Choď na obsah Choď na menu
 


Luxusné autá Gordon z Čáčova.

15. 5. 2010

zdroj: senica.sk  Pondelok, 15 február 2010

Na 22. MsZ bol okrem iného predstavený zámer, ktorý by sa mal v budúcnosti zrealizovať na Obrázokkonci mestskej časti Čáčov. K realizácii kompostárne bioodpadov a komplexu pre recykláciu plastov by mal pribudnúť výrobno-montážny závod EKOCENTRUM GORDON. Malo by ísť o areál o rozlohe cca 30 000 m2. Toto centrum by malo byť zamerané na tri segmenty. Prvým je výroba golfových elektromobilov. Druhým je automobil Gordon – športový roadster s eleganciou 30-tych rokov minulého storočia a vrcholovou technikou súčasnosti pre úzku skupinu zákazníkov s vlastným štýlom. Tretím produktom by mal byť vraj ešte stále vyvíjaný elektromobil.

Výroba by nemala predstavovať klasickú automobilovú výrobu. V tomto závode by sa mali autá vyrábať ručne. Reprezentatívne výrobné priestory by mali umožniť zákazníkovi nadštandardný pohľad na výrobu automobilu. Ročne by sa tu mohlo vyrobiť na zakázku okolo 300 automobilov. Ako sa uvádza v projekte, nezameniteľná karoséria, limitovaná dostupnosť, špičková kvalita a technické parametre, ako aj spôsob zapojenia zákazníka do výroby automobilu a značková doplnková výbava robia z každého vyrobeného automobilu unikátny kus.

Nemalo by ísť ani o klasický priemyselný závod. Areál by mal byť uložený celý v zeleni. Ako sa uvádza v projekte, všetko má byť zasadené do zalesnenej časti, objekty by mali byť ponorené do zelených porastov, čím sa návrh snaží podporiť eko prvky zóny. Dopravná infraštruktúra bude založená na mikrozónach oddelených medzi sebou zelenými porastami. Jednotlivé zóny budú sústredené okolo dopravných uzlov tvorených kruhovými objazdmi. Dopravná infraštruktúra by mala byť napojená na navrhovanú cestu, ktorá bude prepojená so štátnou cestou. Vjazd na túto cestu by mal byť oproti vznikajúcej ceste smerujúcej ku golfovému areálu.

Zámer bol predložený MsZ za účelom schválenia predaja mestského pozemku a vytvorenia predpokladov pre zahájenie projektovej prípravy. V prípade kladných vyjadrení k dokumentácii stavby, získania stavebného povolenia, zabezpečenia financovania a výbere zhotoviteľa stavby sa predpokladá realizácia v budúcom roku. Podľa slov projektanta projektu Ing. arch. Mgr. art. Pavla Mikulíčka, PhD., zamestnanie by tu mohlo nájsť približne o dva roky asi 150 až 200 zamestnancov.

 

 

Poznámka:

Prečo?  Kladiem si otázky.  Veď ak má o tieto pozemky záujem spomínaný podnik EKOCENTRUM GORDON ( EBVIS VENTURE CAPITAL ), nepredám ho spoločnosti senickej FOMA .   Prečo nie výhodne a priamo podniku Ebvis Venture Capital ?   Samozrejme, musí to byť verejnou súťažou, veď vždy sa predávalo verejnou súťažou.

Verejnej súťaže sa však zúčastnila JEDINÁ spoločnosť FOMA.   A kde je jediný súťažiaci, tak ten určite vyhrá, naviac za najnižšiu - znaleckú  cenu .  V tomto prípade sa páni na MsÚ určite nesprávali trhovo !  Vo svojich firmách podnkajú podobne? Iste nie.  Je rozdiel kúpiť za trhovú cenu ako za znaleckú.

Ak by takto podnikali vo svojich firmách, dávno by boli na mizine, tak ako Senica.  Ale z cudzieho ....

Samozrejme že všetci odpoveď poznáme. Prečo by na tom malo zarobiť mesto.?

A je to všetko len náhoda, že sa zrovna mesto rozhodlo predať pozemky o ktoré má záujem firma EBVIS VENTURE CAPITAL,  a odkúpi ich až od spoločnsti (developer) FOMA?  Mesto vedelo  v čase vyhlásenia ponukového konania  (1 2 ) o tom, že EBVIS VENTURE CAPITAL by mala záuem o tieto pozemky .   


 návrh odpredaja pozemkov - z MsZ :Obrázok

 

návrh vybudovania závodu EKOCENTRUM GORDON - z MsZ :

 Obrázok

 

 

 

 

 

Návrh na odpredaj pozemkov, 11.2.2010: čačov- predaj poz FOMA Demo

 

 

 

 

Návrh na schválenie odpredaja pozemkov - zápisnica z MsZ 17.12.2009 :pozemky v čačove -auto gordon

 

 

 

 

Zmluva o kúpe Nehnuteľností

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Fabrika

(peto, 12. 5. 2010 20:33)

V zmluve je spomenute ze ak do dvoch rokov nebude stat na mieste fabrika tak pozemky sa vracaju mestu. Tak tu nevypisujte kto co tuneluje ale sa starajte o svoje... Ak sa vam nepaci tak spekulujte aj Vy! Kazdy mate predsa sancu... Tak ju vyuzi! A nepis somarinu ak nemas precitanu zmluvu... Ta fabrika tam bude. *Chapete???

luxusné autá

(majo, 21. 2. 2010 23:10)

Pozeral som zastupitelstvo, schvalovanie predaja dotyčnej spoločnosti.
Je to tak prosté: Príde spoločnosť A za zodpoednou osobou P na MsÚ s tým, že chce pozemok tam a tam. Osoba P povie že on z toho nič nebude mať,preto nemá dovod to pretlačiť, aaaale.
Ak to nekúpia oni (A), ale tretia osoba (B)a tá si zaistí kšeft tým že to tam aj vybuduje, za podiel vo firme ktorú spoločne založia (C), tak to ano. A soba B sa vyrovná s osobou P. Preto spoločnosť Foma a spoločnosť EbvisBC = Ekocentrum gordon.

Predaj

(didi, 18. 2. 2010 20:54)

Kajo, čo by si nenaplánoval, veď to je v Senici známe že Demo ťahá s P....k.. a to nie je prvý tunel.

....

(Tomo, 16. 2. 2010 19:46)

Aká verejná súťaž?
Kde bola pani Verejná Súťaž ked sa konala napríklad rabovačka v kasárňach?
Súkromníci asi ani nemajú predstavu čo s kupovanými objektami, hlavné je kupovať na kšeft a lebo odpísať dane.

Súťaž

(Janka, 16. 2. 2010 11:15)

To by som rada videla ako prebiehala tá verejná súťaž, viem aká je skutočnosť. Zmanipulovať sa dá všetko.
Ale skutočne je to dosť zaujímavé. Na druhú stranu, pri tom rozpredávaní, odkupovaní a handlovaní s majetkom mesta ma to ani neprekvapilo.

predaj

(Kajo, 16. 2. 2010 11:06)

Takú fajnú habaďúru by som nenaplánojal ani ja. Je to jasná potrebovali tie peniaze pretiahnuť ešte cez niekoho, aby na tom zarobili tí senickí nenažranci, tunelári.