Choď na obsah Choď na menu
 


V Senici shopping park za 15 mil. eur / Obchodná zóna JUH

20. 1. 2010

20. januára       spravy.pozri.sk

V Senici zrejme vyrastie nové obchodné centrum. Spoločnosť Reality Trade, s.r.o. chce do Obrázokvýstavby ECO Shopping Park Senica investovať približne 15 mil. eur. Ako vyplýva z investičného zámeru, ktorý už investor predložil na posúdenie vplyvov na životné prostredie (Environmental Impact Assessment - EIA), vďaka novému obchodnému centru by malo vzniknúť 230 nových pracovných miest. S výstavbou shopping parku chce spoločnosť začať v septembri tohto roka, pričom ukončenie výstavby je naplánované na november 2011.

Obchodné centrum by sa malo rozprestierať na ploche takmer 55 tisíc metrov štvorcových v západnom okraji výrobného areálu Slovenský hodváb Senica. Shopping park by mal poskytnúť obchodné priestory s celkovou rozlohou takmer 16 tisíc metrov štvorcových. "Účelom navrhovaného zámeru je vybudovanie obchodných priestorov s predajom potravinového aj nepotravinového sortimentu, predajom hobby a stavebných materiálov, čerpacej stanice pohonných látok a objektu rýchleho občerstvenia," uviedol investor v zámere.

Obrázok Spoločnosť Reality Trade vznikla podľa výpisu z Obchodného registra SR v roku 2006. Jediným vlastníkom spoločnosti je fyzická osoba.

 

 

 

 

Obrázok

 

Areál nákupného centra sa podľa správy EIA napojí na existujúcu cestu medzi Senicou a mestskou časťou Čáčov. Výhľadovo by sa mal areál pripájať aj na trasu pripravovaného obchvatu mesta hlavnej cesty Jablonica Senica. „V rámci dopravnej obslužnosti shopping parku sa uvažuje aj s využitím existujúcej koľaje železničnej vlečky, ktorá slúžila na zásobovanie surovinami výrobného závodu Slovenský hodváb Senica a v tomto úseku sa momentálne na osobnú dopravu osôb medzi vlakovým nádražím a autobusovou stanicou, využíva minimálne respektíve vôbec," píše sa v správe EIA. V prípade sprevádzkovania železničnej koľaje na takýto účel, sú v shopping parku pripravený zriadiť železničnú zástavku. Čítajte viac: http://zahorie.sme.sk/c/5201252/obchodne-centra-stavaju-dalej-senicke-bude-stat-15-milonov-eur.

 

 

 

 

 

Obchodná zóna Juh Senica_EIA-komplet

 

 

Rozhodnutie zo zisť

 

 

 

Poznámka:

DIPA s.r.o. -p.Danada         SENIVVEST s.r.o. - p.Krahulec Danada       

   GEOSPOL s.r.o - p.Krahulec      LISTER s.r.o. - p.Krahulec Parízek

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.