Madeleine Albrightová
zdroj: http://www.napalete.sk/butorova-spekacka-pre-balkansku-masiarku/
Bútorova „špekačka“ pre balkánsku mäsiarku
Ďalšieho pamätihodného vlasteneckého počinu sa dopustil najvyšší zo všetkých Kiskových mužov Martin Bútora. V bratislavskej Redute odovzdal metál a vyčaril okiadzajúce vyznanie bývalej ministerke zahraničných vecí USA a vojnovej zločinkyni Madeleine Albrightovej.
Táto matróna americkej demokracie si v našom hlavnom meste prevzala cenu Slovenskej transatlantickej komisie, ktorá tu organizovala bezpečnostnú konferenciu GLOBSEC.
Poradca prezidenta Andreja Kisku, neoficiálne označovaného za Bútorovho hovorcu, v prejave túto ženu, ktorú zvyknú prezývať „balkánska mäsiarka“, ospieval slovami: „Je to zázrak zosobnený v človeku, ktorej rodina tak trpela.“
Pripomeňme, že tento „zázrak“ má na rukách krv tisícok civilistov, žien a detí, ktorých odprevadilo zo sveta či nadosmrti dokaličilo barbarské bombardovanie vtedajšej Juhoslávie vzdušnými silami NATO v roku 1999.
Vtedy ako šéfka americkej diplomacie toto bezbožné vraždenie velebila slovami: „Demokracii treba niekedy pomôcť a krajinu trochu zbombardovať.“
A akiste rodina tohto „zázraku“ trpela najmä po skončení bombardovania, ktorým si vyzametala rozprávkovú latifundiu na drancovanie balkánskeho nerastného bohatstva a kšefty s mobilnými operátormi.
Firma Albright Group napríklad nesmierne trpela, keď zarobila 20 miliónov dolárov na lacnej kúpe a vzápätí drahom predaji mobilného operátora zahraničnej spoločnosti.
Nevedno, či po takomto utrpení chýbal Albrightovej ku šťastiu práve metál zo Slovenska. Z krajiny, ktorú v časoch najväčšej slávy označila za „čiernu dieru Európy“. Sotva si možno predstaviť, že by sa slovenský predstaviteľ takto vyjadril o USA, ale ak predsa, cenu tamojšej transatlantickej komisie by určite nezískal.
Nemožno sa však čudovať, že balkánskej mäsiarke osobne dodal takúto slovensko-transatlantickú „špekačku“ práve Bútora. Je totiž asi taký Slovák ako Albrightová Američanka. Ale sám ašpiruje na vyznamenanie – cenu za potupu Slovenska.
zdroj: http://aeronet.cz/news/sbirejte-vicka-na-nemocne-deti-cesi-sobotkova-vlada-na-ne-nema-penize-plati-vzdelani-madeleine-albrightove/
Sbírejte víčka na nemocné děti, Češi! Sobotkova vláda na ně nemá peníze, platí vzdělání Madeleine Albrightové!
Dostalo se mi do rukou Usnesení vlády České republiky ze dne 24. 11. 2014 č. 970 o pokračování financování doktorandského stipendia Madeleine Albrightové a k ustavení druhého doktorandského stipendia v oboru bohemistických studií na Univerzitě v Glasgow v letech 2015 až 2019.
Vláda Bohuslava Sobotky tímto usnesením ukládá ministru školství zabezpečit v letech 2015 až 2019 úhradu nákladů spojených s financováním dvou doktorandských stipendií bývalé ministryni zahraničních věcí USA a americké občance Madeleine Albrightové. Úhrada stipendia má být do výše Kč 1,085.000,- (jeden milión osmdesát pět tisíc korun českých) ročně.
4 a půl miliónu pro americkou občanku
Vzhledem k délce studia od roku 2015 do roku 2019 (4 roky) činí celková výše uhrazených nákladů na stipendium Madeleine Albrightové 4.340.000,- Kč (čtyři milióny tři sta čtyřicet tisíc korun českých).
Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek má zabezpečit informace o každoročním čerpání uvedené částky od představitelů z Univerzity v Glasgow a předat je ministru školství, mládeže a tělovýchovy. Ukládá premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka.
Promotion of a book by Madeleine Albright at The Neoluxor Palace, Prague, Czech Republic, 23.10.2012 +
V Usnesení vlády se píše o pokračování financování doktorandského stipendia, to znamená, že vzdělání M. Albrightové na náš účet začalo již v minulosti a je financováno pravděpodobně již několik let. S největší pravděpodobností existují i další podobná usnesení předchozích vlád, které bývalé americké ministryni zahraničních věcí financovaly vzdělání, případně i další věci.
Sbírejte víčka na nemocné děti
V době, kdy se na české děti sbírají víčka od umělohmotných lahví, aby jim byla zaplacena léčba [1], zdá se mi financování vzdělání občanky cizí, bohaté země, která má navíc věk na to být babičkou na penzi (ne-li prababičkou), jako vyhozené peníze a notná dávka drzosti.
Albrightová – krátký životopis
Madleine Albrightová se narodila v květnu 1937, letos jí tedy bylo 78 let. Od roku 1939 žije v zahraničí, nejdříve v Londýně, poté v USA. V letech 1993 – 1997 byla velvyslankyní USA při OSN. V době genocidy ve Rwandě působila v Radě bezpečnosti OSN. OSN tehdy odvolala svou armádu ze Rwandy a nechala genocidě zcela volný průběh.
Genocida ve Rwandě za účasti OSN
Kdo nemá přehled o masakru, který v roce 1994 probíhal ve Rwandě, doporučuji shlédnout filmy natočené podle skutečných událostí. Jedná se o filmy Hotel Rwanda (2004, režie Terry George), Střelba na psy (2005, režie Michael Caton-Jones), Někdy v dubnu (2005, režie Raoul Peck) a hlavně film Shake Hands with the Devil (2007, režie Roger Spottiswoode).
V něm je věrně popsán příběh kanadského generálporučíka mírových vojsk OSN Romea Dallaira. Kvůli rozhodnutím OSN měl zcela svázané ruce a musel vyvražďování Tutsiů hutujskými vrahy s mačetami sledovat bez jakéhokoli zásahu. Později byl i s vojsky odvolán ze země. Během tří měsíců tam bylo vyvražděno okolo miliónu obyvatel a 2,5 miliónu bylo vyhnáno z domovů.
Bombardování Srbska vojsky NATO
Od roku 1997 do roku 2001 byla Madeleine Albrightová ministryní zahraničí USA. V roce 1999, v době jejího působení, bombardovala vojska NATO bývalou Jugoslávii, umožnila odtržení Kosova a vznik největšího narkostátu s americkou vojenskou základnou v Evropě. Fotka Albrightové s Hashimem Thacim, nejznámějším obchodníkem s lidskými orgány zabitých Srbů je uvedena v příloze.
Ministryně zahraničí USA s nataženou rukou
Naše země, která se už 7 let zmítá v krizi, rozpočtově jsou kráceny všechny sociální podpory a dávky rodinám s dětmi, handicapovaným i lidem pod hranicí bídy, platí vzdělání americké občance, jejíž majetek by mohl pokrýt provoz nejednoho Klokánku.
Skandál v Paláci knih Luxor
V říjnu 2012 v průběhu její autogramiády v Paláci knih Luxor byla oslovena Sdružením přátel Srbska, kteří jí připomněli její krvavá díla ve světě, hlavně podíl na vraždění Srbů na území bývalé Jugoslávie. M. Albrightové se projevy zúčastněných aktivistů hrubě nelíbily, hystericky na ně křičela a povolala ochranku i policii.
[VIDEO] Video z Paláce knih Luxor
Ministryně zahraničí USA – sociální případ
Tak mě napadlo, že se bývalá ministryně zahraničních věcí USA nestydí ždímat zemi, ve které lidé musejí sbírat víčka na nemocné děti, ve které desítky tisíc lidí nemají lepší obydlí než pod mostem. Že není hanba této přítelkyni velkého dramatika Václava Havla a jeho pravdy a lásky, nechat si platit exkluzivní univerzitu třetího věku. Kdyby svým studiem alespoň podpořila některou českou školu, dalo by se přimhouřit oko.
A proto, Češi, skládejte se na léčbu nemocných dětí, sbírejte peníze na invalidní vozíky, kupujte Nový prostor, přispívejte na ty nejchudší, plaťte vzdělání vlastním dětem, plaťte poslušně daně.
Od vlády premiéra Sobotky nemůžete čekat vůbec nic. Posílá vaše peníze za oceán, ženě, co má na rukou krev statisíců umučených. Bývalé americké ministryni zahraničních věcí, která sice koupila celý kosovský Telecom, ale na vlastní studia už jí nezbylo vůbec nic.
Poznámka redakce: Madeleine Albright je zakladatelkou Albright Stonebridge Group [2], globální poradenské firmy, která funguje jako nadnárodní trust. Součástí skupiny je Albright Capital Management [3], což je privátní hedge fund, který se zaměřuje na rozvojové trhy. Je šokující, že mezinárodní investorka a podnikatelka v oblasti hedgeových fondů bere od ČR studijní stipendium.
Financování Doktorandského Stipendia Madeleine Albrightové
Pounámka:
Krvavá balkánská řeznice Madeleine Albrightová - Půl miliónu mrtvých dětí stálo za to....
zdroj: http://archiv.extraplus.sk/2146/cez-mrtvoly
Cez mŕtvoly
Balkánska mäsiarka sa vracia na miesto činu ako podnikateľka
Ľudovít Števko
Bombardovanie Juhoslávie vojskami NATO v roku 1999 nadobudlo po trinástich rokoch v týchto dňoch hmatateľné kauzálne súvislosti.
Bývalá americká ministerka zahraničných vecí Madeleine Albrightová, bývalý veliteľ NATO počas bombardovania JZR, generál vo výslužbe Wesley Clark a ďalší významní americkí politici skupujú kľúčové podniky v Kosove.
„Trafiky" za vojnové zločiny
Médiá priniesli šokujúcu správu, že Madeleine Albrightová sa zúčastňuje na výberovom konaní na privatizáciu kosovského Telekomu, ktoré je ušité na mieru jej firme Albright Capital Management. Ide o obrovský kšeft, lebo Telekom vlastní kosovskú poštu a telekomunikácie vrátane mobilnej siete.
Firma Albright Group už predtým zarobila 20 miliónov dolárov na lacnej kúpe a vzápätí drahom predaji kosovského mobilného operátora Ipko zahraničnej spoločnosti. Wesley Clark má zasa zálusk na kosovské hnedouhoľné lignitové bane a z vyťaženého uhlia chce vyrábať tekuté zlato - naftu. Niet pochýb, že dosiahne svoje - veď načo bojoval na Balkáne?!
O kosovské nerastné bohatstvo a obchodné transakcie majú záujem aj bývalí vedúci pracovníci administratívy OSN v Kosove. Spoločnosť zástupcu kosovskej misie OSN Jacka Coveya stavia v tomto balkánskom regióne diaľnice a zrejme bude profitovať aj z ďalších lukratívnych zákaziek.
Najviac zmyslu pre obchod však prejavila v balkánskej kríze verná Havlova priateľka Albrightová, rodená Korbelová, rodáčka z pražského Smíchova. Rýchlo zabudla, že jej na začiatku 2. svetovej vojny pri úteku rodiny cez Belehrad do Londýna zachránili život srbské rodiny, ktoré ju a zvyšok jej židovských príbuzných ukrývali pred nacistami. Svojho času najvplyvnejšia ministerka zahraničných vecí na svete im o polstoročie neskôr poslala z vďačnosti krutý pozdrav - bomby.
Keď v tom čase videl v Novom Sade hromady mŕtvych civilných obetí súčasný senátor hornej komory českého parlamentu Jaroslav Doubrava, bol zhrozený. „Videl som tam zabitú sedemnásťročnú dievčinu v siedmom mesiaci tehotenstva. Bola zabitá kazetovou bombou," povedal nedávno Doubrava pre portál Parlamentní listy.cz. Bol to ten istý senátor, ktorý demonštratívne opustil rokovaciu sálu, keď počas svojej návštevy Českej republiky v parlamente rečnila oslavovaná Madeleine Albrightová.
Iný člen zahraničného výboru senátu Jaroslav Foldyna bol Albrightovou doslova zhnusený: „Je to tragické, kam až môže klesnúť ľudská chamtivosť. Je to zločin... v Kosove zabíjali nevinných ľudí, dnes tam obchodujú a zarábajú milióny dolárov. Malo by sa to dostať pred súd v Haagu."
Obchody so smrťou
Pred haagsky tribunál sa strojcovia balkánskej tragédie isto nedostanú - obchod je obchod. Aj obchod so smrťou. Odkedy sa Madeleine Albrightová pred kamerami bozkávala s Hashimom Thacim, UCK stratila prívlastok teroristická organizácia.
Odrazu neprekážalo že mala na svedomí vraždy a odoberanie orgánov srbským zajatcom a samotný Thaci, zvaný Had, stratil okamžite prívlastok vojnového zločinca. Tento obrat v politike USA nebol ničím novým - vyjadruje ho úprimné vyznanie istého amerického politika: „My si nevyberáme ciele podľa našich priateľov, ale vyberáme si priateľov podľa našich cieľov."
Jeden z možných výkladov tohto americko-kosovského priateľstva môže byť existencia vojenskej základne na území Kosova, ktorá je druhou najväčšou americkou základňou na cudzom území, s možnosťou dislokácie až 70-tisíc vojakov. Druhým konkrétnym nexus causalis týchto dní je obchod. Špinavý, neľudský až hrôza.
Korpulentná stará dáma vo svojich pamätiach nedávno napísala: „... Bez toho, aby som si to vedome plánovala, stali sa šperky súčasťou môjho osobného diplomatického arzenálu." Madeleine Albrightová sa teda celkom ľudsky vyznáva zo svojej diplomatickej lásky ku šperkom, ku ktorej celkom určite patrí aj láska k peniazom. Je čisto diplomatická otázka, či peniaze a šperky z Kosova stáli Albrightovej za tie hromady mŕtvol.
V Srbsku má americká exministerka prezývku balkánska mäsiarka. Slovenský minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák sa k podobným záležitostiam nevyjadruje, zato však už začal uznávať pasy kosovského štátu, ktorý paradoxne Slovenská republika neuznáva. Kosovská mafiánska enkláva má teraz na Slovensku oficiálne otvorené dvere.
Uznávanie pasov odtrhnutého kosovského Albánska je prvým krokom k uznaniu tejto americkej mafiánskej provincie de iure. Pravda, všetko je prikryté všeobjímajúcim pláštikom západnej demokracie, ktorá zabratie cudzieho územia či Albrightovej honbu za majetkom cez mŕtvoly nemeria morálkou. Veď obchod je obchod.
Poznamka: Novosti: Albrightová zarobila na Kosove milióny