Choď na obsah Choď na menu
 


Aká je pravá tvár Arpáda Soltezsa?

29. 2. 2020

soltezs--po-volbach-2020--film-svina.jpg

zdroj: https://www.infovojna.sk/article/arpad-soltesz-volici-kotlebu-su-cvarga-chamrad-chrapac-svoloc-luza-spodina-a-zberba?fbclid=IwAR0WDk_aHFh1_LLrwkhC58LLq24YsvRQTE7grVz_nWrG1EYNayap2jeERuo

Arpád Soltész: „Voliči Kotlebu sú čvarga, chamraď, chrapač, svoloč, lúza, spodina a zberba“

06.02.2020 | 19:49 Novinár TV JOJ a šéf investigatívneho centra Jána Kuciaka, Arpád Soltesz komentoval voličov Ľudovej strany - Naše Slovensko.

Novinár TV JOJ a šéf investigatívneho centra Jána Kuciaka, Arpád Soltesz, ktorý sa v minulosti preslávil tým, že nenávidí všetko slovenské a všetkých Slovákov, sa znovu pustil do voličov ĽSNS a hrubo ich urazil.

Soltész v minulosti povedal toto: „Fakt by som nepodceňoval ten efekt, že Slováci? To je taká čvarga v východnej Európy ako Poliaci a Maďari ? Tí čo furt otŕčali dlaň, ale odmietali čokoľvek dávať ? Fuj, však to sú už prakticky Rusi, to je horšie než Sýrčania a Eritrejci dokopy.“

Soltész prejavil aj nenávisť k celej bielej rase: „Nie som rasista, ale vážne nemôžem vystáť bielu spodinu,“ napísal na sociálnej sieti. Polícia v tejto súvislosti aj začala trestné stíhanie namierené voči Soltészovi. Podľa vyšetrovateľa išlo o nenávistné prejavy a ich autor nimi „hanobil rasu ľudí bielej pleti“. Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) však vo februári 2018 zrušil uznesenie vyšetrovateľa o začatí trestného stíhania vo veci facebookového statusu Arpáda Soltésza.

 

„Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry GP SR po preskúmaní vyšetrovacieho spisu zrušil uznesenie vyšetrovateľa národnej protiteroristickej jednotky NAKA o začatí trestného stíhania vo veci facebookového statusu Arpáda S. Podľa prokurátora rozhodnutie vyšetrovateľa bolo nezákonné a neopodstatnené,“ uviedla hovorkyňa Generálnej prokuratúry (GP) SR Andrea Predajňová.

Podľa prokurátora dôkazy zadokumentované vo vyšetrovacom spise neopodstatňujú viesť v danej veci trestné stíhanie zo spáchania akéhokoľvek trestného činu extrémizmu.

"Rozhodnutie prokurátora ma potešilo, jeho rýchlosť ma príjemne prekvapila," vyjadril sa k zastaveniu stíhania Soltész pre HNonline.sk.

Čvarga, chamraď, chrapač, svoloč ...

Teraz sa vyjadril k fotografii, kde neznámi muž trhá transparent proti ĽSNS dvom mladým dievčatám. Nakoniec sa zistilo, že tie dve mladé dievčatá tam stáli náhodne, transparent nebol ich a dokonca sú voličky ĽSNS, o čom svedčila aj ich výpoveď a fotografie s Milanom Mazurekom.

K tejto fotografii sa vyjadril protislovenský novinár Soltész takto:

„Slovenčina má niekoľko vhodných výrazov, ktorými sa dá táto scéna popísať: čvarga, chamraď, chrapač, svoloč, luza, spodina, zberba. A hádam je načase priznať si, že Kotlebov volič nie je negramotný oligofrenik, ktorý absolútne netuší, čomu dáva svojho hlas. Je to volič, ktorému sa páči práve toto. Hlas pre Kotlebu je hlasom čvargy, chamrade, chrapače, svoloče, luzy, zberby a spodiny.“

 

Inak zmýšľajúci novinári sú podľa Szoltésza zhnité jablká

V marci roku 2018 výkvet slovenských neomarxistickych politrukov odpovedal na otázky bývalej riaditeľky Sorosovej nadácie Otvorenej spoločnosti (OSF). Denník N, SME, Aktuality.sk, .týždeň a podobne si dovolili pred hŕstkou prítomných manipulovať a politicky zneužívať akademickú pôdu. Arpád Soltész pri tejto príležitosti inak zmýšľajúcich novinárov prirovnal k zhnitým jablkám, ktorých sa treba zbaviť. Na otázku ako, odpovedal Sorosov káder Radičová: fyzicky!

Zdroj: prehladsprav.sk / InfoVojna

 

 

 

zdroj:https://picuscapital.sk/aka-je-prava-tvar-arpada-soltezsa-arpad-soltesz/?fbclid=IwAR307NRGPEak0WO47Q1QXbEwWqOSKigH_jsOk9f7exKSzQa4Kll74TTyLW0

Aká je pravá tvár Arpáda Soltezsa?

Aká je pravá tvár Arpáda Soltezsa? A kto je Arpád Soltezs? Arpád Soltezs patrí medzi jedných z najznámejších mainstremovych novinárov na Slovensku....

 Napísal Andrej · >
Aká je pravá tvár Arpáda Soltezsa?

Aká je pravá tvár Arpáda Soltezsa? A kto je Arpád Soltezs?

Arpád Soltezs patrí medzi jedných z najznámejších mainstremovych novinárov na Slovensku. Vystriedal mnoho denníkov a týždenníkov. Vidieť ho môžte aj na televíznych  obrazovke stanice TV Joj, kde sa venoval jednotlivým politickým témam. Je tak isto autorom dvoch kníh. Soltezs sa predovšetkým venuje politickým témam a taktiež komentuje aktuálne dianie na Slovensku. Podľa publicistu Soltezsa je obľúbený politik ako obľúbená choroba.

Smotánka novinárov?

Touto vetou Soltezs poukazuje na jasnú kritiku jednotlivých politikov. Na druhej strane je smutné, že to všetko je len jednostranne. Soltezs ako aj Hríb, Korda ci Havran jednoznačne obhajujú éru liberalizmu a pravice. Kritickost a zlatý stred pre nich neexistuje.

 

Práve naopak je u nich vyššia miera presadzovania jednotvárnosti, ktorú otvorené pomocou článkov či videí prezentujú. 

Aká je pravá tvár Arpáda Soltezsa? – Árpád Soltész

Druhá strana mince sú nepochopiteľné statusy na sociálnych sieťach od takého skúseného novinára akým je Soltezs. Ten by rád pravdepodobne rýpal koľko sa len dá. Obyčajný facebookovy status vyvolal vlnu diskusie. Podľa Soltezsa je pravdepodobne normálne označiť skupinu ľudí bielou spodinou. Tento status je len ukážkou ne profesionality a zbytočnej provokácie pri ktorej sa pravdepodobne chce autor zviditeľniť.

„Nie som rasista, ale vážne nemôžem vystáť bielu spodinu“ šokoval Soltezs

Aby tohto urážania nebolo málo prišiel Soltezs s ďalšim označením s ktorím urazil aj všetkých Slovákov. Označuje ich ako čvargu. V čase, kedy by malo Slovensko konečne spojiť sily a byť jednotným štátom sú jednotvárny publicisti len ukážkou ako by vôbec jednota nemala fungovať. Jednostranný kritik Soltezs vo svojom statuse dokázal uraziť východnú Európu, Poliakov ale taktiež Maďarov.

Samozrejme ako tvrdý a jasný liberál si musel poriadne kopnúť aj do Rusov. V jednom statuse tak novinár a človek, ktorý tvorí verejnú mienku obyvateľstva dokáže naozaj divy. Na jednej strane je to len názor. Na strane druhej je takýto počet ľudí vnímaný ako za určitú smotánku, ktorá diktuje čo je a čo nie je správne.

Árpád Soltész: (Aká je pravá tvár Arpáda Soltezsa?)

„Fakt by sm nepodceňoval ten efekt, že „Slováci“? To je taká čvarga z východnej Európy, ako Poliaci a Madari? Tý čo fur otŕčali dlaň, ale odmietali čokoľvek dávať? Fuj, však to su už prakticky Rusi, to je horšie, ako Sýrčania a Eritrejci dokopy“ poznamenal Soltezs vo svojom statuse

Je smutné, že čoraz viac novinárov je jednostranných. Množstvo informácii je vsugerovaných iba jednostranným tvrdením proti druhej strane. Smotánka novinárov je arogantná a uráža ľudí. Príkladom je aj Arpád Soltezs, ktorý svojim spôsobom zaklincoval svoj charakter a ukázal v tomto prípade svoju ne-profesionalitu. Na druhej strane nemôžem povedať, že Soltezs je zlým novinárom.

V týchto dvoch prípadoch to však maximálne prehnal a ukázal sa viac v zlom svetle ako v tom dobrom.


Zdroj: https://zemavek.sk/soltesz-slovaci-su-cvarga/, https://www.pantarhei.sk/autori/soltesz-arpad.html.https://www.omediach.com/tv/item/12564-na-trestne-stihanie-arpada-soltesza-z-joj-sa-pozrie-specialny-prokurator
Árpád Soltész Aká je pravá tvár Arpáda Soltezsa?

 

Arpád Szszoltészsz a jeho večné trampoty na Slovensku.

 

Soltész - Slováci sú čvarga!

 

A.Soltész: Radi zoberieme peniaze aj od Sorosa

 

Starý žid Arpád Soltész a boľševická súdna znalkyňa Jana Plichtová

 

 

 

 

https://strategie.hnonline.sk/media/1692990-naka-zacala-stihanie-voci-znamemu-novinarovi-solteszovi-kvoli-bielej-spodine

12.02.2018, 17:48

NAKA začala stíhanie voči známemu novinárovi Soltészovi, kvôli "bielej spodine"

Soltész považuje stíhanie za absurdné a odmieta, že by išlo o rasizmus.

NAKA začala stíhanie voči známemu novinárovi Soltészovi, kvôli "bielej spodine"
Zdroj: HN/Peter Mayer

Polícia začala trestné stíhanie namierené voči známemu novinárovi Arpádovi Soltészovi kvôli jeho výrokom o "bielej spodine" na Facebooku. Informuje o tom Denník N.

Protiteroristická jednotka Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) vyšetruje príspevok Soltésza píšuceho pre portál noviny.sk televízie Joj, v ktorom uviedol: „Nie som rasista, ale vážne nemôžem vystáť bielu spodinu“. Rovnaký výrok použil aj vo facebookovej diskusii. Podľa vyšetrovateľa išlo o nenávistné prejavy a ich autor nimi „hanobil rasu ľudí bielej pleti“.

Oficiálne však voči Soltészovi zatiaľ trestné stíhanie vedené nie je. Je vedené vo veci, čo znamená, že páchateľ nie je stotožnený, no na Facebooku vystupuje ako "Arpad Soltesz". Ten sa však k profilu hlási.

Soltész považuje stíhanie za absurdné, oficiálne o ňom však ešte nevie. Pre Denník N uviedol, že „biela spodina je terminus technicus, ktorý označuje príslušníka bielej majority, ktorý dostal všetky šance na to, aby to niekam dotiahol. Napriek tomu zostal na najnižších priečkach spoločenského rebríčka, lebo mu absolútne chýbajú schopnosti. No aj tak sa cíti nadradený, lebo je biely. Je to typické označenie pre primitívnych rasistov a neonacistov, ktorých naozaj nemám rád.“

Zároveň odmieta, že by išlo o rasizmus voči bielej rase, keďže sám je jej príslušníkom a znevažoval by tak aj seba.

Biela spodina je preklad anglického slovného spojenia "white trash", ktorý je bežným sociologickým termínom.

Trestné oznámenie podal aktivista extrémistickej politickej strany ĽSNS Radovan Hynek. Soltész nemá v pláne použiť podobný trik, ako majú vo zvyku extrémisti, že sa bude od príspevku dištancovať. Podobne sa bránil napríklad poslanec kotlebovcov Milan Mazurek, keď ho polícia vyšetrovala pre antisemitský status na sociálnej sieti.

Soltés pracoval v minulosti v Hospodárskych novinách, kde pôsobil ako komentátor.

 

 

 

Arpád Šoltez:"...nemôžem vystáť bielu spodinu"