Choď na obsah Choď na menu
 


Kultúra dorazila do Senice – čas príchodu volebný rok.

30. 7. 2010

Možno až príliš odvážny mix kultúrnych a športových podujatí, z ktorého by si, azda podľa plánu organizátorov, mal vybrať každý Seničan. To je ambiciózny projekt Senického kultúrneho leta, ktoré sa po ročnej prestávke vracia do senických ulíc. I keď by vkusu redakcie pravdepodobne sedela trochu iná dramaturgia, musíme projektu uznať snahu vtiahnuť do akej-takej kultúry v podstate všetky generácie Seničanov.

 

Takto predstavuje portál 90501.sk pripravované Senické kultúrne leto (ďalej len SKL) 2010.

V programe podujatí na sobotu  31.7.2010 ohlasuje mesto v programe závody dračích lodí.DRAGON BOAT. V tejto chvíli sa mi vybavujú správy objavujúce sa v médiách presne pred rokom:  Mesto Senica je bez peňazí, mesto Senica nezvláda bežné platby, meto  škrtá vo veľkom, zrušilo Senický jarmok a prirodzene aj Senické kultúrne leto.

Ako sami vidíte, prívlastkom tohtoročného SKL je „príliš odvážne“

 

Myslíte si že od minulého roku sa vo finančnej situácii mesta niečo zlepšilo?  Že nie?  Tak ako to, že tento rok už mesto organizuje aj SKL?.

NO BUDÚ KOMUNÁLNE VOĽBY DO MsZ !!!   Treba predsa vytvoriť atmosféru, ilúziu že v Senici je všekto OK .

 

Uvedomujem si doležitosť kultúrneho vyžitia seničanov !   Ale poburuje ma to pokritectvo zo strany vedenia mesta.                                                                                                                              Pri pomyslení na zajtrajsie preteky dračích lodí sa nemožem ubrániť predstave určitej scény :

Sobotňajší deň, slnkom zaliata Kunovská piehrada , ktorej vody preráža niekoľko súťažiacich, dračích lodí.  V blízkosti cieľa postáva a hlasite povzbudzule hlúčik detí sprevádzaný pani učeteľkou (vychovávateľkou).  Prvá súťažiaca loď prechádza cieľom.  Deti jásajú, skáču radosťou a tlieskajú si ručičkami po čelách.  Ostatní prítomní sa správaniu detí divia a oslovia pani učiteľku.  

 

 Vysvetlite nám prosím to správanie detí, to tlieskanie si na čielka."                                   

Učiteľka odpovedá: 

"Rozprávala som s detmi o tom, že sa musíme uskromniť nakoľko finančná situácia mesta je v neutešenom stave a na poslednom zastupiteľsve skresali príspevok pre postihnuté deti zo Svetlušky o 50%.                                                     

Ale k našej radosti, tento rok budú voľby primátora a poslancov do MsZ. Preto sa budeme zabávať a užívať si Senické kultúrne leto, Mikušeka, Cmoríka, preteky dračích lodí na ktoré údajne vyčlenilo město (Rekreačné služby města Senica) 15 000,- Eur a budeme sa tváriť že všetko je OK.                                                    

Deti si to v hlavičkách prebrali a takto tlieskajú súťažiacim aj vedeniu mesta.  Mimochodom, dúfam že aspoň na ten pohár primátora mesta o ktorý sa súťaží, si nemuselo mesto brat pôžičku a nebude opäť upravovať rozpočet mesta na tento rok."

 

Všetkým Vám prajem príjemné prežitie Senického kultúrneho leta.

 

 

 

 

 

 

 

sme.sk : Hladinu Kunovskej priehrady brázdili dračie lode

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Ohňostroj

(Zvedavec, 4. 8. 2010 15:04)

Hm, dokonca i na ohňostroj sa našli peniaze... na novoročný chýbali. Ale príchod rok 2011 už hádam bez ohňostroja nezostane. V najhoršom prípade si pozrieme fotoarchív z ohňostroja, ktorý bol v lete na Kunovskej priehrade...