Choď na obsah Choď na menu
 


Zuzana Čaputová čo to o ...

19. 3. 2019
zdroj: https://zemavek.sk/soros-prehovoril-financoval-caputovu-ma-radost-z-vyvoja-na-ukrajine-a-je-hrdy-na-svojich-nepriatelov/

Soros prehovoril : Financoval Čaputovú, má radosť z vývoja na Ukrajine a je hrdý na svojich nepriateľov

Americký finančník a filantrop maďarského původu George Soros v rozhovoru pro britský deník The Guardian mimo jiné uvedl, že je hrdý na to, jaké má nepřátele. Mluvil také o vývoji na Ukrajině a vyzdvihl prezidentskou kandidaturu americké senátorky Elizabeth Warrenové.

Americkému miliardáři dělá radost a je hrdý na to, jaké má nepřátele. Spory podle něj nejsou však osobní, ale ideologické.

„Když se podívám na seznam lidí nebo hnutí či zemí, které na mě útočí, vyvolává to ve mně pocit, že asi něco dělám správně. Jsem hrdý na to, jaké mám nepřátele,“ uvedl budapešťský rodák a dodal, že si výpady svých oponentů nebere osobně. Podle něj neshody nejsou osobní, ale ideologické.

Americký miliardář maďarského původu už několik desetiletí investuje do své nadační sítě Open Society Foundations (OSF), která podporuje ochranu lidských práv či rozvoj občanské společnosti po celém světě.

Kritika proti Sorosovi

Sorose nejčastěji kritizuje maďarský premiér Viktor Orbán, s protivládními demonstracemi amerického miliardáře spojovali expremiér Slovenska Robert Fico nebo ruský prezident Vladimir Putin. Z nekalých úmyslů ale Sorose obvinili i americký prezident Donald Trump nebo turecký lídr Recep Tayyip Erdogan.

Na otázku, který z projektů mu dělá největší radost, Soros zmínil Ukrajinu, kde jeho nadace podporovala několik iniciativ.

„Vezměte si zemi jako je Ukrajina: prošla několika revolucemi, přičemž každá z nich selhala, a teď tam měli svobodné a spravedlivé volby,“ uvedl miliardář a dodal, že zkušenost ho naučila, že k dosažení skutečného úspěchu jsou potřeba desetiletí.

Velké ego

Agentura DPA uvedla, že Soros do loňského roku vložil do svých nadací přes 30 miliard dolarů (asi 700 miliard Kč). V roce 1992 pobočka OSF zahájila svoji činnost i v Praze a prostředky nadace získala i současná slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Sorosovy filantropické aktivity však podle něj nevychází z altruismu.

The Guardian také uvádí, že se Soros v posledních letech stal jedním z hlavních podporovatelů kampaní a kandidátů Demokratické strany. A v rozhovoru se pozitivně vyjádřil o senátorce Warrenové.

„Má na tu práci dostatečné zkušenosti a energii. Rozumí nedostatkům přetrvávajícího systému a má hodně inovativních nápadů o tom, jak je napravit. Trumpa by si v debatách namazala na chleba,“ domnívá se Soros.

Soros rozšiřuje aktivity v západních zemích

Open Society Foundations miliardáře George Sorose chtějí zesílit své aktivity ve východním Německu a v dalších západoevropských regionech. Jejich cílem má být boj s rostoucím „rasismem a antisemitismem“ v těchto oblastech.

Open Society Foundations amerického miliardáře George Sorose plánují být aktivnějšími v západoevropských regionech. Mimo jiné chtějí být také velmi aktivní v zemích bývalého Východního Německa. Chtějí tam „bojovat s rasismem a antisemitismem“.

Důvodem pro tento krok jsou nové úspěchy pravicových stran v těchto zemích. Nejvíce aktivní chtějí být tyto organizace v severní Anglii, kde většina lidí hlasovala za brexit. Ve Francii financují místní aktivistické skupiny, kde je aktivity Marine Le Penové připravily o část prostředků.

zdroj: sputniknews, The Guardian

 

 
 
 
 
zdroj: https://www.hlavnydennik.sk/2019/11/11/soros-v-rozhovore-priznal-ze-financoval-caputovu/

Soros v rozhovore priznal, že financoval Čaputovú!

Pre The Guardian hovoril okrem iného o tom, ako mu robí radosť vývoj na Ukrajine, a vyzdvihoval prezidentskú kandidatúru americkej senátorky Elizabeth Warrenovej.

„Keď sa pozriem na zoznam ľudí alebo hnutí alebo krajín, ktoré na mňa útočia, vyvoláva to vo mne pocit, že asi niečo robím správne. Som hrdý na to, akých mám nepriateľov,“ vyhlásil 89-ročný rodák z Budapešti. Výpady svojich oponentov si vraj neberie osobne. „Nezhody medzi nami nie sú osobné, ale ideologické, sme zástancovia opačných svetonázorov,“ myslí si.

Americký miliardár už niekoľko desaťročí investuje obrie sumy do svojej nadačnej siete Open Society Foundations (OSF), ktorá po celom svete podporuje ochranu ľudských práv alebo rozvoj občianskej spoločnosti.

Ako ale pripomína The Guardian, nacionalistami a populistami býva v posledných rokoch bežne prezentovaný ako „nemilosrdný zloduch z bondovky“, ktorého cieľom je rozvracať národy alebo posilňovať nelegálnu migráciu.

Najčastejšie ho kritizuje maďarský premiér Viktor Orbán, s protivládnymi demonštráciami ho spájali expremiér Slovenska Robert Fico alebo ruský prezident Vladimir Putin. Z nekalých úmyslov ho obvinil aj šéf Bieleho domu Donald Trump či jeho turecký náprotivok Recep Tayyip Erdogan.

V reakcii na otázku, ktorý z jeho projektov mu prináša najväčšie potešenie, hovoril Soros o Ukrajine, kde jeho nadácie v minulosti podporovali množstvo rôznych iniciatív. „Vezmite si krajinu ako je Ukrajina: prešla niekoľkými revolúciami, pričom každá z nich zlyhala, a teraz tam mali slobodné a spravodlivé voľby,“ povedal. Skúsenosť ho vraj naučila, že na dosiahnutie skutočného úspechu sú potrebné desaťročia.

Podľa agentúry DPA Soros do minulého roka vložil do svojich nadácií viac ako 30 miliárd dolárov. Od roku 1992 funguje pobočka OSF aj v Prahe a prostriedky z finančníkovej nadácie získala pred svojím vstupom do politiky tiež dnešná slovenská prezidentka Zuzana Čaputová.

Sorosove filantropické aktivity ale vraj nevychádzajú z altruizmu. „Mám veľké ego, a cez snahu urobiť svet lepším miestom toto ego uspokojujem,“ povedal miliardár.

V posledných rokoch sa podľa denníka The Guardian tiež stal jedným z hlavných finančných podporovateľov kampaní a kandidátov americkej Demokratickej strany. V novom interview sa nechcel oficiálne postaviť za niektorého z potenciálnych volebných súperov prezidenta Trumpa, veľmi pozitívne sa ale vyjadril o senátorke Warrenovej.

„Má na tú prácu dostatočné skúsenosti a energiu. Rozumie nedostatkom pretrvávajúceho systému a má veľa inovatívnych nápadov o tom, ako ich napraviť. Trumpa by si v debatách natrela na chleba,“ myslí si.

 

Čaputová bola na akcii platenej oligarchami (Glosa)

Prezidentka Zuzana Čaputová prevzala záštitu a aj sa v piatok zúčastnila odovzdávania ocenení ESET Science Award. Túto akciu organizovala Nadácia ESET. Ide o prestížne ocenenie a v porote bol napríklad aj nositeľ Nobelovej ceny. Nemýľme sa, ide o skutočne mimoriadne hodnotnú aktivitu, ktorá má za cieľ oceniť slovenských vedcov aj pedagógov. Otázna je však účasť hlavy … Čítať ďalej

 

VIDEO: „Nebyť vraždy Kuciaka, Čaputová nie je prezidentkou,“ renomovaný český novinár považuje zvolenie Čaputovej za krízu demokracie

Politický komentátor časopisu Reflex, Bohumil Pečinka to vyhlásil ako hosť rozhlasovej relácie „Osobnost Plus“ v Českom rozhlase. Pečinka si myslí, že zvolenie relatívne neznámej osoby za hlavu štátu je príznakom krízy demokracie. Komentátor vidí príčinu v názorovej rozdelenosti spoločnosti, ktorá sa premieta v nedôvere občanov voči systému. V rozhovore s … Čítať ďalej

VIDEO: Český novinár rozobral praktiky takzvane nezávislých žurnalistov – peniaze od Soroša a sídlo v chatovej osade!

Český novinár a YouTube-r Luboš Xaver Veselý, vlastným menom Lubomír Veselý nedávno zverejnil video zo zákulisia rozhovoru s redaktorkou Českého rozhlasu, konkrétne rozhlasovej relácie Newsroom 24. Dvojdielne video behom niekoľkých hodín získala na popularite a stalo sa virálnym. Niet sa čomu čudovať, „Xaver“ totižto reportérku elegantne vyškolil a zároveň odhalil … Čítať ďalej

Čaputová, Vallo, Truban – sú „noví“ politici len produktom, ktorých musia „vyrobiť“ mágovia marketingu?

Do parlamentných volieb nám ostáva necelý polrok, a „spod kameňa“ opäť vyskakujú „noví“ politici. Nie je to však prvýkrát, čo sa tak deje. Dokonalý príklad je strana Progresívne Slovensko – jej predseda Michal Truban, primátor Bratislavy Matúš Vallo a prezidentka Zuzana Čaputová. Každý z nich už má za sebou nejaké … Čítať ďalej

 

 

 

 

 

 

 

zdroj: https://pravyprostor.cz/zuzana-caputova-je-nejsilnejsi-dukaz-existence-brutalni-propagandy-a-vymyvani-mozku/?fbclid=IwAR0o402n0vnxsLPWuwNkF4F8-ulZARhvP3eyRkIdAuKTHdK0fwc8DKx8T04

Zuzana Čaputová je nejsilnější důkaz existence brutální propagandy a vymývání mozků

EVA HRINDOVÁ

Nemohla jsem spát, tak jsem si četla a poslouchala zajímavá videa. Opravdu fascinující je sledovat diskusi ohledně slovenských voleb… Fenomén Čaputová nabývá nebývalých rozměrů. Je to kandidátka, o jejíž volbě bych neuvažovala ani vteřinu. Je příliš podezřelá a je tlačená médii, které jsou proslulé svými manipulacemi. Dále má hodně peněz na kampaň, což znamená, že si ji bohatí přejí protlačit. To jsou naprosto jasné signály, že něco není v pořádku. Jestliže ona mluví o tom, jak bude hájit obyčejné lidi proti systému, je to absurdita, které nemůže někdo soudný uvěřit. Přesto jí lidé věří a mnozí deklarují, že je naděje pro Slovensko a že ji budou volit. Snobku z neziskovky, která má o realitě jen malou představu… Zuzana Čaputová je nejsilnější důkaz existence brutální propagandy a vymývání mozků. Takové divadlo! Je ale možné zlobit se na lidi, kteří tomu tleskají a klaní se pečlivě vybraným kandidátům? Je to těžké prohlédnout… Já už roky upozorňuju lidi na dvojí metry a na logické chyby v argumentacích představitelů mainstreamu. A stejně pořád někteří raději věří, než by přemýšleli. A tak nám nezbývá než pořád dokola ukazovat chatrnou argumentaci a předkládat důkazy. Popisovat metodiku propagandy a manipulace a to dělat každý den, stále dokola. A pořád doufat, že lidí, kteří přemýšlí, bude přibývat. Jak si stojíme ukážou volby na Slovensku a pak volby do EUparlamentu.

 

 

 

Blaha zverejnil “odborné publikácie” Čaputovej, cez ktoré ju platil Söröš. Paródia je slabé slovo

 

Ľuboš Blaha - Zuzana Čaputová je financovaná zo Spojených štátov amerických

 

caputo soro N Ese

 

Čaputová slúži Sorrosovi a sionistom ako agentka denníkaN, Esetu

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

zdroj: https://www.infovojna.sk/article/naozaj-vieme-kto-je-zuzana-caputova

Naozaj vieme kto je Zuzana Čaputová?

01.03.2019 | 14:56

Okrem toho že bojovala proti toľkokrát spomínanej Pezinskej skládke, ktorá nakoniec zázrakom skončila “pričarovaná” niekoľko kilometrov ďalej pri Senci, o nej dokopy nevieme vôbec nič, píše vo svojej glose Braňo Ladický.

S údivom sledujem šialenstvo okolo Zuzany Čaputovej. Pred pár mesiacmi málokto tušil, kto ta milá pani je. Dnes, je podľa prieskumov takmer istá budúca pani prezidentka. Prečo? Vieme už kto je pani Čaputová? Okrem toho že bojovala proti toľkokrát spomínanej Pezinskej skládke, ktorá nakoniec zázrakom skončila “pričarovaná” niekoľko kilometrov ďalej pri Senci, o nej dokopy nevieme vôbec nič. A v tom je možno to čaro: Dnes som sa v jednej kaviarni pýtal čašníčky, koho bude voliť. Odpoveď bola, že Čaputovú.Pýtam sa prečo? “No, lebo o nej v novinách písali že je slušná ”. A ak by o nej písali tie iste média že je neslušná, volili by ste ju? “No nie.” Znela odpoveď. Čo z toho vyplýva? Média a liberálne prostredie vyrobili z neznámej právničky horúceho kandidáta, pretože spĺňa ich požiadavky. Nemá problém s registrovanými partnerstvami homosexuálov, adopciami detí osobami rovnakého pohlavia, migračný pakt je v poriadku. To a podobné “skvosty” ultra-liberálnej kaviarne sa z novinových titulkov už nedozvieme. Len aby neprišla po voľbách frustrácia akú dnes spoločnosť prežíva z čoskoro bývalého prezidenta Kisku. Scenár je ten istý… liberálne média a PR agentúry vyrobili z “neznámeho” Popradčana prezidenta. Neznámeho je v schválne úvodzovkách, pretože vo svojom rodisku bol neslávne známy už vtedy.
 No, ako sa neskôr ukázalo; vykorisťovanie tisícov ľudí úžerníckymi úrokmi, zneužívanie charitatívnej nadácie na politickú kampaň, či primitívne podvody s pozemkami by asi neboli tá správna propagácia. Dnes sa ti istí, (vrátane mňa) ktorí ho volili chytajú za hlavu. Naozaj vieme kto je Zuzana Čaputová? Nevieme. Poznáme len obraz alebo značku, ktorú jej štáb pustí do médií… Takzvaní “Novinári ” totižto vždy hľadajú spasiteľa. Najprv to bol Procházka, potom Kiska, teraz Čaputová. Ako dopadli prví dvaja spomenutí už vieme. Obávam sa, že ľudia budú sklamaní aj do tretice.

 

zdroj: https://tribunaludu.sk/2019/02/kto-je-zuzana-caputova/

Kto je Zuzana Čaputová?

13. 2. 2019 Tribúna Ľudu

Zuzana Čaputová sa postupne stáva jednou z nečakaných favoritiek v boji o prezidentský palác, v ktorom doteraz vždy v histórii sedel muž. Jej vyhliadky boli ešte nedávno veľmi slabé a nikto by nebol býval tvrdil, že v dnešných dňoch bude ohrozovať Roberta Mistríka. V najbližšom prieskume môže nastať zvrat a Mistrík môže byť teoreticky predbehnutý a to práve touto kandidátkou. Je teda najvyšší čas pozrieť sa na to, že kto je táto kandidátka a čo voličovi ponúka, resp. čo ponúka Slovensku. Zuzana Čaputová je kandidátkou strany Progresívne Slovensko, podporuje ju taktiež strana veľmi podobného razenia – SPOLU. V strane Progresívne Slovensko je taktiež podpredsedníčkou. Reči o nejakej občianskej a nezávislej kandidátke teda môžeme nechať rovno stranou a nechať ich len médiám, ktoré nemajú záujem o objektivitu. Zuzana Čaputová je totižto klasickou straníckou kandidátkou a jediné, prečo to neprizná, je to, že nám médiá z politických strán dnes robia pomaly až vulgárny pojem. Ona by však ku svojim voličom v tomto ohľade mohla byť o niečo úprimnejšia. Ďalším zásadným rozmerom jej kandidatúry je s určitosťou mimovládny sektor, ktorý ju v týchto mesiacoch viac ako výrazne podporuje. Nie je to len o mediálnych vyhláseniach, no taktiež o osvete medzi mladými. Mistrík sa k popularite dostal cez pól milióna, ktorý do kampane už spolu so svojimi sponzormi, výraznými napríklad z ESETu, stihol vložiť. Čaputová sa tam dostala cez výraznú, alebo niekedy aj menej výraznú, podporu tretích strán a to, samozrejme, ani zďaleka nie len finančnú a oficiálnu (pojem tretia strana tu nechápeme len právne), no napríklad aj mediálnu. Či je to čistá hra na voliča, tak o tom by sa v jej prípade dalo určite špekulovať. Najbližšie má možno k mimovládke Via Iuris, ktorá mala a možno aj má viac ako blízko k protestom Za slušné Slovensko. Ak má prezident začať v úrade s tým, že podporuje jednu z akcií, ktoré najviac rozdeľujú túto spoločnosť, určite by to nebol zrovna najšťastnejší začiatok. Rôzne mimovládky majú taktiež blízko k rozličným, povedzme že podivným, živlom v spoločnosti. Príkladom môže byť napríklad festival Pohoda, ktorý je sám o sebe pravdepodobne pre jeho účastníkov zábavou, no je značne spolitizovaný a to skôr v prospech takých kandidátov, akým je napríklad Čaputová. Tento rok sa naviac pridala aká taká zvrátenosť, keď na festivale vystupovala skupina Pussy Riot. Táto skupina sa preslávila nerešpektovaním kresťanského náboženstva a viacerými nechutnými vecami na verejnosti. Napríklad strkaním si kuracieho mäsa… veď viete kam. Zuzana Čaputová teda môže byť zaujímavou kandidátkou, no sústreďuje sa okolo nej celkom divné portfólio podporovateľov. Z toho dôvodu je možno normálnejšou a zároveň proeurópskou alternatívou Maroš Šefčovič.

 

 

Zuzana Čaputová a kto za ňou stojí

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

foto zdroj: facebook

caputo.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

zdroj: https://picuscapital.sk/dlzi-brat-zuzany-caputovej-statu-miliony-eur/?fbclid=IwAR3kx-mRmLNc_EmKouwXOGcZVYr0ry_iIfBqOp4_FMHSFml8nz1r12G7R6g

Dlží brat Zuzany Čaputovej štátu milióny eur?

Prvé kolo prezidentských volieb Prezidentské voľby 2019 boli bojom medzi národnými silami a liberálmi. Nakoniec však prišlo k jasnej a jednoduchej dohode medzi liberálnymi kandidátmi. Mistrík sa vzdal v prospech Zuzany Čaputovej, ktorá mala proste viac uveritelnejší príbeh. Na druhej strane národné sily spojenie akoby nechceli a nevyžadovali. Naopak dokonca ešte Marián Kolteba vytváral akúsi štvavú kampaň na Štefana Harabina. Nakoniec však Harabin a Kotleba ostali pred brána i finále. A tam, kde sa dvaja bijú Šefčovič zvíťazí. Práve diplomat Šefčovič sa do drú ho kola dostal vďaka necelým 19 percentám. Dlží brat Zuzany Čaputovej štátu milióny eur?

Sociálne siete sú plnej informácii ohľadom prezidentských volieb a práve kandidáti by mali zabojovať o ďalšie hlasy z dielne voličov Kotlebu a Harabína. Je naozaj začo bojovať ved 25% hlasov nieje tak málo. Koniec koncov veľa sympatizantov Národných síl hovorí o podpore Šefčoviča. To či sa však podarí Šefčovičovi dotiahnuť favoritku Čaputovú uvidíme už o pár dní.

Na sociálnej sieti Facebook sa však nenávratne rýchlo síri správa, ktorá šokuje verejnosť. Práve v správe, ktorú uvádzajú na Facebooku Prešovskí Mladí Sociálni Demokrati je uvádzaný brat Zuzany Čaputovej. Daniel Strapák je bratom Zuzany Čaputovej, ktorý podľa zdroju na Facebooku dlhuje štátu 5 615 90, 97. V správe od MSD sa tak isto spomína, že brat Čaputovej mal tak isto politické ambície. Momentálne však iba na regionálnej úrovni, a tak isto je členom Progresívneho Slovenska. Strapák kandidoval do zastupiteľstva mesta Pezinok. Nakoniec sa však poslancom nestal.

 

V správe je ďalej uvádzané “zato špekulatívnym zlučovaním firiem, sa zbavil firmy, ktorá cez nástupnícku firmu, po koncovú na dani dlhuje štátu 5.615.920, 97. FIRMA BOLA PREVEDENÁ NA BIELEHO KOŇA A IŠLO TO NA CINTORÍN, KDE JE DLH VOČI ŠTÁTU” šokujúci status na stránke Prešovskí Mladí Sociálni Demokrati. Ak je táto správa pravdivá je to naozaj šok. Práve Progresívne Slovensko je strana, ktorá chce Slovensko zmeniť k lepšiemu. Dlh štátu 5 615 90, 97 eur je však priam astronomický. A v tomto prípade sa o slušnosti nedá povedať asi nič. zdroj: https://magazin1.sk/brat-caputovej-dlzi-statu-miliony-eur-preco-ho-

 

 

 

 

zdroj: https://www.hlavnespravy.sk/volby-prezidenta-sr-zrejme-ovplyvnuje-izraelska-agentura-shaviv-strategy-campaigns-dockame-sa-zriadenia-vysetrovacej-komisie-ktora-presetri-izraelske-zasahovanie-volebneho-procesu-v-sr/1707591

Čaputovej robí kampaň izraelská agentúra, ktorej majiteľ je zapletený do pokusu o štátny prevrat v Čiernej hore. Blaha: Toto je bezpečnostné riziko pre SR!

Bratislava 25. marca 2019 (HSP/Foto:TASR-Michal Svítok) V USA stále neutícha škandál okolo údajného ruského zasahovania do amerických prezidentských volieb v roku 2016, ktoré takmer dva roky vyšetruje špeciálny prokurátor Robert Mueller a jeho vyšetrovací tím. Problém, s ktorým sa pasujú Američania, nadobudol ešte obludnejšie rozmery na Slovensku. Dôvodom sú seriózne podozrenia z izraelského zasahovania do slovenských prezidentských volieb, ktoré zatiaľ nikto nevyšetruje, aj keď situácia je mimoriadne vážna

Na snímke zľava Aron Shaviv a Zuzana Čaputová

Svedčia o tom zistenia, že volebnú kampaň kandidátky Zuzany Čaputovej manažuje zahraničný subjekt, ktorým je v tomto prípade izraelská lobistická skupina „Shaviv Strategy and Campaigns“. O tejto skutočnosti informoval poslanec slovenského parlamentu Ľuboš Blaha.

TOTO MONŠTRUM STVORILO ČAPUTOVÚ

 

 

 

Reprezentantom izraelskej agentúry na Slovensku je istý Michal Repa, ktorý otvorene priznáva, že je hlavným strategickým mediálnym poradcom v kampani Zuzany Čaputovej. Zakladateľom a hlavným aktérom „Shaviv Strategy and Campaigns“ je izraelský občan Aron Shaviv, ktorý stál za zvolením aktuálneho izraelského premiéra Benjamina Netanjahua, keď mu zabezpečil kolosálnu mediálnu kampaň. Netanjahu je známy svojimi krajne pravicovými a nacionalistickými postojmi. Závažnejšie však je, že Aron Shaviv podľa všetkého stál aj za pokusom o štátny prevrat v Čiernej hore, kvôli čomu ho čiernohorské úrady stále evidujú a vyšetrujú ako podozrivú osobu. Aron Shaviv mal byť v spolupráci s agentom CIA (Assad) dokonca zapletený aj do pokusu o atentát na čiernohorského predsedu vlády, o čom informoval britský denník „The Guardian“. Agentúra Shaviv pomáhala v mediálnej kampani aj krajne pravicovej rakúskej Strane Slobodných (FPÖ).

V pozadí masívnej volebnej kampane donedávna ešte úplne neznámej Zuzany Čaputovej teda stojí rovnaká pochybná izraelská agentúra, aká prednedávnom pomáhala v komunálnych voľbách k zvoleniu terajšieho bratislavského primátora Valla a v Rakúsku pomáhala krajným nacionalistom (Nie každá radikálna nacionalistická strana aj naozaj presadzuje národne záujmy, často len viažu hlasy nespokojných a znemožňujú spoluprácu s ostatnými pronárodnými subjektami /vid prvé kolo prezidentských volieb u nás/). Shavivova agentúra má podľa poslanca Ľuboša Blahu veľmi zaujímavú históriu na Slovensku. Na Slovensku okrem progresívnym slniečkárom okolo Zuzany Čaputovej pomáhal v kampani aj primátorovi Vallovi v Bratislave. V roku 2011 dostal cenu Rising star, za volebné kampane, ktoré organizoval pre pravicu v strednej a východnej Európe. O Shavivovi písal aj The Times of Israel ako o človeku, ktorý otvoril na Slovensku dvere pre irackých utečencov v roku 2016. V minulosti intenzívne pomáhala v mediálnych kampaniach politikom z KDH. Aron Shaviv sa dokonca osobne stretol s Danielom Lipšicom, o čom sa Shaviv pochválil aj v izraelskej tlači. Zároveň sa však posťažoval, že na Slovensku má povesť izraelského agenta. Počas Radičovej vlády spolupracoval s ministerstvom dopravy, ktoré v tom čase viedol Ján Figeľ. Vďaka tomu dostával Shaviv lukratívne kšefty od KDH. Ak teda v minulosti profitoval Shaviv z kšeftov od KDH, (Kresťania by sa preto mohli zamyslieť, prečo pán Mikloško v druhom kole odporúča voliť práve ultraliberálku Čaputovú, ktorú tlačí Shavivova agentúra) v súčasnosti už dostáva kšefty od Progresívneho Slovenska, konštatoval poslanec Ľuboš Blaha.

Natíska sa teda logická otázka – ako je možné, že lokálna ultraliberálna aktivistka Zuzana Čaputová, ktorá parazitovala na dotáciách z Nadácie otvorenej spoločnosti (Open Society Foundations) a ktorú ešte pred troma mesiacmi na Slovensku nikto nepoznal, sa odrazu stala jednoznačnou favoritkou slovenských prezidentských volieb? Akú rolu zohrala rekordne drahá a mimoriadne profesionálna mediálna kampaň v réžii „Shaviv Strategy and Campaigns“? Aké je skutočné pozadie neuveriteľne toxického spojenia Zuzany Čaputovej s pochybným izraelským lobistom Aronom Shavivom? Isté je, že pani Čaputová vďačí Aronovi Shavivovi za všetko. On ju vytvoril. A keď si predstavíme, že pani Čaputová by mohla byť prezidentkou Slovenskej republiky, pričom ju zastrešuje také indivíduum ako Aron Shaviv, ktorý zrejme bol pri štátnom prevrate v Čiernej hore, podporoval krajne pravicových nacionalistov v Izraeli a Rakúsku, a dnes podporuje slovenských liberálnych extrémistov, nemožno sa zbaviť pocitu, že ide o flagrantné ohrozenie národnej bezpečnosti Slovenskej republiky. Podľa názoru poslanca Ľuboša Blahu je to jasné bezpečnostné riziko pre Slovenskú republiku.

Gabriel Gačko

 

 

 

 

zdroj: https://www.hlavnespravy.sk/nuly-az-10-eur-kolko-dali-za-vas-hlas-caputova-sefcovic-harabin-kotleba-ostatni-kandidati/1701614?fbclid=IwAR0bWYk3LbTk7ira5YGKDRJMTcRpcFDrBaXMtT6yO1fleUhuvxNEirJTCq0

Od nuly až po 10 eur. Koľko zaplatili za váš hlas Čaputová, Šefčovič, Harabin, Kotleba a ostatní kandidáti?

Bratislava 18. marca 2019 (HSP/Foto:Facebook M. Daňa)

Po prvom kole volieb prezidenta sa začínajú objavovať rôzne štatistiky charakterizujúce kampane jednotlivých kandidátov. Ľudí do značnej miery zaujímajú financie, ktorých bolo v kampani minutých spolu zhruba 2,5 milióna eur. Viac ako jeden milión stála kampaň Zuzany Čaputovej a Roberta Mistríka, ktorý sa v jej prospech vzdal Štatistika nákladov prezidentských kandidátov na volebnú kampaň Prezidentský kandidát Martin Daňo na sociálnej sieti zverejnil štatistiku prepočtu oficiálnych nákladov na volebnú kampaň k dosiahnutému počtu voličských hlasov. Víťazku volieb Zuzanu Čaputovú stál jeden získaný hlas v prepočte 1,36 eura. Keďže získala viac ako 870-tisíc hlasov. Náklady na jej kampaň spoločne s kampaňou Mistríka sa vyšplhali na úroveň takmer 1,2 milióna eur. Druhý v poradí Maroš Šefčovič investoval oficiálne viac ako 300-tisíc eur a dosiahol podporu ničo cez 400-tisíc voličov. Jeden hlas ho tak stál 0,78 eur.

Štefan Harabin na treťom mieste si v tomto prepočte počínal na úrovni 0,94 eur na jeden hlas, zatiaľ čo Mariana Kotlebu stál jeden hlas menej ako 0,4 eura. Najdrahšie hlasy s kandidátov, ktorí získali viac ako 1 percento hlasov mal Béla Bugár (5,26 eur na jeden hlas) a Milan Krajniak (5,2 eura na jeden hlas). Najdrahšie vyšiel hlas Juraja Zábojník – 10,71 eur a Bohumilu Tauchmannovú – 8,63 eur.

https://scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-0/p480x480/53800908_2163040170405988_962103460629577728_n.png?_nc_cat=110&_nc_ht=scontent.fprg2-1.fna&oh=72052339ff6ab20e96146089c028ad93&oe=5D139222
https://scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-0/p480x480/53800908_2163040170405988_962103460629577728_n.png?_nc_cat=110&_nc_ht=scontent.fprg2-1.fna&oh=72052339ff6ab20e96146089c028ad93&oe=5D139222

zdroj: facebook

 
 
 

poz: Brat Čaputovej dlží štátu milióny eur? Prečo ho tají? / https://magazin1.sk/brat-caputovej-dlzi-statu-miliony-eur-preco-ho-taji/?fbclid=IwAR0g8ph_UN9HS6NuSulLAvEXI7a_LBf7ZF-IsZkUjRCmSWul4GAw8Cg4Fx0