Choď na obsah Choď na menu
 


Povedali o politike USA a NATO / Od roku 1945 zabili USA od 20 do 30 miliónov ľudí

25. 1. 2020
zdroj: https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/americane-v-afghanistanu-to-je-horsi-nez-naciste/

Američané v Afghánistánu: To je horší než nacisté!

Američané v Afghánistánu: To je horší než nacisté!

Bývalý operátor amerických vojenských dronů  Brandon Bryant hovořil o zvěrstvech, které byl nucen udělat při práci v amerických ozbrojených silách. Říká, že americká armáda je „horší než nacisté“.

Ilustrační foto
8. února 2020 - 11:06 Brandon Bryant během období, kdy sloužil v armádě, ovládal drony dravce a dálkově střílel rakety na cíle tisíce kilometrů daleko. Jeho pracoviště bylo poblíž Las Vegas ve státu Nevada.
Bryant si vzpomíná, že po vypálení rakety Hellfire na budovu, ve které byl umístěn jeho cíl, spatřil dítě, které opustilo budovu. Když poté, co sledoval záznam, to řekl svým nadřízeným co viděl, řekli mu: „To je nějaký zatracený pes, vyhoď to.“
Po tomto incidentu Bryant opustil armádu a začal bojovat proti programu dronů.
Podle Bryanta se během svého pobytu v letectvu přímo podílel na zabití 13 lidí a řekl, že jeho letka dronů zahájila palbu na 1626 cílů, včetně žen a dětí.
Pan Bryant řekl, že viděl muže, který byl jeho cílem, krvácet, a potom viděl ze záběrů termokamery, jak jeho tělo postupně chladne..
„Tento obraz na obrazovce mám stále ve své hlavě. Kdykoli o tom přemýšlím, stále mě to bolí. Když jsem stiskl spoušť, uvědomil jsem si, že to bylo špatně. Když jsem trefil, uvědomil jsem si, že jsem se stal vrahem,“ řekl Bryant..
Další piloti v Bryantově letce oslavili své první zabití a řekli: „Brant puknul jako pecka“
(rp,prvnizpravy.cz,strana.ua,foto:arch.)

 

 

 

 

John Pilger v roce 2006
John Richard Pilger: "Nikde jinde na světě nedostává více teroristů tréning a zázemí než ve Spojených státech amerických. [Tito teroristé] zahrnují masové vrahy, mučitele, bývalé a budoucí tyrany a různé mezinárodní zločince. A toto americké veřejnosti prakticky není známo, díky těm nejsvobodnějším médiím na zemi.“

 

 

Video: Šokující informace o tom, jak globální elita týrá děti a zneužívá jejich na satanistické rituály

min 9:00 Robert David Steele byvaly dostojnik CIA - "... pre mna je vsak taziskom zmeny americka verejnost, pretoze ak sa nam pozari rozhnevat americku verejnost, prestaneme v zamori podporovat diktatorov, a zatvorime tam vsetky nase vojenske zakladne. Tu pred kamerou hovorim ako byvaly operacny dostojnik CIA, ze nasich tisic zakladni v zamori nesluzi na narodnu obranu, ale su to ostrovceky na pasovanie zbrani, zlata, hotovosti, drog a malych deti."

 

Dahlia Wasfi - České titulky Dahlia Wasfi - USA a NATO svetovy terorista České titulky

 

Life in Iraq Under U.S. Occupation                                  

 

Skutočným teroristom som bol ja...

 

 

zdroj: https://www.noveslovo.sk/c/Od_roku_1945_zabili_USA_od_20_do_30_milionov_ludi?fbclid=IwAR0Wbfb-4PY1fj3oiOEjRbXJaHHoU-HQ9nfwNANZZiV9m8T_kvt5ZViNRDU

Od roku 1945 zabili USA od 20 do 30 miliónov ľudí

Manlio Dinucci | Global Research

V sumáre ich ostatného strategického dokumentu – 2018 Stratégia americkej národnej obrany (ktorej celý text je utajený) – Pentagon tvrdí, že „po druhej svetovej vojne zaviedli USA a jeho spojenci“ slobodný a otvorený medzinárodný poriadok v záujme ochrániť slobodu ľudí pred agresiou a útlakom“, ale „tento poriadok je v súčasnosti podkopávaný Ruskom a Čínou, ktorí porušujú princípy a pravidlá medzinárodných vzťahov“. Toto je totálne prekrútenie historickej reality.

Profesor Michel Chossudovsky, riaditeľ Centra pre výskum globalizácie nám pripomína, že tieto dve krajiny, dnes zapísané ako nepriatelia, sú tými, ktoré keď boli spojencami USA, počas druhej svetovej vojny, zaplatili za víťazstvo nad naci-fašistickou osou Berlín-Rím-Tokio najväčšiu cenu v počte ľudských životov – približne 26 miliónov Sovietsky zväz a 20 miliónov Čína v porovnaní so 400 000 obeťami z USA.

dead_from_the_my_lai_massacre_on_road.jpgMy Lai masaker / Author: Ronald L. Haeberle

Týmto úvodom Chossudovsky otvára globálny výskum, štúdiu Jamesa A. Lucasa o počte zabitých v nepretržitej sérii vojen, prevratov a ďalších podvratných operácií vykonaných USA od konca vojny v roku 1945 po dnes – počet odhaduje na 20 – 30 miliónov obetí. Je to približne dvojnásobný počet ako obetí prvej svetovej vojny, od ktorej storočie bolo nedávno oslávené v Paríži Mierovým fórom.

Okrem úmrtí boli ranení, ktorí boli často zmrzačení na celý život – niektorí experti počítajú, že na každého zabitého vo vojne pripadá desať ranených. To znamená, že počet ranených vo vojnách vedených USA by sme mali počítať v stovkách miliónov.

K tomuto odhadu zo štúdie musíme pripočítať nevyčíslený počet mŕtvych, možno stovky miliónov, ktorí zomreli v následku, od 1945 po dnes, nepriamych dôsledkov vojen – hladu, epidémií, nútenej migrácie, otroctva a vykorisťovania, environmentálnych dopadov, odlivom zdrojov od životných potrieb na pokrytie vojenských výdajov.

Štúdia dokumentuje vojny a prevraty prevedené Spojenými štátmi v tridsiatich ázijských, afrických, európskych a latinsko-amerických krajinách. Odkrýva, že vojenské jednotky USA sú priamo zodpovedné za 10 až 15 miliónov úmrtí spôsobených hlavnými veľkými vojenskými konfliktmi – proti Kórei a Vietnamu a dvomi vojnami v Iraku. Asi 10 až 14 miliónov ďalších úmrtí bolo spôsobených proxy vojnami vedenými spojeneckými ozbrojenými silami vycvičenými a riadenými z USA v Afganistane, Angole, Kongu, Sudáne, Guatemale a v ďalších krajinách.

Vojna vo Vietname, ktorá sa rozšírila do Kambodže a Laosu spôsobila približne 7,8 milióna zabitých (plus obrovské množstvo zranených a geneticky poškodených ďalších generácií v dôsledku dioxínov rozprášených letectvom USA).

Proxy vojna v osemdesiatych rokoch v Afganistane bola organizovaná prostredníctvom CIA, ktorá vycvičila a vyzbrojila – v spolupráci s Usáma bin Ládinom a Pakistanom – viac ako 100 000 mudžahedínov, aby bojovali so sovietskymi jednotkami, ktoré padli do „afganskej pasce“ (ako to neskôr opísal Zbigniew Brzezinský, spresňujúci, že výcvik mudžahedínov sa začal v júli 1979, päť mesiacov pred sovietskou intervenciou v Afganistane).

Najkrvavejší prevrat bol organizovaný v roku 1965 v Indonézii prostredníctvom CIA, ktorá indonézskym popravným čatám poskytla zoznam prvých 5 000 komunistov a ďalších, označených na likvidáciu. Počet zavraždených ľudí sa odhaduje na 500 000 až 3 milióny.

To je ten „slobodný a otvorený svetový poriadok“, ktorý Spojené štáty nezávisle od Bieleho domu neprestávajú presadzovať v záujme „ochrániť ľudí od agresie a útalku“.

(Pôvodne publikované na Il Manifesto)

Manlio Dinucci je výskumným pracovníkom Centra pre výskum globalizácie

Zdroj: globalresearch.ca