Choď na obsah Choď na menu
 


USA sa pokúsili o štátny prevrat vo Venezuele / Venezuela

 

Pravda o Venezuele - čo robia satanské elity štátom 25.1.2019

Pravda o Venezuele - čo robia satanské elity štátom 25.1.2019 от Gasudarjon Anti-Iluminat Andromeda на Rutube

 

 

 

23.01.2019 Spojené štáty pred niekoľkými hodinami uskutočnili vo Venezuele pokus o štátny prevrat

 

 

 

zdroj: https://presstv.sk/zpravy/preco-chcu-usa-dalsiu-vojnu-a-zmenu-legitimne-zvolenej-vlady-venezuely/?fbclid=IwAR0zlXZhtM8n5Nspz5uz8tlUqa-H2B5qcovcLd7IxZb3da6-5Qd6i3FWamM

Prečo chcú USA ďalšiu vojnu a zmenu legitímne zvolenej vlády Venezuely?!

Legitímne zvolený prezident Maduro, bol zvolený národom Venezuela. To čo pretláča USA je typické, cesta americkej demokracie v podobne prevratu, násilia k zmene režimu ktorý im vyhovuje a ktorým chcú ovládať štáty ich silou zastrašovaním vojnovým konfliktom, ale tomu je koniec.

Vieme že USA a NATO potrebujú vojnu pretože ich Veľká kríza má zlý dopad na ekonómku  financie a celkový chod Spojených štátov . Ale aby sa tomu vyhli, vždy vytvorili vojnu, ktorá to vyriešila. Ale súvisiace je to tiež aj z niečím iným, nie len zbrojný priemysel v ktorom potrebujú naštartovať ich ekonomiku, ale aj nerastné suroviny ako ropa a iné nerastné suroviny ktoré chcú získať v daných štátoch.

Preto chcú násilím vyvolať politický pre prevrat prostredníctvom diplomatov a agentov zo CIA , podľa ich štýlu demokracie, o ktorých vieme už viac ako niekoľko desaťročí , toto je ich moc, ako chcú ovládať celý svet.

Ale s tým je už koniec, vďaka národom ako Rusko, Čína Turecko atď atď, ktorí sa im konečné vzopreli a postavili proti ich špinavej politike, plnej klamstva, manipulácie a povyšovania sa nad druhými.

Je čas aby svet zmenil riadenie chodu planéty určitou skupinou ľudí a ukončil tento stav disharmónie planéty. 
Tento rok sa začínajú diať ďalšie zmeny, ktoré budú mať veľký dosah na chod všetkého a všetkých. Ste pripravení?! Pretože to nebude ľahké! 
To čo sme si nechali zmeniť aj proti našej vôli a nevedomosti, tak je čas nápravy! Pretože celková situácia planéty, je v rukách nás všetkých! 
Všetci Nesieme kus viny na tom, čo tu máme. Pretože sme dovolili manipulovať naše myslenie, životy, dianie a všetko čo patrí do našich rúk.  Vždy máme možnosť, tu šancu využiť, len nesmieme zabudnúť že je tu aj preto, aby sme ju využili. Rusko a iné mocné štáty nám ponúkajú cestu vykúpenia sa spod nadvlády druhých, teda USA ale aj EU.
Využijeme to? Môj názor je dnes taký, že áno! 
Redakcia Spravodajstva https://www.presstv.sk 
Politická Redaktorka Jana Nova 
zdroj. Web

 

 

 

zdroj.  https://blogerskenoviny.home.blog/2019/01/25/katalin-tara-aj-slovaci-zaplatili-prevrat-vo-venezuele?fbclid=IwAR1vzltL0vue_9phNsMF2FNkiu7fng8nZlFABmvTDFa5yPxmGXvBiasgEvc

KATALIN TARA: Aj Slováci zaplatili prevrat vo Venezuele

Dobre, že nie ste teraz v Karibiku. Bolela by vás hlava. Dva dni nečítam v novinách, nepočujem z rádia a nevidím v televízii nič iné, iba “zaručené” správy o tom, aký je Maduro zlý prezident a ako ľud Venezuely, kvôli nemu neľudsky trpí. A samozrejme, aký bude dobrý ten nový prezident. “Samozvaný”. A, že potraviny a veci dennej potreby sú tam nesmierne drahé, pretože inflácia je neúnosne vysoká a podobne. Napadli ma pritom otázky: kto teda vo Venezuele financuje, toho samozvaného prezidenta, keď ľudia nemajú, ani na tacos (kukuričná placka)? Prezentuje sa totiž, ako prezident z ľudu. A kde sa vo Venezuele vzali peniaze na masívne protesty, pretrvávajúce s prestávkami, už viac rokov? A kde sa vo Venezuele vzali peniaze na viac ozbrojených pokusov o štátny prevrat? Ale to je asi hlúpa otázka, pretože peniaze na pokusy prevrat sa predsa našli predčasom aj v Turecku a iba nedávno, aj na Slovensku. A predtým kade – tade po svete. Napríklad na Ukrajine. A našli sa prachy aj na vojnu v Srbsku…

A čuduj sa svete, našli sa opäť, a opäť v USA. Predtým symptomaticky, kedže sa o americkej snahe ovládnuť Venezuelu, zo strachu iba šepkalo. Ale dnes zaručene, lebo Pompeo prisľúbil novým venezuelským pučistom 20-miliónov dolárov. Vraj na humanitárnu pomoc. Zaujímavé bude sledovať, koľko kukuričných placiek pre Venezuelčanov, zato títo amerikodemokrati kúpia a rozdajú chudobe, pretože, snažiť sa cez nastolenie vlastnej moci, o predaj krajiny s najväčšími zásobami ropy na svete, iba za 20-miliónov mi príde za babku.

“Tie vaše “prirodzené zmeny k lepšiemu”, konajúce sa po celom svete, začínajú byť “odrhovačka”, drahí neoliberáli Ameriky. Nájdite iné spôsoby, ako manipuláciami baviť svet. Začíname sa nudiť viac, ako za komunizmu

Tiež chcem taký business. Je predsa demokracia a v tomto zriadení, sme si všetci rovní. Rozhodne sa nemýlim, pretože to tvrdia práve Američania, ktorí, hlavne kvôli rovnosti”, idú “brániť” demokratické princípy Venezuely. Niekde teda, podobne ako Trump s Pompeom naškriabem 20-miliónov a pôjdem si kúpiť Venezuelu. Je to super deal a sleduje ho s napätím celá Amerika. A popri tom, sa pozornosť Američanov odpúta, pretože domáce útoky na Trumpa, začínajú byť naozaj nepríjemné a otázky, ktoré začína klásť americká verejnosť svojim politikom sú tak veľmi na telo, že aj pre takých hrubokožcov, akými sú Trump a Pompeo, sú značne nepríjemné. A bude horšie, keď sa Trump zblázni úplne a napriek Čínskej, Ruskej, Mexickej, Tureckej, Sýrskej, Kubánskej, Nikaragujskej, Bolíviskej podpore Venezuely, odmietne odvolať svojich agentných diplomatov z americkej ambasády v Karakase a neodtiahne z Venezuely domov. Riskuje totiž vojnu, ktorú, a to mi môžete pokojne veriť, nechce žiadny Latinoameričan. Najmä Mexiko a Kuba je zásadne proti novej vojne v Latinskej Amerike.

Neoliberálom sa smeje celý svet

Prezident bez volieb, Juan Gerardo Guaidó Márqez, má iba 35 rokov, ale žiadny latinoamerický neokon nepochybuje, že to je nový spasiteľ Venezuely. Hotový anjel.

Vieme o anjeloch v prezidentských palácoch svoje.

 

Archivo:Juan Guaidó restored version.jpg

Ja sa skôr pýtam, kde sa tento chudobný, venezuelský chlapec z ľudu vzal. A kde, celých 15 rokov berie peniaze? Najmä keď si uvedomím, že študoval v USA na súkromnej univerzite Georgea Washingtona, kde šúdium, nepredávajú v supermarkete z 50% zľavou. Koľko chudobných Vemezuelčanov za poslednyh 15 rokov americko-venezuelského nepriateľstva, študovalo v USA? Môžete ich pravdepodobne na prstoch spočítať. Ale to, že nový, samozvaný prezident Venezuely, má práve americké vzdelanie, je samozrejme vecou jeho neobvyklej šikovnosti tiež. A náhoda bude zrejme aj to, že pracoval počas štúdia ako dobrovoľník pre Open Society Fundation, Georga Sorosa, ktorý na Venezuele zarobil obrovské peniaze a rozvrat Venezuely, nakoniec cez finančné trhy spôsobil.

Nenechajte sa vyrušovať nepodstatnosťami. To musia byť náhody.

A keby ste počuli ten názov jeho politickej strany – “Voluntad Popular”(vôľa ľudu). Vraj sú, centristická sociálnodemokratická strana. To ma podrž. Nemajú vo venezuelskom parlamente a kongrese ani toľko kresiel, ako Kotlebi na Slovensku. Ale vládu si osobujú. Skutoční demokrati…

Pikantérie na záver

Kde sa v chudobnej Venezuele berú peniaze pre tretí sektor – mimovládne organizácie? Pýtať sa je opodstatnené, kedže títo parchanti, financujú propagandu, toho najzvrátenejšieho typu. Napríklad si urobili webstránku s monitoringom obetí vlastných zločinov. Nazvali ju “Radar konfliktov”  a chvália sa na nej počtom obetí, tohoto špinavého, politického obchodu s Amerikou. Ale za najväčšiu pikantériu považujem to, že štátny prevrat vo Venezuele financujete aj vy, drahí krajania. Peniaze na podporu nelegitímneho prezidenta, plynú totiž cez mimovládky, aj so samotnej EÚ, ktorú financujete aj vy.

http://www.observatoriodeconflictos.org.ve/

Často čítam latinoamerických autorov a neverili by ste, ako sa Slovania a Hispánci v svojej hlbokej podstate myslenia podobajú. Niektorí, národne založení, sčítaní Latino-američania, píšuci pre ich denníky sú nesmierne chytrí a často mám pri čítaní ich tvorby pocit, ako by som čítala niektorého staršieho, slovenského autora. Sú presne tým, čomu na Slovensku hovoríme “stará škola” a niekedy sú pre mňa nesmierne inšpiratívni pre spôsob, ako myslia a spájajú súvislosti. Pár článkov v týchto dňoch preložím a zavesím na BN, aby som sa s vami podelila o pocity. Na druhej strane, mi ich je nesmierne ľúto, pretože títo chytrí ľudia stále veria socialistickým ideálom, v ktorých boli vychovaní a často cítim, že sú hrozne smutní z toho, čo sa v súvislosti s hybridnými, spoločenskými vojnami, napr. v dnešnej Venezuele alebo na Kube deje. Oni nikdy neprestali veriť, že svet socializmu v ktorom žili pred tridsiatimi rokmi nadobro zaniká a nahrádza ho svet, obrátený na ruby, o čom tí ľudia nemajú ani páru. A to je vlastne podstata toho, prečo sa u nich, ale aj u nás dajú robiť prevraty. Každý americký, či Európsky neokon dnes na nich a v podstate aj na nás nahliada, ako na zaostalých nímandov zo socializmu a na ľahkú korisť, ktorú si chce buď lacno kúpiť, alebo v prípade odporu, čo je venezuelský prípad, prinútiť k podriadenosti hybridnou spoločenskou vojnou. Ale nato, potrebujú neoliberáli dostať do popredia presne také typy, ako je vo Venezuele nový, samozvaný prezident bez volieb, Juan Márqez, ktorý je vlastne politická križovatka, pretože už nie je ani socialista s typickou povahou dobráka zo socializmu a nie je ani vyspelý neokon, aby si naplno uvedomoval, v akých neoliberálnych sračkách ide utopiť svoj národ tým, že chce Venezuelu predať američanom za tridsať strieborných. Ale tu vnímam aj ďalšiu obrovskú podobnosť so Slovenskom. My máme tiež svojich Márqezov na Slovensku. Stačí sa pozrieť na typy ľudí, ako je napr. Mistrík alebo Čaputová a spol, ktorých nám americký neoliberalizmus strká denne do ksichtov. Tí by sa tiež, najradšej videli v paláci. A keby to šlo bez volieb, to by bolo, podľa nich ideálne. Ale Slováci sú predsa len v demokracii ďalej, ako Hispánci a do Grasalkovičovho paláca, si takýchto ľudí už nikdy nevpustíme. Tomu zase chcem veriť, možno naivne ja.

 

 

 

zdroj: https://aeronet.cz/news/spojene-staty-odmitly-vyhosteni-svych-diplomatu-a-nechteji-vyklidit-ambasadu-v-caracasu-misto-toho-ministr-zahranici-usa-a-byvaly-sef-cia-prevzal-rizeni-nad-casti-venezuelske-armady/?fbclid=IwAR1RzIjieogqvBDElEtpvvTb9G4UIfRf_WD58OJ5C02ueb8nG-fsqNrG9Qw

Spojené státy odmítly vyhoštění svých diplomatů a nechtějí vyklidit ambasádu v Caracasu! Místo toho ministr zahraničí USA a bývalý šéf CIA převzal řízení nad částí venezuelské armády! V dokumentu ministerstva potom instruuje venezuelskou armádu a policii, co mají dělat a naznačuje povolání americké armády na obranu amerického velvyslanectví! Ve Venezuele je zaděláno na vypuknutí občanské války, část armády začala Venezuelcům podporujícího Juana Guaida rozdávat zbraně! Ze světa Led 24, 2019

Situace ve Venezuele dramaticky eskaluje na základě bezprecedentní intervence Spojených států v zemi, kterou mezinárodní historie dosud nepamatuje. Venezuelský prezident Nicolas Maduro po potlačení pokusu o státní převrat nařídil včera přerušení diplomatických vztahů se Spojenými státy a vyhostil americké diplomaty, kterým dal lhůtu 72 hodin na opuštění země [1]. Jenže se stalo něco nečekaného. Bývalý šéf americké CIA a současný ministr zahraničí USA Mike Pompeo vydal tiskové prohlášení ministerstva, v němž americké ministerstvo zahraničí oznamuje, že američtí diplomaté vypovězení z Venezuely neuznávají a znovu označují Nicolase Madura za nelegitimního prezidenta Venezuely a USA nově prý uznávají prezidentem Juana Guaida, vůdce venezuelského parlamentu, přestože nikdy nevyhrál volby a ani regulérnost prezidentských voleb nebyla zpochybně, protože uznávaný Výbor pozorovatelů Latinskoamerických zemí potvrdil regulérnost prezidentských voleb.

 

 

https://www.hlavnespravy.sk/americania-organizuju-vo-venezuele-prevrat-podla-syrskeho-ci-ukrajinskeho-vzoru/1644693?fbclid=IwAR3n0i-0vEIP8dxNjY8A-F8j5V00GbHH8PUmJY5jQK9tMgS_MMODKBLcTO4#

Američania organizujú vo Venezuele prevrat podľa sýrskeho či ukrajinského vzoru

161 Moskva 20. januára 2019 

Portál iarex informuje o raste napätia vo Venezuele, kde sa Američania chystajú podľa sýrskeho vzoru odstrániť legitímneho prezidenta Madura, ktorý odmieta byť vazalom USA. Nicolas Maduro začal svoje druhé prezidentské obdobie, Američania zatlačili na 12 krajín Latinskej Ameriky, aby ich vlády odmietli výsledky prezidentských volieb vo Venezuele Na snímke venezuelský prezident Nicolás Maduro Samozrejme na americkej strane stojí servilne aj Kanada, ktorým momentálne Číňania uštedrujú tvrdú lekciu v súvislosti so zatknutím kanadských občanov (odpoveď za zatknutie Wan Čou, čínskej top manažérky Huawei. Pokiaľ Kanaďania zatkli a vydali Američanom čínsku manažérku, ktorá odmietala nezákonnú politiku amerických sankcií voči Iránu, Číňania pozatýkali kanadských agentov spolupracujúcich s moslimskými čínskymi Ujgurmi, kanadského drogového dílera, ktorému hrozí trest smrti a členov čínskej disidentskej rodiny. Washington má vypracovaný postup, ako začať v neposlušných krajinách farebnú revolúciu a občiansku vojnu podľa ukrajinského či sýrskeho vzoru. Nové kolo zápasu medzi hlavnými geopolitickými súpermi Ruskom a Čínou sa ohľadne Venezuely začalo už v roku 2015. Venezuela patrí k najväčším exportérom ropy a už Madurov predchodza Hugo Chavez, ktorý zomrel na rakovinu, začal s procesom znárodňovania venezuelských ropných spoločností, čo zabránilo Američanom parazitovať na venezuelskom ropnom priemysle. Hugo Chavez, v minulosti rovnako ako Nicolas Maduro dnes chcú, aby úžitok s distribúcie ropy malo v prvom rade venezuelské obyvateľstvo. V zápase proti Madurovi používajú Američania širokú škálu nástrojov. Mainstreamová tlač vykresľuje Madura vo svete a vo Venezuele v negatívnych farbách, Američania tlačia na Venezuelu cez finančné organizácie, podporujú venezuelskú opozíciu, pomocou rôznych fondov organizujú v krajine nepokoje. Venezuela sa kvôli zákerným americkým aktivitám dostáva do čoraz väčších problémov, finančnú, vojenskú a odbornú pomoc venezuelskému prezidentovi Madurovi poskytuje Rusko a Čína, spojencami Venezuely sú aj Kuba, Bolívia, Irán či Nicaragua, ktoré odmietajú americkú politiku sankcií.

Američanov vydráždil na konci roku 2018 prílet ruských strategických bombardérov Tu-160 do Venezuely. Tieto bombardéry dokážu niesť na svojích palubách a vystreľovať rakety s atómovými hlavicami, Rusi spolupracujú s Venezuelou v bezpečnostnej oblasti, Číňania v ekonomickej. Vďaka tejto pomoci dokáže zatiaľ Venezuela odolávať americkým špekulatívnym finančným aktivitám i priamemu vydieraniu. V parlamente proamerické kruhy chceli vyhlásiť Madurovi immpechmeant a zbaviť ho prezidentskej funkcie približne do 6 mesiacov. Ke proamerické kruhy vo Venezuele zistili, že impechmeant sa nepodarí, rozhodli sa odstrániť Madura pomocou referenda ktorého sa mali zúčastniť “rozhorčení občania”. Ukázalo sa však, že protimadurovská opozícia falšovala počty hlasov a ďalší americký útok voči Madurovi sa tak skončil neúspešne. Madurovi sa darí napriek všemožným útokom USA a domácej venezuelskej V. kolóny viesť úspešne Venezuelu po ceste vymanenia sa spod americkej nadvlády. Venezuela úspešne odoláva a to čoraz viac dráždi Američanov, ktorí chcú Madura odstrániť podľa sýrskeho či ukrajinského vzoru. Venezuelský parlament chce Madura odsúdiť na 18 rokov väzenia a na sklonku roku 2018 prišlo aj k pokusu o atentát na Madura. Atentátu pomocou lietajúcich dronov počas vojenskej prehliadky v Caracase sa však podarilo zabrániť, ranených bolo 7 ľudí, Maduro a jeho manželka zranení neboli. Krátko po pokuse o atentát zasiahla venezuelská armáda a tajná polícia. Časť atentátnikov z radov venezuelskej “parlamentnej opozície” bola zlikvidovaná, časť uväznená a zvyšok utiekol ako obyčajne do USA. Američania však majú na svojom konte neúspešný pokus o prevrat, Maduro ostáva stále na svojom mieste. Bolívijský prezident Hugo Morales otvorene hovorí o tom, že Američania neustále tlačia na osem latinskoamerických krajín, aby uskutočnili vojenský útok voči Venezuele, s výnimkou Brazílie, kde majú Američania najsilnejšie pozície sa ostatné krajiny príliš do vojenského útoku na Venezuelu nehrnú. Venezuele úspešne pomáhajú aj iránski experti. Dňa 10.1.2019 napriek všetkým snahám Američanom sa Maduro oficiálne znova stal prezidentom Venezuely. Američania odmietajú Madura akceptovať, podobne ako ich poskokovia v radoch venezuelského parlamentu v čele s Juanom Guaidom, ktorý je ochotný svoju krajinu zapredať Američanom, Američania by boli veľmi radi, aby sa Juan Guaido stal novým americkým prezidentom a mienia pokračovať v boji proti Venezuele všetkými prostriedkami – ekonomickými, propagandistickými či politickými. zápase a posilovať ekonomický, politickými. Dňa 13.1.2019 prišlo k zaujímavému zatknutiu Guaida, ktoré malo vyburcovať verejnú mienku do zápasu proti prezidentovi. Samozrejme Guaidovi sa nič nestalo a venezuelská tajná služba nemá v zatknutí Guaida svoje prsty, ide o Američanmi zinscenovanú akciu s cieľom vyvolať vo Venezuele nepokoje. Obyvateľstvo Venezuely je však značne polarizované. Časť zombifikovaných obyvateľov viní z ekonomického úpadku krajiny Madura a odmietajú akceptovať očividné fakty, že ide o cielený americký útok na Venezuelu. Druhá strana venezuelského obyvateľstva naopak viní zo všetkých negatív Američanov a opozíciu, ak sa však v krajine začne občianska vojna, výhodné to bude pre Američanov, pretože sa Venezuela destabilizuje. Američania sa pripravujú k novej vlne sankcií voči Venezuele a boli by veľmi radi, keby sa Venezuela rozložila rovnako ako Kolumbia, kde Američania ešte pred 20 rokmi zinscenovali občiansku vojnu, ktorá americkým spoločnostiam umožňuje rabovať nerastné bohatstvo Kolumbie. Zničiť Venezuelu v súčasnej podobe predstavuje pre USA prioritu. Každý politický líder, ktorý si želá slobodu svojej krajiny predstavuje pre USA a ich parazitický systém hrozbu. Američania dokážu existovať len tak, že parazitujú na svetovom hospodárstve a vyciciavajú zdroje svetových krajín. V tomto zápase sa spoliehajú na zradcovské elity v jednotlivých štátoch, pomocou ktorých presadzujú svoje záujmy a ak tieto figúrky nedokážu splniť vytýčené ciele, prichádza americká bombokracia. Maduro sa vo Venezuele s ruskou, čínskou, iránskou, kubánskou, bolívijskou a nicaragujskou pomocou úspešne bráni. To že Američania nedokážu dnes Venezuelu pokoriť podľa juhoslovanského či irackého vzoru je dokladom oslabujúceho sa potenciálu USA. Každým dňom sú Američania slabší a každý americký problém znamená, že sa americká dominancia vo svete oslabuje.

 

 

http://svobodnenoviny.eu/venezuela-skutecny-pribeh-a-cela-pravda-ktera-se-tyka-ropnych-zasob-zeme-a-zradcu-ovladanych-washingtonem/?fbclid=IwAR2elZsG2_WpzVmXtjw4EHSQzDPdMisXGOyx_z2bHdF6FZCbiTMUQ4aNUuk

Venezuela: Skutečný příběh a celá pravda, která se týká ropných zásob země a zrádců ovládaných Washingtonem!

Venezuela, další zločinný projekt, který zorganizoval, hádejte kdo? Spojené státy americké, které opět zasahují do vnitřních záležitostí suverénní země.

Není pochyb o tom, že USA považují Latinskou Ameriku za svůj dvorek a cítí, že mají právo od Boha vyvést zde vlastní rozvrácenou vizi demokracie, kterou implementují prostřednictvím represivních, fašistických diktatur, vražd, únosů a zločineckých podvratných činností, terorismu, sabotáží a rozložení. Toto se opakovaně stalo v mnoha zemích, přičemž Venezuela je jen poslední obětí.

Přečtěte si informace v mainstreamových médiích a najdete zde odkazy na demokraticky zvoleného prezidenta Venezuely Nicolase Madura, které jej jednoduše nazývají jako „Maduro“ a s tím spojenými nálepkami jako „diktátor“, „despota“, „autokrat“ a nikdo si ještě nevzpomněl uvést, že žije v „uzavřeném areálu“, ať je kdekoliv.


 

To, co nikde nenajdete, je odkaz na obrovský sociální přínos vytvořený venezuelskou PSUV (Partido Socialista Unido de Venezuela, nebo Spojená socialistická strana Venezuely) nejprve pod Hugem Chavézem a nyní pod Nicolasem Madurou. Abychom pojmenovali jen několik jejich vítězství, došlo k poklesu extremní chudoby o dvě třetiny, HDP na obyvatele vzrostlo z 4 150 dolarů v roce 1999 na 12 500 dolarů v roce 2017, míra gramotnosti vzrostla z 91% na 97% a to i přes obtíže za posledních několik let způsobené klesajícími cenami ropy a podvratnostmi organizovanými ze zahraničí a implementovanými opozicí země. Ta se soustřeďuje na vyšší střední vrstvy a elitáře Venezuely, kteří neupřednostňují „chavisty“, příznivce sociální revoluce v Caracasu, poskytující dobré veřejné služby financované z příjmů z ropy, jenž dříve téměř neexistovaly. Oni a jejich loutkovodiči se domnívají, že mají právo na obrovské bohatství země (Venezuela má největší zásoby ropy na světě).

Oni dávají přednost privatizovaným nemocnicím, ve kterých musí lidé platit místo bezplatné zdravotní péče, dávají přednost tomu udržovat lidi v ignoranci, preferují vysokou míru úmrtnosti dětí, protože je to horda seberealizačních, sobeckých a zoufalých oportunistů, kteří společně nemají ani špetku lidskosti, slušnosti ani morálky. Stručně řečeno, je to banda zrádců.

To, co nenajdete v žádném odkazu na 150 setkání mezi opozicí a PSUV od května 2016 do ledna 2018 v Dominikánské republice, které skončily dohodou k uspořádání předčasných prezidentských voleb, že bývalý americký ministr zahraničí Rex Tillerson údajně zavolal Júliu Borgesovi (bývalému předsedovi Národního shromáždění) z Kolumbie a nařídil opozici, aby dohodu nepodepsala.

Proč? Protože USA věděly, že by opozice prohrála a proto pravicové křídlo opozice se nezúčastnilo prezidentských voleb ve Venezuele v květnu loňského roku (jiné frakce tak učinily) a Maduro vyhrál. USA měly jiné plány, protože Washington následuje etiku v mezinárodních vztazích : „Hlava vyhrávám, orel prohráváte“ a zejména v zemích s obrovskými ropnými zdroji. Washington chce využívat zrádce vnitřně k šíření bohatství ven, nikoli ho využit pro lepší veřejné služby pro lidi.

A to, dámy a pánové, je Venezuela ve zkratce.

Zajímavé je se podívat, které země skočily na vlak Washingtonu uznat tohoto nového podvodníka, který sám sebe prohlásil za prezidenta Venezuely a tvrdil, že má právo tak učinit, protože prezident Maduro je nepřítomen (ve skutečnosti je v prezidentské rezidenci, kde plní povinnosti prezidenta). První na seznamu nemohl být nikdo jiný, než Velká Británie, vždy ochotná na tyto hry přistoupit a poté se zmínit o „zvláštních vztazích“ spolu s 12 latinskoamerickými asimilovanými národy, včetně Brazílie v čele s fašistickým Bolsonarem, který prohlásil, že by raději viděl svého syna zemřít při autonehodě, než aby byl homosexuál.

Argument, který používá Washington a jeho křiklavé čivavy je stejně obvyklý, jako je směšný. Stěžuje si na nedostatek demokracie ve Venezuele. Jak může být vzdělávání lidí a zlepšení jejich gramotnosti nedemokratické? Jak může být dohoda s opozicí nedemokratická? Určitě je nedemokratické uzavřít dohodu a zrušit jí jen proto, že vám to řekne váš loutkovodič, jistě je nedemokratické uznat jakékoliv Toma nebo Dicka, který se najednou rozhodne prohlásit za krále Saturnu nebo prezidenta Venezuely a zasahovat do vnitřních procesů suverénního národa, což je trestný čin narušování a je to nezákonné podle Charty OSN.

Takže se jedná o lež říkat, že opozice se nezúčastnila voleb dne 20. května. Je také lež hovořit o volebním podvodu, protože ti, kteří znají hlasovací systém ve Venezuele, si uvědomují, že v hlasování se používají biometrické parametry, takže volební podvody jsou v podstatě nemožné. Pouze jen samé lži.

Z toho vyplývá, že opozice věděla, že by volby prohrála a většina se proto odmítla zúčastnit, poté si stěžovala na podvody, prohlásila se za oprávněné vítěze a hned, dna dny poté, co americký viceprezident Pence uvedl, že by opozice měla pokračovat ve svých plánech, že USA za ní stojí, Guaidó se prohlásil na prezidenta, Trump ho uznal a křičící čivavy se poslušně přidaly.

To je absolutní výsměch mezinárodnímu právu. Lidé, kteří jsou zodpovědní za výběr svých zástupců, jsou občané Venezuely! Nikoli Washington! Spojené státy americké dnes dokazují, že jsou ovládány zločineckým režimem, který provádí zločineckou politiku!

 

 

 

 

statny prevrat Venezuela

 

 

Poz: podobnosť z "Chile"

 

Pravda o Venezuele - čo robia satanské elity štátom 25.1.2019

Pravda o Venezuele - čo robia satanské elity štátom 25.1.2019 от Gasudarjon Anti-Iluminat Andromeda на Rutube