Choď na obsah Choď na menu
 


Výstavba bytovky na Hviezdoslavovej ulici. / Výstavbu bytov v Senici financujú prevažne súkromníci

12. 10. 2010

 

webMap.createMap();

 

Byt.dom Hviezdoslavova

 

 

 

 

Výstavbu bytov v Senici financujú prevažne súkromníci

 

zdroj: sme.sk

Nájomné byty, polyfunkčné objekty, nové obytné i obchodné štvrte. To sú všetko zámery, ktoré prezentovalo mesto Senica ešte v apríli minulého roku.

 

SENICA. Stavebný boom neobišiel po väčších mestách ani Senicu. V poslednom období tu pribudlo niekoľko desiatok nájomných bytov, stavajú sa nové polyfunkčné objekty a mesto vydalo stavebné povolenie na vybudovanie infraštruktúry k viac ako stovke domov v novej mestskej štvrti Mlyny. „Postupne sa realizujú takmer všetky projekty, ktoré mesto avizovalo. Okrem nájomných bytov na Ulici sv. Cyrila a Metoda v Sotine sú to všetko súkromné investície," hovorí Ján Sališ, vedúci oddelenia investičnej výstavby, životného prostredia a dopravy mestského úradu.

Pre mesto je podľa neho najvýznamnejšia výstavba polyfunkčného domu ( * * )  neďaleko predajne Billa. (Poz.: Tak za dvojizbák dať v Senici cca 71tisíc €, to musí byť najvýznamnejšia výstavba.) „Bude tam 55 bytov a polyfunkcia. Okrem toho, mesto už odovzdalo 92 nájomných bytov svojim užívateľom. Ďalších 48 by malo byť hotových do konca apríla a rovnaký počet do konca októbra budúceho roku," hovorí Sališ.

 

Bývanie v novej štvrti

Pre verejnosť pripravilo mesto viacero zón, v ktorých vznikol priestor na individuálnu bytovú výstavbu. V novej plánovanej mestskej štvrti Mlyny, v časti Sotina, počíta developer, spoločnosť Wertika, so 185 pozemkami pod rodinné domy. Pre lacnejšie radové domy vyčlenil podľa plánov 25 pozemkov. Prvá etapa sietí a ciest by mala byť hotová do konca decembra. Ďalších 140 parciel plánuje pre výstavbu rodinných domov pripraviť spoločnosť ViWo. V lokalite Od Rybiek chce zastavať 40-tisíc metrov štvorcových územia.

Poz.: (st.p.IBV Mlyny * * *  )

V Párovciach zatiaľ nestavajú

Rovnaký investor, spoločnosť ViWo, deklarovala aj svoj zámer výstavby obchodnej zóny Párovce. Tam by sa okrem polyfunkčného objektu mal nachádzať aj autosalón, Hobbymarket, Family centrum, obchod so športovým oblečením a tovarom, potraviny, alebo obchod s náradím a nástrojmi pre stavbu a záhradu. To všetko na ploche asi 80-tisíc metrov štvorcových. „V tejto lokalite už bolo viac zámerov, investor však zatiaľ stavbu nezahájil. Zrejme čaká na zlepšenie podmienok na trhu po hospodárskej a finančnej kríze," povedal Sališ.

 

Poz.: podobné

Senica: Vízia moderného mesta

Bývanie - workshop 2009