Choď na obsah Choď na menu
 


Hitlerovi muži v službách USA

 

zdroj: facebook

Adolf Heusinger bol nemecký generál slúžiaci pod Adolfom Hitlerom ako náčelník Generálneho štábu fašistickej armády počas druhej svetovej vojny. Po vojne, v rokoch 1957-1961 slúžil ako prvý generálny inšpektor Bundeswehru západonemeckej armády. Následne v rokoch 1961-1964 pôsobil ako predseda Vojenského výboru NATO.

S vypuknutím druhej svetovej vojny, Hausinger sprevádzal terénnych pracovníkov a asistoval pri plánovaní vojenských operácií fašistov v Poľsku, Dánsku, Nórsku a Francúzsku.

V roku 1940 bol povýšený na plukovníka a stal sa náčelníkom Operationsabteilung, čo ho učinilo číslom tri v hierarchii armádneho plánovania fašistickej armády.

Heusinger to v roku 1942 dopracoval na generálmajora a 1.1.1943 až na generálporučíka Hitlerovej armády. Keď generál Zeitzler 10. Júna ochorel, Hausinger sa dočasne ujal Generálneho štábu armády v pozícii náčelníka. V tejto funkcii bol 20.7.1944 prítomný aj počas atentátu na Hitlera v jeho sídle “Vlčí brloh”. Počas explózie bol zranený a neskôr vypočúvaný Gestapom. V roku 1945 bol zajatý americkou armádou.

V apríli 1961 bol vymenovaný za predsedu Vojenského výboru NATO vo Washingtone DC, kde pôsobil až do roku 1964. V šesťdesiatych rokoch sa Sovieti dožadovali jeho zodpovednosti za masaker v dedine Koriukivka na Ukrajine, ktorého sa dopustili oddiely SS a pri ktorom bolo chladnokrvne zmasakrovaných 6.700 nevinných civilistov.

Hausinger zomrel na pokojnom dôchodku v Kolíne v roku 1982.

 

fasist-general.jpg

 

 

 

20. října 2014 23:02

http://zpravy.idnes.cz/

Washington odměnil bývalé nacisty za odjezd ze země, nechal jim důchod

zdroj: http://zpravy.idnes.cz/usa-vyplatily-miliony-na-duchodech-byvalym-nacistum-pco-/zahranicni.aspx?c=A141020_151010_volby-ep2014_im

Americké úřady posílaly nacistickým zločincům, kteří se po válce skrývali v USA, miliony dolarů. Důchody, které bývalí nacisté pobírali v USA, jim zůstaly i po odhalení jejich totožnosti. Stalo se tak výměnou za jejich dobrovolný odchod z USA. Ukazuje to dvouleté pátrání agentury AP.

Dvouleté pátrání reportérů agentury AP ukázalo, že desítky lidí, o nichž se má za to, že za druhé světové války pracovali jako dozorci v koncentračních táborech či se jinak podíleli na nacistických zvěrstvech a později se skryli před spravedlností v USA, obdrželi od amerického sociálního systému miliony dolarů. Peníze proudily na jejich konta ve formě důchodů. Nárok na penzi získali v okamžiku, kdy obdrželi americké občanství. Důchod přitom zůstal víc než polovině z nich i poté, co si na ně došlápli lovci nacistů a upozornili na ně americké úřady. Podle informací AP umožnila mezera v zákonech americkým úřadům uzavřít s nechtěnými imigranty nepsanou dohodu o dobrovolném odchodu ze země. Výměnou za to jim zůstalo americké občanství a spolu s ním také nárok na penzi. Rychlé řešení Zatímco Ústava České republiky zakazuje zbavení občanství proti vůli občana, praxe v USA je jiná a občanství tam může u naturalizovaných osob po individuálním posouzení odebrat ministerstvo zahraničí. Pokud by tedy úřady bývalé nacisty občanství zbavily, ti by automaticky přišli i o nárok na důchod. Nabízí se tak vcelku logická otázka, proč Spojené státy přistěhovalce z Evropy s temnou minulostí jednoduše nevyhostily? Novináři agentury AP soudí, že někdejší Úřad pro zvláštní vyšetřování (útvar pro lov nacistů, spadající pod americké ministerstvo spravedlnosti) díky nepsaným dohodám mohl přeskočit zdlouhavá slyšení o deportaci a USA se tak mohly bývalých nacistů rychle zbavit. Samotné ministerstvo spravedlnosti ale tuto verzi odmítá. Podle něj peníze ze sociálního systému nikdy nebyly použity k přesvědčování lidí podezřelých ze spolupráce s nacistickým režimem k dobrovolnému odchodu ze země. Bachař z Osvětimi žije dodnes v Chorvatsku Reportéři AP v archivech zjistili, že od roku 1979 peníze z kapes amerických daňových poplatníků putovaly na účet nejméně 38 z celkem 66 lidí, kteří USA opustili kvůli podezření ze spolupráce s nacistickým režimem. Mezi těmi, kteří se i nadále těšili poměrně velkorysé penzi ve výši asi 1 500 dolarů (asi 30 tisíc korun), byli třeba bývalí příslušníci SS, kteří střežili vězně v koncentračních táborech, vědec zabývající se vesmírným inženýrstvím, nebo kolaborant odpovědný za smrt tisíců polských Židů. Podle zjištění AP finance z amerického sociálního systému i nadále proudí na účty nejméně čtyřech z nich, mezi nimi bývalého dozorce v koncentračním táboře Sachsenhausen Martina Hartmanna či bachaře v Osvětimi Jakoba Denzingera. Hartmann se z USA odstěhoval do Berlína v roce 2007 krátce předtím, než měl být zbaven amerického občanství. Denzinger americkou půdu opustil už v roce 1989 když zjistil, že úřady se ho chystají zbavit občanství. Krátce poté se usadil ve vnitrozemí Chorvatska. V chorvatském Osijeku chce být bývalý dozorce v Osvětimi i pohřben. Obstaral si...

V chorvatském Osijeku chce být bývalý dozorce v Osvětimi i pohřben. Obstaral si tam již i hrob, na který nechal umístit svůj portrét. Jakobu Denzingerovi je 90 let (28. července 2014)

V prostorném bytě ve městě Osijek žije dodnes, je mu 90 let. Vše navíc nasvědčuje tomu, že v Chorvatsku hodlá být i pohřben - na tamním hřbitově si již koupil hrob. Nechybí na něm ani portrétní fotografie.

Na dotaz reportéra AP, zdali z USA i nadále dostává důchod, odmítl odpovědět. Denzingerův syn, který momentálně žije ve Spojených státech, ale potvrdil, že jeho otec stále peníze dostává. Podle něj si je zaslouží. Takovouto praxi s velkou nelibostí sleduje Marvin Hier, ředitel losangeleského Centra Simon Wiesenthala. „Někdo, kdo dostává americkou penzi si může žít velmi dobře v Evropě, nebo kdekoliv jinde, kde se usadí. Ve skutečnosti je odměňujeme. Vůbec to nedává smysl,“ namítal.

Jistý smysl to ale dává podle Neala Shera, někdejšího ředitele Úřadu pro zvláštní vyšetřování. Podle něj se vláda tou dobou starala víc o diplomatické vazby než o to, aby skutečně přivedla před spravedlnost válečné zločince. 

 

 

 

 

http://www.pluska.sk

Nacisti našli v Amerike raj: Dodnes im chodia na účet mastné sumy

Plus 7 dní Zahraničie Nacisti našli v Amerike raj: Dodnes im chodia na účet mastné sumy 21. október 2014, 12:00 3 Nacistickí vojnoví zločinci dostávali dokopy milióny dolárov od amerických daňovníkov na svoje sociálne zabezpečenie. Najmenej štyria takto žijú dodnes. Ako je to vôbec možné?

Ľudia podozriví z vojnových zločinov, vrátane strážcov SS a nacistických vedcov, žijú svoj americký sen. Vyviazli bez trestu, sú na slobode a sociálne zabezpečení. Keď po vojne utiekli do USA, štát sa o nich príkladne postaral. A aby si neskôr ušetril problémy súvisiace s vypočúvaním a vyšetrovaním ich minulosti, dohodol sa s nimi na finančnom odškodnom. Úradníci prisľúbili nacistickým utečencom tisíce dolárov, ak sa zrieknu amerického občianstva. Z takéhoto sociálneho zabezpečenia sa dodnes tešia najmenej štyria muži - Jacob Denzinger, Martin Hartmann, Peter Mueller a Wasyl Lytvyn. Lenivosť byrokratov

Na účel odškodného odišli z americkej štátnej kasy milióny dolárov. Predpokladá sa, že šlo o desiatky ľudí, vrátane členov ozbrojených oddielov SS a strážcov z koncentračných táborov. Je to aj prípad vedca, ktorý využíval otrockú prácu väzňov na vývin balistickej rakety V2, a ktorý opustil Spojené štáty v roku 1972.

Najmenej štyria muži z Nemecka aj dnes poberajú dôchodky v sume okolo 1500 dolárov. Počas rokov emigrácie si tak bývalí nacistickí pohlavári prilepšili asi o 375 tisíc dolárov na osobu. Šokujúce skutočnosti odhalilo vyšetrovanie agentúry Associated Press.

Ako upozorňuje portál britského denníka Daily Mail, za všetkým treba hľadať byrokraciu. Aby sa zabránilo zdĺhavému a nákladnému procesu spojenému s vypočúvaním a následným vyhostením, ktorý by sa mohol ťahať roky, úradníci uprednostnili dohodu a finančné odškodné, ak kontroverzné osoby pochybnej minulosti s americkým občianskom odídu sami a dobrovoľne. Esesáci s dolármi na účte

Martin Hartmann je bývalý člen SS a bol strážca v tábore Sachsenhausen. V roku 2007 sa po dohode s úradmi vzdal občianstva a presťahoval sa z Arizony do Berlína.

Jacob Denzinger počas nacistickej kariéry pôsobil v Osvienčime. V roku 1989 odišiel z Ohia späť do Nemecka a dnes žije v priestrannom byte v chorvátskom Osijeku. Jeho syn žijúci v USA potvrdil, že otec stále poberá dávky sociálneho zabezpečenia s tým, že „si ich zaslúži“.

Americké doláre stále prúdia aj na účet 90-ročnému Petrovi Muellerovi, bývalému strážnikovi v koncentráku Natzweiler vo Francúzsku a 93-ročnému bývalému esesákovi Wasylovi Lytvynovi, ktorého jednotka sa podieľala na ničení židovského geta vo Varšave. Kým o Muellera sa starajú opatrovateľky v nemeckom Wormse, Lytvyn žije pravdepodobne na Ukrajine. Diera v legislatíve

To, že sa sociálne zabezpečenie stalo účinným nástrojom, ako bez problémov vyhostiť problematických občanov USA, mnohých šokovalo.

„Je absolútne škandalózne, aby nacistickí zločinci naďalej prijímali dávky sociálneho zabezpečenia,“ vyhlásila zástupkyňa demokratov v americkom Kongrese Carolyn Maloneyová a dodala, že plánuje návrh právnych predpisov, ktoré by bezprecedentnú situáciu riešili.

Vyšetrovanie ukázalo, že od roku 1979 sa z dávok tešilo najmenej 38 zo 66 ľudí podozrivých z vojnových zločinov, ktorí sa dobrovoľne vzdali amerického občianstva. Autor: plus7dni.sk/Marianna Bublavá

 

 

 

 

http://www.novinky.cz

CIA zajišťovala nacistům po válce azyl v USA

Americká ústřední zpravodajská služba CIA po válce zajišťovala útočiště bývalým nacistům. Uvádí to vládní zpráva z roku 2006, o níž teprve nyní informoval deník The New York Times (NYT).

pondělí 15. listopadu 2010, 7:35 - Washington Dokument ministerstva spravedlnosti má 600 stran a popisuje „spolupráci s perzekutory“. Pracovníci oddělení Úřadu zvláštního vyšetřování (OSI) se shodli, že váleční zločinci „byli vědomě vpouštěni do USA“.

„Amerika, která si zakládala na tom, že je útočištěm pronásledovaných, se v menší míře stala také útočištěm pro pronásledovatele,“ uvádí zpráva. Chránili inženýry i vojáky SS

NYT zmiňuje konkrétní případy nacistů, kteří skončili ve Spojených státech. Tak například v roce 1954 CIA pomohla Ottu von Bolschwingovi, jenž pomáhal Adolfu Eichmannovi s plánem na likvidaci Židů v Německu. Agenti CIA v jednotlivých zápisech řešili, co dělat, kdyby byla von Bolschwingova identita v Americe odhalena. Ministerstvo spravedlnosti se v roce 1981 chystalo von Bolschwinga vyhostit, ale on téhož roku zemřel.

Američané stáli především o vědce a techniky. Jedním z těch, komu byl hned koncem války v roce 1945 zajištěn příchod do USA, byl Arthur L. Rudolph, jenž působil v tajné zbrojovce Mittlewerk v Kohnsteinu. Spojené státy chtěly využít jeho znalostí při výrobě raket. Zpráva ministerstva nyní zmiňuje, jak jeho vysoce postavený představitel intervenoval u imigračních úřadů, aby Rudolphovi při návratu z cesty po Mexiku nečinily potíže, protože je to v národním zájmu.

Ministerstvo spravedlnosti později zjistilo, že Rudolph se podílel na zneužívání Židů, kteří v továrně Mittelwerk otročili, v mnohem větší míře, než připouštěla CIA.

Rovněž pokus o vyhoštění Rudolpha ze strany ministerstva vyzněl naprázdno a podobné to bylo v případě bývalého člena Waffen SS Tscherima Soobzokova, o němž CIA neměla oficiálně žádné záznamy, ale ministerstvo spravedlnosti vědělo, že ho zpravodajská služba zaměstnává jako poradce. Ministerstvo: ve zprávě jsou chyby

Americké ministerstvo spravedlnosti se snažilo zprávu čtyři roky tajit. Zveřejnit ji muselo pod hrozbou žaloby kvůli porušení zákona o svobodném přístupu k informacím. Ministerstvo deníku The New York Times potvrdilo, že vyšetřování trvalo šest let a nikdy nebylo formálně uzavřeno, díky čemuž se ve zprávě vyskytují i chyby. Dokument podle úřadu nepředstavuje oficiální stanovisko vlády.

Od vzniku oddělení OSI v roce 1979 bylo z USA vyhoštěno několik set bývalých nacistů. Oddělení letos zaniklo tím, že se spojilo s jiným.

 

 

 

 

http://www.cas.sk

Nacisti našli po vojne útočisko v USA, zamestnali sa v tajných službách!

15.11.2010, 14:50 | Američania po skončení druhej svetovej vojny poskytli viacerým bývalým nacistom útočisko výmenou za prácu pre spravodajské služby v USA.

Vyplýva to z tajnej správy amerického ministerstva spravodlivosti, ku ktorej sa dostali reportéri z denníka New York Times. Túto politiku neschvaľovali viaceré zahraničné krajiny a Spojené štáty s nimi mali preto napäté vzťahy.

Existenciu 600-stranovej správy americký rezort spravodlivosti tajil štyri roky. Nachádzajú sa v nej viaceré dôkazy o asi dvadsiatke notoricky známych nacistických prípadoch za posledné tri desiatky rokov. K najkontroverznejším častiam dokumentu patrí správa o tom, že CIA sa angažovala v ukrývaní emigrantov, ktorí predtým pracovali vo vysokých funkciách v nacistickom Nemecku. Historici na to, že CIA využívala exnacistov na spravodajské účely, pritom upozorňovali už dávnejšie. Správa však ide ďalej a odhaľuje presné detaily o podobných kauzách.

Americké ministerstvo spravodlivosti vo svojom dokumente píše o tomto probléme konkrétne ako o "vládnej kolaborácii s prenasledovateľmi". Niektorým nacistom umožnili Spojené štáty "vedome" vstup na územie krajiny aj napriek tomu, že úrady vedeli o ich minulosti.

K jedným z nich patril aj Otto Von Bolschwing, "pravá ruka" Adolfa Eichmanna, ktorý sa podieľal na projekte vyháňania Židov z Nemecka a neskôr pracoval pre CIA. Ministerstvo spravodlivosti však Von Bolschwinga potom, ako sa dozvedelo o jeho minulosti, v roku 1981 deportovalo.

Ďalším kontroverzným Nemcom, ktorý našiel v USA útočisko, bol Arthur L. Rudolph. Išlo o nacistického vedca pracujúceho vo fabrike na výrobu zbraní v meste Mittelwerk. Spojené štáty si ho najali v roku 1945 a zaangažovali ho do programu Operácia spinka, amerického projektu zaoberajúceho sa náborom expertov pracujúcich v nacistickom Nemecku. Rudolpha neskôr Národný úrad pre letectvo a vesmír (NASA) ocenil za jeho autorstvo rakety Saturn V.

Biely dom správu ešte od roku 2006 odmietal zverejniť. Minulý mesiac pod hrozbou žaloby zo strany súkromného výskumného ústavu dokument síce uložil do Národného bezpečnostného archívu, najcitlivejšie údaje však odtiaľ z "diplomatických" dôvodov vypustil. Kompletnú verziu sprístupnil verejnosti až v pondelok denník New York Times.

 

 

 

17.02.2014

http://www.aktuality.sk/

Nacisti robili pre CIA a NASA. Vyvinuli im LSD, bojové rakety aj vesmírny program

Nacisti boli dôležitou súčasťou tímu špecialistov v službách americkej tajnej služby CIA. Volalo sa to Operácia spinka (Operation Paperclip). Medzi nacistami v službách USA bola napríklad pravá ruka architekta tzv. konečného riešenia židovskej otázky Adolfa Eichmanna.

Wernher von Braun v strede

Ešte v roku 2010 muselo americké ministerstvo spravodlivosti zverejniť správu, v ktorej priznáva, že po skončení II. svetovej vojny ukrývala a angažovala tajná služba CIA nacistických emigrantov.

Využívali ich na spravodajskú činnosť. Zarážajúce je, že medzi nimi boli napríklad Otto von Bolschwing, najbližší spolupracovník Adolfa Eichmanna, či Arthur L. Rudolph – raketový inžinier, ktorý vyvíjal ničivé zbrane pre Hitlerovu armádu.

Nacisti v službách USA

Téme sa začala venovať investigatívna reportérka píšuca pre Los Angeles Times a autorka bestselleru Area 51 Annie Jacobsen. A napísala o tom knihu „Operation Paperclip: The Secret Intelligence Program that Brought Nazi Scientists to America Hardcover“ (Operácia spinka: Program tajnej služby priviedol do Ameriky nacistických vedcov).

Z knihy vyplýva, že sa do Ameriky takto dostalo viac ako 1600 nemeckých vedcov a v knihe sa zaoberá 21 z nich. Annie Jacobsen píše, že niektorí z nich pomáhali Hitlerovi vyvinúť jedovatý plyn sarin, stáli pred súdmi za vojnové zločiny, či zločiny proti ľudskosti...

Pre USA však boli mimoriadne dôležití. Najmä kvôli začínajúcej Studenej vojne so Sovietskym zväzom. Je zaujímavé, že nacistickí vedci mali teraz pod krídlami USA opäť svojho starého nepriateľa, boľševický Sovietsky zväz.

Vymysleli LSD, ako sérum pravdy

Annie Jacobsen pre The Daily Beast píše, že na čiernej listine toho, čo sa udialo po II. svetovej vojne pod réžiou CIA a amerických spravodajských služieb, je napríklad testovanie LSD a iné vypočúvacie praktiky na sovietskych špiónoch – všetko s pomocou nacistických doktorov.

Toto sa malo diať v rokoch 1946 – 1950 v tzv. Camp King (Kemp kráľ), v tajnom zariadení americkej armády na území Nemecka. Nobelovu cenu nesmel prevzať

Jacobsen odhaluje spoluprácu brigádneho generála Charlesa E. Loucka – šéfa amerických bojových operácií v Európe – a bývalého nacistického chemika, nositeľa Nobelovej ceny Richarda Kuhna. Kuhn mal pre americkú armádu pripraviť silný halucinogén, ktorý sa dal použiť ako zbraň. Išlo o už spomínané LSD.

Kuhn bol laureátom Nobelovej ceny za chémiu v roku 1938. Adolf Hitler mu však cenu zakázal prebrať. Podobne vtedy dopadli aj Adolf Butenandt (1939 za chémiu) a Gerhard Domagk (1939 za fyziológiu a medicínu). Ceny nakoniec získali spätne, ale už bez finančnej odmeny. Totálna vojna

Americká novinárka píše, že necelý rok po skončení vojny bol vydaný dokument k príprave na „totálnu vojnu“ so Sovietmi, do ktorej mali byť nasadené atómové, chemické aj biologické zbrane a čo je zaujímavé, dokonca už mali aj odhadovaný dátum, keby mala vypuknúť – v roku 1952!

Kniha odkrýva aj ďalšie svedectvá doby – americká armáda okolo roku 1951 začala vážne uvažovať nad tým, že rozšíri tradičné metódy vypočúvania o drogy, hypnózu, šoky a pod.

Známi vedci v programe Operácia spinka

Georg Rickhey – nemecký inžinier a niekdajší šéf Mittelwerk GmbH, čo bola tajná nacistická továreň postavená pod zemou, kde sa okrem iného vyvíjali a vyrábali rakety V-2 a raketové bomby V-1. Hitler mu za prácu udelil vojenský kríž. V USA bol súdený za to, že mal byť svedkom popravy a spolupracovníkom SS a gestapa. Pre nedostatok dôkazov bol zbavený obvinení.

Arthur Rudolph – raketový inžinier, kľúčová postava vo vývoji nacistickej bojovej rakety V-2. Po II. svetovej vojne ho americká vláda previezla do USA, kde sa stal pre zmenu kľúčovou postavou vesmírneho programu Spojených štátov. Stál tiež pri zrode amerických bojových rakiet Persching, či rakety Saturn V.

Eberhard Rees – raketový inžinier, ktorý sa počas II. svetovej vojny podieľal na vývoji rakety V-2. Po II. svetovej vojne ho americká vláda previezla do USA. Pracoval ako druhý riaditeľ Marshall Space Flight Centre-a, ktoré funguje pod NASA.

Friedwardt Winterberg – nemecký teoretický fyzik, odborník na jadrovú fyziku, teóriu relativity a pod. Známa je jeho práca na jadrovom raketovom pohone, za ktorú dostal zlatú medailu organizácie International Space Flight Foundation (1971).

Kurt Lehovec – priekopník v oblasti integrovaného obvodu. Išlo o rodáka zo severočeskej dediny Ledvice.

Herbert A. Wagner – rakúsky vedec, inovátor v oblasti aerodynamiky, konštrukcie lietadiel a zbraní. Stál pri vývoji protilodnej riadenej strele Henschel Hs 293.

Hans K. Ziegler – priekopník v oblasti komunikačných satelitov a využívania fotovoltaických solárnych článkov ako zdroja energie pre družice. Počas vojny nebol akívny v nemeckom vojenskom priemysle.

Wernher von Braun – nemecký raketový inžinier. Jedna z hlavných postáv vývoja raketovej techniky v Nemecku počas II. svetovej vojny. Bol zodpovedný za vývoj bojovej rakety V-2. Nazývajú ho Otcom raketovej vedy. Po vojne pracoval napr. aj pre NASA, ktorá ho označila za „bezpochyby najväčšieho raketového vedca v histórii“.

 

 

 

zdroj:http://www.novinky.cz

USA dodnes vyplácejí bývalým nacistům dávky

Spojené státy vyplatily štědré dávky desítkám bývalých nacistů, kteří USA opustili. Nejméně čtyřem z nich je stále platí. Podle agentury AP byly platby prostředkem, jak tyto osoby dostat za hranice. Úřady však takové podezření odmítají.

Agentura na základě dvouletého výzkumu zjistila, že jen do roku 1979 bylo ze Spojených států „odstěhováno“ 66 lidí podezřelých z podílu na nacistických válečných zločinech. Nejméně 38 z nich přitom mohlo v zahraničí i nadále pobírat dávky.

Jedním z nich je Jakob Denzinger, někdejší strážce z koncentračního tábora v Osvětimi. Tomu se stejně jako mnohým dalších podařilo po skončení druhé světové války utéct do zámoří. V americkém státě Ohio si posléze založil firmu obchodující s plasty. Dařilo se mu, takže v 80. letech vlastnil vůz značky Cadillac s domem u jezera a investoval do ropy a nemovitostí. Třicet tisíc měsíčně

„Pak se objevili lovci nacistů,“ uvedla AP. Nemyslela ale pracovníky známého Střediska Simona Wiesenthala, kteří bývalé nacisty hledali po celém světě, nýbrž zástupce Úřadu zvláštního vyšetřování při americkém ministerstvu spravedlnosti.

V roce 1989 se už připravovalo odejmutí amerického občanství pro Denzingera, když utekl do Německa a pak dále do Chorvatska, kde žije dodnes. Devadesátiletý Denzinger také dodnes pobírá měsíčně dávku z USA ve výši 1500 dolarů (zhruba 32 tisíc korun).

Podle AP to není náhoda, spíše naopak. Agentura zmínila, že přinejmenším v některých případech šlo o jasnou písemnou dohodu, že podezřelý odejde do zahraničí, ale právo na sociální dávky nepozbývá. Dožívají v Evropě

Mezi těmi, kdo odešli a pobírali do smrti dávky, je příslušník jednotek SS, který se podílel na zlikvidování varšavského ghetta v roce 1943, nebo vědec pracující na vývoji německé rakety V-2. Americká NASA ho později dokonce ocenila za jeho podíl při vyslání člověka na Měsíc.

Pouze deset vyhoštěných podezřelých se ocitlo před soudem.

Denzinger je jedním z nejméně čtyř mužů, které USA dodnes platí. Všichni žijí v Evropě.

Platby podezřelým, kteří se rozhodnou z USA dobrovolně odejít ještě před vyhoštěním, umožňuje díra v zákoně.

Podle AP takto americké úřady jen do března 1999 těmto lidem vyplatily 1,5 miliónu dolarů.

Ministerstvo spravedlnosti USA popírá, že by používalo dávky jako prostředek k vystěhování podezřelých nacistů. Ministerstva zahraničních věcí a práce a sociálních věcí ale podle AP v minulosti vyjadřovala nad metodami Úřadu pro zvláštní vyšetřování vážná znepokojení.

Před 15 lety se připravoval zákon, který by zmiňovanou díru v legislativě odstranil. Nepodařilo se ho ale přijmout, zčásti kvůli opozici Úřadu pro zvláštní vyšetřování, napsala AP.

 

 

 

adolf-heusinger.png

 

 

usa.jpg

usa-2.jpg

 

 

*********************************************************************************************

 

 

zdroj: https://www.obcansky-tydenik.cz/nacisticti-nemecti-valecni-zlocinci-se-po-druhe-svetove-valce-se-stali-veliteli-veleni-v-nato/?fbclid=IwAR0Tqf2LDv9MCBEnxb9UCQNdB3Pe0ez4ECNY18s4T2uPrgR2E-xX1_AtFIE

Nacističtí němečtí váleční zločinci, se po druhé světové válce stali, veliteli velení v NATO

Druhé neméně zajímavé pokračovaní faktů o nacistech  na, nejvyšších postech a v nejvýznamnějších světových organizacích!

Může se zdát, že dnes otevírat tuto stránku dějin již je naprosto pasé“, ale já si to nemyslím, ba naopak je nutné, tyto paralely se současným režimem stále doplňovat!

Nacistická snaha ovládnutí světa byla zřejmá a mnohokrát veřejně samotným Hitlerem prezentována. Jistě každý zná důslednost nacistů a to v mnoha směrech. Můžeme si o nacistech myslet co chceme, jen né to, že to byli hlupáci a díky jejich důslednosti pracovali dávno před válkou na mnoha plánech, o uspořádání budoucího světa a pozor, nikoli pouze na plánech v případě jejich vítězství, ale i na plánech v opačném gardu“, tedy v případě, že válku prohrají!

Mnoho těchto plánů na uspořádání světa po válce již bylo zveřejněno, ale my se v následujících pokračováních zaměříme na ty, které zatím denní světlo“ po mnoho desetiletí, v podstatě od konce WW2, jelikož nebyl pouze Hitler a jeho nacismus, ale byly zde i další skupiny, které stály v pozadí dění ve světě a tak je tomu až do dnes!

Odkrývání těchto zkutečností má opravdovou paralelu dneška, všichni v podstatě stále žijí a ovládají i naše životy, jen to nejsou přímí architekti, ale jejich stejně úchylní potomci, které dnes každý může vidět, jak v EU, NATO, OSN atd..atd..

Norimberské soudy byly největší fraškou moderní historie.

Norimberské soudy byly zahájeny 20. listopadu 1945 a skončily 1. října 1946. Ze stovek tisíc Němců, kteří byli zodpovědní za četné válečné zločiny a zvěrstva během druhé světové války, bylo pouze 19 z nich odsouzeno, za tyto monstrózní zločiny.

Následné masové procesy, které se konaly v období po druhé světové válce, Německo odsoudilo další množství např. německých nacistických obchodníků a politiků a některé z nich bylo odsouzeno na smrt a nebo jen, na několik let vězení.

Všechny další stovky tisíc, ne-li miliony, německých psychopatických vrahů a zločinců, zůstali na svobodě.

Tisíce z nich byly dokonce odeslány do USA, zatímco v Norimberku probíhaly soudní procesy, kde skončily na výplatní listině americké vlády, v projektu tzv. „Kancelářské sponky“.

Další zásadní části válečným zločincům, byla v roce 1951, udělena dočasnou západoněmecká vládou amnestie a přestala pronásledovat, jakéhokoli německého nacistu a zároveň ukončila, de-nacistický program úplně?!

To vedlo k opětovnému začlenění všech německých nacistů zpět do „nové“ západní německé společnosti, průmyslu, politiky a mocenských struktur!

Příkladem je  SS Gruppenführer Heinz Reinefarth, který se stal po válce starostou města Westerland

 • Nositel nejvyššího nacistického řádu Rytířského kříže/Železného kříže 1939, který mu udělil sám Adolf Hitler!
 • Dále nositel dalších vyznamenání a řádů, mimo mnohé i zlatou sponu za „Boj z blízka“

A to i přes opakované žádosti polských orgánů o vydání do Polska, aby čelily spravedlnosti za své obludné zločiny.

A to byl jen jeden příklad, četných německých válečných zločinců, kteří nalezli svobodu, v nově budovaném Německu na vysoké funkci!?

 

Takže nyní k věci a odhalme další nacisty a válečné zločince, v různých světových organizacích!

Někteří se k určitým souvislostem opakují od minule, ale je to důležité, dělat i rekapitulaci!

Po celá desetiletí bývalí nacisté a němečtí váleční zločinci sloužili, na nejvyšších úrovních NATO.

Většina z nich byli vysoce nacisté, kteří později sloužili na vrcholných pozicích v západoněmecké armádě, a později byli povýšeni na funkci velitele a náčelníka všech sil NATO v Evropě.

Nebyla to ojedinělá událost, ale velmi častý jev v západní Evropě po 2. světové válce a zejména v západním Německu.

Nacističtí váleční zločinci a lidé, kteří podporovali a pomáhali Hitlerovi provádět holocaust a další válečné zločiny, genocidy a zločiny proti lidskosti, nebyli téměř nikdy souzeni za své zločiny proti Židům, Polákům, Čechoslovákům, Řekům, Rusům a lidu Evropy, ale místo toho byla instalována na vrcholných pozicích v NATO, v západoněmecké vládě, armádě, průmyslu a západní německé společnosti obecně.

Nejslavnější z nich byl Adolf Heusinger, vedoucí Operationsabteilung z let 1940-1944.

Ve skutečnosti byl Hitlerovým šéfem štábu  a pomáhal plánovat nacistické invaze do Polska, Norska, Dánska a Francie. Heusinger byl povýšen na plukovníka 1. srpna 1940 a stal se šéfem Operationsabteilung v říjnu 1940, dělat jej číslo tři v Army plánování hierarchie.

Po válce nebyl tento německý válečný zločinec, muž, který pomohl Hitlerovi naplánovat a provést jeho invazi do sousedních zemí, která přímo vedla k úmrtím milionů lidí, tak dokonce nebyl ani postaven před soud, a právě naopak mu bylo umožněno, převzít moc a založil západoněmeckou armádu, „Bundeswehr“.

V roce 1961 byl Heusinger předsedou Vojenského výboru NATO (v podstatě byl náčelníkem štábu NATO). V této funkci sloužil až do roku 1964.

Heusinger zdaleka nebyl jediným nacistickým válečným zločincem, který později sloužil na nejvyšší pozici v NATO, zde je shrnutí několika dalších.

Generál Hans Speidel, nadšený fašista a nacistický nadšenec, který se účastnil invaze do Francie a později sloužil, jako vedoucí štábu Erwina Rommela během druhé světové války.
Po válce působil v letech 1957-1963 v západoněmecké armádě a stal se vrchním velitelem pozemních sil NATO ve střední Evropě.

Dalším z celé řady fanatických nacistů, kterou si postupně představíme je Johannes Steinhoff, stíhací pilot Luftwaffe během druhé světové války a příjemce Rytířského kříže-Železného kříže 1939″ (což byl nejvyšší řád, nacistické armády), byl (mimo jiné) předsedou Vojenského výboru NATO 1971–1974.

Pokud lidé nevědí, tak německé letectvo během druhé světové války Luftwaffe, mělo za úkol bombardování měst, včetně civilních cílů a to bez rozdílu! Luftwaffe totálně zničila spoustu měst, vesnic a to i bez strategického významu a jejich bomby dopadaly v  Polsku a v celé východní Evropě.

Johannes Steinhoff byl členem nacistické organizace LDP, která učila mladé piloty, snášet psychický tlak, při plenění jakéhokoli cíle a v podstatě se jednalo o jednotky, které svým výcvikem a fanatismem, byli totožné Waffen SS, pouze v jiných uniformách!

Johann von Kielmansegg (na první fotce vlevo), důstojník generálního štábu na Vrchním velení Wehrmachtu 1942-1944! Po válce se stal Johann von Kielmansegg velitelem NATO, ve funkci náčelníka spojeneckých sil střední Evropy 1967-1968(druhé foto).

Ernst Ferber, major ve Wehrmachtu a vedoucí skupiny organizačního oddělení Nejvyššího velení armády (Wehrmacht) v letech 1943-1945 a příjemce Železného kříže 1. třídy, byl od roku 1973 velitelem NATO ve spojeneckých silách střední Evropy. -1975.

Karl Schnell, vedoucí baterie v západní kampani v roce 1940 / později působil jako, první velitel generálního štáb  obrněného sboru LXXVI v roce 1944 a byl příjemce Železného kříže 2. třídy!

Karl Schnell se stal v letech 1975-1977 hlavním velitelem spojeneckých sil pro střední Evropu.

Franz Joseph Schulze, poručík v záloze a náčelník 3. baterie Flak Storm Regiment 241 a příjemce Rytířského kříže/Železného kříže 1939 v roce 1944, byl v letech 1977-1979 velitelem NATO ve funkci velitele spojeneckých sil střední Evropy.

 • Ulrich de Maizière 
 • De Maizière se účastnil invaze do Polska a východní frontu , jako asistent generála Adolfa Heusingera . V této době byl povýšen na poručíka plukovníka. Po kapitulaci Německa odešel do britského zajetí a od svého propuštění do roku 1955 žil jako civilista, když se připojil k Bundeswehru a pracoval na federálním ministerstvu obrany.
 • 1. dubna 1962 se stal velitelem vojenské akademie německých ozbrojených sil. (1. srpna 1962 hlavní generál).
 • 1. října 1964 inspektor armády (generálporučík)
 • 25. srpna 1966 čtvrtý generální inspektor Bundeswehru (generální důstojník), nástupce Heusingera, zastávající pozici od roku 1966 do roku 1972.
 • V roce 1967 de Maizière formálně poblahopřál polnímu maršálovi Erichovi von Mansteinovi  k jeho 80 tým narozeninám.  Do důchodu odešel 31. března 1972 vystřídal ho  Armin Zimmermann .
 • Jeho bratr Clemens de Maizière  se rozhodl zůstat v sovětské okupované části Německa a stal se jedním ze zakládajících členů CDU (OST) , jeho synovec Lothar de Maizière byl posledním premiérem  Německé demokratické republiky (východní Německo), zatímco jeho syn Thomas de Maizière sloužil, jako federální ministr obrany a federální ministr vnitra.
 • Patřil k šlechtické rodině francouzského původu Huguenot , původem z Maizières-lès-Metz .

Na Ulrich de Maizière, se příště podíváme více detailněji, jelikož souvislosti vedou až k současné kancléřce Německa Angelině Merkelové

Dalším výtečníkem je:
Ferdinand von Senger und Etterlin; Poručík 24. tankové divize německé 6. armády, účastník bitvy u Stalingradu, pobočník vrchního velení armády a příjemce německého kříže ve zlatě, byl velitelem NATO ve funkci velitele spojeneckých sil střední Evropy 1979-1983.

Bohužel těch vysokých nacistických důstojníků, kteří získali po válce vysoké posty ve světových organizacích  je takové množství, že to nelze ani vše obsáhnout. Pokud tyto informace někoho dnes zajímají, pak je nutné bádat a hledat souvislosti…Souvislosti, které vedou až do současnosti!

Dnes to jsou jejich potomci, kteří nám vládnou a příkladem nám může být současná předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová, která pochází z nacistické, otrokářské rodiny, z rodiny vedoucí až k velení v koncentračních táborech smrti…

Někteří lidé by řekli, že někteří z těchto lidí byli pouze vojenskými důstojníky v profesionální armádě, a nikoli válečnými zločinci.

Nacistický Wehrmacht však nebyl jen normální „profesionální armádou“, ale byl nedílnou součástí německého nacistického zabijáku, který byl zodpovědný za smrt 14 milionů civilistů a za zničení Evropy a západního Ruska.

Je nutné a zásadní se podívat na fakt, že takřka všichni byli vyznamenáni nejvyšším možným nacistickým řádem, který uděloval pouze a jenom sám Adolf Hitler, Rytířským křížem/Železného kříže 1939! Tento řád nedostal nikdo, kdo by nebyl 100% loajální s nacismem a nepřinášel této zločinecké ideologii nějaké své osobní zásluhy!

Na mnoha místech, jako je Řecko, Ukrajina, Bělorusko, Rusko a Polsko, se němečtí vojáci a důstojníci, i třeba SS atd.., se dopouštěli strašlivých válečných zločinů, proti civilnímu obyvatelstvu v rámci jejich, monstrózní a barbarské „totální válce“.

Namísto toho, aby se postavili před soud za jejich účast ve válečných zločinech během druhé světové války, tak se však stali hlavními generály v NATO a vedli pohodlný a svobodný život v západním Německu.?!

Nikdy nesmíme zapomenout na ty, kteří vraždili naše rodiny, naše předky, na ty, kteří stáli za holocaustem, genocídami, vražděním dětí, pokusech na nich atd..atd… 

Možná se ptáte proč si to připomínat a tyto informace držet otevřené ve své mysli? 

Odpověď je snadná, stejně jako moda (fashion) se vrací, tak i dějiny se opakují! Je to stále opakující se cyklus událostí, které zaznamenávají, pouhé malé odchylky, ale podstata zůstává!

 

 • Závěrem je vhodné se zamyslet“
 • Je zde možnost toho, že nám stále vládnou stejní nacisté, jen s pouze generační změnou?
 • Úřadující komisařka Evropské unie Ursula von der Leyenová, pochází z nacistické a otrokářské rodiny.
 • Úřadující 8. spolková kancléřka Německa, agentka Stasi „IM Erika“, napojená na významné lidi z IG Farben, vyrábějící Cyklon B“ a kteří ji v podstatě připravili, pro budoucí politickou dráhu!!

Audio přehrávač
00:00
 
00:00

 

 • Příště se podíváme na další válečné zločince a více se přiblížíme k současnosti a spojitosti s ní!
 • Dále prosím všechny, kdo má jakékoli informace jak o nacistech u nás, tak ve světě s i s neověřenými informacemi, je možné je zaslat na níže uvedenou email adresu: PohanSlovan@protonmail.com vaše informace prověříme, zdrojujeme a tak nám pomůžete vytvářet další a další souvislosti! Děkuji

 

Zveřejnil Milan Litvik st.

Zdroj: Wikipedie, Google, kolegové, osobní dokumenty, sestřih zvukové stopy, z vysílání Michala a Petra na youtube

https://www.nato.int/cv/milcom/chair.htm

https://archive.org/details/TheNaziRootsOfTheBrusselsEu_687/page/n197/mode/2up

 

 

 

 

Komentáre

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.