Choď na obsah Choď na menu
 


PENTA , PREPOJENIE NA POLITICKÉ STRANY

11. 4. 2019

 

Obludne divadlo

 

Penta zaklada politicke strany na vladnutie zdravotnictva

 

Penta a vplyv v politike cez vlastné média a "nové" strany

Haščák (Penta) sa rozpráva s Malchárkom (podpredseda vtedajšej vlády zlodejov: SMK, SDKÚ, KDH s Lipšicom a Fígeľom, ANO) o vytvorení politickej strany. Uvažujú akú orientáciu strany vybrať, či kresťanskú..alebo zaujať požiadavkou odluky od cirkvi. Haščák hovorí o Malchárkovi, že bude šedou eminenciou (človekom v pozadí) novej strany a bude z pozadia o všetkom rozhodovať. Na vytvorenie novej politickej strany (NPS) potrebujú nové tváre (novi politici ako sa označuje Beblavý. Haščák hovorí, že to preberie so Špirkom (spoluzakladateľ Penty a robil program aj Igorovi Matovičovi). Haščák hovorí, že chce mať pod kontrolou ministerstvo zdravotníctva a veci súvisiace so zdravotníctvom. Jednou zo strán, ktoré vytvorili bola Nádej. Tu viedla Novotná, ktorá bola súčasťou reformného (rozumej zlodejského) tímu Rudolfa Zajaca. Ten je teraz s ďalšim podvodníkom Bartom členom reformného tímu pre zdravotníctvo.

 

Galko - pretláčanie politických strán médiami Ľubomír Galko z SaS o tom, ako sa majú médiá podieľať na pretláčaní politických strán pre zostavenie vlády po budúcich voľbách.

 

„Volič je hovno.“ Ako sa Haščák a Penta podľa Gorily snažili ovplyvňovať politiku (nahrávka)

 

Náhrávka Gorily - Fico s Haščákom

zdroj textu:fcb inenoviny.sk

Uniknutý rozhovor Fica s Haščákom, o ktorom všetci mlčia... Fico pred voľbami 2006 sa rozprával s Haščákom s kým vytvorí koalíciu. Rozpráva, že nemá problém ísť do vlády s SDKÚ a HZDS a urobiť koalíciu: SMER-SD + HZDS + SDKÚ. Fico hovorí, že najdôležitejší je kšeft a za tým účelom do toho pôjde. Kalkuluje, či ísť do vlády so Slotom, alebo Maďarmi. Nechce však svoje hlasy stratiť v prospech Slotu. Fico vie, že čím viac hlasov, tým väčší podiel zo štátnych rozkrádačiek. Prečo o tomto 39 hodinovom rozhovore mlčia všetky média? Ukázalo by sa, že všetky strany sú spolu? A jedine ĽSNS nie je súčasťou týchto hier na občanov? Haščák mobilizuje média aj strany proti ĽSNS. Teraz vytiahol Matoviča, ktorého propaguje vo svojich médiach, Matovičovi robil program strany penťák Špirko. Matovič síce vyťahuje kauzy, ale nepodáva trestné oznámenia, nik nepodáva trestné oznámenia..a keď nie je podané oznámenie nikto to nevyšetruje...

 

zdroj textu: youtube SME: Bývalý minister hospodárstva Jirko Malchárek vysvetľuje Jaroslavovi Haščákovi, že nikdy nebol podriadeným jeho predchodcu na ministerstve, Pavla Ruska. Biznis sa robil aj tak vždy cez Malchárka, ktorý bol počas Ruskovho ministrovania poslancom a šéfoval hospodárskemu výboru v parlamente. Haščák s Malchárkom hovoria o delení provízie pri výbere poradcu vlády na dopredaj 10% akcií SSE, ZSE a VSE na burze. Haščák hovorí, že Malchárek na tom zarobí 80 až 100 miliónov, no zarobí si aj Gabriel Palacka či Anna Bubeníková, Malchárek reaguje, že dobre, je to na jeho rozhodnutí a je jedno, či bude pár miliónov hore dole. Menšinový podiel Penty vo vydavateľstve Petit Press nemá žiaden vplyv na redakčný obsah.

 

zdroj textu : youtube SME : Zverejnená nahrávka zachytáva aj známe vyjadrenie spolumajiteľa skupiny Penta Jaroslava Haščáka, že demokracia je na "hovno systém" a volič vníma len povrch. Nahrávka sa tak zhoduje s prepisom, ktorý bol zverejnený na internete v roku 2011. „Demokracia je tak na hovno systém. Všetky tie kecy, že volič povie... Volič je úplne hovno. Nevie nič. Fakt nevie nič. O ničom nevie nič. (...) Nevie, čo je to HDP, čo sú to verejné financie, nič. Tí ľudia vnímajú iba totálny absolútny povrch. Absolútny povrch,“ hovorí Haščák. Vtedajší minister hospodárstva Jiří Malchárek mu pritakáva: „Je to logické, vstane ráno o siedmej, ide urobiť deťom raňajky a desiatu, ide do práce a o pol piatej to zabalí. Obrovská časť ľudí na Slovensku žije z platu a niektorí si vedia vyrobiť nejakú vatu, aby mali na dovolenky a sem-tam niečo ušetrili, ale väčšina ľudí nevie ušetriť,“ hovorí Malchárek. „Nevie,“ pritakáva Haščák. „My sa nevieme dosť dobre prispôsobiť ich mysleniu, fakt je to o sympatiách, neveria v reálnu zmenu,“ pokračuje Malchárek. V internetovej Gorile z roku 2011 je uvedený iba pôvodný Haščákov citát, až nahrávka teraz vôbec prvýkrát ukazuje, ako táto diskusia ďalej pokračovala. Malchárek s Haščákom v tejto časti nahrávky diskutujú o novej politickej strane Nádej, ktorú chce Penta podporovať, o jej mediálnej komunikácii či o problémoch, ktoré nastanú v Smere, ak bude zostavovať vládu. Menšinový podiel Penty vo vydavateľstve Petit Press nemá žiaden vplyv na redakčný obsah.

 

 

zdroj: čas.sk ()

Kde sa skryli hlavní aktéri Gorily? Niektorí zastávajú lukratívne pozície, po zvyšku akoby sa zľahla zem

Kde sa skryli hlavní aktéri Gorily?

Zvuková nahrávka, ktorá sa mala nájsť u Mariana Kočnera, obsahuje aj stretnutia finančníka Jaroslava Haščáka (50) s vtedajšou koalícou, po ktorej sa však z väčšej časti akoby zľahla zem. Ako sú dnes na tom známi či zabudnutí aktéri Gorily a kde sa ukrývajú pred zrakmi verejnosti?! Nahrávka SIS z bytu na Vazovovej ulici vo svojej podstate ukazuje, ako nominanti štátu spolupracovali s biznisom a ako rozhodnutia o štátnom majetku ovplyvňovali ľudia, ktorí takúto právomoc nikdy mať nemali.

Kým expremiér Mikuláš Dzurinda, exminister Ivan Mikloš, pokladník Gabriel Palacka sú v Gorile spomínaní len nepriamo, Anna Bubeníková, ako bývalá šéfka Fondu národného majetku mala byť v byte na Vazovovej osobne prítomná. Traja zo štyroch menovaných už podľa posledných informácií nepôsobia na Slovensku. Dzurinda najnovšie šéfuje bruselskému think-tanku Wilfried Martens, Mikloš dnes pôsobí ako poradca ukrajinskej vlády a o Bubeníkovej pobyte sa väčšina vyjadruje len veľmi matne.

vlada-dzurindu-2002-2006.jpg

 

+