Choď na obsah Choď na menu
 


Soros, neziskovky...

15. 3. 2017

 

Matúš Vallo a George Soros - Hráme o veľa.

 

zdroj: https://gloria.tv/photo/Ro81byGrziZx4EScJfySSjQgu

Finančník Soros, alebo záhada stúpajúcich preferencií strany KDH

Nečakný raketový nárast volebných preferencii KDH pod vedením Alojza Hlinu prekvapil mnohých Slovákov. V tejto súvislosti prichádza so šokujúcimi odhaleniami známy novinár Ľubomír Huďo, ktorý si svojou odvahou písať a hovoriť o tzv. nepríjemných témach vyslúžil nálepku kontroverzného a konšpiračného novinára.

Novinár Huďo opäť šokuje. Na mušku si zobral aktuálneho predsedu KDH Alojza Hlinu o ktorom v súvislosti so stúpajúcimi volebnými preferenciami uverejnil prostredníctvom sociálnej siete facebook nasledujúce stanovisko:

„Alojz Hlina veľmi dobre vie, komu musí povinne nadbiehať, podlizovať sa a sľúbiť poslušnosť v prípade, že chce, aby KDH pod jeho vedením znovu zasadlo do parlamentných lavíc. Vďaka tomu sme mali možnosť ho zahliadnuť na milom posedení, ktoré na začiatku októbra organizovala Nadácia Antona Tunegu pod názvom:
Ako ma vyzerať moderná konzervatívna strana

Stretli sa tu najväčšie esá protislovenského odboja a najvplyvnejšie osobnosti tretieho (mimovládneho) sektora, ktorý, ako už všetci vieme, masívne podporuje hlavne americká ambasáda a prostredníctvom Nadácia otvorenej spoločnosti aj americký miliardár a ľavicový extrémista George Soros.
zúčastnení menovite:
- Pavol Demes --- guru slovenského tretieho sektora a profesionálny revolucionár resp. organizátor majdanov a farebných revolúcií vo viacerých európskych štátoch (http://www.changenet.sk/?autor=369912&x=109511)
- Grigorij Mesežnikov --- spoluzakladal pravdepodobne najvplyvnejší inštitút manipulujúci verejnú mienku na Slovensku Inštitút pre verejné otázky (IVO) spolu s Martin Bútora
- Martin Slosiarik --- šéf prieskumnej agentúry Focus
Pripomeňme si, že pán Bútora spoluzakladal aj spomínanú prieskumnú agentúru FOCUS Marketing & Social Research

Mrzí ma, ak som niektorých sklamal. Aspoň viete, čo môžete od p. Hlinu čakať.

www.youtube.com/watch
Video: Hlina počas stretnutia tretieho sektoru - Ako má vyzerať moderná konzervatívna strana?
alternativnacesta.blogspot.sk/…/financnik-soros…

 

 

http://www.nejvic-info.cz/soros-utraci-miliony-na-ovlivnovani-politiky-eu-rovnosti-ideologie-imigrace-ukrajinske-junty-a-podobne/

Soros utrácí miliony na ovlivňování politiky EU, rovnosti ideologie, imigrace, Ukrajinské junty a podobně

Hackeři z DC Leaks zveřejnili více než 2500 e-mailů z neziskových organizací, které sponzoruje americký miliardář George Soros, z čehož vyplynulo, že Soros utrácí miliony na ovlivňování politiky EU, rovnosti ideologie, imigrace, Ukrajinské junty a podobně.  Financuje trolly a různé stránky, které mají za úkol zesměšnit a dehonestovate oponenty, kteří jsou proti liberalismu, novodobým hodnotám demokracie, novým lidským právům či imigrační politice EU

K více než 2500 souborů mezinárodní organizace Nadace otevřené společnosti, jejímž ředitelem je známý miliardář a filantrop George Soros, se podařilo hackerům zveřenit. Internet tyto soubory zaplavily již uplynulou neděli prostřednictvím stránek DC leaks. Soubory zahrnují stovky interních dokumentů z více odnoží Sorosových organizací, především jeho Nadace otevřené společnosti.

Soubory jsou zařazené do několika sekcí, jako například: geografický region, Světová banka, prezidentský úřad, a týkají se období od let 2008 až 2016. Odhalují pracovní plány přívrženců či členy společností, jejich strategie, priority a jiné aktivity a dokonce zahrnují i zprávy o evropských volbách, migraci a azylu v Evropě. Portál DC Leaks prohlašuje, že za odhalením stojí američtí aktivisté, kteří chtějí „odhalit pravdu o různých rozhodovacích procesech USA, jakož i o klíčových elementech amerického politického života“.

Jak se ukázalo, George Soros se spolupodílel i na legalizaci homosexuálních svazků v Itálii. Soros totiž italské organizaci Arcigay zaplatil 100 tisíc dolarů na to, aby propagovala požadavky LGBT komunity s cílem minimalizovat rozdíl mezi italskými a EU standardy. I toto ukázaly uniklé dokumenty Sorosovy neziskovek.

Kontroverznímu miliardáři je blízká i gender ideologie a feminismus.Podporuje totiž několik organizací, které mají za úkol propagovat tyto zvrácené ideologie. Jednou z nich je i organizace „Women ‚s Health Coalition“, do které Soros „nalil“ až 1,35 milionů dolarů.

 

Soros se zaměřil i na ty nejzranitelnější a nejvíce ovlivnitelných a to jsou děti. Miliony rozdal i na vymývání mozků dětem gender ideologií přes program s názvem „Early Childhood Program“.

Kontroverzní miliardář také vynaložil 500,000 dolarů na to, aby takto zaplacení novináři v jednotlivých zemích EU pátrali po napojení Ruska a ruského kapitálu na evropské politické kruhy. Dobrým příkladem jsou dezinformace mainstreamových médií o tom, jak je Rusko napojeno na francouzskou političku Marine Le Penovou, Řecky Zlatý úsvit či maďarský Jobbik.

 Z uniklých dokumentů vyplývá, že peníze „rozdává“ na dehonistaci a zesměšňování lidí s názory, kteří odporují proimigrační a proamerické politice.

V dokumentu se konkrétně píše, že program „plánuje identifikovat, vystavit a zesměšnit nenávistné projevy na internetu“.

Uvedený projekt je z roku 2014 a „shodou okolností“ v téže době vznikla i facebooková stránka s názvem „Proč lidem hrabe?“, Která dělá přesně totéž, co je popsáno v Sorosovu projektu.

Ještě donedávna byl každý, kdo upozorňoval na Sorosovo napojení na politiku, neziskovky, novináře atd .. považován za  „Konspirátora“. Nyní však západní propaganda dostala pořádnou facku.

Kompletní seznam uniklých dokumentů najdete zde .

zdroj: samuel Gdovin překlad nejvic-info.cz

 

 

zdroj: https://diskuter.wordpress.com/2016/09/14/sorosove-dokumenty-1-cast/

Sorosove dokumenty 1.časť

Pred niekoľkými týždňami došlo k úniku a zverejneniu niekoľkých tisícok dokumentov z kancelárií Nadácie pre Otvorenú spoločnosť a súvisiacich organizácií, vlastnených miliardárom Georgom Sorosom. Tieto uniknuté dokumenty umožňujú po prvý raz detailný pohľad na podvratné aktivity, vykonávané „neziskovými“ organizáciami stojacimi za Georgom Sorosom. Zverejnené dokumenty prinášajú dôkazy o silnom angažovaní Georga Sorosa v rozpútaní moslimskej imigračnej vlny do Európy, o jeho podiele pri ukrajinskom „majdanovom“ prevrate, o masívnej finančnej podpore homosexuálnej agendy, o snahách manipulovať voľby a ovplyvňovať rozhodovanie vrcholových svetových politikov.

Význam tohto úniku môže byť podobne mimoriadny, ako zverejnenie dokumentov Edwardom Snowdenom o masívnom špehovaní internetu americkou agentúrou NSA.

Vzhľadom na rozsah tém a záplavu článkov analyzujúcich uniknuté dokumenty OSF som začal zostavovať tento prehľad článkov s najvýznamnejšími odhaleniami, aby tieto informácie s postupom času nezapadli do chaosu bežných správ.

Únik dokumentov

15. augusta 2016 sa objavila správa, že sa skupine hackerov DC Leaks podaril prienik do počítačov Nadácie pre otvorenú spoločnosť (Open Society Foundations) vlastnenej miliardárom Georgom Sorosom a vyše 2500 dokumentov sa dostalo na verejnosť. Uniknuté dokumenty boli zverejnené na stránke http://soros.dcleaks.com/ . Stránka člení dokumenty do tematických kategórií (USA, Európa, Ukrajina, OSN, Svetová banka, prezidentský úrad) a umožňuje fulltextové vyhľadávanie v dokumentoch. Dokumenty pochádzajú z obdobia rokov 2008 až 2016

https://www.rt.com/usa/355919-soros-hacked-files-released/

———————————————————–

Twitterové vlákna zverejňujúce novinky z analýzy Sorosových dokumentov:

https://twitter.com/hashtag/SorosLeak?src=hash

https://twitter.com/hashtag/SorosLeaks?src=hash

———————————————————–

Nový uniknutý e-mail Hillary Clintonovej odhaľuje, ako Soros nominoval Lajčáka na riešenie problému v Albánsku

Uniknuté e-maily Hillary Clintonovej z čias, keď bola ministerkou zahraničných vecí, ukazujú, že v oblasti zahraničnej politiky si brala radu od ľavicového aktivistu, miliardára Georgea Sorosa.

http://www.hlavnespravy.sk/novy-uniknuty-e-mail-hillary-clintonovej-odhaluje-ako-soros-nominoval-lajcaka-na-riesenie-problemu-v-albansku/818828

———————————————————–

Zoznam neziskoviek napojených na financovanie z OSF.

Toto je asi najcennejší úlovok z celého úniku. Ukazuje zoznam neziskoviek pôsobiacich v krajinách EU, názvov podprojektov, na ktorých sa práve podieľali, popis cieľov týchto projektov, kontaktné osoby a vyplatená finančná suma na daný projekt. Finančná podpora na konkrétny projekt sa pohybuje od 50 000 do 250 000 dolárov. V dokumente je zoznam asi 50 rôznych neziskoviek. V rámci ich náplne činnosti sa veľmi často objavujú podobné témy: podpora homosexuálnej a genderovej ideológie, podpora moslimskej imigračnej vlny, podpora multikultúrnej ideológie, podpora eurointegrácie. Veľmi často sa medzi cieľmi objavuje mobilizovanie mladých ľudí, aby sa zúčastnili volieb.

Z mien neziskoviek, čo ma zo zoznamu zaujali alebo boli mediálne značne známe:

– DEMOS (mobilizácia ľudí pomocou sociálnych sietí k voľbám do europarlamentu)
– EUobserver
– Hungarian LGBT Alliance
– ILGA-Europe (organizácia presadzujúca celoeurópsku homosexuálnu agendu)
– Media Diversity Institute (podpora imigrácie)
– Migration Policy Group (podpora imigrácie)
– Migrants Rights Network (podpora imigrácie)
– Nadace Open Society Fund Praha (OSF centrála pre celú EU so sídlom v Prahe)
– OSF-Bratislava (bratislavská centrála OSF pre Rakúsko, Česko, Grécko, Slovensko a Veľkú Britániu)
– Transparency International (!!!)
– rôzne iné nadácie s názvami obsahujúcimi pojem “Human Rights” (“ľudské práva”)
– Hungarian Helsinki Comitee
– European Network Against Racism (Európska sieť proti rasizmu)
– European Women’s Lobby (podpora žien z etnických minorít)
– a rôzne ďalšie neziskovky bojujúce proti “rasizmu”

https://twitter.com/ActaNonVerba_/status/764864330038771712 , http://linkis.com/sli.mg/a/Dvev5

http://aeronet.cz/news/seznam-sorosovo-neziskovek-je-venku-rozvraceji-zevnitr-i-cesko-a-slovensko-magnat-si-zaplatil-i-transparency-international/

———————————————————–

Zoznam „dôveryhodných spojencov“ v Europarlamente

Dokument popisuje zoznam 224 poslancov europarlamentu a niekoľko desiatok členov rôznych výborov v rámci EP, ktorých je možné považovať za „spoľahlivých spojencov“ pri presadzovaní cieľov „Otvorenej spoločnosti“.

V dokumente je zoznam mien europoslancov s rozpisom ich osobnostnej a záujmovej charakteristiky a miery naklonenosti cieľom OSF. V rámci kritérií sú hodnotené hlavne ich postoje k témam eurointegrácie, financovania regiónov, podpora gender a homo ideológie, ich postoj k zmluve TTIP, postoj k potratom (alias „reproductive health rights“). Pri všetkých týchto poslancoch je vymenovaný rozsiahly zoznam kontaktov na nich: e-mail, telefón, twitter, facebook a číselný kód s ikonou poštovej obálky (možno kontaktný poštový kód v rámci europarlamentu)

Za Slovensko boli spomenutí traja europoslanci: Monika Beňová (s veľkým zdôraznením jej mimoriadnej náklonnosti k cieľom OSF), Monika Smolková a Boris Zala (všetci za SMER).

Za ČR sú spomínané iba dve osoby: Martina Dlabajová (ANO) a Jiří Maštálka (KSČM).

Zrejme sa nejedná o zoznam hotových kolaborantov, ale skôr o zoznam “vhodných” kolaborantov. U niektorých osôb je pri ich profile poznámka, že ich postoj k sledovanej téme nie je jednoznačný, resp. že majú napríklad záporný postoj k TTIP. U istej poslankyne bola poznámka, že vyjadruje sympatie k Rusku a že teda spolupráca s ňou môže byť problematická.

Brožúra pôsobí profesionálnym dojmom a jej vypracovanie určite nebola lacná ani časovo jednoduchá záležitosť

http://soros.dcleaks.com/download/?f=/OSI%20Brussels%20%20%20EU%20advocacy/european%20elections/reliable%20allies%20in%20the%20european%20parliament%202014%202019.pdf&t=europe

———————————————————–

48-hodinové reporty o vývoji imigračnej krízy v Európe

V uniknutých dokumentoch je veľké množstvo dokumentov s názvom „EUROPEAN CRISIS: Key Developments of the Past 48 Hours”, sumarizujúcich vývoj imigračnej krízy v Európe za posledných 48 hodín. Správy popisujú kľúčové udalosti za dané 2 dni, vývoj nálad obyvateľstva v krajinách zasiahnutých migračným prúdom spolu s postojmi a vyjadreniami miestnych politikov. Jeden z dokumentov napríklad spomínal odmietavý postoj premiérov Slovenska a Maďarska k téme povinných kvót a rozhorčenú reakciu Merkelovej ohľadom ich neústupnosti.

http://soros.dcleaks.com/download/?f=/Europe/Migration%20and%20Asylum%20in%20Europe/48%20hour%20report%2021032016%20.docx&t=europe

———————————————————–

Sorosove plány na zničenie Západu:

– presadiť prijatie zákonov zakazujúcich kritiku na základe rasovej, etnickej a národnej skupiny

– monitoring internetu ohľadom kritických vyjadrení na vyššie uvedené skupiny.

– oslabenie vymáhania práva

– import nelegálnych imigrantov a moslimov

https://twitter.com/hautedamn/status/764642035663970304

———————————————————–

Predbežné plány na import Somálskych imigrantov do EU

Dokumenty, ktoré ukazujú nákladové kalkulácie ohľadom plánu dopravovať do vybraných Európskych miest Somálcov. Plán zahŕňa odhad nákladov transportu ako aj náklady nutné na prípravu verejnej mienky k akceptácii daného plánu.

https://twitter.com/hautedamn/status/764659776076730372 , https://twitter.com/LordBromley/status/764714566131384321

———————————————————–

Snaha o import Sýrskych utečencov do USA

Soros vyvíjal tlak na Obamu, aby začal prijímať viac Sýrskych a blízkovýchodných utečencov. Zaujímavé je, že po tom, čo americký senát tieto plány zamietol, stúpol výrazne tok nelegálnych sýrskych imigrantov prekračujúcich mexicko-americké hranice. Za týmto účelom cestujú “sýrski” utečenci do Brazílie a Strednej Ameriky a následne sa s pomocou pašerákov snažia dostať až k hraniciam USA.

https://twitter.com/TheGiant12/status/764977768316694528

———————————————————–

Podpora pre import imigrantov zo Severnej Afriky:

https://twitter.com/_HankRearden/status/765003164189806592

———————————————————–

Potláčanie kritiky radikálneho islamu

Soros vynaložil 500 000 dolárov na podporu „výskumu“ proti kritikom džihádskych radikálov:

https://twitter.com/BSBully317/status/765218404928098304 , https://twitter.com/fabrightwing/status/765220950207979521

———————————————————–

Ovplyvňovanie volieb v celej EU

Sorosove neziskovky sa snažili aktívne manipulovať verejnú mienku v dobe volieb do Europarlamentu v roku 2014

https://twitter.com/ohboywhatashot/status/765292858601594880

https://twitter.com/RedNationRising/status/765297569874505729

———————————————————–

Kontaktná osoba OSF-Bratislava, istý Ondrej Starinský, je úplnou náhodou člen redakcie denníka N

„Zaujímavé to začne byť však až teraz. Pán “filantrop” totiž myslí aj na Slovensko (och, koľká pocta). Prostredníctvom svojej Nadácie otvorenej spoločnosti vyčlenil vskutku nemalú sumičku aj na kampaň, ktorá okrem iného “plánuje identifikovať, vystaviť a zosmiešniť nenávistné prejavy na internete”. Bavíme sa o roku 2014, teda dobe, kedy klauni z PREČO ĽUĎOM HRABE? spustili svoj trápny a prízemný cirkus. Náhoda? Možno. Ako čerešničku na torte len dodám, že kontaktná osoba, istý Ondrej Starinský, je tvárou Denníka N.“

http://afinabul.blog.cz/1608/hackeri-sa-naburali-do-systemov-sorosovej-nadacie-a-vyniesli-odtial-asi-2500-dokumentov

———————————————————–

Sumarizačný článok z Blesku

Spomínajú v stručnosti množstvo rôznych tém zo Sorosových dokumentov:

 • podpora LGBT hnutí zo strany Sorosa
 • podpora genderovej ideológie a feministických hnutí
 • pretláčanie sexuálnych a reprodukčných práv žien v OSN (preložené do bežnej reči: podpora promiskuity, antikoncepcie a potratov)
 • vzdelávacie programy detí, hlavne s cieľom výuky “rovnoprávnosti, rozmanitosti a inklúzie”, spomínané v dokumente Early Childhood Program.
 • Soros sa angažoval na Ukrajine po prevrate na Majdane. Dokonca robil tlak na EU, aby finančne podporovala novú ukrajinskú vládu.
 • financovanie propagácie Európskej únie medzi mladými ľuďmi
 • radil vtedajšej americkej ministerke zahraničných vecí Hillary Clinton, koho má nominovať na sprostredkovanie rokovaní pri nepokojoch v Albánsku. Doporučil jej troch kandidátov, okrem iného Miroslava Lajčáka, súčasného ministra zahraničných vecí SR, ktorého následne USA naozaj na post navrhlo.

http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-svet/412676/miliardar-soros-naseptaval-politikum-rozhodnuti-bohac-ma-v-hledacku-i-cesko.html

———————————————————–

Soros prispel významou čiastkou na volebnú kampaň Hillary Clinton

http://m.zahranicni.eurozpravy.cz/amerika/165705-miliardar-soros-taha-za-nitky-po-celem-svete-unikle-materialy-prozrazuji-necekane-detaily/

Z ďalšieho článku, viď o kúsok nižšie, tiež vyplýva, že na volebnú kampaň Hillary okrem Sorosa veľmi veľkými sumami prispeli tiež ukrajinskí oligarchovia.

———————————————————–

Kampaň „Prečo ľuďom hrabe“ a ich prepojenie na Sorosove financie.

So Sorosovými neziskovkami sa spája vznik slovenskej kampane „Prečo ľuďom hrabe“, ktorá si dala za cieľ vyberať a zosmiešňovať názory ľudí z konzervatívneho spektra spoločnosti.

„Keď sa naviac vrátime k uniknutým dokumentom OSF, za Slovensko je tam označená kontaktná osoba Ondrej Starinský. Rovnaký človek je dnes členom redakčnej rady extrémistického Denníka N, fanaticky presadzujúceho šialené multikultúrne názory. A je zrejme len zhoda náhod, že minulý rok tento stratový denník prijal nepopísanú finančnú dotáciu 750 tisíc eur. Závery si urobte sami. Rozhodne je po dnešku výrok: “Si platený Sorosom,” oveľa bližšie realite ako konšpirácii. “

http://medzicas.sk/demonizacia-protivnika-ako-nastroj-platenej-sorosovej-propagandy/

———————————————————–

Soros Hack Reveals Plot Behind Europe’s Refugee Crisis. Media Manipulation. Cash For ‘Social Justice’

…nepreskúmané…

http://www.zerohedge.com/news/2016-08-16/soros-hack-reveals-plot-behind-europes-refugee-crisis-media-funding-and-manipulation

———————————————————–

Soros zaplatil 500 000 USD novinárom po celej Európe, aby hľadali všade dôkazy o „ruskej stope“.

Článok naznačuje, že Sorosove peniaze môžu stáť za mnohými kampaňami snažiacimi sa o diskreditáciu alternatívnych spravodajských webov.

http://aeronet.cz/news/video-soros-zaplatil-500000-usd-novinarum-v-evrope-aby-hledali-dukazy-o-tzv-ruske-stope-v-evrope-unikle-emaily-dokazuji-ze-vliv-jeho-fondu-je-jeste-horsi-nez-se-myslelo-cz-titulky/

———————————————————–

Článok Hlavných Správ na tému vplyvu Sorosových financií na slovenskú politiku a informačný priestor.

Spomínajú projekt „Prečo ľuďom hrabe“, ako aj to, že kontaktná osoba OSF-Bratislava, Ondrej Starinský, je členom redakčnej rady kontroverzného denníka N, ktorý má veľmi podozrivé zdroje financovania. „Denník N taktiež nevysvetlil odkiaľ zohnal 750 000 eur, bez ktorých by zanikol a nemohol tak naďalej šíriť svoju propagandu.“

http://www.hlavnespravy.sk/uniknute-dokumenty-ukazuju-ako-george-soros-rozvracia-europu-sorosovi-ludia-maju-manipulovat-aj-na-slovensku/820985

———————————————————–

Sorosova nadace při eurovolbách utratila 6 milionů dolarů za odsuzování „xenofobního diskurzu“

Uniklé dokumenty z nadace Open Society Foundation (OSF) ukazují, že utratila 6 milionů $ na ovlivnění voleb do Europarlamentu 2014 v naději, že kampaň se bude točit kolem odsuzování „xenofobního diskurzu“. Ve snaze tyto volby ovlivnit plánovala OSF „tlumit strach, který populisté rozdmychávali“ … financovala projekty k „monitorování“, „zostouzení“ a „zesměšňování“ toho, co nazývá skupinami „nenávistné mluvy“ po celé Evropě. … když OSF říká, že demokratický proces, kdy Evropané zvolí 751 europoslanců „je pro nás zjevně příliš velká příležitost, abychom ji nevyužili.“

„I přesto, že proběhly rok před „migrační krizí“, …, tak si Euroskeptici a strany proti masové migraci v Eurovolbách 2014 stejně vedli dobře.

Jednou z hlavních kategorií úsilí financovaného OSF byly skupiny pracující na monitorování a označování „sexistických, rasistických a xenofobních projevů“. Při revizi tohoto projektu ona neziskovka projevila překvapení a nelibost nad tím, že i přes peníze nalité do označování a vzdorování „nenávistné mluvě“ se to stejně nestalo během Eurovoleb dominantním tématem.“

„Zvláště velký úspěch ohlásili v mobilizaci voličů v předměstích francouzských velkoměst. … Jeden z OSF financovaných projektů zvaný „Boj proti politické islamofobii“ spolupracoval s mešitami, aby povzbuzoval muslimy, aby šli k volbám, zvyšováním jejich povědomí o islamofobii přes kampaně od dveří ke dveřím, videa a kampaně v rádiu.“

http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/8564-sorosova-nadace-utratila-xenofobie

———————————————————–

Krátka reportáž TV prima o uniknutých Sorosových dokumentoch

https://www.facebook.com/zpravyftvprima/videos/vb.169179376516868/868016993299766/?type=2&theater

———————————————————–

Soroš a ukrajinský Majdan

„Soudě podle zveřejněných dokumentů, vítězství Evromajdanu bylo z velké části dosaženo rukama občanských aktivistů financovaných Mezinárodním fondem „Відродження“, který je součástí struktury mezinárodní instituce „Otevřená společnost“ vytvořené Sorosem.“

Článok ďalej popisuje, ako Soros loboval u americkej vlády v snahe presadiť do novovznikajúcej ukrajinskej vlády svojich kandidátov. Na prezidentku navrhoval Juliu Tymošenkovú, navrhoval aj ďalších členov vlády a významne sa podieľal na vypracovaní ekonomického plánu „transformácie“ a „liberalizácie“ ukrajinskej ekonomiky. Aj keď mnohé z jeho nominácií americká vláda zamietla, stále jeho vplyv na pomajdanovskú ukrajinskú politiku bol značný.

V článku je tiež spomínané, že Soros výdatne financoval početné významné ukrajinské média. „…v letech 2013 – 2015 nadace „Відродження“ vydala na práci s tiskem téměř 44 milionů dolarů. Přitom objemy financování i nadále pokračují. Tak v loňském roce se na média vydalo asi 20 milionů dolarů. Byly rozděleny na dotace, které dostávala asi stovka ukrajinských novinářů – zástupců předních provládních propagačních prostředků … Tím, že zformoval skupinu loajálních, na něm závislých pracovníků médií, George Soros získal možnost mít silný vliv na veřejné mínění na Ukrajině.“

http://www.nwoo.org/2016/08/19/tajemstvi-strycka-sorose-jak-americky-byznysmen-ovlivnuje-ukrajinskou-vladu/

———————————————————–

Článok Terezy Spencerovej na tému uniknutých Sorosových dokumentov a ďalších únikov

Venuje sa štyrom nedávnym veľkým únikom dokumentov:

 1. Uniknuté Sorosove dokumenty

– prepojenie Sorosových nadácií s organizovaním súčasnej imigračnej vlny do Európy, ako aj na svetovej úrovni. „…podle něhož uprchlická krize „nabízí nové příležitosti“ pro „koordinaci a spolupráci“ s dalšími bohatými dárci. Málem vzniká dojem, jako by uprchlická krize v Evropě byla plánována a pečlivě připravena, a to nejen Sorosovou organizací, ale i dalšími, kdo mohou získat ze změny regionální „migrační správy“, což v praxi znamená omezení státní suverenity, jak se o tom před pár měsíci přesvědčilo Řecko, nad nímž reálně visí hrozba Grexitu a jehož ostrovy se z vůle EU staly uprchlickými tábory.“

– boj proti kritikom imigrácie a multikultúrnej agendy: „Nedávný průzkum ve 22 zemích světa odhalil převládající protiimigrační nálady, nicméně OSF zdůrazňuje nutnost bojovat s „rostoucí netolerancí vůči migrantům“, aniž by ovšem konkretizoval, jak.“

– boj proti tradičným hodnotám v Rusku: „Dokumenty OSF odhalují financování skupin a organizací prakticky po celém světě, bez zajímavosti přitom nejsou například snahy „podkopat tradiční hodnoty v Rusku“

– manipulovanie verejnej mienky na Ukrajine: „…vytvářet „správný“ mediální obraz vývoje situace na Ukrajině (tzv. Ukraine Media Project), v jehož rámci OSF platí novináře a vyhrazuje si právo vetovat jejich články, které „nemají relevanci pro narativ, o jaký usilujeme, nebo články, které jsou kontraproduktivní (prosazují narativ fašismu a podobně)“.“

 1. Uniknuté e-maily generála NATO Breedlova.

“ukazují rovnou na snahu vzepřít se politice Baracka Obamy, dodat Ukrajině ilegálně zbraně a rozpoutat válku Západu proti Rusku.”

 1. Uniknuté e-maily Hillary Clintonovej, ktoré hovoria o sfalšovaní prezidentských primáriek v jej prospech

“K červnovému prolomení e-mailů Demokratické strany, z něhož vyplynulo, jak Demokratická strana machinacemi zajistila výhru Hillary Clintonové nad Bernem Sandersem a z něhož bylo obviněno Rusko, se přihlásil slavný hacker Guccifer 2.0”

 1. Ukradnuté hackovacie nástroje z dielne NSA

“…dosud neznámá hackerská skupina Shadow Brokers, která se přihlásila k průniku do počítačových systémů americké Národní bezpečnostní agentury (NSA). Ukradla prý odtud moderní „kybernetické zbraně“, které NSA vyvinula, a hodlá je prodávat v online aukci. Shadow Brokers tvrdí, že mají dokumenty „lepší než Stuxnet“, který v roce 2010 těžce zasáhl vládní počítačové servery v Íránu.”

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Tereza-Spencerova-Ctyri-hacky-a-jeden-pohreb-Pohreb-jistot-kolem-nas-449605

———————————————————–

Konšpiračné teórie ako nástroj zakrývania pravdy

Political Capital Institute […] je popredným výskumným a poradenským ústavom založeným v roku 2001 so sídlom v Budapešti. Uskutočňuje rozsiahly porovnávací výskum pravicového extrémizmu, predsudkov a migračných tendencií od roku 2006. […]. Jeho cieľom je výskum a obhajoba zameraná na hry s konšpiračnými teóriami v radikálnej a extrémistickej politike. Tento výskum podporuje Open Society Foundations (Nadácia Otvorenej Spoločnosti), Task Force for International Cooperation on Holocaust Education, Remembrance and Research (Pracovná skupina pre medzinárodnú spoluprácu v oblasti vzdelávania, zachovania pamiatky a výskumu holokaustu – ITF), a Višegrádsky fond. Výskum má pomôcť členom projektu vypracovať základy efektívnej obhajoby, komunikácie, vzdelávania a oponovania voči konšpiračným teóriám. Jeho frontmanom na Slovensku je Grigorij Mesežnikov a pracuje pod záštitou IVO (Inštitút pre verejné otázky).

[…] Ich skutočným cieľom sú skutočne hry s konšpiračnými teóriami, ale nie tak, ako by sme si to predstavovali. Otázkou totiž je, k čomu budú výsledky tohto experimentu použité. S najväčšou pravdepodobnosťou na potieranie nepohodlných teórií a následne na čo najefektívnejšie šírenie vlastných konšpiračných teórií.

http://afinabul.blog.cz/1608/soros-dcleaks

———————————————————–

Uniklá zpráva od Sorosovy skupiny diskutuje o skvělé příležitosti vybírání peněz z migrační krize

Dokument uniklý od nadace Open Society Foundation tvrdí, že Evropská migrační krize je pro tuto nadaci příležitostí k dosažení reformy migračních zákonů a k vytažení více peněz od dárců.

Uniklý dokument nadepsaný „Revize portfolia správy a vynucování migrace státní správou“ […] ukazuje, že tato nadace v Evropské migrační krizi vidí ohromnou příležitost k vybírání peněz a k protlačování pro-migrační agendy.

[…] …tato organizace – která byla spojována s protlačováním somálských migrantů a s financováním proti-policejních organizací jako Na černých životech záleží.

Tento dokument odhaluje tři hlavní témata týkající se migrace. Prvním je skutečnost, že Open Society Foundation (OSF) se v Evropě úspěšně podařilo pomáhat s utvářením migrační politiky.

Autoři se vychloubají financováním jejich Institutu migrační politiky (MPI) […] radí zejména přímo Evropské unii a OSF jim na to v roce 2015 dala 2,2 milionu dolarů.

Dalším pojednávaným tématem bylo, jak je migrační krize pro tuto nadaci ohromným prostředkem vytažení ještě více peněz od dárců. […] „Máme v úmyslu zabraňovat porušování práv migrantů přes minimalizaci brutálních pohraničních kontrol a přes dušení značně rozšířených zadržovacích zařízení a deportací.“ […]

Závěrečný bod tohoto dokumentu uvádí, že současná migrační krize není žádnou jednorázovou událostí, nýbrž je to podle OSF pro Evropu „nový normál“. Tento dokument to dále rozvádí konstatováním potřeby bojovat s tím, co nazývá „radikálně pravicovými“ stranami, které jsou proti masové migraci, […]

http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/8585-unikla-zprava-od-sorosovy-skupiny-diskutuje-o-skvele-prilezitosti-vybirani-penez-z-migracni-krize

———————————————————–

Dokumenty ze Sorosovy OSF označují evropskou migrační krizi za příležitost pro nadaci zreformovat imigrační zákony a získat více peněz od dárců

…duplicita, viď predošlý článok…. Obsahuje linky na detailové súvisiace články:

http://afinabul.blog.cz/1608/dokumenty-ze-sorosovy-osf-oznacuji-evropskou-migracni-krizi-za-prilezitost-pro-nadaci-zreformovat-imigracni-zakony-a-ziskat-vice-penez-od-darcu

———————————————————–

Rok starý článok o prepojení americkej organizácie USAID s Sorosovými organizáciami

V článku je mimo iného spomínané aj toto:

“Je USAID, operujúca na Slovensku, pre demokraciu v SR nebezpečná? Extrémne nebezpečná!

USAID veľmi úzko spolupracuje so Sorosovými nadáciami, ako OSF, alebo IRF, ktoré iba za rok 2012 venovalo ,,rozvoju demokracie na Ukrajine” 63 mil. USD: ZDROJ.

Soros, pomocou projektu Syndicate, kontroluje vo svete viac ako 500 titulov denníkov a iných periodík v 150 krajinách sveta.

Zloženie Rady starších Open society fundation Slovakia: Rudolf Chmel, Martin Bútora, Lászlo Szigeti, Pavol Demeš, Štefan Markuš, Lev Bukovský, Mária Zelenáková, Katarína Vajdová, Eugen Jurzyca

http://domino50.blog.pravda.sk/2014/04/13/demokracia-v-usaid-sa-vymkla-kontrole/

———————————————————–

Co objevili hackeři, kteří prolomili server Sorosovy nadace (článok zo Zvedavca)

rôzne témy:

– vzťahy Sorosa a Hillary Clintonovej, kedy jej jednak zadával úlohy (poveriť Miroslava Lajčáka rokovaniami o riešení nepokojov v Albánsku), ako aj to, že Soros je jedným z najväčších darcov peňazí predvolebnej kampane Hillary.

– článok stručne spomína, že Soros stál za založením a financovaním politických strán SYRIZA a PODEMOS v Grécku a Španielsku

– ťažiskom článku je dokument dokazujúci financovanie podvratných aktivít neziskoviek v Rusku (výuka ruských právnikov sympatizujúcich s “občianskou spoločnosťou”, podporovanie ruských aktivistov kritických k tradičným ruským hodnotám (tradície, pravoslávna cirkev), silná podpora sexuálnych menšín v Rusku). Špeciálna pozornosť je zameraná na podporu homosexuálnych hnutí, budovanie ich organizačnej štruktúry a prepojení na zahraničné homo-hnutia. Zároveň dokument potvrdzuje, že keď boli Sorosove neziskovky v Rusku zakázané a vyhostené, pokračoval Soros v aktivitách ďalej pomocou množstva nastrčených zdanlivo s ním nesúvisiacich spoločností. Článok vymenováva ruské homosexuálne organizácie, ktoré boli spojené s Sorosovými financiami.

– o angažovaní Sorosa po celom svete: „Obecně platí, že Soros je unikát. Je přítomen všude – od jihovýchodní Asie a Afriky po Latinskou Ameriku a západní Evropu. V postsovětském prostoru jsou Sorosovy struktury dobře zastoupeny v Arménii, Kazachstánu, Moldavsku, na Ukrajině. Soros věnuje mnoho pozornosti i balkánským zemím – Makedonii, Srbsku, Černé Hoře.“

– typické aktivity na destabilizovanie krajín: „Hlavními objekty nebo směry, na něž je soustředěn Soros – je povzbuzování migrace, míchání různých kultur, legalizace drog, uvádění LGBT aktivistů na politickou scénu a do orgánů státní moci. Jde o podkopávání národní suverenity cestou propagace myšlenek “otevřené společnosti”.“

– zmienka o tom, že Soros financoval černošské protivládne nepokoje v USA (protesty v Fergusone, kampaň Black Lives Matter)

– ovládnutie vzdelávacieho procesu: „Zvláštní pozornost věnuje 86-letý nihilista a tvůrce mýtu o “otevřené společnosti” sféře vzdělání, přesvědčený, že ovládnutí mysli mladých lidí je v dlouhodobém horizontu generálním klíčem k úspěchu.“

Článok to uzatvára tvrdením, že Soros sa v každej krajine snaží o jej vnútorný rozvrat zničením všetkých pilierov tradícií a morálky národa.

http://www.zvedavec.org/komentare/2016/08/7001-co-objevili-hackeri-kteri-prolomili-server-sorosovy-nadace.htm

———————————————————–

V uniklém dokumentu Soros přiznává ovlivňování a neuvěřitelně úzké vazby na reprezentanta OSN pro migraci

“Nadace Open Societ Foundation George Sorose v uniklém dokumentu přiznává ovlivňování a neuvěřitelně úzké vazby na reprezentanta OSN pro migraci a bývalého ředitele u Goldmana Sachse Petera Sutherlanda.

Dokument, který líčil, jak migrační krize představuje pro tuto nadaci „příležitost“ pro rozšíření jejího globálního vlivu a k vytahání více peněz, zmiňoval práci Sutherlanda při prosazování migrace. Nadace uvádí, že prostřednictvím Sutherlanda se mohou prosazovat na „úrovni elity“ za scénou.

Open Society je jedním ze sponzorů Kolumbijské iniciativy globální politiky (CGPI), která zahrnuje i pana Sutherlanda a tvrdí, že prostřednictvím Sutherlanda mohou díky současné migrační krizi ovlivňovat mezinárodní migrační politiku. Na webové stránce Spojených národů je Sutherland popisován jako „důrazný zastánce praktických aktivit k prosazování většího prospěchu z migrace“ a obvykle pronáší komentáře zatracující národní hranice a národní suverenitu v Evropě. Sutherland dokonce Evropskou unii vyzýval, aby „aktivně podvracela homogenitu“ členských států.

Sutherland zašel dokonce tak daleko, že hájí všechny migranty bez ohledu na to, zda jsou to legitimní uprchlíci nebo nejsou, s tvrzením: „My nemluvíme pouze třeba o uprchlících. Mluvíme i o ekonomických migrantech, z nichž mnozí mohou v budoucnosti bojovat o přežití a někteří bojují už v současnosti. Ty nemůžeme zavrhovat jako irelevantní.“

Loni Sutherland tvrdil, že Británie je „xenofobní“, protože má pohraniční kontrolu, která zastavuje příliv migrantů z Calais do Británie, a počátkem letošního roku tvrdil, že Brexit byl „šíleným činem“ a tvrdil: „Každý nezávislý hlas ve světě říká, opustit EU by bylo projevem šílenství.“

Program Mezinárodní migrační iniciativy (IMI) patřící k Open Society tvrdí, že Sutherland a jeho tým jsou s nimi velice úzce svázání…”   (atď, pokračovanie v priloženom linku)

http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/8604-v-uniklem-dokumentu-soros-priznava-ovlivnovani-a-neuveritelne-uzke-vazby-na-reprezentanta-osn-pro-migraci

———————————————————–

Soros má další skandál – uplácel i Vatikán, aby papež podpořil zvolení Clintonové

Voľne zhrnuté pre anglicky nehovoriacich: Sorošova nadácia vyplatila 650 000 dolárov na to, aby nakúpila niekoľkých amerických biskupov, ktorí by hlásali odklon od tradičných cirkevných morálnych tém. Týmto spôsobom mal byť vyvinutý mediálny tlak na konzervatívnych veriacich voličov, aby sa odklonili od konzervatívnych názorov Trumpa a boli viac ochotní podporiť liberálne názory Clintonovej. Článok tiež popisuje, že sa Soros snaží dosiahnuť posun vo viacerých významných morálnych cirkevných témach. Chcú zmeniť debatu o manželstve na debatu o nerovnosti medzi mužmi a ženami. Ďalej sa snažia postaviť na jednu úroveň ekologické problémy a chudobu vo svete s riešením v podobe potratov a eutanázie. Sorosova nadácia v závere správy hodnotí výsledky akcie ako veľký úspech s mnohými perspektívami do budúcnosti.

Úryvky z článku:

…reveal that billionaire globalist George Soros – one of Hilary Clinton’s top donors – paid $650,000 to influence Pope Francis’ September 2015 visit to the USA with a view to “shift[ing] national paradigms and priorities in the run-up to the 2016 presidential campaign.”

…achievements included, “Buy-in of individual bishops to more publicly voice support of economic and racial justice messages…

The grant specifically targeted the ‘pro-family’ agenda, redirecting it from defending marriage to being concerned with income equality.

“Catholics serve as a huge and influential voting block in the U.S. election,” she said. Soros, she said, is “using the head of the Catholic Church to influence this key voting block,” with the “bully pulpit of the papacy” to ensure Hilary Clinton’s election.

… Soros goal of shifting the priorities of the Catholic Church away from moral absolutes…

supported the move to put degradation of the environment and global poverty on par with abortion and euthanasia.

Concluding their report reflecting on the success of the grant to influence the papal visit, the Soros group was very pleased with the results. Looking to the future, they are excited that the long-term goal of shifting the priorities of the Catholic Bishops in the United States “is now underway.”

https://www.lifesitenews.com/news/breaking-leaked-e-mails-show-george-soros-paid-to-influence-bishops-during

 

 

Sorosove dokumenty 2. časť

Prvá časť tu.

George Soros: “Som blázon, ktorý chce mať vplyv. Som ako boh”

Veľmi zaujímavý článok, ktorý sa oplatí prečítať celý.

Prvá polovica článku sa venuje snahám Sorosa ovplyvňovať zákonodarstvo iných krajín. Je tu popisovaný prípad Írska, kde sa Soros pokúša eliminovať protipotratové zákony. V tejto súvislosti je spomínané, že Soros bohato financuje írske potratové hnutia a skupiny bojujúce proti írskym pro-life organizáciam.

Druhá polovica článku je ešte zaujímavejšia. Cituje početné Sorosove megalomanské vyjadrenia pre média:

Vždy som sa na seba díval ako na boha. Pravdu povediac od detstva som v sebe nosil mesiášske fantázie, o ktorých som cítil, že ich musím kontrolovať, ináč ma môžu dostať do problémov.

Je to druh choroby, keď sa považujete za boha, za tvorcu všetkého, ale cítim sa spokojne, pretože som to začal uskutočňovať.“ Ako podotýka server usanewsflash.com, ak „blázon“ disponuje biliónmi, nikdy nie je „irelevantný“ …

Som niečo na spôsob deus ex machina. Som niečo výnimočné. Som veľmi spokojný so svojím obrazom na verejnosti, pretože som ho vytvoril sám. Reprezentuje to, ako chcem aby ma ľudia vnímali, nie aký som. Viete v skutočnosti nie som nezištný filantrop. Som veľmi egocentrický“… uviedol v roku 1994 pre New York Times.

Pred svojím životopiscom Michaelom Kaufmanom poodkryl svoju dušu: “Som blázon, ktorý chce mať vplyv.“ Soros sám uvádza, že v jeho rodine sa vyskytli psychické poruchy, jeho starý otec trpel paranoidnými predstavami. “V mojej rodine je veľa šialenstva. Zatiaľ sa mi podarilo tomu uniknúť,”

Server končí svoj článok o osobnosti tohto vplyvného muža, citáciou z jeho knihy Soros o Sorosovi: “Neakceptujem zákony zavedené inými… V obdobiach kedy sa menia režimy, normálne zákony neplatia.“

http://www.hlavnespravy.sk/george-soros-poodkryl-svoju-dusu-som-blazon-ktory-chce-mat-vplyv/824635

————————————————————

George Soros: ‘I Am A God, I Created Everything, I Control America And Hillary Clinton’

Anglická verzia vyššie citovaného článku. Obsahuje viac podrobností, mimo iného aj takýto citát:

“Next to my fantasies about being God, I also have very strong fantasies of being mad,” Soros said on British TV. “In fact, my grandfather was actually paranoid. I have a lot of madness in my family. So far I have escaped it.“

voľne preložené: „Okrem mojich predstáv, že som Boh, mám tiež veľmi silné predstavy, že som šialený“, povedal Soros v britskej televízii. „V skutočnosti môj starý otec trpel paranojou. V našej rodine je mnoho prípadov šialenstva. Ja tomu zatiaľ úspešne unikám“.

https://www.superstation95.com/index.php/world/1886

————————————————————

Z diskusie:

Soros oficiálne podporuje napr. politické strany Bélu Bugára, mimovládky, nadáciu F.A.Hajeka, patria mu televízie napr. TA 3, CNN, BBC, farma firmy, Ligu proti rakovine a podobné satanské spolky.

http://www.hlavnespravy.sk/george-soros-poodkryl-svoju-dusu-som-blazon-ktory-chce-mat-vplyv/824635#comment-2862412621

————————————————–

Reportáž TV Prima z 26.8.2016 2:30 min, 74 000 zhliadnutí.

Sorošov pápež. Z Františka je politický agitátor

https://www.facebook.com/LuboHudoFanklub/videos/1055313917878347/

————————————————–

“ANALYTICI” AKOŽE-NEZISKOVÝCH ORGANIZÁCIÍ
… o ich vplyve na vysokú politiku, verejnú mienku a celkové smerovanie Slovenska. Ale ako sa to vplývanie deje?
Deje sa to najmä prostredníctvom médií každého typu, v ktorých predstavitelia a zamestnanci týchto akože-mimovládnych organizácií (nazývaní ako: odborníci, analytici, politológovia, sociológovia a pod.) dostávajú priestor šíriť názory a postoje. Je im poskytovaný obroský mediálny priestor pre agitáciu a lobovanie v prospech určitých tém a skupín. A ako sa hovorí, koho chlieb ješ, toho pieseň spievaj, tak aj tu sa dá predpokladať, že tieto organizácie a ich “ANALYTICI” zastupujú práve záujmy tých, ktorí financujú ich chod.

– Nadácia Pontis
– Inštitút ľudských práv – Human Rights Institute
– INEKO
– Iniciatíva Inakosť
– Aliancia Fair-play
– Inštitút pre verejné otázky (IVO)
– Nadácia otvorenej spoločnosti
– Transparency International Slovensko
– Nadácia F. A. Hayeka
– Inštitút zamestnanosti
– Amnesty International Slovakia

https://m.facebook.com/LuboHudoFanklub/posts/1056160704460335

 

—————————————————

Boris Kollár na adresu Sorosových neziskoviek.

Veľmi ostré vyjadrenie Borisa Kollára, poslanca a šéfa strany „Sme Rodina“ na tému Sorosom financovaných neziskoviek

http://medzicas.sk/boris-kollar-opat-rozprudil-diskusiu/

—————————————————

Do akej miery je štátna moc na Slovensku infiltrovaná mimovládkami ?

[…] Aj vytrvalá snaha na rozpustenie strany Mariana Kotlebu má, ako sa zdá, viac mimovládkarske pozadie, než by v tom bol záujem Róberta Fica. Róbert Fico týmto ťahom nemôže získať nič, voliči rozpustenej strany voliť Smer iste nebudú. Nikdy. To skôr Smer (aj ostatné štandardné strany) môžu zase nejaké to % popularity stratiť u svojich súčasných voličov. Občania sa právom pýtajú, prečo sa venuje toľko energie na rozpustenie práve tejto strany.

[…] A na druhej strane, čo so stranou, ak zistíme, že je infiltrovaná mimovládnymi subjektami napojenými na zahraničie? Uvažovať tiež nad jej rozpustením, alebo nie ?

[…] Otázka však je, do akej miery je Smer “prelezený mimovládkarmi”. Do akej miery má ešte Róbert Fico vôbec kontrolu nad svojím parlamentným klubom a exekutívou a do akej miery sa rozhodnutia rodia v centrálach “mimovládnych” organizácií ? A to platí aj pre rezorty, ktoré vedú nominanti Smeru.

Únik dokumentov z mailovej pošty ambasád USA, ako aj z centrály mimovládiek riadených George Sorosom, je pre mnohých politikov nepríjemným. Iste aj pre ministra za stranu SMER – Sociálna demokracia, Miroslava Lajčáka.

Toho si najnovšie zobral na “mušku” bloger Radoslav píšuci na webe Pravdy. V jeho najnovšom článku nájde čitateľ niekoľko zaujímavých informácií (doložených linkami na iné zdroje) o ministrovi, ako aj ohľadom “dofinancovania” tzv. neziskového sektoru cez granty z Ministerstva zahraničných vecí.

http://medzicas.sk/do-akej-miery-je-statna-moc-na-slovensku-infiltrovana-mimovladkami/

—————————————————————–

Tuneluje Soroš cez Lajčáka štátnu kasu?

[…] „Dnes je opäť minister Lajčák súčasťou medzinárodného škandálu v réžii wikileaks, tentokrát v súvislosti s volebnou kampaňou Hillary Clinton. Meno Lajčák sa objavuje v zozname mien, ktoré Soros odporúča Clintonovej ako vhodné osoby pre úlohu mediátorov v Albánsku. […] Zaujímavosťou je fakt, že spoločnosť v správe mu robia Carl Bildt a Martti Ahtisaari, osoby konšpirátormi zaradené do zoznamu členov „Committee of 300“, mýtického spolku, ktorý vedie svet k NWO a je v hierarchii nad spolkami ako Bildenberg, Rímsky klub, rôzne think tanky a slobodomurárske lóže.“

článok ďalej spomína viacero sloveských mimovládok, presadzujúcich Sorosovu agendu, ktoré dostali štedré granty od ministerstva zahraničia:

…EsFem pretláčajúca gender agendu dostala 6000 eur z našich peňazí na akciu s názvom „Vedieť viac o ľudských právach žien“

…Iniciatíva Inakosť na Filmový festival inakosti 2016 propagujúci LGBTI agendu z našich spoločných peňazí zinkasovala rovných 30 000€

…Queer Leaders Forum pre akciu Q-centrum 2016: poradenstvo a výskum zinkasovala rovných 25 000 €.

…projekt organizovaný Občianskym združením SRDCE PRE TALENTY tzv. Víkend ľudských práv 2016 […] 15 000,00 €

A toto všetko z peňazí nás všetkých v čase keď novinové titulky plnia správy o tom, kde komu posudková lekárka zobrala 30 eur, či iný peňažný príspevok, ktorý rodičom chorých detí aspoň čiastočne uľahčuje finančnú situáciu v ich ťažkom boji.

http://radoslav.blog.pravda.sk/2016/08/25/tuneluje-soros-cez-lajcaka-statnu-kasu/

————————–

O Lajčákovi z diskusie:

M. Lajčák bol ,,Ríšsky protektor USA v Bosne”, kde mal právo zrušiť akýkoľvek parlamentom schválený zákon a toto právo na pokyn Ríše aj využil.

Tri dni po spomínanom zaúkolovaní, kedy Soros dával H. Clinton pokyny, ako sa majú zachovať USA aj EU, bol Lajčák vymenovaný do funkcie sprostredkovateľa krízy v Tirane.

Lajčák rečnil v decembri r. 2013 aj na Majdane, spolu s ďalšími kádrovými rezervami Globalizátorov a Elít USA.

Dnes Lajčák kandiduje na šéfa OSN.

Soroš už pred časom nechal Annanovi pripraviť ,,Povinnosť chrániť” a ,,Princípy vojenského zásahu”, ktoré Globalizátorom, ovládajúcim OSN, umožnia zjednodušiť vojenský zásah kdekoľvek sa im zachce.

Lajčák, aj ostatní kandidáti sú ľudia, ktorí ,,budú držať lajnu”.

domino 26.08.2016 10:53

http://debata.pravda.sk/debata/blog-radoslav-166-2016-08-25-tuneluje-soros-cez-lajcaka-statnu-kasu/

——————————-

George Soros a jeho peniaze. Kam až siahajú nitky tohoto muža?

“Čo má spoločné hnutie Occupy Wall Street s gréckou imigračnou politikou? Prezidentská kampaň Hillary Clintonovej s pro-potratovým hnutím v Írsku? Americké hnutie Black Lives Matter s európskymi politikmi podporujúcimi masovú imigráciu z Blízkeho východu a afrických krajín? Zdanlivo nič. A predsa je tu jeden spojovací prvok: George Soros a jeho peniaze.”

Veľmi zaujímavý článok, oplatí sa prečítať celý. Tu jeden úryvok:

„…na príklade amerického hnutia Black Lives Matter. Toto hnutie za minulý rok získalo od Sorosom ovládaných spoločností 650 000 dolárov. Až dovtedy požívala polícia v spoločnosti vysoký rešpekt “ako domáci ekvivalent armády.” Čo sa stalo po objavení BLM? Hnutie sa ukázalo ako “sociálna sila, ktorá zmenila politickú podporu polície” a to tvrdením, že americká polícia nie je silou dobra, ktorej úlohou je udržiavať poriadok, ale nástrojom útlaku belochov voči černošskému obyvateľstvu. Ak polícia vymáha právo v prevažne afro-amerických komunitách, je to prezentované ako neodmysliteľne rasistický čin. Glick vysvetľuje, že logickou odpoveďou polície je za prvé demoralizácia ich príslušníkov, ktorí sú sami kriminalizovaní, za snahu udržať ich mestá bezpečné pred zločincami a za druhé neochotu použiť prinucovacie prostriedky v situácii, ktorá to vyžaduje zo strachu, že budú obvinení z rasizmu. Takže radšej preferujú nečinnosť.“

Článok sa ďalej venuje témam Sorosovho megalomanstva, financovaniu kampane Hillary Clinton, podpory imigrácie, zasahovania do európskych volieb, financovaní skupín snažiacich sa o uzákonenie homosexuálnych manželstiev, ako aj skupín bojujúcich za “unisex toalety”.

http://www.hlavnespravy.sk/george-soros-a-jeho-peniaze-kam-az-siahaju-nitky-tohoto-muza/825141

——————————-

Kauza uniknutých dokumentov Georgea Sorosa sa týka aj pápeža Františka

“Všetko sa údajne odohralo počas minuloročnej návštevy pápeža Františka Spojených štátov. Sorosova nadácia využívala blízkych pracovníkov pápeža Františka, aby presadila Sorosove politické plány. Nadácia mala za to zaplatiť 650.000 dolárov. Pápež mal prehovárať katolíkov, aby v prezidentských voľbách volili Hillary Clintonovú. […]

Americké médiá si tiež všímajú Sorosovu snahu o zmiernenie protiimigrantských zákonov. Soros napríklad kritizoval zavedenie biometrických údajov o nelegálnych migrantoch.

Jeho imigračné názory sa však netýkajú len USA, zapája sa aj do európskej migračnej politiky.

Jeho najväčším odporcom je maďarský premiér Viktor Orbán. “Jeho meno je možno najsilnejším príkladom tých, ktorí podporujú všetko, čo oslabuje národné štáty, podporujú všetko, čo mení tradičný európsky životný štýl,” povedal Orbán na Sorosovu adresu. Sorosova odpoveď znela takto: “Jeho (Orbánov) plán má za cieľ ochranu národných hraníc a utečencov považuje za prekážku. Náš plán má za cieľ ochranu utečencov a národné hranice považujeme za prekážku.”

http://www.hlavnespravy.sk/kauza-uniknutych-dokumentov-georgea-sorosa-sa-tyka-aj-papeza-frantiska/825700

 

 

 

Sorošove dokumenty 3.časť

V predošlých blogoch 1.časť a 2.časť som zosumarizoval prehľad článkov venujúcich sa nedávnym odhaleniam z úniku 2500 interných dokumentov Sorosovej Open Society Foundation.

Teraz pridám ešte zopár starších článkov, venujúcich sa Sorosovej roli pri farebných revolúciach, či už nedávnych alebo tých z obdobia pred rokom 1989.

——————————————————

30.11.2015

V Rusku boli zakázané dve Sorosove mimovládky – Open Society Foundations a Open Society Institute Asistencia OSI Assistance! Obe totiž predstavujú hrozbu pre základy ústavného systému Ruskej federácie a bezpečnosti štátu

http://politikus.ru/v-rossii/64322-fondy-sorosa-zapretili-v-rossii.html

Rusi zakážu nadácie zviazané s menom George Sorosa

Generálna prokuratúra Ruskej federácie preskúmala činnosť mimovládnych organizácií Open Society Foundation a a OSI Assistance Foundation. Na základe výsledku prieskumu boli vložené na tzv. “vlastenecký stop-list“, čo znamená zákaz ich činnosti v Rusku. Obe nadácie sú známe tým, že ich sponzoruje známy americký filantrop a George Soros.

Predstaviteľka Generálnej prokuratúry Marina Gridneva sa pre agentúru Interfax vyjadrila: “Zistilo sa, že aktivita Open Society Foundations a OSI Assistance Foundation predstavuje hrozbu pre základy ústavného systému Ruskej federácie a bezpečnosť štátu,” povedal Gridneva a to bolo podľa nej dôvodom zaradenia na zoznam..

http://medzicas.sk/rusi-zakazu-nadacie-zviazane-z-menom-george-sorosa/

———————————————————-

marec 2005

Sorosove mimovládky v SR

NADÁCIA OTVORENEJ SPOLOČNOSTI
Open Society Foundation, NOS – OSF
Baštova 5 Weberova 8
81103 Bratislava 08001 Prešov
tel.: 02/5441 4730 tel.: 051/7732 469

Cieľom nadácie je prispieť k vzniku otvorenej, občianskej spoločnosti na Slovensku. Je súčasťou celosvetovej siete nadácií amerického podnikateľa a finančníka Georgea Sorosa.

Riaditeľka: Alena Pániková

V Správnej rade sú: Iveta Radičová, predsedníčka
Grigorij Mesežnikov – podpredseda, Ján Hrubala, Katarína Vajdová

Spolupracovníci: Lajoš Grendel, Rudolf Chmel, Martin Porubjak, Pavel Vilikovský, Peter
Zajac, Šarlota Pufflerová, Oliver Brunovský, Zuzana Wienk

Finančné zdroje k dispozícii 155 mil. Sk
Majetok 90,7mil. Sk
Počet pracovníkov 27

Darcovia:

 • CEE TRUST dal NOS grant 2 milióny USD
 • Open Society Foundation Maďarsko,Švajčiarsko, USA
 • Veľvyslanectvo Spojených štátov amerických
 • Úrad vlády SR
 • National Endowment for Democracy, USA
 • Informačná kancelária Rady Európy
 • Ministerstvo školstva SR

Udelené granty:

 • Nadácia Občan a demokracia 920.000,- Sk
 • Slovenský helsinský výbor 1,150.000,-Sk
 • Vydavateľstvo Kalligram 450.000,- Sk
 • Nadácia Milana Šimečku 1,640.000,-Sk
 • Nadácia Charty 77 1,200.000,-Sk
 • Občianske oko 350.000,- Sk
 • Vzdelávacia nadácia Jana Husa 7,700.000,-Sk
 • Mesa 10 20.000,- Sk
 • Nadácia Pontis 197.000,- Sk
 • Nadácia Pontis na aktivity v Bielorusku 612.000,- Sk
 • Občianske združenie Človek v ohrození 133.000,- Sk

Zdroj: KTO ZA KOHO KOPE II. Súhrnná správa. Marec 2005, resp. archívna kópia pôvodného zdroja zo stránky prop.sk , vrátane funkčných preklikávacích odkazov.

(text je veľmi zaujímavý – popisuje personálnu štruktúru a zdroje financovania 24 veľkých vplyvných slovenských neziskoviek, napríklad IVO (Inštitút pre verejné otázky), Nadácia Ekopolis, Nadácia Pontis, Mesa 10, Nadácia Milana Šimečku, Človek v ohrození, Domino press s.r.o, Konzervatívny inštitút, marketingová agentúra Focus, Inštitút pre dobre spravovanú spoločnosť a mnohé iné.)


28.12.2015

„Filantropické nadácie“ ako forma daňového raja.

“Od chvíle, kdy dostal John D. Rockefeller radu chránit své bohatství před vládním zdaněním vytvořením daně neplatící filantropické nadace v r. 1913, byly tyto základy použity americkými oligarchy k zamaskovávání světových špinavostí pod rouškou „činění dobrodiní pro lidstvo“, známého jako „filantropie“ z lásky k lidstvu. A nejinak je tomu v případě George Sorose, který má pravděpodobně pod palcem více nedaněných nadací, než kdokoliv jiný. Jeho nadace Otevřená společnost je v každé zemi, kde Washington chce dostat „svého člověka“ k veslu, nebo aspoň někoho, kdo ho neumí prokouknout. Hrály klíčovou roli při změně režimu v bývalém Sovětském svazu a ve východní Evropě po r. 1989. Nyní jsou jeho nadace až po uši namočené v prosazování propagandy sloužící agendě americko-britské války ničící stabilitu v Sýrii, stejně jak to bylo učiněno v Libyi před třemi roky, a vytváří tím současnou uprchlickou krizi EU.   […]”

(samotný článok sa primárne venuje sumarizácii dôkazov, že vypuknutie utečeneckej vlny do Európy bolo umelo vyvolané pomocou cielenej kampane a že je podozrenie, že za tým stoja Sorosove nadácie. Článok sumarizuje, že na jednej strane sa v arabských štátoch objavila záplata tweetov, lákajúcich ich do Nemecka, pričom tieto tweety boli v drvivej väčšine odosielané z USA a Veľkej Británie. Zároveň spomína vyjadrenia Sorosa, ktorý vyzýva EU na prijímanie najmenej 1 milióna imigrantov ročne)

http://www.zvedavec.org/komentare/2015/12/6717-soros-taha-za-nitky-na-obou-koncich-syrskeho-uprchlickeho-chaosu.htm

———————————————————–

 Soros ako financovateľ prevratov v roku 1989

13.3.2016

Soros dával od roku 1979  3 miliony dolarů ročně polskému hnutí Solidarita, Chartě 77 v Československu a Andreji Sacharovi v Sovětském svazu (později prohlásil, že volba nového ruského prezidenta Dmitrije Medveděva nebyla svobodná a férová). V roce 1984 otevřel svůj Open Society Institute v Maďarsku a napumpoval do opozice milióny dolarů. Nahlodáním ustavených politických struktur tak pomohl připravit cestu pro kolonizaci východní Evropy globálním kapitálem.

Sorosův „Open Society Fund“ hrál klíčovou roli v rozšiřování „tržní ekonomiky“, která ničila státy, nemluvě o jeho síti institucí, nadací a lidsko-právních nevládních organizacích (NGO).

Modus operandi byl vždy stejný – zničit zemi a její ekonomiku a potom se přesunout ke koupi cenného státního majetku za směšné ceny. …

Soros se nyní pravděpodobně podílí na financování migrační vlny do Evropy. Ve svém šestibodovém plánu navrhuje Evropě mimo jiné přijímat každoročně alepoň 1 milion uprchlíků.

Poznámka editora: Chtěl bych jen doplnit, že Soros zřejmě nejedná ze své vůle. Je výkonnou rukou Rothschildova klanu – ta viditelní špička ledovce. Sorose řídí jiní, ne nezbytně jen Rothschild, jejichž jména ani nemusíme znát.

http://www.zvedavec.org/vezkratce/12437/ , http://www.czechfreepress.cz/emil-kalabus/neskutecna-a-neomezena-moc-george-sorose-muze-soros-za-migracni-krizi-v-evrope.html

————————————————————————

Soros a jeho rola pri farebných revolúciach

(veľmi zaujímavý text, ktorý sa objavil v diskusii na Zvedavcovi)

15.6.2015

George Soros se narodil 12. srpna 1930 v Budapešti v židovské rodině jako György Schwartz

Soros hrál klíčovou roli v asijských krizích 90.let, a „barevných“ revolucích v bývalých sovětských republikách. Tak tedy Indie a Čína otevřely své ekonomiky globalizaci, aby mohly čelit podobným nebezpečím. Podle The Executive Intelligence Review je Soros veřejnou tváří Rotschildových bankéřů. Sám Soros brzy po asijské krizi prohlásil: „Pokud někdy existoval muž, který by mohl být vzorem žido-plutokratického bolševického sionistického světového spiklence, jsem to já.“ (Sydney Morning Herald, rozhovor z 15.listopadu 1997)

Soros, jeden z nejdrzejších mega-spekulantů na světě, sám sebe umístil do služeb anglo-amerických bankovních zájmů a Mezinárodního měnového fondu (IMF/MMF), útočících na ekonomiky a politickou suverenitu zemí východní Evropy. Australský autor Peter Myers poznamenává, že Soros sehrál hlavní roli v restrukturalizaci polského hospodářství, společně s bývalým předsedou FEDu (Federal Reserve) Paulem Volckerem (pozdějším severoamerickým předsedou Trilaterální komise Davida Rockeffelera); místopředsedou Citibank Anno Rudingem (býv. IMF/MMF); a harvardským profesorem Jeffrey Sachsem. Klíčovou roli v rozšiřování „tržní ekonomiky“, která ničila státy, hrál Sorosův „Open Society Fund“ , jeho síť institucí a nadací, nemluvě o lidsko-právních nevládních organizacích (NGO).

Až do zahájení bombardování NATO v roce 1999 Sorosův fond v Srbsku sponzoroval v kosovské Prištině Občanské centrum („Civil Centre“) za účelem boje za národní nezávislost albánské muslimské většiny. V Bělehradě zase ovládal „rádio B-92“ , které v letech 1996-97 sehrálo hlavní úlohu při studentských vzpourách proti Miloševičovi.

Z veřejného života jsou odstraněni hlavní představitelé. Běžným trikem je označit je za „komunisty, fašisty, reakcionáře“; někdy jsou uneseni a vzati do Haagu k soudu jako mezinárodní zločinci (za zločiny, které nelze prokázat). Další tiše mizí rukama „neviditelných eskader smrti“; po odstranění Miloševiče bylo v Srbsku zavražděno množství prominentních osob. Vedení Sorosovy nadace operuje s investičními fondy v celkové hodnotě 18 miliard dolarů; s těmi uskutečňuje velmi spekulativní a ohromné nákupy akcií, měn a zboží, a tak vytváří pohromy a zmatek na zahraničních trzích.

Sorosova síť nadací a institutů se rozpíná přes Albánii, Arménii, Ázerbájdžán, Bosnu, Bulharsko, Chorvatsko, Českou republiku, Estonsko, Gruzii, Guatemalu, Haiti, Maďarsko, Kazachstán, Kyrgystán, Lotyšsko, Litvu, Makedonii, Moldávii, Mongolsko, Polsko, Rumunsko, Rusko, Slovensko, Slovinsko, jižní Afriku, Tádžikistán, Ukrajinu, Uzbekistán, bývalou Jugoslávii.

Západní pozorovatelé říkají, že na rozdíl od tradiční poučky, že socialismus ve východní Evropě zkolaboval kvůli chybám systému a neschopnosti politických elit získat podporu veřejnosti, byla rozhodující role sehraná Sorose.

Od roku 1979 dával 3 miliony dolarů ročně polskému hnutí Solidarita, Chartě 77 v Československu a Andreji Sacharovi v Sovětském svazu (později nedávno prohlásil, že volba nového ruského prezidenta Dmitrije Medveděva nebyla svobodná a férová). V roce 1984 otevřel svůj Open Society Institute v Maďarsku a napumpoval do opozice milióny dolarů. Nahlodáním ustavených politických struktur tak pomohl připravit cestu pro kolonizaci východní Evropy globálním kapitálem.

Jugoslávie byla zacílena, protože Slované opakovaně volili Socialistickou stranu Slobodana Miloševiče. Tenkrát v roce 1991 Soros napumpoval přes 100 milionů dolarů opozici proti Miloševičovi, nakladatelstvím a „nezávislým“ médiím jako Radio B-92. Když byl nakonec Miloševič odstraněn k Haagskému tribunálu, obvinění z válečných zločinů a genocidy vytvořené proti němu byla shromážděna Sorosem financovanou Human Rights Watch!

Pro Západ (pro židovský parazitismus EU-USA/Izrael) je typické, že „otevřená“ společnost = otevření západní korporátní exploataci (využití, vykořisťování, vytěžení).

http://www.zvedavec.org/nazory_6927.htm#ptr348870

————————————————————–

CIA spojuje George Sorose s teroristickými bombovými útoky v Československu 1987

Soros je jedním z hlavních přispěvatelů na kampaň Hillary Clinton

[…]

V letech 1986 a 1987 byly vidět první výsledky politiky glasnosti sovětského vůdce Michajla Gorbačova ve východní Evropě. George Soros, jehož insiderské spekulace s měnami z něj učinily jednoho z mála upírů Wall Street, kteří finančně vydělali na „říjnovém krachu r. 1987“, začal využívat situace ve východní Evropě. Dva týdny po „černém pondělku“ Soros prodal americký dolar a jeho fond Quantum skončil v r. 1987 s 13% ziskem. Soros měl hromadu peněz, které vypral přes skupiny ve východní Evropě, zdroje, kterým CIA říká „košer prachy“. Soros hodlal oslabit tehdejší komunistické vlády. Jedním z prvních Sorosových cílů bylo Československo.

Soros, který již byl napojen na CIA přes svoji účast v řadě skupin CIA a jejich financování, včetně CFR, valil peníze, a spoustu, „pro-demokratickým“ nátlakovým skupinám, jako Charta 77 v Československu a Solidarita v Polsku, kdy obě tato uskupení jsou známá jako nastrčené organizace CIA. Ve skutečnosti Charta 77 byla ze třetiny financována Sorosem, a podstatnou část zbývajících peněz poskytovala CIA přes napojené subjekty, jako americká Národní demokratická nadace (NED). Soros začal se svoji infiltrací do východní Evropy v r. 1984, kdy jeho Sorosova nadace se sídlem v New Yorku podepsala dohodu s Maďarskem, zřizující Sorosovu nadaci Budapešť. Nakonec Sorosova nadace Budapešť fúzovala s nastrčenou organizací CIA v Paříži, francouzskou odnoží Kongresu za kulturní svobodu.

[…]

Zpráva CIA uvádí: „Nedávný pumový atentát na sídlo Komunistické strany Československa v Českých Budějovicích a následné pokusy o útok na stranické budovy v dalších městech vyburcovaly úřady a vedly ke zvýšeným bezpečnostním opatřením v zařízeních po celé zemi. (Zdroj informací CIA je začerněn).“

CIA pak odhaluje, že pražská vláda ukázala prstem na zahraniční agitátory pracující prostřednictvím „gangů mladistvých“. Hlavní financovatelé mládežnických skupin agitujících proti komunistické vládě v té době byli podporováni Sorosem a NED.

[…] CIA věřila, že pumové útoky byly provedeny proto, aby zmobilizovaly „obvykle apatickou“ československou populaci. […]

http://www.zvedavec.org/komentare/2016/05/6902-cia-spojuje-george-sorose-s-teroristickymi-bombovymi-utoky.htm