o druhou světovou válku, nastavil tak precedens pro mezinárodní stíhání válečných zločinů a zřídil v Haagu Mezinárodní soudní dvůr.

 Většina lidí dnes už neví, že Norimberský válečný tribunál neodsoudil jen politické a vojenské vůdce, ale také členy exekutivy společností, které dostaly k moci Hitlera. Před tímto válečným tribunálem stanulo 24 obviněných vysokých úředníků a manažerů IG Farben. Hlavní prokurátor Telford Taylor z USA v úvodní řeči konstatoval: „Žaloba obvinuje tyto muže z plné odpovědnosti za to, že na lidstvo uvalili tu nejpustošivější katastrofickou válku v celé jeho historii. Obviňuje je z masového zotročování, plenění a vraždění. Jsou to hrozná obvinění.“

 

 Výňatek z první důkazní části žaloby

 1. Důkazy o genocidě a dalších zločinech proti lidskosti spáchaných v souvislosti s farmaceutickým “obchodem s nemocemi“

 Uvedené specifické důkazy prokazují, že obvinění jsou odpovědní za záměrné udržování a rozšiřování chorob s cílem vyvolat nové choroby a rozšiřují použití léčiv, kdysi registrovaných pro jedinou chorobu, na tolik dalších onemocnění, jak je jen možné.

 K dosažení těchto strategických cílů obvinění v globálním rozsahu navrhli, realizovali, řídili a organizovali podvodné obchodní schéma, jehož ekonomický dopad nemá obdoby v celé lidské historii.

 1.1. Úmyslné rozšiřování (spektra) chorob

 V následujícím specifickém důkazu ukazujeme, že obvinění vědomě udržují a rozšiřují současná nejběžnější onemocnění navzdory tomu, že by těmto chorobám mohlo být efektivně předcházeno a mohly by být z velké části vymýceny, což by zachránilo milióny životů.

 1.1.1. Koronární srdeční choroby

 Základní příčinou chorob srdeční tepny a infarktů je strukturální oslabení a narušená funkce arteriální stěny, což se – podobně jako kurděje – projeví při dlouhodobém nedostatku vitamínů a dalších nepostradatelných živin.

 Farmaceutické přístupy k prevenci a léčbě kardiovaskulárních onemocnění však tyto příčiny úmyslně ignorují a raději se zaměřují na ošetřování symptomů, jako například snížení hladiny cholesterolu v krvi.

 Zatímco se záměrně vystříhají léčby onemocnění, kvůli níž jsou prodávány, vyvolávají škodlivé vedlejší účinky těchto farmaceutických drog nová onemocnění. Celkový celosvětový počet obětí kardiovaskulárních chorob v důsledku těchto úmyslných zločinů obviněných představuje více než 12 miliónů životů ročně.

 1.1.2. Vysoký krevní tlak

 Základní příčinou vysokého krevního tlaku je zvýšené namáhání arteriálních stěn kvůli nedostatku nepostradatelných živin v buňkách arteriálních hladkých svalů, vedoucí k zužování průměru artérie a zvyšování krevního tlaku. je K dispozici je velké množství klinických studií dokumentujících výhody použití nepatentovatelných stopových prvků, především aminokyseliny argininu a hořčíku. Tyto napraví výchozí nedostatek v miliónech buněk cévních stěn, které se uvolní a se zvětšujícím se průměrem cév dojde k opětovné normalizaci krevního tlaku,

 Farmaceutické drogy prodávané k ošetření vysokého krevního tlaku se opět záměrně zaměřují jen na ošetření symptomů. Například, beta-blokátory redukující počet srdečních tepů a diuretika zmenšující krevní objem. Tyto farmaceutické drogy záměrně obcházejí odstranění “křeči” v cévních stěnách, která je základní příčinou vysokého krevního tlaku. Zatímco vědomě obcházejí vyléčení onemocnění, mají dlouhodobé škodlivé vedlejší účinky, potenciálně vyvolávající velké množství nových onemocnění a tím poptávku po nových lécích.

 Přímým důsledkem tohoto postupu obviněných zůstává po celém světě několik set miliónů nevyléčených pacientů s vysokým krevním tlakem a počtu jejich obětí každodenně přibývá.

 1.1.3. Selhání srdce

 Základní příčinou srdečních selhání je nedostatek buněčných biokatalyzátorů, určitých vitamínů, minerálů, carnitinu, koenzymu Q10 a dalších bioenergetických nosičů v miliónech svalových buněk srdce. To má za následek oslabení čerpací funkce srdce a hromadění vody v těle.

 Farmaceutické přístupy vědomě ignorují tuto skutečnost a soustřeďují se opět jen na symptomy. Diuretika prodávaná k zabránění selháním srdce vylučují nejen v těle nahromaděnou vodu, ale vypláchnou i vitamíny, minerály a další ve vodě rozpustné nosiče bioenergie. Farmaceutické drogy prodávané proti selhání srdce tudíž toto onemocnění ve skutečnosti zhoršují a mají na svědomí omezené životní očekávání pacientů se srdečními vadami, jakmile je nasazena léčba diuretiky.

 Zatímco úmyslně obcházejí léčení příčin onemocnění, tyto farmaceutické drogy odplaví z těla podstatné živiny, čímž zhorší výchozí příčinu onemocnění. V přímém důsledku tohoto postupu obviněných zůstává celosvětově nevyléčeno a nakonec předčasně zemře přes sto miliónů pacientů se srdečními vadami.

 1.1.4. Nepravidelný srdeční tep

 Základní příčinou nepravidelného pulsu je nedostatek stopových prvků, vitamínů, minerálů, ubiquinonu (koenzym Q 10) a dalších nosičů bioenergie v miliónech elektrických svalových buněk srdce. Toto má za následek narušení vytváření nebo přenosu elektrických impulsů potřebných pro normální srdeční tep. Nedávná dvojitá slepá studie kontrolovaná placebem jednoznačné prokázala, že terapeutické použití stopových prvků je efektivní, spolehlivé a skýtá způsob jak obnovit výchozí zdravé podmínky při nepravidelném tlukotu srdce.

 V kontrastu s tím, farmaceutický přístup k léčení nepravidelného srdečního tepu tyto skutečnosti vědomě ignoruje a místo toho se zaměřuje jen na symptomy. Drogy prodávané k upravení této poruchy mnohdy nepravidelný srdeční tep zhorší, způsobí srdeční zástavu a předčasné úmrtí pacientů.

 Před desetiletím spisovatel Thomas Moore v knize “Deadly Medicine” zdokumentoval případ, kdy jedna z nových tříd léků proti arytmii přivodila jen v USA větší počet úmrtí, než bylo US ztrát na životech ve vietnamské válce. Přímým důsledkem těchto postupů obviněných je, že celosvětově zůstává nevyléčeno přes sto milionů pacientů se srdeční arytmií a počtu jejich obětí každodenně přibývá.

 1.1.5. Rakovina

 Rakovina byla ještě donedávna považovaná za rozsudek smrti. Nedávné pokroky v přirozené buněčné medicíně to ale podstatně změnily. Nyní už je očividné, že rovněž v případě této choroby byl lékařský výzkum nepatentovatelných terapií vědomě zanedbáván a obviněnými vyloučen ve prospěch neúčinných drog, které epidemii rakoviny, jednoho z jejich nejlukrativnějších obchodů, umožnily pokračovat. Kvůli mimořádnému rozsahu a dopadu těchto zločinů, spáchaných obviněnými v souvislosti s epidemií rakoviny, si je prezentujeme ve větších podrobnostech.

 Skutečnost, že se všechny typy rakoviny rozšiřují v těle stejným způsobem: za využití trávících enzymů – kolagenů (collagenázy, metalloproteinázy), je vědecký fakt. Tyto enzymy lze blokovat, a tím zabránit rozšíření rakovinných buněk, terapeutickým použitím přirozené aminokyseliny, lysinu, a to zejména společně s jiným, rovněž nepatentovatelným stopovým prvkem. na tento léčebný přístup reagují všechny druhy doposud studované rakoviny, včetně rakoviny prsu, prostaty, karcinomů, rakoviny plic, rakoviny kůže, fibroblastomů, synoviální rakoviny a všech dalších forem nádorů.

 Jediným důvodem proč tento zásadní objev nebyl v medicíně dále prozkoumán a celosvětově použit k vyléčení pacientů postižených rakovinou je skutečnost, že tyto substance nejsou patentovatelné, a proto docilují jen nízkých tržních marží. Ještě mnohem důležitější ale je, že jakékoli efektivní potírání libovolného onemocnění nakonec povede k jeho vymýcení – a tím i k zániku mnohatriliónového dolarového trhu s farmaceutickými drogami.

 Farmaceutické drogy prodávané pacientům trpícím rakovinou jsou obzvlášť podvodné a zlovolné. Pod záminkou ošetřování rakoviny jsou pacientům pod krycím názvem “chemoterapie” aplikovány toxické substance, včetně derivátů yperitu. Skutečnost, že tyto toxické směsi zničí také miliony jejich zdravých tělesných buněk je vědomě zakalkulována.

 Se znalostí těchto skutečností, byly tedy vědomě vzaty v úvahu následující důsledky: rakovina v první řadě zůstane celosvětovou epidemií, poskytující výnosnou bázi dlouhodobému obchodu vynášejícímu trilióny dolarů. Za druhé, soustavná aplikace toxických prostředků formou chemoterapie vyvolává u rakovinových pacientů přijímajících tyto toxické substance epidemii nových chorob.

 V důsledku této strategie je produkce farmaceutických drog pro ošetřování nebezpečných vedlejších účinků chemoterapeutických léčiv – včetně infekcí, zánětů, krvácení, selhání různých orgánů, atd. – ještě lukrativnější než obchod se samotnými chemoterapeutiky. Obvinění tudíž aplikují organizovaný podvodný postup ke škodě stovek milionům rakovinových pacientů s jediným úmyslem: jde o jejich finanční obohacení.

 1.1.6. AIDS a další infekční nemoci

 V přístupu k jedné z nejvražednějších epidemií v lidské historii, AIDS, je aplikováno podobné, promyšlené podvodné schéma. Vědecké studie již 10 před lety ukázaly, že vitamin C může snížit schopnost replikace HIV-viru o více než 99%. Tento fakt obvinění dobře znají už přes deset let.

 Obvinění prokazatelně záměrně ignorovali a obešli tento spolehlivý, nicméně nepatentovatelný, léčebný postup a vyvinuli proti AIDS patentované drogy s těžkými vedlejšími účinky. Navíc jsou tato léčiva kvůli přemrštěným licenčním poplatkům nedostupná velké většině lidí na této planetě. Obvinění jsou vinni ohrožením životů a zapříčiněním smrti stovek miliónů lidí v Africe, Jižní Americe, Asii a všech ostatních regionech světa v důsledku jejich zločinného obchodního plánu.

 Obdobným způsobem bojkotují informaci, že jediným a nejdůležitějším opatřením zvyšujícím imunitu vůči infekčním onemocněním je optimální přísun vitamínů B6, B12, kyseliny listové a určitých dalších nepostradatelných živin. Vědecky podloženou skutečností je, že tyto biokatalyzátory buněčného metabolismu zvyšují produkci leukocytů, které jsou hlavní zbraní našeho těla vůči libovolné infekci. Systematickým zadržováním této informace, obzvlášť stovkám miliónů dětí a dospělých v rozvojovém světě, farmaceutický průmysl vědomě ohrozil životy stovek milionů lidí v těchto oblastech. Všichni obvinění ví, že v těchto oblastech světa si sotva kdo může dovolit léčbu jejich farmaky a zemře.

 Zadržování životně důležitých informací o přirozených nepatentovatelných alternativách, sloužících k prevenci a potírání infekčních onemocnění, vede nejen k zbytečnému úmrtí milionů lidí, ale také ke krachu ekonomik mnoha rozvojových zemí. Přímým důsledkem je další dramatické zhoršování již existující nerovnováhy nynější světové ekonomiky. Tyto země jsou vědomě hnány do konfliktu, v němž mohou jen prohrát.

 1.1.7. Ostatní nemoci

 Zdravotním problémem stejně tak nepřestávají být i jiná, degenerativní, zánětlivá, infekční a mnoho jiných současných nejběžnějších onemocnění, protože je obvinění definovali a ochraňují jako tržiště svého zločinného “obchodu s nemocemi”.    

 

  1.2. DOKLADY O KRIMINÁLNÍCH OBCHODNÍCH PRAKTIKÁCH OBVINĚNÝCH

1.2.1 Úmyslná expanze chorob a vyvolávání nových onemocnění u pacientů za účelem rozšíření trhu s farmaceutickými drogami

 Pro rozšíření odbytu jsou obviněnými vyráběny a po zralé úvaze i přes známé škodlivé vedlejší účinky prodávány níže uvedené skupiny léků. Tímto zločinným jednáním obvinění pod záminkou boje proti stávajícím vědomě vyvolávají nová onemocnění. Okolnost, že nové nemoci vyvolané vedlejšími účinky těchto drog se projeví až po mnoha letech je využívána jako dodatečné krytí této záludné praxe. Drogy snižující hladinu cholesterolu, obzvlášť statiny a fibráty, jsou ve velkém prodávány pod záminkou prevence kardiovaskulárních chorob. Je známo, že tyto léky, v dávkách běžně podávaných miliónům pacientů na celém světě, indukují rakovinu.

 Chemoterapeutické drogy k údajné léčbě rakoviny. Ve skutečnosti vyvolávají sérii těžkých vedlejších účinků, z nichž nejobvyklejším je spuštění nové rakoviny. Komplexní zločinné marketingové schéma spojené s chemoterapií může fungovat jen proto, že obvinění označili rakovinu za rozsudek smrti – a dokonce už i pár měsíců přežívání pacienta na chemoterapii je obviněnými prodáváno jako senzační úspěch.

 Aspirin je hromadně prodáván pod falešnou záminkou prevence proti infarktům a mrtvicím, přičemž je známo, že dlouhodobé užívání tohoto léku je příčinou destrukce kolagenů, a proto postupně zvyšuje riziko infarktů a mrtvičných záchvatů, včetně jiných onemocnění, jako žaludečních vředů a krvácení do žaludku.

 Protizánětlivé léky jsou užívány proti bolestem a zánětům, například při artritidě. Avšak mnohé z těchto léků ničí pojivovou tkáň, například v kloubech. Tyto léky při dlouhodobém užívání zdravotní problémy spíše zhorší, než aby je léčily.

 Calcium antagonists jsou hromadně prodávány pod falešnou záminkou léčení vysokého krevního tlaku a prevence infarktů, přičemž dlouhodobé užívání tyto léků je naopak známou příčinou růstu počtu infarktů, mrtvic a dalších onemocnění.

 Estrogen a další hormonální léky jsou masově prodávány pod falešnou záminkou prevence řídnutí kostí (osteroporézy) a předcházení srdečním vadám, i když je známo, že dlouhodobé užívání těchto přípravků u více než 30% žen, které je berou, vyvolá rakovinu. Obzvlášť častými formami vyvolanými těmito léky jsou na hormonech závislé rakoviny, jako například rakovina prsu a dělohy.

 Trankvilizátory a antidepresiva. Další mechanismus, jímž obvinění systematicky rozvíjejí své trhy, je úmyslné vyvolávání návyku za účelem zvýšení prodeje léků. Je známo, že mnoho uklidňujících prostředků a antidepresiv, včetně rozšířeného diazepamu (“Valium”) vyvolává návyk a závislost. Za účelem další expanze globálního prodeje těchto drog je obvinění je dokonce propagují na celostránkových reklamách v běžně dostupných, neodborných časopisech.

 Ostatní farmaceutické drogy. Poté, co se patentovatelnost stala nutným předpokladem farmaceutického investičního obchodu obsahují typické farmaceutické drogy syntetické molekuly, toxické pro lidské tělo. Pro téměř všechny léky platí stejný podvodný obchodní princip – vyvolají krátkodobé zmírnění příznaků, zatímco současně působí škody, čímž pozvolna vytvářejí nové nemoci jako budoucí základ trhu pro další nové léky.

 1.3. Nové choroby uváděné na trh rozšiřováním patentovaných léků

 Obvinění při uskutečňování svých zločinů vědomě rozšiřují poptávku po svých současných farmaceutických drogách vymýšlením nových zdravotních stavů a podmínek, při nichž doporučují použití léků, které předtím byly určeny k léčbě jiné nemoci. Jako hlavní důkaz uvádíme dva následující význačné příklady:

 Tabletky proti bolení hlavy údajně bránící onemocněním srdce. Aspirin, původně vyvinutý jako prášek proti bolení hlavy a úlevě při bolestech obecně, je nyní obviněnými masově prodáván a doporučován k dlouhodobému užívání dokonce i zdravým jedincům pod záminkou prevence a ošetření onemocnění srdce a dalších těžkých zdravotních stavů.

 Antibiotika údajně potírající koronární onemocnění srdce. Za účelem rozšířit globální prodej svých antibiotik obvinění vytvořili a celosvětově rozšířili takzvanou “bakteriální teorii” infarktu. Bez jakéhokoliv klinického důkazu naznačujícího, že chlamydia či jiné bakterie skutečně způsobuje aterosklerózu a infarkty, obvinění zločinně propagují všeobecné užívání antibiotik i zdravými jedinci pod falešnou záminkou prevence infarktu.

 Toto je jen několik příkladů praktik sloužících obviněným k soustavnému rozšiřování prodeje jejich léků a vyvolání dalších onemocnění. Toto marketingové schéma není výjimkou, ale pravidlem. Seznam zločinů spáchaných v této souvislosti bude novelizován a doplněn během dalšího vyšetřování.

 1.4. Zločiny spojené se systematickou infiltrací různých částí společnosti za účelem snadnějšího provádění shora uvedených a dalších zločinů

 Obvinění systematicky a promyšleně infiltrovali medicínu a zdravotnictví většiny zemí světa za účelem vytvoření finanční a jiných závislostí, aby mohli vést svůj “obchod s chorobami” a dopouštět se dalších zločinů. Lékařský výzkum neprobíhá primárně proto, aby byly objeveny nejefektivnější, nejbezpečnější a zdraví nejprospěšnější léčebné postupy proti nějaké chorobě. Je prováděn s cílem rozpoznat choroby s největším potenciálním trhem, na němž výrobci léků mohou vytvořit co nejvyšší zisky. V uplynulých desetiletích obvinění v rámci své strategie z programů výuky na lékařských fakultách systematicky vyloučili poznatky o efektivních, avšak nepatentovatelných přirozených terapiích. Byly záměrně vytvořeny generace lékařů s malými nebo vůbec žádnými znalostmi životně důležitých zdravotních výhod těchto přirozených terapií. Terapeutické vzdělávání na lékařských fakultách zároveň přešlo do rukou nedávno vytvořených oddělení farmakologie. V důsledku této desetiletí probíhající praxe absolventi opouštějí lékařské fakulty jako dobře vycvičení prodavači farmaceutického “obchodu s chorobami”. Za účelem zamaskování této strategie jsou patentované drogy zpodobňovány jako “vědecká” a dokonce “etická léčiva”, zatím co nepatentovatelné přirozené terapie diskreditují jako “nevědecké”.

 Obvinění podobným způsobem, vytvářením finančních a dalších závislostí, celosvětově systematicky a promyšleně infiltrovali hromadné sdělovací prostředky, jejichž pomocí šíří klamné a falešné informace, za nimiž mohou skrýt své zločinecké praktiky, propagovat “obchod s chorobami” a dopouštět se tak nových zločinů.

 Obvinění úmyslně a systematicky zneužívají legislativních a politických systémů většiny států k prosazování zákonů a nařízení a prosazování dalších opatření s úmyslem dále rozšířit prodej neúčinných, nebezpečných, ale velmi lukrativních farmaceutických drog. Obvinění zneužili svého politického vlivu k vynucení právních předpisů, které jim dovolují přivlastnit si trilióny dolarů pod zástěrkou “zdravotního pojištění” a jiných veřejných i soukromých zdravotních fondů. V rámci takto podporovaného podvodného “obchodu s chorobami” vybírají peníze tak, že po jednotlivcích, společnostech a vládách po celém světě vyžadují platby za své neúčinné a zhoubné terapie. Takto obvinění zajistili enormní zisky farmaceutickému průmyslu a působí zbytečné utrpení a předčasnou smrt stovkám miliónů lidí.

 Obvinění za účelem páchání svých zločinů proti lidskosti promyšleně a systematicky infiltrovali a zneužili Evropský parlament a další regionální a mezinárodní orgány, včetně institucí Spojených národů, Světové zdravotnické organizace (WHO), Organizace pro potraviny a zemědělství (FAO) a dalších národních a mezinárodních politických sborů.

 1.5. Zločiny spojené se systematickým blokováním účinných nepatentovatelných zdravotních postupů a opatření

 Obvinění se za účelem ochrany svých podvodných investičních obchodů s chorobami pokoušeli o celosvětové vyloučení dosažitelnosti nepatentovatelných přirozených terapií. K dosažení tohoto cíle použili několika strategických opatření:

 1. Zadržování životně důležitých informací o nepatentovatelných přirozených terapiích. Obvinění před milióny lidí vědomě a systematicky utajili a blokují pro zdraví zásadní informaci, že lidské tělo neumí produkovat vlastní vitamin C (kyselinu L-askorbovou). Kvůli této neznalosti téměř všichni lidé trpí nedostatkem vitamínu C a mají sklon ke kardiovaskulárním a dalším onemocněním. Obvinění miliónům lidí neposkytli a systematicky a cílevědomě blokují elementární zdravotní informaci, že lidské tělo nevytváří přirozenou aminokyselinu – lysin. Na základě této neznalosti téměř všichni lidé trpí nedostatkem lysinu a jsou náchylní na rakovinu a další nemoci. Obvinění tedy tímto postupem záměrně působí další zbytečné utrpení a předčasnou smrt stovek milionů lidí.

2.  Veřejné zlehčování významu nepatentovatelných přirozených terapií. Obvinění svévolně a systematicky klamou veřejnost šířením falešných, matoucích a smyšlených zpráv zlehčujících nepatentovatelné zdravotní terapie s cílem zaštítit a rozšířit svůj “obchod s chorobami” závislý na patentovaných drogách a dopouštět se dalších zločinů. Tímto obvinění úmyslně působí další zbytečné utrpení a předčasnou smrt stovek milionů lidí.

3. Šíření zdravotních informací souvisejících s nepatentovatelnými přirozenými terapiemi je stavěno mimo zákon. Obvinění se vědomě pokoušejí zneužít svého politického vlivu při pokusech o dosazení zákonů s působností na národních, jakož i mezinárodní úrovni, které by v podstatě postavily mimo zákon šíření informací o preventivních a léčebných postupech v souvislosti s nepatentovatelnými přirozenými terapiemi. Tato legislativní iniciativa usiluje o dosazení libovolně nízké “horní hranice” financování těchto přirozených a bezpečných terapií, což je další krok ve snaze zabránit jejich využívání jako přirozených léčebných prostředků. Pokusy o zneužití “Codex Alimentarius Commission” Spojených národů se obvinění dokonce pokusili vnutit podobné zákony všem členským zemím OSN – to znamená dosáhnout jejich celosvětové platnosti.

 1.5.5. Poté, když selhalo všechno nenápadné úsilí o definitivní zaštítění farmaceutického “obchodu s chorobami”, obvinění přijali jinou strategii. Záměrně vystupňovali mezinárodní krizi, včetně vedení války, za účelem vyvolat psychologické a zákonné podmínky, které by připustily neodkladnou globální implementaci protekcionářských zákonů legalizujících pokračování jejich činnosti a zločiny, z nichž jsou zde obviněni.

 “Ne nacističtí šílenci, ale tito obvinění korporační manažeři, jsou hlavními válečnými zločinci. Kdyby jejich zločiny nevyšly na denní světlo a nebyli za ně potrestáni dopustili by se v budoucnu ještě větších zločinů, než by kdy dokázal Hitler.” prokurátor Telford Taylor před Norimberským tribunálem

 Výtažky byly převzaty z dokumentu Complaint Against Genocide and Other Crimes against Humanity Committed in Connection with the Pharmaceutical ‘Business With Disease’ and the Recent War Against Iraq.Úplný text ke stažení ve formátu PDF.

 http://www4.dr-rath-foundation.org/THE_FOUNDATION/About_Dr_Matthias_Rath/dr_rath.htm publikované: WM magazín 35-36/2004

 Zdroj: www.regenerace.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

zdroj:http://beo.sk

Nevyhlásená vojna a anonymné zbrane III.: Perverzity modernej medicíny

Farmaceutický priemysel ako organizovaný podvod

 Je možné, že ste nikdy nepočuli o MUDr. Mathiasovi Rathovi a jeho kolegoch, napriek tomu si zaslúžia, aby ste im teraz venovali pozornosť. Sú hrdinami súčasnosti. Novodobá rozprávka „Drak s dvanástimi hlavami a smelý Mathias“ by mohla byť hlavnou témou svetových médií. Napriek tomu, že je to nadovšetko horúca a životne dôležitá téma, médiá ju prehliadajú. Nečudo! Médiá žijú z reklamy – aj z reklamy na výrobky farmaceutických koncernov. Nasledujúce riadky obsahujú výňatky z oficiálnej žaloby, ktorú podal na Medzinárodnom súdnom dvore v Haagu MUDr. Mathias Rath a ostatní:

 „V 20. storočí vybudovaný farmaceutický priemysel bol organizovaný s cieľom dosiahnuť kontrolu nad systémom zdravotnej starostlivosti systematickým nahrádzaním prírodných nepatentovateľných liečiv a liečebných postupov patentovateľnými, a preto výnosnými syntetickými liekmi a zložitými liečebnými postupmi. Trhom pre farmaceutický priemysel je ľudské telo a návratnosť jeho investícií závisí od rozširovania a predlžovania telesných chorôb. Nepriateľom tejto stratégie je účinná prevencia a liečba, t.j. likvidácia niektorej choroby, lebo významne zužuje alebo celkom eliminuje dopyt po farmaceutických drogách. Aby mohli páchať tieto zločiny, využívajú farmaceutické korporácie labyrint plný vykonávateľov a spoluvinníkov vo vede, v medicíne, médiách, v politike.“

 SK: http://www.jurkovic.sk/files/farmaceut_podvod.pdf                                                                         CZ: http://www.celostnimedicina.cz/zaloba-na-farmaceuticke-korporace.htm                            EN: http://www.laleva.cc/The_Hague/hague_complaint.pdf

 

Pozor na priateľských agentov farmaceutického priemyslu!

 I keď lekári to zväčša popierajú, nenápadné naliehanie zo strany reprezentantov farmaceutického priemyslu má veľký vplyv na to, ktorý liek sa lekár rozhodne predpísať. To vyplýva z dvoch najnovších amerických štúdií, ktoré uverejnili v pondelok.

 „Lekári sa nazdávajú, že sú chytrejší než oni, ale tých nikto neučí, ako si majú poradiť s takou manipuláciou“, hovorí výskumníčka Adriane Fugh-Bermanová a lekárskeho strediska univerzity v Georgetown, ktorá je autorkou jednej z nich.

 Podľa prieskumu verejnej mienky (Consumer reports National research Center) sa viac ako štyria z piatich Američanov nazdávajú, že výrobcovia liekov majú priveľký vplyv na Food and Drug Administration (ktorá posudzuje kvalitu novovyrobených liekov a povoľuje ich predpisovanie) a to predstavuje konflikt záujmov.

 Spojené štáty americké sú jedinou krajinou na svete, ktorá povolila výrobcom liekov, aby si v médiách mohli priamo platiť reklamy na svoje výrobky. K tomuto došlo v roku 1998 po nátlaku výrobcov na FDA, hoci sa vedelo, že takto sa im umožní poučovať ľudí o vyložene fiktívnych ochoreniach a propagovať nové výrobky, čím dosiahnu nebotyčné zisky. Niektoré lieky sa predávajú za cenu, ktorá až o 300 000 % presahuje cenu použitých prísad.

 Farmaceutiká (riadne povolené FDA) ročne zabíjajú nepomerne viac Američanov, než koľko zahynulo v teroristických útokoch a FDA toto dobre vie. Od útokov 9/11 ide o taký veľký počet, koľko by zahynulo pri zhodení jadrovej bomby na veľké americké mesto. Tu nejde o náhodné a nechcené úmrtia; škodlivosť niektorých liekov už bola medzitým vierohodne dokázaná a je dobre zdokumentovaná.

 Reuters: http://www.manbc.msn.com/id/18279887 Mike Adams, News Target: http://www.newstarget.com/021795.html

 

Keď medicína neuzdravuje, ale zabíja...

 V článku „Čo sa deje, keď lekári štrajkujú?“ od Roba Mackrilla na britskej web stránke Daily Reckoning sa píše: „Keď izraelskí lekári začali v roku 2000 štrajkovať, vyšiel najavo čudný jav: keď lekári štrajkujú, úmrtnosť sa znižuje. V tomto konkrétnom prípade sa počas štrajkového obdobia znížila takmer o 40 %“.

 V roku 1973 izraelskí lekári štrajkovali 4 týždne, úmrtnosť sa v tom mesiaci znížila o 50 %. K tomu istému došlo v Los Angeles v roku 1976. Počas ich štrajku úmrtnosť klesla o 18 %. Keď sa skončil a medicínska mašinéria sa opäť naplno rozbehla, úmrtnosť sa vrátila do zvyčajnej úrovne. A to isté sa udialo v Bogote v roku 1972. Lekári odmietli poskytovať všetku základnú liečbu, okrem pohotovostných služieb. A hádajte, čo sa stalo? Úmrtnosť poklesla o 35 %.

 Takže z toho následne vyplýva, že čím väčšmi sa vyhýbame modernej medicíne, tým väčšiu šancu máme, že budeme dlhšie žiť a budeme zdraví. Ako povedal známy chicagský lekár dr. Robert Mendelsohn ešte v roku 1979: „Keby sa lekári silou-mocou nesnažili liečiť ľudí, ale poskytovali by im len pohotovostné služby, ja vôbec nepochybujem, že by sme na tom boli oveľa lepšie.“

 Veď napríklad medicínske chyby majú v Británii na svedomí 40 000 úmrtí ročne a teraz je to už tretia najčastejšia príčina smrti, po rakovine a srdcových onemocneniach.

 zdroj: http://www.prop.sk/ked_medicina_neuzdravuje.html

 

Moderní lekári nechcú vyliečiť, chcú liečiť...

 Mali by sme vedieť, že lekári vôbec nemajú záujem chorobám prechádzať ani choroby liečiť a vyliečiť. Tento jednoduchý fakt dokazuje sen farmaceutického priemyslu a podvodníkov v bielych plášťoch: Rakovinu nechcú liečiť, ale „strážiť“.

 Z predmetného článku:

 Kedy teda človek nad rakovinou definitívne zvíťazí? Odborníci krčia ramenami. Niektoré nádory sa už dnes vyliečiť dajú, u iných, dnes nevyliečiteľných, dúfajú, že ich časom dokážu udržať pod kontrolou. Teda že sa raz rakovina zmení na chronickú chorobu: nebude sa dať vyliečiť, ale ani na ňu pacient nezomrie. Kedy to však bude, to si nikto nedovolí hádať.

 Článok dokazuje opodstatnenosť tvrdenia dr. Matthiasa Ratha a spol:

 Trhom pre farmaceutický priemysel je ľudské telo a návratnosť jeho investícií závisí od rozširovania a predlžovania telesných chorôb. Nepriateľom tejto stratégie je účinná prevencia a liečba, t. j. likvidácia niektorej choroby, lebo významne zužuje alebo celkom eliminuje dopyt po farmaceutických drogách.

 Vyjadrenia uvedené v článku túto skutočnosť potvrdzujú – nečakajte vyliečenie, pripravte sa na dlhé a najmä finančne náročné spolužitie s chorobou, ktorá vás môže zabiť kedykoľvek. Najmä vtedy, keď si už nebudete môcť dovoliť lieky kupovať (stanete sa finančne neefektívnymi a preto nezaujímavým, ergo: prestanete robiť, miniete svoj majetok a – zomriete). Alebo keď sa lekári z rôznych (politických, názorových, rasových, náboženských...?) dôvodov rozhodnú prestať vás liečiť. Zabijú vás tak, ako to robil „jeden z najznámejších a najlepších kardiochirurgov, primár v prestížnej nemocnici ministerstva vnútra, ktorý ‚vedomým nevhodným postupom pri liečení pacientov zabíjal‘“...

 Moderná medicína je projektovaná ako anonymná zbraň, ktorú proti civilizácii vytvorili a pozdvihli majitelia farmaceutických koncernov.

 Tento priemysel sa nerozvinul sám od seba. Na jeho počiatku bol investičný zámer hŕstky najbohatších podnikateľov, ktorí bez najmenších výčitiek svedomia vedomo definovali ľudské telo ako pole svojej pôsobnosti, ako trh, z ktorého vyťažia veľký majetok. Riadiacou silou tohto investičného priemyslu bola Rockefeller Group. Táto na prelome 19. a 20. storočia kontrolovala už 90 % petrochemického obchodu v USA a hľadala nové globálne investičné príležitosti. Ďalšie investičné zoskupenia aktívne v tejto oblasti sa vytvorili okolo Rothschildovej finančnej skupiny...

 Lekári stále ešte skladajú Hypokratovu prísahu, ale teraz sa už podľa nej očividne máloktorý riadi. Z veľkej väčšiny sa stali praktickí pragmatici a podnikatelia. Dnes už zväčša fungujú len ako predpisovacie stroje a úslužní poskokovia farmaceutického priemyslu. Kam sa z nich podela základná ľudskosť, súcit s trpiacim, zmysel pre zodpovednosť, láska k blížnemu? Nehryzie ich svedomie? Môže sa lekár považovať za „liečiteľa božieho“, keď v skutočnosti pacientom ubližuje – a sám to pritom veľmi dobre vie?!

 zdroj: http://aktualne.centrum.sk/zdravie/novinky/clanek.phtml?id=227187

 

Rastúce počty úmrtí v dôsledku liekov

 Úmrtia v dôsledku predpisovaných liekov vzrástli v USA o 68 %

 zdroj: http://www.prop.sk/februar07.html#viac

 Podľa federálnych centier pre kontrolu onemocnení a ich prevenciu sa otrava v dôsledku predpisovaných liekov v Spojených štátoch stáva druhou najčastejšou príčinou smrti. Výskumníci zistili, že počet takýchto úmrtí vzrástol z 4,4 na 100 000 obyvateľov v roku 1999 na 7,1 v roku 2004.

 Toto zvýšenie predstavuje skok z 11 000 osôb na takmer 20 000 len v priebehu piatich rokov. Pokiaľ ide o lieky, pôsobiace na psychiku ako antidepresanty a sedatíva, počet úmrtí sa takmer zdvojnásobil zo 671 úmrtí na 1 300.

 Tieto úmrtia sa najviac vyskytujú u osôb vo veku 15 až 24 rokov, čo vraj súvisí aj s používaním rekreačných drôg a väčším užívaním kokaínu. Ale aj ľudia v staršom veku, nad 75 rokov, zomierajú o 35 % častejšie v dôsledku užívania liekov a v skupine 45 až 54 ročných sa počet týchto úmrtí zvýšil až o 90 %.

 Mike Adams, veľký kritik farmaceutických spoločností hovorí, že farmaceutický priemysel slobodne zabíja Američanov. „Celý farmaceutický priemysel, vrátane monopolných gigantických výrobcov liekov a ich sprisahanca FDA (ktorá povoľuje používanie liekov) sa očividne stáva najväčšou hrozbou pre zdravie a bezpečnosť amerického obyvateľstva“, povedal. „A FDA pritom i naďalej nanucuje Američanom viac liekov, než kedykoľvek predtým predstierajúc, že tie lieky sú bezpečné a účinné, hoci v skutočnosti to vôbec nie je pravda. Súčasný farmaceutický priemysel, to je jeden masívny podvod, páchaný na Američanoch; je celý presiaknutý ilegálnymi obchodnými praktikami, monopolistickým správaním sa a vyložene zločinným konaním, pokiaľ ide o podiel FDA.“ ...

 News Target: http://www.newstarget.com/021635.html

 

Multivitamíny zhoršujú nádor prostaty

 Americkí vedci zistili, že veľké dávky multivitamínov zvyšujú riziko smrti pri rakovine prostaty. Podľa štúdie, ktorú vedci zverejnili v odbornom časopise Journal of the National Cancer Institute, užívanie viac ako siedmich dávok multivitamínov týždenne znamená nárast rizika úmrtia o polovicu a rozvoj pokročilého ochorenia o tretinu. Údaje získali z pozorovania takmer 300-tisíc mužov.

 Multivitamíny po dlhší čas lekári odporúčali ako súčasť zdravotného štýlu. Hlavne vitamíny C a E pre ich antioxidačné účinky odborníci považovali za vhodnú ochranu buniek proti poškodeniu. V určitých prípadoch to však zrejme je práve naopak. Betakarotén a vitamíny A a E môžu život skôr skrátiť ako predĺžiť.

 zdroj: http://aktualne.centrum.sk/zdravie/novinky/clanek.phtml?id=237109

 

Pitie perlivých nápojov a rakovina

 Časté pitie nápojov sýtených kysličníkom uhličitým vraj môže zvýšiť riziko rakoviny pažeráka, čo je chorobou majúcou zväčša fatálne dôsledky. K tomuto záveru dospela štúdia predložená na nedávnej konferencii odborníkov na rakovinu v New Orleanse; jej účastníci zopakovali, že na vznik rakoviny má vplyv to, čo ľudia jedia a pijú. Skupina indických vedcov zistila jasný vzťah medzi zvýšenou spotrebou sýtených nápojov v USA v posledných 50 rokov a dokumentovaným nárastom rakoviny pažeráka. Z údajov, ktoré získal od amerického ministerstva poľnohospodárstva vyplýva, že spotreba nápojov sýtených kysličníkom uhličitým vzrástla od roku 1946 do roku 2000 o viac ako 450 percent. Počet prípadov rakoviny pažeráka sa u bielych amerických mužov zvýšil za posledných 25 rokov o viac ako 570 percent.

 zdroj: http://www.potravinove-doplnky.sk/Zaujimavosti.aspx

 

Mobilné telefóny zvyšujú riziko nádoru mozgu o 270 %

 Pravidelné používanie mobilného telefónu – dokonca aj moderného – zvyšuje riziko nádoru mozgu, vraví nová fínska štúdia, uverejnená pre medzinárodný Journal of Cancer.

 Štúdia, ktorú vykonali vedci viacerých univerzít a ktorú viedla Anna Lakhola z fínskej Radiation and Nuclear Safety Authority , našla dôkaz, že používanie mobilného telefónu zvyšuje riziko získania mozgového nádoru, ktorý sa nazýva glióm od 40 do 270% na strane hlavy, kde mobil zvyčajne používate.

 zdroj: http://www.prop.sk/spravy_tyzdna_07_februar.html#mobilne zdroj: http://www.newstarget.com/021634.html#conventional

 

Záver?

 Skutočnosťou je, že lekári sa napriek nadpriemerným „bočným“ príjmom, ktoré nepriznávajú ani nezdaňujú, neustále dožadujú vyšších platov, a to napriek tomu, že nie sú spôsobilí plniť svoju spoločenskú úlohu – povedať nám, aká strava nášmu zdraviu prospieva a ktorá nie, nie sú spôsobilí varovať nás pred nebezpečenstvami, ktoré pre nás predstavujú rôzne „pokročilé“ technológie (mikrovlnné rúry, mikrovlnný prenos údajov – mobil, internet), nie sú spôsobilí povedať nám, že synteticky vyrábané lieky, multi/vitamíny, potravinové doplnky zanášajú náš organizmus jedmi, že strava, v ktorej prebehol proces spečenia (praženie – káva, pečenie, vyprážanie, grilovanie) spôsobuje rakovinu atď.

 A nielen to, lekári ako autority v oblasti zdravia nás – laikov – bezočivo presviedčajú o takých nezmysloch, ako napríklad: káva má kladný vplyv na organizmus či na liečbu rakoviny používajú ožarovanie, hoci je známe, že práve ožarovanie vedie v organizme ku vzniku rakovinového procesu. Je dávno spoľahlivo preukázané, že opakované vystavovanie ľudského organizmu aj malým dávkam žiarenia vyvoláva v organizme rakovinový proces. Rakovinu liečia tým, že rakovinu vyvolávajú…

 To sme sa zatiaľ nezmienili o tom, že minerály v mineráinych vodách nemajú takmer žiadny kladný vplyv na ľudský organizmus, pretože sú v tejto podobe nevstrebateľné, zato výdatne zanášajú organizmus...

 Moderní lekári sa zmenili na marketingových pracovníkov farmaceutických koncernov, na stroje predpisujúce „lieky“, stroje bezohľadne zarábajúce na našich chorobách. O naše zdravie moderní lekári nestoja. V ich záujme je, aby sme boli chorí, aby mohli predpisovať lieky, liečby, procedúry – aby mohli predpisovať výkony, za ktoré sú oni sami platení.

 Tak, ako právnici žijú vďaka sporom medzi ľuďmi, tak lekári žijú vďaka našim chorobám. Ani jedni ani druhí nemajú záujem na tom, aby sa situácia zmenila k lepšiemu. Tak ako na zdraviu škodlivých výrobkoch, na každej ambulancii, na každom vstupe do zdravotníckeho zariadenia by mal byť veľký, výrazný nápis: moderná medicína predstavuje pre naše životy a zdravie vážne bezpečnostné riziko...

 

 

 

 

 

 

 

poz: Nemecký DRG - zmena vo financovaní nemocníc

Celkovú výšku investície na zavedenie systému nie je možné podľa Gajdoša zverejniť, keďže cena za vývoj slovenskej verzie systému podlieha na žiadosť nemeckej strany obchodnému tajomstvu. Ako však dodal, nákladovosť projektu sa odhaduje vo výške 10 % z celkových nákladov vo verejnom zdravotnom poistení, ktoré sú momentálne na úrovni 3,6 mld. eur.

V prípade ak úrad nedodrží zmluvne zakotvené pravidlá, hrozia mu podľa Gajdoša sankcie až do výšky 600 tis. eur v období troch rokov. Maximálna jednorazová sankcia je na úrovni 200 tis. eur.

Zmluva je podpísaná Úrad už podpísal zmluvu o spolupráci pri vývoji a zavádzaní nového systému v nemocniciach s nemeckým Inštitútom pre úhradový systém v nemocniciach. Slovenský mechanizmus tak bude založený na nemeckom systéme. http://www.plusky.sk/zdravie/nemecky-system-prinesie-do-zdravotnictva-revoluciu/

Zavedenie DRG systému podľa Gajdoša bude nemocnice motivovať k väčšej efektívnosti, ale aj k reštrukturalizácii nemocníc. "Tieto zdravotnícke zariadenia budú môcť cez DRG systém vykonávať iba také výkony, na ktoré budú mať nielen materiálno-technicky, ale aj personálne," doplnil Gajdoš.

Nový systém si podľa predsedu úradu vyžiada aj celoplošné vzdelávanie viac ako 3 tis. osôb v rokoch 2012 a 2013. Prostriedky na školenia v objeme 6,2 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty chce úrad získať z Európskeho sociálneho fondu. Školením bude musieť prejsť 50 pracovníkov ÚDZS, ktorí budú následne školiť približne 2 080 zamestnancov ako aj 190 odborne spôsobilých osôb. http://openiazoch.zoznam.sk/cl/115850/Nemecky-DRG-system-prinesie-radikalnu-zmenu

Ján Gajdoš, predseda Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou. Gajdoš túto funkciu už zastával od roku 2005 do januára 2007, keď ho z funkcie odvolala vláda Roberta Fica. Pred posledným vymenovaním pracoval pre Pentu v rôznych pozíciách. V arbitráži, ktorú Dôvera vedie proti Slovensku, je jej svedkom proti štátu. (Dnes pritom šéfuje inštitúcii, ktorá dohliada na stav, pre ktorý sa akcionár Dôvery so štátom súdi.) Od 2007 do 2009 poradcom prezidenta ZP Apollo, v roku 2009 sa stal viceprezidentom pre stratégiu, od októbra 2009 až do odchodu do UDZS bol špecialistom v ZP Dôvera.

 

 

 

zdroj: Blogy / Fero Múčka

Kariéra v zdravotníctve? Iba ak s Pentou

Ľudia na kľúčových pozíciach v rezorte majú visačku investičnej skupiny

 „Nemám nad sebou riadiaceho dôstojníka,“ povedal nám v lete minister zdravotníctva Ivan Uhliarik. Narážal tým na dovtedajšiu prax, keď bábkoví ministri zdravotníctva plnili pokyny záujmových skupín. Vládou a parlamentom prudko regulované odvetvie s veľkým a rýchlo sa zväčšujúcim balíkom zdrojov je ideálnym miestom pre tunelovanie po politickej linke.

 Po polroku možno povedať minimálne to, že minister našiel dobrú škôlku pre obsadzovanie špičkových pozícií, ktoré navrhujú či pripomienkujú zákony a priamo zasahujú do mnohých procesov v zdravotníctve. Ich spoločným znakom je, že si môžu do životopisov zapísať aj Pentu, resp. jej blízke firmy. Skupina je v zdravotníctve prítomná najmä cez poisťovňu Dôvera či sieť lekární Dr. Max.

Niektoré z mien, o ktorých je reč:

 Ján Gajdoš, predseda Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou. Gajdoš túto funkciu už zastával od roku 2005 do januára 2007, keď ho z funkcie odvolala vláda Roberta Fica. Pred posledným vymenovaním pracoval pre Pentu v rôznych pozíciách. V arbitráži, ktorú Dôvera vedie proti Slovensku, je jej svedkom proti štátu. (Dnes pritom šéfuje inštitúcii, ktorá dohliada na stav, pre ktorý sa akcionár Dôvery so štátom súdi.) Od 2007 do 2009 poradcom prezidenta ZP Apollo, v roku 2009 sa stal viceprezidentom pre stratégiu, od októbra 2009 až do odchodu do UDZS bol špecialistom v ZP Dôvera.

 Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou je najvyšším regulátorom v odvetví, vykonáva dohľad nad správnym poskytovaním zdravotnej starostlivosti a nad zdravotným poistením. Jeho kompetencie voči poisťovniam či zdravotníckym zariadeniam možno označiť za zásadné – môže napr. poisťovni uložiť nútenú správu alebo jej zobrať licenciu.

 Michaela Gajdošová, riaditeľka sekcie farmácie a liekovej politiky ministerstva zdravotníctva. Šéfka úradu, ktorý tvorí liekovú politiku na legislatívnej úrovni a predsedníčka kategorizačnej komisie, kde sa rozhoduje, koľko sa za čo bude doplácať, aký liek sa na trh vpustí a za akú cenu a pod.

 Donedávna manažérka odboru liekovej politiky v Dôvere a špecialistka na jej odbore stratégie. Pekný rozhovor pre firemný časopis z tej doby tu. O tom, ako v tejto agende začal minister rýchlo meniť názory, možno čítať tu.

 S ňou na ministerstve pôsobí jej niekdajší kolega z Dôvery Matúš Tekel, vedúci Odboru kategorizácie, cenotvorby a liekovej politiky.

 Marián Faktor – nový šéf Všeobecnej zdravotnej poisťovne (VšZP), menovaný ministrom. Predtým riaditeľ krajskej pobočky Dôvery v Žiline, brat vysokého (formálne regionálneho) politika KDH Pavla Faktora, označovaný za experta Pavla Hrušovského pre výnimočné záležitosti, dnes člen dozornej radu prenosovej sústavy SEPS či vedenia FNM. Okolo Faktora možno vo VšZP vidieť niekoľko najvyšších es zo zdravotníckeho biznisu Penty, napr. niekdajšieho riaditeľa úseku nákupu zdravotnej starostlivosti v Dôvere Martina Kultana. Niekdajší člen predstavenstva Dôvery tak pôsobí ako expert pre nákup zdravotnej starostlivosti vo VšZP.

 Významnou postavou je Peter Kažík, riaditeľ odboru informatiky na Ministerstva zdravotníctva, zodpovedný za projekt eHealth, v minulosti pôsobil vo firmách spoločnosti Penta spolu s partnerom Penty Eduardom Matákom (Fajne a.s., PM Zbrojníky a.s., PIL Trade a.s., B Four a.s.)

 Pri personálnej politike Penty v sektore zdravotníctva stojí za spomenutie aj opačný prestup, keď Valentovičom menovaná šéfka VšZP Zuzana Zvolenská, ktorá v nej zanechala historickú sekeru, sa ocitla po voľbách v predstavenstve Dôvery. (V tejto súvislosti nemožno obísť zmienku o upokojení vzťahov, ku ktorému predtým došlo medzi Pentou a Smerom – SD. )

 Nárazová výmena manažérov medzi mimoriadne silným hráčom a štátom v kľúčových verejných inštitúciách v zdravotníckom odvetví evidentne prebehla. Chcelo by to viac záruk, aby bolo jasné, že nejde o zajatie štátu personálnymi nomináciami súkromnej spoločnosti. Pretože to chce naozaj vianočnú vieru v dobro, aby sa dalo uveriť odpovedi ministerstva, že tí ľudia tam z vysokých funkcií v bohatých spoločnostiach prišli pre dobro pacientov a poistencov.

 Celé stanovisko ministerstva zdravotníctva k personálnym prestupom z Penty: Ministerstvo zdravotníctva má snahu získať najlepších odborníkov v oblasti zdravotníctva. Mnohí z nich v minulosti odišli z ministerstva alebo verejného zdravotníctva do súkromného sektora. Teší nás, že niektorí prijali výzvu pracovať na zmene systému zdravotníctva tak, aby z neho už nebola čierna diera, v ktorej sa strácajú peniaze. Systém sa snažíme nastaviť tak, aby bol v maximálnej možnej miere transparentný a kontrolovateľný. Preto meníme nemocnice na akciové spoločnosti, meníme systém liekovej politiky tak, že siahame na zisky farmaceutických spoločností (degresívna marža, referencovanie cien liekov). Kontrolu nad tým, aby nevznikal konflikt záujmov, má minister zdravotníctva Ivan Uhliarik. V momente ak zistí, že štátom platení manažéri nekonajú v prospech pacientov a štátu, budú okamžite odvolaní. Posledné slovo o zásadných veciach v zdravotníctve má minister Ivan Uhliarik a poslanci Národnej rady, a preto nie je možné, aby konali v prospech súkromných spoločností.

 

 

 

 

 

 

 

 

18.8.2011

TA3 -  P.Staněk : O ekonomizácii slovenského zdravotníctva

 TA3 video z archívu zmazala :-), tak len krátky výňatok:

  EKONOMIZÁCIA ZDRAVOTNÍCTVA
(18.08.2011; Televízna stanica TA 3; Tlačová beseda; 12.05; 2 min.; R)

Alfonz ŠURAN, moderátor
: "Fakt, že naše zdravotníctvo je chronicky choré, nie je žiadnym tajomstvom. Lekári odchádzajú do zahraničia, sestry sa búria. Zachovanie verejného zdravotníctva a stop transformácii nemocníc - práve to sú ciele petície, ktorou sa rozhodla zabojovať verejnosť a odborné kruhy."
Peter STANĚK, Ekonomický ústav SAV: "Ak Nemecko má byť naším vzorom, tak musím konštatovať, že v nemeckom verejnom systéme zdravotníctva pojem zisku nepoznajú. Prvá zásadná formulácia. Druhá - ak hovoríme o zdravotníctve, asi by najviac štát malo zaujímať zdravie občanov, pretože choroba je až klinickým prejavom toho, že sme zdravie neuchránili a nezvládli. To znamená, zásadnou otázkou má byť analýza stavu zdravotného stavu obyvateľstva. Ale keď chodíte po kompetentných orgánoch zistíte, že sa zdravím občanov nikto nezaoberá. Ale ak nepoznáme zdravotný stav občanov, ako chceme hovoriť o ďalších úlohách, ktoré zdravotníctvo má plniť pred alebo po transformácii? Ak priznáme, že zdravotnícky pracovník jedna stránka problému a chorý človek ako klient je druhá stránka problému, tak nás nevyhnutne musí zaujímať cena diagnózy. Transparentnosť v systéme ale pri stanovených cenách je veľmi zaujímavý fenomén. Ak máte stanovenú cenu diagnózy, tak sa poskytovateľ, teda nemocnica musí vmestnať do tej ceny. Ak má vyššie náklady, vyššiu cenu, mal by si nájsť iného sponzora. Na druhej strane, je nemysliteľné, prosím vás, aby zdravotné poisťovne uhrádzali iba časť tej ceny. A možnože poviem pre vás niekoho prekvapujúcu informáciu. Je krásne, že zdravotná poisťovňa znížila dlh, ale musíme sa spýtať, koľko uhrádza zdravotná poisťovňa z reálnej hodnoty diagnózy, ktorú realizujú poskytovatelia zdravotnej starostlivosti a tam musím povedať, že uhrádza 20, 30, 40 percent maximálne."

 

 

 

zdroj: aktualne.sk           Staněk: Uhliarik uhýba a zbavuje sa zodpovednosti

Transformácia nemocníc je "krásny uhybný manéver" ako sa vyhnúť zodpovednosti za zadlžovanie systému zdravotníctva. Myslí si ekonóm Peter Staněk, jeden zo signantárov petičnej akcie, ktorá žiada zastaviť transformáciu nemocníc.

Upozornil, že navrhovaných 350 miliónov eur, ktorými chce minister financií Ivan Mikloš (SDKÚ-DS) oddlžiť nemocnice pred ich prechodom na akciové spoločnosti, stačiť nebude. Podľa Staněka započítala vláda pri oddlžovaní do plánu iba hroziace exekúcie.

 "Keď tam započítate všetko, čo treba uhradiť, je to 800 miliónov eur, všetko po lehote splatnosti," povedal s tým, že oddlžovanie nemocníc ich problémy nerieši. Problém vidí v mechanizme zadlžovania nemocníc.

 "Po prvé, musíte mať uhradené náklady, ktoré súvisia s liečbou. Nemôže vám zdravotná poisťovňa povedať, že vám uhradí iba časť nákladov. Potom máte dlhy. Druhá vec je, či je verejné obstarávanie v nemocniciach efektívne. Pravdepodobne nie," podotkol.

Nevedia, z čoho vychádza    

Číslo 800 miliónov na oddlženie sa ale nepozdáva rezortu zdravotníctva. Podľa hovorkyne rezort netuší, z akých analýz Staněk vychádza. "Očakávame, že pán Staněk ich predloží na posúdenie odbornej aj laickej verejnosti," poznamenala hovorkyňa rezortu Katarína Zollerová. Pripomenula, že ministerstvo predložilo vláde plán finančnej stabilizácie, ktorý hovorí o účtovnom dlhu vo výške 420 miliónov eur. "Toto číslo vychádza z analýzy Ústavu súdneho inžinierstva," doplnila.

Krásny uhybný manéver

Staněk sa na tlačovej konferencii pustil aj do samotnej trasformácie, ktorá by sa mala zreálniť začiatkom roka.Označil ju za "krásny uhybný manéver." "Neriešite problémy systému, ale vyhlásite, že zmena vlastníckych vzťahov vyrieši jeho budúcnosť. Poviete, že štát je zlý koordinátor a vlastník, a že keď bude nemocnica akciovka, tak to bude fungovať," povedal. Šéfa rezortu zdravotníctva sa pýtal, prečo mení nemocnice na akciovky, keď stačí dosadiť manažment, ktorý bude efektívne spravovať príspevkové organizácie.

Upozornil aj na návrh ochrany nemocníc pred exekúciou. Podľa neho by sa prvým januárom dostali do krachu: "Poviem, že šesť mesiacov bude nemocnica v ochrane, po šiestich mesiacoch zákon stratí platnosť, a aby sa nemocnica nedostala do konkurzu, vstúpia investori."   Viac

 

 

 

 

 

Zdravotní reformy v postkomunistických zemích: privátní zisk, zničený občan, vytunelovaná republica

 http://umlaufoviny.com

 (Václav Umlauf: Přednáška na konferenci pořádané 3. lékařskou fakultou Univerzity Karlovy na téma akce lékařů "Děkujeme, odcházíme", Karolinum, 22.10. 2011)

 V poslední době se často mluví o reformě zdravotnictví, o její potřebnosti, o nemožnosti financovat zdravotnictví ve společnosti, která stárne apod. V těchto souvislostech se však nemluví o pravém smyslu a účelu navrhovaných změn. Viz novoroční přání k Julínkovu reformnímu balíku, který se naštěstí nekonal.

 

 

1. Kdo vlastně píše reformní zákony ve zdravotnictví?

 Kdo se domnívá, že reformní záměry a zákony jsou dílem několika osvícených úředníku na ministerstvu zdravotnictví, ten se hluboce mýlí. Klikněte si na power-pointovou prezentaci pozadí reforem v zemích Visegrádské čtyřky (Petr Háva, Pavla Mašková, 2009).

  

 

Reformy mají stejný základ na Slovensku, v Maďarsku, v Polsku a v České republice. Pravděpodobně za nimi stojí americké zdravotní pojišťovny prostřednictvím Americké obchodní komory, případně lidé ze Světové obchodní banky. Jedná se o souhrn obdobných zákonů, obvykle 5-7, které mají zdravotnictví co nejvíce odstátnit a umožnit maximální privatizaci, včetně nemocnic a zdravotních pojišťoven. Cílem tzv. "reforem" je vytvořit podmínky pro to, aby zdravotní péči ovládl pokud možno jeden poskytovatel tzv. "služeb". Zprivatizovaný systém je vybudovaný jako obchodní koncern, jehož primárním cílem je produkovat zisk pro své akcionáře.

 2. Slovensko aneb ekonomicky výnosný debakl zdravotní péče

 Tzv. "reforma" se dostala nejdále na Slovensku, kde byly prosazeny zákony nejdříve, včetně privatizace zdravotních pojišťoven. Okamžitě následovalo zvýšení režijních nákladů. Nastupující vláda Roberta Fica omezila obchodním společnostem zdravotních pojišťoven výši režijních nákladů na max. 4 %. Následovalo zahájení arbitráže o 15 mld. slovenských korun, které dosud není uzavřeno. Ztráta zdravotních pojišťoven za rok 2005 činila 2,2 mld slovenských korun. Zisk zdravotních pojišťoven za rok 2006 představoval 2 mld Sk, které pochopitelně chyběly v systému péče. Důležitý komentář k současnému stavu slovenské privatizace zdravotnictví najdete zde: Marek Blaha: Rok Penty vo vláde: 5,5 milióna rukojemníkov. Citujeme z článku:

 "Nejde totiž o bežných zlodejov, akých poznáme z predchádzajúcej vlády, ktorí kradli v zdravotníctve zo spotreby. V sektore, do ktorého ide 7,8 % výdavkov z HDP dokázala Penta za rok ovládnuť štátnu exekutívu, zmeniť systémovo zákony a takmer monopolne ovládnuť finančné toky. Kľúčovým bolo manažérske ovládnutie Všeobecnej zdravotnej poisťovne (jej šéf prišiel z Penty) a tak spolu s Dôverou (ktorú vlastnia) rozhodujú o platbách za 93 % všetkých občanov Slovenska. Navyše zákon dal poisťovniam ešte voľnejšie ruky pri výbere poskytovateľov zdravotnej starostlivosti. A tam je pôvod trhového stalinizmu, ktorý skupina v tomto sektore zaviedla.

 Viacerým poskytovateľom zdravotnej starostlivosti, ktorí odmietli ponuku Penty na prevzatie, boli vypovedané dvomi najväčšími poisťovnami zmluvy. Lekárňam, ktoré sa vzopreli avizícii zdržujú platby tak dlho, že už nemajú na nájom ani výplaty. A podľa poslednej novely zákona nebudú viac poisťovne povinné uzatvárať zmluvy so štátnymi nemocnicami. Ako to skončí sa môžeme pozrieť na poslednom prípade, keď si špinavú robotu spravil šéf Všeobecnej zdravotnej poisťovne - revolučné rušenia oddelení prebehli iba v zariadeniach konkurujúcich skupine."

 Dopad slovenských reforem na pacienty a na veřejno-právní sektor najdete v následující power-pointové prezentaci prof. Milana Draguly.

 

 

Závěr: Slovenská reforma nezlepšila ani kvalitu poskytované péče, ani postavení pacienta ani lékaře. Přinesla pouhou změnu vlastnictví a monopolizaci celého financování do rukou jediné (!) finanční skupiny. Chybí zprivatizovat poslední článek celého systému, tj. nemocnice. ....

 

  

 

 

 

 

 

 

 

zdroj: zlatatehla.com 17.2.2012

Čím sú Slováci chorľavejší, tým viac J&T a Penta rastú

…alebo, čím viac Slovensko eliminujú zdravotné odvody, tým viac J&T a Penta rastú.

Ak vláda núti občanov stať sa pravidelnými zákazníkmi určitého “produktu”, od istých vládou schválených spoločností, potom je len otázkou času, kedy sa tieto spoločnosti stanú štátom v štáte, prerastú ho a ovládnu jeho parlament.

Pre chudobnejších podnikateľov sú zdravotné odvody povinnejšie než dane, lebo dane do určitého vymeriavacieho základu aspoň netreba platiť.

Všimnite si genézu vývoja ovládnutia Tatier skupinou J&T. Liečebné domy a ich zdravotná starostlivosť, ktoré spravovalo štátne zdravotníctvo, neskôr Kúpele Štrbské Pleso, začali byť zo zákona financované zdravotnými poisťovňami od počiatku ich vzniku. Nič nebránilo tomu, aby do ich “starostlivosti” investovali zdravotné poisťovne, či J&T viac než bolo treba, čiže na dlh, až natoľko, že ich ovládli úplne.

Aby podnikanie J&T a Penty bolo priechodné alebo, aby sa štát zbavil časti zadĺženého zdravotníctva v prospech Penty, či “diskrétnych klientov” J&T, stačilo, aby nejaké dievčatá “vyfajčili” Počiateka na jachte J&T v Monaku alebo, aby sa zatiahli volebné kampane preferovaných politikov alebo, aby sa politikom inak uľavilo prostredníctvom J&T, či Penty.

Penta tiež vyrástla na svojich zdravotných poisťovniach, podobne ako J&T, pričom ich vzájomné obchody niekedy odobria štátne orgány. Napr. protimonopolný úrad SR schválil koncentráciu firiem Novapharm, s.r.o. a Železničné zdravotníctvo Košice, s.r.o. so spoločnosťou ProCare, a.s., ktorá patrí do skupiny Penta. Železničná poliklinika Zvolen, Železničné nemocnice v Košiciach, Bratislave a vo Zvolene, ktoré boli v portfóliu skupiny J&T, prešli do investičnej skupiny Penta.

Na Slovensku nieje, ani nebolo zdravotnej poisťovne, v ktorej by nemala prsty Penta alebo J&T. Aj všeobecná nakoniec zobe ich zrno…, rovnako, ako politici. Kľúčovým bolo manažérske ovládnutie Všeobecnej zdravotnej poisťovne (jej šéf prišiel z Penty) a tak spolu s Dôverou (ktorú vlastnia) … Viac: Rok Penty vo vláde: 5,5 milióna rukojemníkov … www.spolocnavec.sk

Doteraz žiadna vláda nemala odvahu vzoprieť sa súčasnému amorálnemu systému financovania zdravotníctva, ktoré podľa svojich predstáv diktujú lobingové skupiny J&T a Penta. Podobnosť nášho systému financovania zdravotníctva povinným zdravotným poistením badať v mnohých krajinách sveta, vrátane neskorších USA, kde tento systém vylobovali finančné oligarchie s farmaceutickým pozadím za “štedrú” volebnú kampaň prezidenta Baracka Obamu, prostredníctvom podobných lobingových skupín ako sú u nás Penta a J&T, ktoré sú iba finančným epitelom skupín v pozadí.

Z uvedeného je zrejmé, kto akceleruje chudobu na Slovensku, kto menežuje preferovaných politikov a ich volebné kampane, komu politici doprajú legislatívne ústupky, komu vláda obetuje občanov stať sa pravidelnými povinnými zákazníkmi “produktu” od istých vládou schválených spoločností.

Niet pochýb, že Slovensko sa stalo banánovou republikou, ktorej vládnu zločinecké finančné skupiny.

Ako to zmeniť? Predovšetkým zrušiť povinné vazalstvo všetkých občanov k týmto skupinám tak, že parlament zruší povinnosť zdravotného poistenia. Penta, USA, Penta a J&T, Penta, J&T, nemocnice, nemocnica, zdravotna poistovna, protimonopolný úrad, Všeobecna zdravotna poisťovna, štátne zdravotníctvo Autor: Mikulas Novota

 

 

 

 

Video pridané 20.2.2012

Tomio Okamura: Zdravotnictví není samoobsluha

 

 

 

 

 http://afinabul.blog.cz

Tzv. „reforma zdravotníctva“

  Takže v roku 2006, niekedy v jeho druhej polovici, som sa zúčastnil na jednom medicínskom kongrese. V diskusii sa otvorila aj téma záchrannej zdravotnej služby, v tom čase už lukratívne sprivatizovanej. Okrem diskusných príspevkov ohľadom usporiadania a činnosti urgentnej starostlivosti v diskusii vystúpila dostatočne relevantná osobnosť z príslušných medicínskych kruhov a položila rečnícku otázku: "Viete, prečo istá finančná skupina dostala také veľké množstvo záchraniek?" A následne si odpovedala: "No aby sa jej vrátila "investícia", ktorú dala do slovenského parlamentu, aby jej prešla tzv. zdravotnícka reforma." Nikto v auditóriu sa nečudoval, nik sa nezasmial a bolo zrejmé, že, minimálne, v bratislavských politicko-zdravotníckych kruhoch sa táto informácia má za verejné tajomstvo. Čo sa týka mojej osoby, tieto (pre mňa dovtedy neznáme) informácie v súvislosti s celým tým humbukom okolo tzv. "reformy zdravotníctva", a najmä jej konkrétnymi dôsledkami, doplnili a dali mi už úplne ucelenú reťaz skutočností, preukazujúcu vytvorene obrovského tunelu v zdravotníctve konkrétnou organizovanou skupinou. Brutalita tohoto tunelu je o to väčšia, že nesiaha na majetok štátny, hoc` vytvorený ľuďmi (ako je to v medializovanom spise "Gorila"), ale siaha priamo do peňaženiek ľudí. Tento tunel vedie priamo z peňaženky (vlastného bankového účtu) človeka na účet v daňovom raji (napr. na Cyprus). Veľkosť tohto tunela je obrovská, takže aj organizovaná skupina, ktorá ho "vybudovala" musí mať široké chápadlá. Kto ju teda tvoril (tvorí)?

 1) Tzv. "reforma zdravotníctva" bola pripravovaná najvyšším vedením ministerstva zdravotníctva, vrátane členov vraj poradného tímu ministra (nazývaný aj ako Zajacov kinder-mančaft).

 2) Celá "reforma" by určite nemohla vzniknúť ako poslanecký návrh, preto musela v roku 2004 prejsť vládou SR, v ktorej, mimochodom, hlasovali aj vtedajší ministerský predseda i minister spravodlivosti; vláda faktické tunelovanie peňazí zo zdravotníctva odobrila.

 3) Na prijatie zákonov bolo potrebné hlasovanie v Národnej rade. Ako už bolo uvedené, aby prešla "reforma" parlamentom, bolo ho treba skorumpovať. Koľkí poslanci hlasovali za masívny odliv peňazí zo systému zdravotnej starostlivosti na účty v daňových rajoch len na základe svojho "svedomia" a "vedomia", a koľkých priamo skorumpovala finančná skupina, ťažko povedať. Tiež ťažko povedať, či a v akej miere vplývala finančná skupina pri bodoch 1) a 2). Každopádne je naivné myslieť si, že minister zdravotníctva, jeho poradný tím, ostatní predstavitelia vlády a poslanci parlamentu SR hlasujúci "za" nevedeli, čo vôbec pripravujú a prijímajú pod rúškom tzv. "reformy zdravotníctva". Mali totiž dôvodovú správu. To dávam do pozornosti (časti dôvodovej správy najlepšie viď Nález Ústavného súdu PL. ÚS 3/09 o tzv. zákaze zisku); dôvodová správa uvádza: "Zdravotné poisťovne ako podnikateľské subjekty v trhovom prostredí budú motivované na znižovaní týchto nákladov možnosťou vytvárania zisku, ktorý bude závisieť od znižovania nákladov pri "nákupe" zdravotnej starostlivosti" - čo je jednoznačná legalizácia neuhradenia vykonanej zdravotnej starostlivosti poistencovi/pacientovi: poisťovňa nakúpi, poistenec jej dá na úhradu peniaze, ale poisťovňa podľa zákona vykonanú zdravotnú starostlivosť neuhradí; teda síce nakúpi, ale nezaplatí - tým zníži svoje náklady za účelom vytvorenia zisku. A ďalej: "Ak zdravotná poisťovňa bude hospodáriť tak, že dosiahne zisk, so zostatkom bude môcť nakladať v zmysle platných právnych predpisov ako každý podnikateľský subjekt" - čo znamená, že ak sa orgány poisťovne (akcionári a štatutári) ľubovoľne rozhodnú z verejného poistenia uhradiť len, povedzme, 60% vykonanej zdravotnej starostlivosti (ev. 30%, či 0% - áno, aj to je možné, jednoducho neuzavrie zmluvy, ako sa to individuálne a do rastúcej miery robí aj teraz), tak 40% (70%, 100%) peňazí, teda verejných prostriedkov zdravotných poplatníkov, priamo, bez akejkoľvek medzizastávky (ak nepočítame určité zdržanie v Štátnej pokladnici vo fonde verejného zdravotného poistenia), bez akejkoľvek inej činnosti, bez akejkoľvek pridanej hodnoty, odtečie tunelom priamo z účtu platcu zdravotného poistenia na účet do daňového raja. 

Pritom, paradoxne, pacienta to neohrozí, zdravotná starostlivosť musí byť poskytovateľmi a zdravotníkmi poskytovaná, pretože táto povinnosť vyplýva priamo zo zákona (nie zo zmluvného vzťahu s poisťovňou). A v prípade potreby sa použije napr. vyhlásenie núdzového stavu, ako ukázali nedávne udalosti.

 Takže o existencii "Gorily" (rovnaký druh, možno iná rasa) viem od roku 2006. Členovia organizovanej skupiny sú teda jasní: najvyššie vedenie ministerstva zdravotníctva v rokoch 2002-2006 aj s "poradcami", bližšie neurčený počet skorumpovaných poslancov a korumpujúca finančná skupina. Uvažovať, nakoľko boli ostatní členovia vlády SR aktívnymi účastníkmi tejto organizovanej skupiny, by bolo špekulatívne. Každopádne, tak smutnú tvár ministra financií, ako keď bolo Slovensko napokon úspešné v medzinárodnej arbitráži voči skupine Penta, som asi ešte nikdy uňho nevidel. Keď prenikla na verejnosť správa Wikileaks o amerických depešiach informujúcich o korupcii v slovenskom parlamente pri prijímaní tzv. "zdravotníckej reformy", pre mňa to znamenalo len ďalší nezávislý (hoci nepriamy) dôkaz potvrdzujúci vyššie uvádzanú zhovadilosť, išlo len o ďalšie ohnivko do reťaze. Podobne vyznieva nedávna informácia, na prvý pohľad paradoxne z úst terajšieho ministra zdravotníctva (vraj tiež ide o člena organizovanej gorilej skupiny), o závideniahodných maržách v sprivatizovanej záchrannej zdravotnej službe (vraj až 40%, to sa normálny a slušný živnostník či iný podnikateľ môže aj pos..ať). Ide, prirodzene, o ďalší a zbytočný odliv peňazí od zdravotníctva, ale to je na inú, tiež dlhšiu debatu. Tu len spomeniem, že záchranka bola v časoch "reformy" nejedenkrát ministerstvom zdravotníctva v podstate násilne odobratá nemocnici, ktorá ju na zelenej lúke a bez špeciálnych platieb a dotácií vybudovala, mala úplné know-how a na prevádzku staníc záchrannej zdravotnej služby jej stačila možno polovica prostriedkov. Dnes už Penta nie je v záchrannej zdravotnej službe, neťahá z nej dividendy, obchodné podiely predala (asi sa jej už vrátila "investícia" do slovenského parlamentu), tak minister Uhliarik sa môže bez ohrozenia osobnej integrity pozrieť aj na marže prevádzkovateľov záchrannej zdravotnej služby.

 Takže vráťme sa k vyššie spomínanému tunelu, aká je jeho veľkosť, presnejšie povedané jeho kapacitu, či možnosť prietoku? V podstate tento parameter udáva priamo skupina Penta, a to vo svojej žalobe proti SR vo výške 750 miliónov €. Aby bolo čitateľovi zrejmé o akú čiastku ide, tak pre porovnanie: výstavba moderného chirurgického pavilónu v FN Martin stála asi 15 miliónov €, R. Fico odovzdával zdravotníctvo s dlhom cca 150 miliónov €, za vlády I. Radičovej dlh stúpol na viac ako 400 miliónov €. No a Penta si k tomu ešte pýta tzv. "ušlý zisk" trištvrte miliardy € (oni asi naozaj chceli nepodpísať nijaké zmluvy s poskytovateľmi). Ak počítame, že tzv. "zákaz zisku" platil v rokoch 2008-2011 (3 aj ¼ roka), tak prietoková kapacita tunelu je veľmi slušná, takmer 250 miliónov € ročne, ak to delíme napr. piatimi osobami, tak pre každú to znamená 50 miliónov € ročne na účet v daňovom raji bez akejkoľvek roboty, bez akéhokoľvek rizika, bez akejkoľvek zodpovednosti, bez akejkoľvek pridanej hodnoty, v podstate za nič.

 Avšak ak by ste im tie peniaze na základe vyššie uvedeného na ten Cyprus (pravdaže prostredníctvom clearingového centra v Štátnej pokladnici) odmietli poslať, tak na Vás finančná skupina prostredníctvom poslušných orgánov zdravotnej poisťovne pošle Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, ktorý Vám dá, aj opakovane, pokutu. A ak to nebude stačiť, tak na Vás pošlú orgány činné v trestnom konaní. Aby sme nezabudli, za vlády I. Radičovej bolo ustanovené za trestný čin aj nezaplatenie poistného akciovej spoločnosti zdravotnej poisťovni, predtým to bolo len nezaplatenie dane. (Takže keď ide o potrestanie človeka za neplnenie záväzku, tak akciová spoločnosť vykonávajúca verejné zdravotné poistenie zrazu nie je subjektom súkromného práva; práva človeka vo vzťahu k obchodnej spoločnosti a.s. sú nepodstatné - majetok "Gorily" má prednosť a tá, ako vidno, intenzívne pokračuje vo svojej činnosti). Takže v krajine, v ktorej žijem ja, sa toto dialo a deje pred očami všetkých ľudí. Preto ma dosť udivuje, že kauza "Gorila" je zrazu takým prekvapením. V rámci tejto "spoločenskej slepoty" je naozaj zaujímavé, že napríklad enviromentalisti (paradoxne s nimi aj gorilí politici) začali protestovať proti ropovodu cez Žitný ostrov až počas vlády R. Fica a nie M. Dzurindu, keď to bolo aktuálne. Je zaujímavé, že zrazu členovia INEKO demonštrujú proti "Gorile", keď vyššie uvádzané aktivity považujú za "trhové", schopnosť koristiť za šikovnosť a na tzv. "reformách" údajne participovali; naposledy ma fascinovala ich neschopnosť korektne vypočítať priemerný hodinový zárobok lekára (matematika základnej školy). Mnohé obdobné inštitúty, združenia a organizácie, ktoré sa hrdia nezávislosťou od politicko-ekonomickej moci, sa teraz tvária, ako by padli z Mesiaca a o takom niečom (rovnakom či obdobnom) ako je v spise "Gorila" nikdy nepočuli. A napr. Hayekovci gorilu priamo predviedli - ako sa ťahajú peniaze z ministerstva financií za dubiózne tzv. "projekty pre samosprávu". A tak ďalej, a tak ďalej….

 Čo s Gorilou? Poviem len jednu vec (hoci určite ich je viac). Myslím si, že je absolútne nevyhnutné striktne a jednoznačne oddeľovať, čo sú súkromné vzťahy (obojstranne vyvážené) a čo sú verejné vzťahy (mocenský vplyv). Súkromné vzťahy môžu byť len v prípade, že existuje reálny trh, skutočná hospodárska súťaž, úplná sloboda v konaní jednotlivca (napr. môžem a nemusím byť poistený; nestačí, že niekde poistený byť musím, hoci môžem si vyberať "panstvo" - tam úplná sloboda nie je). Akciová spoločnosť je buď plne subjektom verejnej správy a vtedy logicky nevykonáva podnikanie (so všetkými následkami), alebo je v pozícii obchodnej spoločnosti, avšak v takom prípade predsa nemôže využívať mocenské páky štátu na vymáhanie plnenia, keď napr. za nezaplatenie akciovej spoločnosti (ktorá podľa vlastných tvrdení "podniká" vo verejnom zdravotnom poistení) hrozí trest odňatia slobody v základne skutkovej podstate nezaplatenia poistného až na 3 roky. Dnes často využívané tzv. verejno-súkromné právne úpravy sú tou strašnou chorobou, a mňa pri tom naozaj mrazí. Spomínam si na jedno zdôvodnenie zastavenia trestného stíhania prokuratúrou - policajti vymáhali plnenie pre súkromnú s.r.o. od tretích osôb a prokuratúra trestné stíhanie zastavila, pretože konanie policajtov a iných orgánov s.r.o. bolo legálne, pretože vyplývalo zo zmiešanej verejno-súkromnej právnej úpravy činnosti s.r.o. Buď teda je s.r.o. alebo a.s. súkromná (a v takom prípade pri jej predmete činnosti policajti či iné orgány verejnej správy nemajú čo hľadať), alebo vykonáva činnosť verejného charakteru (a vtedy si to za istých, zákonom daných okolností viem predstaviť)! Keď ide o práva zdravotnej poisťovne a.s. (napr. na dividendu), tvári sa ako súkromná spoločnosť. Avšak ak pýta peniaze od klienta, hoci bez adekvátneho protiplnenia, vtedy sa tvári ako orgán verejnej moci.

 Len na okraj, veľmi ma zaujala medializovaná informácia zo spisu "Gorila", že v energetike sa automaticky "nahadzuje" 20% marža. Takže ja sa mám v kríze uskromniť a oni koristia?! Platí v energetike klasická hospodárska súťaž a úplná sloboda jednotlivca (nebudem platiť nič, ak vypnem v byte kúrenie)? Zjavne nie. Ak teda musím platiť rôznym monopolom cenu, ktorá nijako nie je generovaná ponukou a dopytom, a tým pádom je vynútená, je absolútne legitímne použiť rovnaký mocenský nástroj aj voči monopolu - napríklad regulácia marže (teda nielen výslednej ceny) na znesiteľnejšiu a tým duplom v čase krízy primeranú úroveň. A možno budú viac tieto monopoly investovať do svojho rozvoja a budú menej tunelované cez marže a dividendy parazitujúcimi skupinkami, ktoré do týchto odvetví absolútne nič neprinášajú (Mňa fascinuje, keď sa obyčajný kúpo-predaj nejakého energetického podniku, či jeho časti, vydáva za investičnú aktivitu.)

 Ak sa vrátim späť, tak podľa môjho názoru úplne najpodstatnejšou vecou v náleze Ústavného súdu PL. 3/09 bolo konštatovanie, že právna úprava "zákazu zisku" zasiahla do legitímnych očakávaní akcionárov. Zjednodušene povedané, exminister Zajac asi sľúbil Pente, že po schválení "reformy zdravotníctva" si budú môcť "vytiahnuť" zo zdrojov vo verejnom zdravotnom poistení 1 miliardu €. (A v právnom štáte nikto, ani R. Fico, nemôže tento sľub len tak, mirnix-dirnix, zrušiť - ireverzibilita niektorých zmien platí, a to nielen vo fyzike a chémii, teda prírode). Keďže nejaký "zisk", cca štvrť miliardy, si už podľa všetkého "finančná skupinka" vytiahla, tak ešte chce zvyšok. A aj o tom, prípadne najmä o tom, je "Gorila".

 Už len na záver: keď vidím ministra vnútra, veľkého bojovníka proti "Gorile", bavím sa, keďže si spomeniem na ministra spravodlivosti, ktorý sedel vo vláde v roku 2004, keď sa spomínaný tunel do peňaženiek občanov (ale aj zamestnávateľov) staval. Predpokladám, že jeho úloha je v "Gorile" jasne daná tak, ako bola daná úloha inému ministrovi vnútra (z tej istej strany): ak by mali, nedaj Bože, existovať nahrávky z odpočúvania, ktoré kompromitujú kamaráta - spolustraníka, treba ich zničiť, aby ho prípadný súd musel oslobodiť. (A možno iné nahrávky, pre budúcnosť, treba namnožiť.) Na záver ponúkam pár odkazov:

 http://www.topky.sk/cl/100535/1286156/Zajacova-reforma-bola-spinava-Penta-vraj-kupovala-poslancov-

http://panobcan.sk/pravda-o-tom-ako-sa-u-nas-pred-siedmimi-rokmi-predstierala-reforma-zdravotnictva/ )

http://www.mia.sk/vseobecne_inf/denna_tlac/m_clanok.php?hop=4&dbr=12166 ).

http://ekonomika.sme.sk/c/4223649/penta-predala-svoj-podiel-v-sanitkach-falck.html )

http://www.topky.sk/cl/1000120/1298669/Sudca-ktory-zakazal-knihu-o-Gorile-Rozhoduje-o-zalobe-Penty-za-takmer-miliardu-eur- vrátane zaujímavých súvislostí)

http://www.ta3.com/clanok/5652/nase-zdravotnictvo-neustale-vytvara-dlhy.html http://dolezite.sk/Rok_Penty_vo_vlade_55_miliona_rukojemnikov_124.html

http://www.ineko.sk/clanky/preco-som-demonstroval-proti-gorile

http://mobil.pluska.sk/ekonomika/spolocensky-servis/02/protest-pred-nrsr-nie-ropovod-cez-zitny-ostrov.html

 zdroj:   spw.blog.sme.sk   -    Veríte predpovediam ultrapesimistu Petra Staněka?

 

 

 

  

 Poz.

Peniaze v zdravotníctve sa delia medzi kamarátov  

 

Fakta o potravinách (www.sibirskezdravi.cz)

 

 

MUDr. Jan Hnízdil: Tento obludný systém se reformovat nedá! (7.2.2011, ČT24)

 

Penta a Prefto založili Dôveru a vyplatili si milióny eur

 Apollo kúpilo Dôveru a spojená poisťovňa si nechala meno Dôvera

Ficov obchod s kamarátom

Desať najväčších lží o zdravotnej starostlivosti

 

 

Predpíš liek a dostaneš 2500 evri.

 

Začiatok záznamu

Vieš čo, funguje to veľmi dobre, som totálne spokojný. Proste prídem za doktorom, a ponúknem, že pokiaľ vezme naše lieky, tak bude mať za to províziu, …..

A si spokojný ty aj doktor..

Samozrejme, presne tak. No a poviem ti, tí lepší doktori si takto dokážu zarobiť aj 2 500 euro za mesiac.

Za mesiac, to fakt? To je celkom slušný peniaz.

No, väčšinou je to tak 800 až 1000, ale tí šikovnejší za mesiac aj 1 500…

A akým spôsobom prebieha to vyplácanie? Nejak za každú krabičku sa vypláca hneď, po mesiaci alebo nejak na účet alebo ako?

Hmm, čo som robil predtým, tak tam sme vyplácali prakticky každý mesiac, si došiel za doktorom a tam sa dali peniaze hneď na ruku. (časť od 1:26 nezrozumiteľná)…a kamarát v reštaurácii vyrábal falošné doklady..no a tie peniaze samozrejme šli doktorom do vrecka akože cash. …za vypísanie dokladov… tí šikovnejší vypísali viac, tí menej šikovní menej, dal som im tam peniaze a všetko išlo. A teraz? Teraz to robíme tak trošku sofistikovanejšie, dalo by sa povedať, normálne dohodneme sa s tými lekármi, oni nám akože urobia nejakú štúdiu o tej aktívnej zložke lieku, samozrejme niektorí nič nenapíšu, niektorí vyplnia maximálne dva lajstre, no a za toto my im vyplatíme na účet peniaze, čisté. Všetko musí byť účtovnícky čisté a všetci sú spokojní.

Aj som počula, že nejaké kongresy sa usporadúvajú, neviem, či som to čítala alebo mi to niekto hovoril?..

Viem, asi kde si to počula..to jeden pán si pustil hubu na špacír a nám samozrejme z toho vznikli problémy, vlastne aj kolegom z tých firiem…

Tí asi museli mať radosť, čo?

No, to sme teda mali, veľkú..akože hej, tie konferencie sa robia, dávajú sa do toho veľké peniaze a a tí doktori tam majú akože naozaj parádny život.

A ty už si bol na takom kongrese alebo ako to voláte?

Haha, ja som nebol, bohužiaľ, lebo tam chodi alen tie najkrajšie cice z agentúry, ktoré tam posielajú…

A ty nie si najkrajší…

Koniec záznamu

 

 

zdroj- http://www.czechfreepress.cz

Ve zdravotnictví už dávno nejde o pacienta, ale o prachy

 
 
 

Sedím v příjemném prostředí zastrčené kavárny nad vonícím šálkem kávy. Naproti mně sedí mile se usmívající půvabná žena. Říkejme jí třeba Věra.

Po krátké přátelské konverzaci o dětech, přátelích a domácích mazlíčcích sklouzne náš rozhovor ke zdravotnictví. Věra je profesí lékařka. A protože mě po chvíli jejího vyprávění začíná naskakovat husí kůže, dovolím si některé její poznatky z nekalých zdravotnických praktik ocitovat.

„Víš, Petře, ono ve zdravotnictví už dávno nejde o pacienta, ale výhradně jen a jen o prachy.“ Říká Věra a pokračuje: „Provázanost výrobců léčiv (mnohdy nekvalitních a předražených) s lékárnami, nemocnicemi a lékaři je obrovská. Hlavním cílem je co největší spotřeba, i když se jedná o léky a služby, které pacient často vůbec nepotřebuje. Ceny těchto léků jsou i tisíckrát nadhodnocené. Mediální masáž, nezřídka cílená na ochranářské rodičovské pudy, je doslova zločinem. Neustálá tvrzení, že ve zdravotnictví chybí peníze, jsou bohapustá lež. Ve zdravotnictví je peněz dost, ale utrácí se za předražené služby, vybavení a techniku, někdy až se 100% navýšením. Žádnou z nabízených vakcín proti chřipce, a nejen tu, bych si nikdy nepíchla, protože jim prostě nevěřím. Tyto preparáty pacienty před chřipkou ve velkém procentu případů vůbec neochrání. Je to obrovské plýtvání penězi. Na druhou stranu ale nejsou peníze na jiné potřebné oblasti a kvůli tomu mnohdy lidé i umírají. Mediální masáže, které dnes a denně chrlí výrobci léčiv na společnost, jsou tím nejhorším svinstvem, jaké znám.“

Po této argumentační smršti se Věra odmlčela, přisedla blíže ke stolku a decentně usrkla z napěněné kávy. Pozvedla hlavu a s posmutnělým pohledem ve svých krásných tmavohnědých očích se zeptala: „Mám pokračovat?“ „Jen do toho, napíši o tom blog, jestli dovolíš.“ Konstatuji a s napětím čekám na pokračování.

„Majetková a organizační provázanost lumpáren je ve zdravotnictví tak velká, že personálu nezbývá nic jiného, než bezmyšlenkovitě poslouchat. Nikoho nezajímá názor personálu- buď budeš dělat to, co se ti řekne, nebo letíš a už si nikde neškrtneš. Doktoři mimo své zaměstnání v nemocnici mají své soukromé ordinace, ve kterých mizí jak zdravotnický materiál, tak léky a hlavně vytipovaní bohatší pacienti, kteří v případě nástupu do státní nemocnice mají prostřednictvím zmíněných doktorů a primářů nadstandardní péči. Řeknu ti jeden smutný příběh, po kterém jsem se rozhodla z nemocnice odejít a založit si vlastní kliniku, ve které mohu dbát na dodržování Hippokratova slibu, který obsahuje základní etické principy lékařského povolání.

Pacient staršího věku obsluhující sestře při manipulaci nešťastně upadl a naštípl si lebku, i přesto byl chudák stařík z nemocnice odvezen domů, kde ho odpoledne našly jeho děti, jak mu z ucha teče krev a odvezly ho nazpět do nemocnice. Při příjmu tatáž sestra, která úraz zavinila, ve chvíli, kdy se doktor zeptal, co se stalo, nad ležícím pacientem prohlásila: „Pán se doma ožral a rozbil si hlavu.“. Je sice pravda, že celý incident nakonec skončil u policie a následně u soudu, ale i toto je jeden z obrazů stavu našeho zdravotnictví.“.

Já jen dodám, že je pro mne nepochopitelné, když při návštěvě doktora, od kterého pacient potřebuje pouze předepsat ne příliš podstatné léky, mu je vyhrožováno tím, že jestli se nenechá vyšetřit a nepodstoupí odběr krve, nepůjde na rentgen, CT a kdoví, co ještě, tak bude vyřazen z evidence. Při odchodu sestra nezapomene připomenout, ve které lékárně si má pacient milostivě napsaný recept vyzvednout. I s takovým přístupem se můžete v nemocnici setkat.

Na druhou stranu- když si dovolíte poznamenat, že zraněné koleno, jež vám doktor „Cvach“ léčí měsíc, je stále nestabilní a za další měsíc ho donutíte, aby vás objednal u specialisty, který zatáhne za nohu a prohlásí: „Máte utržené křížové vazy, proč jste nepřišel hned, jak se vám to stalo, mohl jste to mít při jedné bolesti a dnes byste již běhal jako dříve.“….. o čem to svědčí?

Nechci tímto článkem házet všechny nemocnice a lékaře do jednoho pytle výše citované skutečnosti, ale napovídají, že se naše zdravotnictví nachází ve velmi vážné krizi etiky a morální odpovědnosti. Určujícím faktorem pro vše jsou prachy, nikoli vyléčený spokojený pacient. Zdravotnická instituce přestává plnit službu pacientovi a on sám se stává nástrojem zneužívaným k rafinované cestě za nezaslouženým ziskem.

Na závěr k výše uvedeným nelichotivým příběhům přidám nadčasový citát Marka Twaina:

"Čas od času navštívím lékaře, nechám se vyšetřit, protože i lékař musí (z něčeho) žít. Potom dojdu do lékárny pro léky, protože i lékárník chce žít. Následně ty léky vyliji do kanálu -protože i já chci žít."

                                      

Petr Havlíček

Tento článek lze libovolně šířit prostřednictvím internetu- Facebooku, Twitteru apod.

 

 

 

Zdravotníctvo v súkromných rukách.

Mala COVID 19 a po niekolkych dní dostala od nemocnice ucet takmer 35,000,- dolarov. Nepozna nikoho kto by mal tolko penazi .

Uninsured woman battling cancer is hit with a whopping $34,927 hospital bill after being treated for coronavirus

  • Danni Askini who is battling lymphoma, recently tested positive for coronavirus 
  • The uninsured woman initially went to the ER but was denied a test for the virus 
  • When symptoms worsened, she went back, was tested and received medication
  • During that time, Askini lost health insurance and her husband was between jobs
  • When she got the bill for the ER visits and coronavirus test it came to $34,927.43 
  • Her testing and treatment happened before Congress passed legislation making coronavirus tests free and the legislation doesn't cover tests retroactively 
  • Coronavirus symptoms: what are they and should you see a doctor?   viac tu. alebo tu alebo tu