Choď na obsah Choď na menu
 


Golf impulzom pre rozvoj regiónu

3. 8. 2012

zdroj:senica.sk

 Otvorenie  prvého 18-jamkového ihriska a celého  Penati Golf Resortu  2. augusta v podvečer znamená pre Senicu ďalší impulz rozvoja a napredovania, celkové zviditeľnenie sa. Po slávnostnom prestrihnutí pásky to povedal primátor Senice Ľubomír Parízek.

 Hlavný akcionár  Penati Golf Resortu Senica (PGR) Ján Kasper v úvodnom príhovore priblížil genézu výstavby veľkolepého a  najväčšieho golfového rezortu na Slovensku. Na unikátnom projekte, kde sa v plnej harmónii s prírodou podarilo realizovať úžasný golfovo-rekreačný rezort, sa podieľalo aj veľa svetovo uznávaných špičkových dizajnérov. Výsledkom je 18-jamkové ihrisko nesúce názov  Legend Course je z dielne spoločnosti Nicklaus Design  a vzdáva hold legendárnemu gofistovi a zakladateľovi spoločnosti  Nicklaus Desing Jackovi Nicklausovi. Druhé 18-jamkové ihrisko Heritage Course, ktorého výstavba sa začala v marci 2012 bude dokončené v septembri t.r. Dizajnoval ho britský architekt Jonathan Davidson a otvorené bude v júni 2013. Ihrisko  vyjadruje poctu dedičstvu, hodnotám  a princípom tradičného dizajnu  škótskych golfových ihrísk. Každé z ihrísk je na ploche viac ako 95 ha, výnimočné sú aj tým, že nemajú ani jeden aut, loptička je stále na ihrisku.  „Chceme ponúknuť golfové zážitky na dvoch plnohodnotných ihriskách a každé z nich je úplne odlišné,“ doplnil ďalší z akcionárov PGR Richard Hudec, rodák zo Senice. Ihriská sú veľkorysé a pripravené na organizáciu najväčších európskych a svetových podujatí. Pred otvorením mal PGR už  258 členov nielen zo Slovenska, ale i z Moravy a nadviazať spoluprácu chcú i golfistami z Rakúska. Cieľom PGR je získať 650 až 1200 členov. Súčasťou golfového rezortu je golfová akadémia, ktorá má v pláne popularizovať tento šport medzi mládežou. Vzniká projekt  organizovaného golfu na stredných školách, na rozvoji ktorého má záujem aj mesto Senica.

PGR Senica sa nachádza na ploche vyše 200 ha  a jeho súčasťou bude ubytovacia a rezidenčná časť  (pripravené sú pozemky na výstavbu  300 rodinných domov).  Celkové investície dosiahnu 20 miliónov eur. Súčasťou areálu je 24 ha jazero, v okolí ktorého vyrastajú vilky a bude poskytovať možnosti ďalšieho relaxu – kúpanie, člnkovanie. Celý areál je koncipovaný tak,  aby v ňom vyžitie našli všetci, nielen golfisti. Popretkávaný je kilometrami spojovacích ciest a chodníkov, ktoré budú vhodné na in-line korčuľovanie, bicyklovanie, blízky ranč, prechádzky v okolitých lesoch, pre všetkých, ktorí sa radi pohybujú v prírode.   Centrom diania je Clubhouse, v ktorom sa konal aj slávnostný ceremoniál. Okrem zázemia pre golfistov sa v ňom nachádza aj reštaurácia  s celoročnou prevádzkou.

Golfový areál, do ktorého sa odbočuje z Čáčova,  je v bezprostrednej blízkosti Senice   a mesto Senica, ktoré intenzívne pomáhalo pri výstavbe golfového areálu,  má záujem, aby sa aktívne trávenie času hráčov  golfu i ostatných návštevníkov spojilo aj s mestom a jeho okolím.  „Naše aktivity chceme rozšíriť a skvalitniť hlavne v cestovnom ruchu, kde pripravujeme nové  projekty a spájame Senicu s golfom. Budú sa robiť nové cyklotrasy, skvalitňovať ponuka Kunovskej priehrady, aktivity v kultúre tak,  aby Senica  ponúkala široké vyžitie pre návštevníkov,“ zdôraznil primátor Senice.  Dodal, že od špičkového golfového rezortu si sľubuje aj prilákanie ďalších investorov do priemyselnej zóny.

Večernému otvoreniu 2. augusta predchádzal golfový turnaj, na ktorom si zahrali aj mnohé známe osobnosti, napríklad  hokejista Richard  Lintner, herci Ady Hajdu, ktorý s Filipom Tůmom večer aj moderovali, herec Jozef Vajda a ďalší.  V piatok 3. augusta je golfový turnaj venovaný členom klubu a od 4. augusta je golfový rezort otvorený pre verejnosť.

Súčasťou slávnostného otváracieho ceremoniálu bola aj  prehliadka špeciálnej kolekcie Howard Hughes 2013 módneho domu Marco Mirelli, jazzový koncert   Peter Lipa band, spev operného speváka Filipa Tůmu.

Viera Barošková

 

 

 

foto zdroj : senica.sk

golf1.jpg

golf2.jpg

 

golf3.jpg

golf6.jpg

 

    

 

http://www.penatigolfresort.sk/

 

   

8. 8. 2009       Golfové ihrisko sa otvorí v roku 2010.

Obrázok

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ale to len tak informačne! Myslím si že to nebude ako pri otváraní letného kúpaliska, nakoľko na toto golfové ihrisko sa dostane iba málokto z nás. Nám čo nebudeme mať na členský poplatok ostane iba byť hrdý na to, že tu máme bóóómba golfové. Apropo, predčasom som rozprával s robotníkmi menších firiem, pracujúcich na budovanom ihrisku. Tí videli dôvody meškania s výstavbou trošku ináč. Majitelia údajne nevyplácali firmy za vykonanú prácu.

 

odkaz - KATALOG IHRISKA

              GOLF RESORT SENICA

 

 

zdroj: senica.sk

 Ako to vyzerá s golfovým ihriskom pri Senici?

 Štvrtok, 04 jún 2009

Na základe šíriacich sa "zaručených informácií" o stave golfového ihriska pri Senici, sme požiadali predsedu predstavenstva a výkonného riaditeľa spoločnosti GoldGolf, a.s., Richarda Filka o objasnenie situácie. Tu Vám prinášame vyhlásenie spoločnosti GG, a. s..:

Dovoľte, aby som touto cestou v mene spoločnosti GoldGolf oznámil celej golfovej verejnosti i ostatným záujemcom skutočnosť, že golfové ihrisko v Šajdíkových Humenciach pri meste Senica otvoríme v roku 2010. K tomuto rozhodnutiu nás donútili niektoré spoločnosti, ktoré stavali golfové ihrisko a hrubo porušili uzavreté zmluvy. Odvádzali prácu nedostatočnej kvality a nedodržiavali zmluvné termíny.

Spoločnosť GoldGolf nehodlá ustúpiť z plánu vybudovať vysokokvalitné ihrisko podľa projektu firmy Nicklaus Design, spĺňajúce najvyššie svetové kritériá tým, že by kryla neserióznosť firiem, ich chyby a podvody, ktoré by sa prejavili v nekvalitnom výslednom diele. Po vyčerpaní všetkých možností dohody o náprave s uvedenými firmami sme boli nútení, najmä za cenu zdržania, prerušiť s nimi spoluprácu a angažovať spoľahlivých zahraničných partnerov, ktorí odstránia nedostatky a odvedú prácu v požadovanej kvalite.

Vzhľadom na agrotechnické termíny pri pestovaní trávnika, musíme posunúť otvorenie golfového ihriska na budúci rok. Všetky ostatné časti projektu golfového ihriska GoldGolf prebiehajú bezproblémovo ďalej. Výstavba umelého jazera je dokončená, stavba rekreačných chatiek a inžinierských sietí pokračuje podľa plánu, odovzdávať sa budú v pôvodne plánovanom termíne. Napriek uvedeným skutočnostiam pokračujeme v diele, ktoré prinesie Slovensku golfový rezort najvyššej kvality, golfistom prvotriedny športový zážitok a miestnym obyvateľom množstvo trvalých pracovných príležitostí.

Richard Filko, predseda predstavenstva a výkonný riaditeľ GG, a.s.

 

 

 

 

24. 1. 2010

Nezamestnanosť straší Záhorie, pomôcť má aj golf

 Miera nezamestnanosti v decembri stúpla vo všetkých siedmich okresoch Trnavského kraja. Najvyššia je na Záhorí. Prácu má priniesť aj golfové ihrisko.

TRNAVA/SENICA. Najvyššia nezamestnanosť z okresov Trnavského kraja je v okresoch Senica, kde miera evidovanej nezamestnanosti vzrástla z 12,59 na 12,99 percenta, a Skalica, kde stúpla z 11,05 na 11,55 percenta.

Podľa riaditeľa Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny v Senici Jána Kovára v decembri každoročne nezamestnanosť stúpa. "Nárast sme očakávali, ale skutočne nie taký prudký. Veľmi nemilo nás to prekvapilo," uviedol pre agentúru SITA. Od nástupu krízy sa miera nezamestnanosti v okresoch Senica i Skalica pre hromadné prepúšťania niekoľkonásobne zvýšila a chodby úradu práce sú plné nezamestnaných.

Senica je v celoslovenskom rebríčku okresov zoradených podľa nezamestnanosti na 38 mieste, tesne nad priemerom Slovenska. Skalica je 44 s podpriemernou hodnotou nezamestnanosti. Malacky sú na 64 mieste spomedzi 79 porovnávaných okresov Slovenska. Okres Trnava je na 71. mieste.

"Najviac sa u nás prejavilo prepúšťanie vo firme Delphi Slovensko, odkiaľ k nám prišlo a stále prichádza v dvoch etapách vyše 700 ľudí," spresnil Kovár.

Výrobu v minulom roku úplne zastavil Slovkord, a.s. Senica, Molčík Senica, COMP-LET Senica, Laloba Dojč. Hromadné prepúšťania sa uskutočnili aj v INA Skalica, Kufner Textil Kúty a Kovotvar Kúty. "Väčší nárast uchádzačov o zamestnanie však spôsobili firmy do 20 zamestnancov, ktoré nemajú oznamovaciu povinnosť o hromadnom prepúšťaní.

Pomerne dosť nových uchádzačov prišlo aj zo zahraničia," povedal Kovár a dodal, že mnohé firmy tiež využívajú terajšiu situáciu a zbavujú sa „nepotrebných" pracovníkov. V ďalších mesiacoch senický úrad práce očakáva už len mierny nárast miery nezamestnanosti, a to pre blížiace sa sezónne práce aj nových investorov v regióne. V prípade firmy Slovkord prebiehajú rokovania o predaji firmy novému majiteľovi.

Podľa primátora Senice Ľubomíra Parízka bude úspech, ak sa v tomto roku situácia oproti minulému nezhorší. Mesto však podľa neho vytvára predpoklady pre vznik nových pracovných miest. Niekoľko stoviek by ich malo pribudnúť v priemyselnom parku s príchodom nových investorov.

Prvú fabriku firmy IKO majú dokončiť už v tomto roku. Nové miesta majú vzniknúť aj v súvislosti s golfovým ihriskom, ktoré otvoria v lete a bude jedno z najväčších v Európe. Čítajte viac: http://zahorie.sme.sk/c/5205627/nezamestnanost-strasi-zahorie-pomoct-ma-aj-golf.html#ixzz0dYY73c8l