Choď na obsah Choď na menu
 


matovic

Matovičova vláda Penty

Igor Matovič a jeho vláda slúžia Pente!

 

Matovič kryje gorily, alebo ako vznikla súčasna gorilia vláda

 
https://planetajednoduchost.sk/matovicova-zena-a-jej-ksefty-s-jt-a-18-milionov-na-ucte/?fbclid=IwAR3cUTYQ230Cf7S_YUnmA4v00FieSa0xTTcrL2xV-hzA1jWniic-hKXRqT8
Matovičova manželka a jej kšefty s J/T

Igor Matovič má na krku extrémny finančný škandál. Väčší ako kauza CT či kauza kompa a podobne. Namiesto toho, aby sa k nemu vyjadril, zbabelo mlčí. A horúce gaštany z pahreby zaňho musí ťahať manželka Pavlína.

Prednedávnom som uverejnil dva blogy. Vychádzali z výpisov z bankových účtov manželky Igora Matoviča, pričom k jednému z kont (v J & T banke) mal prístup aj sám predseda OĽaNO-Nova. Na základe oficiálnych dokumentov, ktoré som získal od anonymného zdroja, som dokázal, že Matovič a jeho manželka nie sú žiadni obyčajní ľudia, ale zbohatlíci. Ich finančná hotovosť predstavuje takmer 18 miliónov eur. Medzi takzvanou rodinnou firmou Regionpress a účtami pani Matovičovej prebiehali mimoriadne podozrivé transakcie. A čerešničkou na torte je fakt, že Igor Matovič si s polovičkou kúpili za 10 miliónov eur zmenku J&T Private Equity B.v. (JTPE) 2015/293.   Viac tu tu

 
 
 
Matovič, jeho žena a peniaze v J&T
 
 
zdroj: infovojna .sk

Expertka na dane Matovičovho ministra financií radila v minulosti aj Pente

28.05.2020 | 12:05 Eduardovi Hegerovi napriek predvolebným negatívnym vyhláseniam OĽaNO voči Pente nerobí problém vybrať si za poradkyňu odborníčku na dane, ktorá v minulosti spolupracovala a radila finančníkom okolo Jaroslava Haščáka.

( :) VIDEO: Pán Haščák hody a beztrestnosť sa skončili, odkázal Matovič šéfovi Penty a ukázal schránky jeho finančnej skupiny na Cypre)

 
 
05.05.2020 zdroj: https://www.infovojna.sk/article/slovensky-deep-state-alebo-matovic-a-hascakove-a-lipsicove-opicky-zname-z-kauzy-nakupu-odpocuvacieho-systemu-z-izraela?fbclid=IwAR0zSFfixV0tGBMOHIwQIA4IFJXy90UO6LPgxrVryjIDXpcT43QbEHMx09g

Slovenský deep state alebo Matovič a Haščákove a Lipšicove opičky známe z kauzy nákupu odpočúvacieho systému z Izraela

Na jeseň roku 2012 zakladá Daniel Lipšic spolu s Janou Žitňanskou (dnes poslankyňa NR SR a podpredsedníčkou Kiskovej strany Za ľudí), nevestou bývalej ministersky spravodlivosti Lucie Žitňanskej, novú politickú stranu NOVA. Strana ako samostatný prvok na čele s Danielom Lipšicom bola zlý produkt a tak sa pridáva k Matovičovmu štvorčlennému hnutiu OĽaNO (rok 2015).

Neskôr Daniel Lipšic zastupoval Igora Matoviča vo veci daňových podvodov.

Na konci roka 2015 vzniká strana Sme rodina, v ktorej sa objavujú Peter PčolinskýMilan Krajniak.
Milan Krajniak z KDH - bývalý poradca ministra vnútra Daniela Lipšica (KDH), musel zo svojej pozície odísť, keďže sa jeho meno nachádzalo v spise Gorila. Dnes je ministrom práce a rodiny v Matovičovej vláde. Krajniak bol v rokoch 2003-2006 členom prezídia Fondu národného majetku a členom tzv. päťky, ktorú riadil Jaroslav Haščák. Päťka mala pri hlasovaniach prehlasovať „Vilagiho otrokov“.
Daniel Lipšic - podľa premiéra Igora Matoviča je výborným kandidátom na post generálneho prokurátora. Bol ministrom spravodlivosti SR a podpredsedom vlády SR v období (16. 10. - 8. 2. 2006) počas vplyvu „GORÍL“. Počas jeho ministrovania na Ministerstve vnútra SR v roku 2012 a po prepuknutí kauzy Gorila tvrdil, že bude kauzu, v ktorej bola jeho domovská strana KDH namočená až po uši, razante vyšetrovať, no vyšetrovací skutok sa nestal.
Vladimír Pčolinský - nový riaditeľ SIS menovaný súčasnou vládou Igora Matoviča. Ide o syna Marcely Pčolinskej, zakladajúcej členky KDH. Vladimír Pčolinský bol generálnym riaditeľom ministra vnútra Daniela Lipšica. Neskôr bol hospodárom strany Sme rodina, na post riaditeľa SIS ho nominovala Kollárova strana Sme rodina. Je bratom poslanca NR SR Petra Pčolinského.

Matovič kryje gorily, alebo ako vznikla súčasna gorilia vláda

Kauza nákupu odpočúvacieho systému z Izraela

V kauze nákupu odpočúvacieho systému obvinili v roku 2014 Milana Krajniaka a Marcela Klimeka, ktorí pôsobili na ministerstve vnútra za éry Daniela Lipšica. 

Pred šiestimi rokmi o tom informovala vo svojom blogu novinárka Júlia Mikolášiková. "Vyšetrovateľ oboch obvinil z obzvlášť závažného zločinu porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku spáchaného formou spolupáchateľstva," uviedol pre blog zdroj blízky advokátom obvinených. Spresnil, že v prípade ide o nákup odpočúvacieho zariadenia cez firmu ORGA-TRADE. "Celková spôsobená škoda je 8,756 milióna eur," dodal. K obvineniu došlo ešte v polovici augusta.

Ako pripomína novinárka vo svojom blogu, Krajniak bol na ministerstve vnútra Lipšicovým poradcom pre rómsku problematiku. Z funkcie odišiel v januári 2012, pretože sa jeho meno objavilo v spise Gorila, v ktorom sa okrem iného hovorilo o Krajniakových aktivitách ako člena Prezídia Fondu národného majetku (FNM).

V spise sa uvádza, že Krajniak mal byť jedným z "rozhodujúcich piatich hlasov", ktoré mala na svojej strane Anna Bubeníková (podľa spisu neoficiálne viedla Výkonný výbor FNM). Keď Lipšic v lete založil stranu NOVA, Krajniak sa pridal k jeho družine. Tento rok v júni zo strany odišiel. Marcel Klimek je zase aktuálne podpredsedom NOVA, v období, keď Lipšic šéfoval rezortu vnútra, bol na ministerstve vedúcim služobného úradu.

Práve Lipšic, keď bol ministrom vnútra, rozhodol, že pre Slovensko je potrebné kúpiť nové zariadenia na odpočúvanie. "Máme tu systém, ktorý bol inštalovaný v roku 1997 Slovenskou informačnou službou počas pôsobenia Ivana Lexu. Ktovie, ako ten systém bol presne inštalovaný a či umožňuje alebo neumožňuje nelegálne odpočúvanie. To dnes nie je schopný na sto percent garantovať nikto," vyhlasoval Lipšic ako minister.

Pôvodne plánovalo Ministerstvo vnútra SR modernizovať súčasný odpočúvací systém. Lipšic dokonca podpísal zmluvu v hodnote šesť miliónov eur. Vo vtedajšej koalícii však prevládol názor, že bude efektívnejšie kúpiť nový. "Nakupujeme ho teda po dohode v koalícii a s predsedníčkou vlády," tvrdil tlačový odbor ministerstva v období, keď mu šéfoval Lipšic.

Ministerstvo pri výbere oslovilo osem výrobcov odpočúvacej techniky, vrátane súčasného dodávateľa, ktorým je firma Verint Systems z Izraela. V novembri 2010 Lipšic navštívil Izrael, aby sa stretol s predstaviteľmi spoločnosti Verint. Sprevádzali ho Krajniak, policajný viceprezident Ľubomír Ábel a aj podnikateľ Miloš Žiak, ktorý je šéfom Izraelskej obchodnej komory na Slovenska. 

Odpočúvací systém patrí do režimu utajenia a verejnosť sa tak oficiálne nedozvie, aká bola jeho skutočná cena. Nový odpočúvací systém dodnes nefunguje. Dodáva okrem iného na svojom blogu novinárka Mikolášiková.

Zdroj: extraplus.sk / cas.skjuliamikolasikova.blog.sme.sk / InfoVojna

 

 

 

 

 

OĽANO=ZÁVISLĚ OSOBNOSTI

MATOVIČ MÁ PLNÉ ÚSTA DEMOKRACIE A VLASTNÚ STRANU RIADI AKO MONARCHA...
,,Keď Matovič povie nejakú nehoráznosť alebo predvedie nejaké hulvátstvo, tak jeho poslanci mlčia, mlčia ako takí zbabelci..

 

 

 

http://www.idemvolit.sk/1394-kauza/andrea-kalavska-nominantka-smer-sd-a-teraz-odbornicka-u-matovica/?fbclid=IwAR19QCWAammsMTaklQSat019VA6G8w94daONL52zBTQO_w5eUdtIQN0k0Ho

Andrea Kalavská nominantka SMER-SD a teraz odborníčka u Matoviča

       
Kalavská bola a je najväčšia zastankyňa stratifikácie, ktorá prinesie zisk najmä súkromným zariadeniam, teda Pente. O stratifikácii ako projekte Penty písali viacerí odborníci:
https://visolajsky.blog.sme.sk/c/518064/stratifikacia-skutocna-reforma-1-cast.html
https://visolajsky.blog.sme.sk/c/518064/stratifikacia-skutocna-reforma-1-cast.html

Tvrdenie ministerstva, ktoré nám podsúvajú, že máme zlé výsledky, lebo máme veľa lôžok, nesedí. Slovensko má 5,82 lôžok na 1000 obyvateľov. Ak sa pozriete na počet lôžok podľa OECD, tak krajiny, ktoré majú viac nemocničných lôžok ako my, majú i efektívnejšie zdravotníctvo – najefektívnejšie zdravotníctvo(najnižší počet odvrátiteľných úmrtí) má Francúzsko (lôžok 5,98), ale aj Nemecko (lôžok 8,000), či Rakúsko (lôžok 7,370) a aj k nám porovnateľné Česko (6,630), či Poľsko (6,620), všetky tieto krajiny majú viac nemocničných lôžok ako Slovensko. Ale naši ministerskí analytici tvrdia, že ak ich počet ešte znížime, bude lepšie..
Počet nemocničných lôžok je taký, že na jednej izbe sa tlaťí aj 6 pacientov, najmä čo sa týka interných oddelení. Lekári sú nútení prepúšťať nedoliečených pacentov, lebo nie je voľné miesto a pacienta nového nie je kde umiestniť. Stratifikácia je projekt ako ušetriť súkromným poisťovňam a zarobiť súkromným zariadeniam väčší zisk.
https://www.hlavnydennik.sk/2019/10/24/caplovic-nepodpori-dalsiu-reformu-v-zdravotnictve-vratane-stratifikacii-nemocnic/

Proklamovaná odbornosť Kalavskej je len manipulácia. Vyštudovala medicínu, ale PhD a Doc získala manipulatívne z ošetrovateľstva, jednoduchšia a rýchlejšia cesta k titulom.
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/463050-kto-su-drucker-a-kalavska/

Drucker a jeho tajomníčka a kamarátka Kalavská:O podvodoch so sanitkami, kedy jedna mohla byť predražená o vyše 50 000 EUR sa písalo. Záhadne sa nakúpovali Fordy, od známych...
K prepojeniam exministra Tomáša Druckera a Jozefa Ráža s víťazom tendra spoločnosťou LeasPlan, ktorý dostal zákazku za 22,4 milióna aj na Slovenskej pošte, keď v nej obaja páni figurovali sa nevyjadrili.
https://hlavne.sk/domace/kalavska-bude-vysvetlovat-druckerove-sanitky/

Starí známi – LeasPlan – Drucker – Ráž
Víťaz tendra spoločnosť LeasPlan je exministrovi zdravotníctva a exministrovi vnútra Tomášovi Druckerovi dobre známa. Firma bola úspešná aj za jeho pôsobenia na Slovenskej pošte v roku 2014. V tom čase, keď tam bol aj Jozef Ráž. Pošta vtedy uzavrela s firmou rámcovú zmluvu za 22,4 milióna na prenájom 980 vozidiel so servisom. Ráža si Drucker so sebou zobral v roku 2016 na ministerstvo zdravotníctva po svojom nástupe do ministerského kresla. Z Ráža sa stal vedúci služobného úradu, teda najvyšším úradníkom na úrade a vo funkcii zostal aj po Druckerovom odchode. Za riaditeľa Záchrannej zdravotnej služby nastúpil Rážov známy, s ktorým má spoločnú minulosť v Bytovej agentúre rezortu ministerstva obrany. Keď v nej Slovák šéfoval, Ráž mal v agentúre na starosti verejné obstarávanie.

O kšeftoch Druckera, Ráža a známych hovoril práve aj Matovič.
Jozef Ráž mladší podnikal v minulosti vo firme DeVin s Dušanom Dvoreckým. Upozornil na to Igor Matovič. Človek s rovnakým menom má aj firmu Mlynské pole, od ktorej Druckerova manželka kúpila pozemky v Špačinciach pri Trnave.
https://dennikn.sk/minuta/1090687/

Za množstvom bezcitných jedincov nájdete divadlo s pomocou druhým.
http://www.miaumagazin.sk/home/andrea-kalavska-ked-na-lutost-nie-je-cas/Kalavská ako dvojica s Ražom ml. na plese

Ráž ml. je pravá ruka aj R. Kaliňáka.
https://www.aktuality.sk/clanok/574062/kalinaka-ma-nahradit-jeho-znamy-syn-spevaka-joza-raza/

Prečo si Matovič vybral Kalavskú je otázne. Nemá odbornosť ani na vírusy, ale má atestáciu z tropickej medicíny. Koronavírus nepatrí medzi tropické choroby.

Docentúru získala u prof. Krčméryho, pod ním pravdepodobne pôsobila aj na misiach v treťom svete. Zhodou náhod profesúru u Krčmérych získal aj jej manžel Erich Kalavský.
Aj sám Krčméry hovorí, že on odborník na vírusy nie je.


SaS ani OĽANO nesúhlasili s vymenovaním kamaráta Kalavskej Druckera na ministerstvo vnútra.
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/463041-matovic-t-drucker-nie-je-clovekom-ktory-dokaze-vratit-doveru-ludi-v-policiu/

Matovič spustil kritiku na Druckera: Je to Kaliňákov poskok a priateľ oligarchu Brhela
https://slovensko.hnonline.sk/1714900-matovic-spustil-kritiku-na-druckera-je-to-kalinakov-poskok-a-priatel-oligarchu-brhela

Žeby Matovič začal v tajnosti spolupracovať s oligarchami z úzadia SMER-SD? podľa nominácií to tak vyzerá....

Možno pomohli dobré vzťahy s bratom Pavla Demeša - Martinom Demešom, ktorý vedie internú kliniku, kde Kalavská pracovala...
https://www.unb.sk/i-interna-klinika-szu-a-unb/

Bratislava 23. novembra 2018 (TASR) - Ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská (nom. Smeru-SD) odmieta obvinenia o prepojeniach s farmaceutickými firmami. Trvá na tom, že jej rozhodnutie nepodpísať revíziu úhrady liekov navrhnutú súkromnou zdravotnou poisťovňou Dôvera bolo správne. SaS hovorila napríklad o jej manželovi Erichovi Kalavskom, ktorý pracoval pre Pfizer. Pfizer vyrába a dodáva vakcíny na Slovensko. SaS upozorňovala aj na Petra Musila, riaditeľa Sekcie farmácie a liekovej politiky ministerstva zdravotníctva, ktorý pracoval ako výkonný riaditeľ farmafirmy MSD. Liberáli uviedli, že v okolí ministerky Kalavskej sú ľudia prepojení na farmafirmy. Tak oni, ako aj ministerka sú preto zrejme podľa SaS v konflikte záujmov. Tiež opätovne kritizovala Kalavskú za nepodpísanie revízie úhrady liekov. Tvrdia, že ministerka sa stavia na stranu farmafiriem.
https://www.teraz.sk/zdravie/a-kalavska-odmieta-obvinenia-sas-o-pre/362998-clanok.html

Svokra Kalavskej - Jozefa Kalavského súdia v Česku za úplatok. Svokor štátnej tajomníčky ministerstva zdravotníctva Andrey Kalavskej (nominantka Smeru) Jozef Kalavský je v Česku obžalovaný z toho, že dal úplatok bývalému riaditeľovi Nemocnice na Homolce.

Na Slovensku Kalavského firma za prvej vlády Roberta Fica (Smer) dodala predražené ultrazvuky štátnej nemocnici a lekárskej fakulte. Od firmy, ktorú Robert Fico kedysi založil, prebrala zas výstavbu bytov v Rusovciach.

Jeden z bývalých Kalavského spoločníkov zas podnikal s Ladislavom Bašternákom, podozrivým z daňových podvodov, ktorý Ficovi prenajíma luxusný byt.https://www.lidovky.cz/domov/pritizi-jim-pocasi-u-soudu-v-kauze-homolka-se-resilo-jestli-pred-sesti-lety-padal-snih.A160121_172857_ln_domov_ogo

Niekdajšia Kalavského firma Transkontakt podivne podnikala aj na Slovensku. V roku 2010 dodala Univerzitnej nemocnici v Bratislave a Jesseniovej lekárskej fakulte v Martine ultrazvuky za vyše 630-tisíc eur za kus.

Boli o 375-tisíc eur drahšie, ako za v podstate rovnaký prístroj Sonowand AS Trondheim zaplatila v Česku Nemocnica Tomáša Baťu v Zlíne. V prepočte zaplatila len 255-tisíc eur. O prípade informoval denník Nový Čas.

Šéfom bratislavskej univerzitnej nemocnice bol v tom čase Miroslav Vaďura, ktorý sa za druhej Ficovej vlády stal šéfom Všeobecnej zdravotnej poisťovne, ktorú ovláda Smer. Nahradil Marcela Foraia, ktorý musel v roku 2015 odstúpiť, keď sa prevalilo, že poisťovňa uzavrela nadštandardné zmluvy so siedmimi firmami jeho tety Anky.

Vaďura bol zas ako šéf poisťovne podozrivý, že sfalšoval jej hospodárenie. Namiesto straty vykazoval zisk.


https://www.tevapoint.sk/svokra-druckerovej-tajomnicky-sudia-v-cesku-za-uplatok/

Jozefovi Kalavskemu sa darilo najmä za vlády SMER-SD, kedy dodávala predražené zariadenia do nemocníc, niektoré aj dvakrát drahšie. Len crz.gov.sk má tranzakcie za výše 9 000 000 EUR.V decembri 2019 tesne pred novými voľbami, ktoré vyhral Matovič Kalavská podala demisiu. Náhodička, alebo dobre pripravený plán a už vtedy známa informácia, že by mohla byť po boku Matoviča?
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/535465-smer-sa-ku-mne-ako-k-svojmu-ministrovi-nesprava-adekvatne-tvrdi-kalavska/
 

 

https://www.faktyadokazy.cc/2019/10/24/demokracia-v-podani-igora-matovica/?fbclid=IwAR2DYni-qhzJsqMCCHSS3wejxhKlLnvzec4k7QEh_Uv5BEzKEn7Xwinnqz4

Demokracia v podaní Igora Matoviča

Predpokladám, že nikto nebude protestovať proti tvrdeniu, že o pozíciu „najväčšieho bojovníka za demokraciu“ veľmi zúrivo bojuje Igor Matovič aj so svojím „vreckovým“ politickým hnutím Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti. Nakoľko Matovičov zmysel pre transparentnosť a počestnosť funguje, sme už preukázali v článku „Matovičov zmysel pre transparentnosť a počestnosť funguje len selektívne„.

Dnes sa pozrieme na vnútorné „demokratické“ pomery v Matovičovom hnutí. Vrátime sa do obdobia z neskorej jesene 2015, keď prebiehali diskusie o kandidátke do parlamentných volieb (uskutočnili sa v apríli 2016). Pomôže nám v tom uniknutá emailová komunikácia OĽaNO.

19.novembra 2015 posiela okresný koordinátor hnutia pre Kysucké Nové Mesto Martin Paluch email na adresu obycasistenti@googlegroups.com. V ňom sa pýta na to, že ako sa bude skladať kandidátka. Dotazuje sa aj na to, aké sú kritéria, žiada predbežne mená prvej dvadsiatky kandidátov, pýta sa kde je to možné pripomienkovať. Taktiež kladie otázku ako „dopadli osoby, ktoré navrhoval každý okresný koordinátor“? Upriamuje pozornosť na fakt, že celoslovenské stretnutie koordinátorov je až 9. decembra, čo je ale termín už po odovzdaní kandidátky. Pýta sa, či by bolo možné zrealizovať aspoň nejaké „primárky“.

20. novembra 2015 odpovedá na predmetný email poslanec NR SR za OĽaNO Eduard Heger (v tom čase zastával aj funkciu „manažér hnutia“). V svojej správe tvrdí, že momentálne prebiehajú posledné stretnutia s nominantami na kandidátov. Dodáva, že po tom, ako budú ukončené stretnutia, bude vyhodnotená vhodnosť jednotlivých nominantov. A tvrdí, že diskutovať o ich zaradení na kandidátku a ich poradí bude klub budúci týždeň. Pozornejší čitateľ už tu spozornie, keďže je jasne viditeľné, že väčšinu otázok Heger jednoducho odignoroval.

Ešte v ten istý deň reaguje na Hegerov email Martin Paluch. Konštatuje, že síce ďakuje, ale že ide len o čiastočnú odpoveď. A opätovne sa dotazuje, že čo jeho ďalšie otázky, čo nominanti od koordinátorov, primárky, aké sú kritéria. Na záver sa otvorene pýta, či „o celej kandidátke rozhodne 12 ľudí + Lipšic?“ .

21.novembra 2015 sa k požiadavke Palucha pripája už aj Jaroslav Hupka, okresný koordinátor hnutia pre Púchov. Žiada odpoveď „aspoň na jednu otázku – čo nominanti, ktorí boli od koordinátorov?„.

23.novembra reaguje na obidva emaily Eduard Heger. Tvrdí, že „čo sa týka vašich nominantov, podľa mojich informácií, boli všetci nominanti oslovení„. Tvári sa, že nič nevie o primárkach. Potvrdzuje, že o celej kandidátke rozhodne klub.

Na Hegerov email reaguje o deň neskôr (24.novembra) opäť Martin Paluch. Píše, že si overil, či sa niekto ozval nominantom, ktorých navrhoval on a že faktom je, že sa im NEOZVAL NIKTO! Konštatuje neserióznosť jednania, a nechápe „kde sa stratilo vyhlásenie spred roka, že na kandidátke bude zastúpený každý okres“.

Zhrnutie? Vedenie hnutia OĽaNO bez ostychu klame svojich okresných koordinátorov. Vedenie hnutia nerešpektuje svoje regionálne štruktúry, nedodržiava svoje vyhlásenia, a navyše trestá tých, čo si dovolia pýtať sa.

Veď ako dopadol dnes už bývalý okresný koordinátor pre Kysucké Nové Mesto Martin Paluch? Odporúčame si prečítať oficiálne vyjadrenie Michala Šípoša, ktoré poskytol pre webový portál www.omediach.com 16.mája 2016 (niečo vyše mesiaca po parlamentných voľbách).

 

Nevieš držať hubu a krok? Tak pôjdeš preč…

logika predsedu „vreckového“ hnutia OĽaNO Igora Matoviča

 

 

 

 

https://tadesco.org/preco-vsetci-tak-taktne-mlcali-o-telefonate-premiera-matovica-s-americkym-ministrom-pompeom/