Choď na obsah Choď na menu
 


CORONAvirus - EU na prd, kažká krajina za seba

16. 3. 2020

 

 

zdroj: http://skrytapravda.cz/zahranicni/3150-kuba-rusko-a-cina-poslaly-odborniky-zoufale-italii-na-pomoc-zatimco-usa-nemecko-kanada?fbclid=IwAR1suUDyIVZ0eJIES0Cdn1KqnNBVmBBM15Bekzp_dHIFF9IIcV52VIAUPuI

Kubánští lékaři přiletěli na pomoc Itálii Smutné, velice smutné: teprve když teče do bot, teprve když jde skutečně o život se pozná, kteří lidé a které státy jsou ochotny druhým pomoct a kteří a které jdou ostatní jenom okrást.

Chamtivost udusila USA

A zatímco Musk, Bezos, Gates či Buffett světu vykládají, jak jsou nejlepší lidé světa a jak by se rozdali, zatímco USA a Německo tvrdí, že jsou nejvyspělejší a nejúžasnější státy světa, když dojde k nejhoršímu, ukazuje se, že jsou na nejodpornějším konci žebříčku a jejich pomoc je pouze v tom, jak ostatní okrást, a USA ještě dokáží pouze vraždit a loupit pod hlavičkou NATO.

È arrivata in Italia la delegazione composta da 37 medici e 15 infermieri cubani che, da subito, sarà impegnata ad aiutare gli operatori sanitari degli ospedali lombardi nell'emergenza coronavirus. "Siamo qui per aiutare l'Italia, la nostra patria è il mondo", hanno dichiarato i medici che, dopo essere sbarcati all'aeroporto di Malpensa, sono stati trasferiti a Crema.

Delegace lékařů dorazila na pomoc z Kuby do Cremy a je okamžitě funkční

LaPresse / AP - CorriereTv
Delegace 37 kubánských lékařů a 15 zdravotních sester dorazila do Itálie a bude okamžitě zapojena do pomoci zdravotnickým pracovníkům nemocnic v Lombardu v případě nouze na koronaviry. "Jsme tu, abychom pomohli Itálii, naší domovinou je svět," uvedli lékaři, kteří po vystoupení na letišti Malpensa byli převedeni do Cremy.

Delegace lékařů dorazila z Ruska a Číny za velkého potlesku Italů

Ministerstvo obrany Ruska uvedlo, že na vojenském letišti Čkalovskij v Moskevské oblasti bylo soustředěno 9 letadel Il-76 vojenského transportního letectva ruských leteckých sil, která byla v noci rychle přesunuta z Pskovské, Uljanovské a Orenburgské oblasti.

Ruský prezident Vladimir Putin v sobotní telefonním rozhovoru s italským premiérem Giuseppem Contem potvrdil svou připravenost okamžitě pomoci v boji proti koronaviru.

Před Rusy a Kubánci do Itálie již dorazili i lékařští specialisté z Číny, aby zemi pomohli v boji s koronavirem. Číňané, podobně jako Rusové, sebou do Itálie přivezli i lékařské pomůcky a vybavení.

Celý svět začíná pohrdat spodinou z USA:

kde jsou jejich roušky, respirátory? Ani ten lék nedokázali poslat, i když slíbili. Chtějí za něj ještě víc?

 Kde jsou ti hvězdní lékaři z USA, když teče do bot? Kde mají miliardy na pomoc? Zalezlí jak krysy a pokud mají léky, žádají za něj naopak miliardy, i když na tom v USA pracovali vědci celého světa. Ten svět je nejhnusnější od doby vzniku Homo Sapiens Sapiens. Teprve nyní se ukazuje, kdo je kdo. 

 Možná místo léků pošlou USA a jejich NATO jaderné bomby, aby nám pomohly...

 

 

 

 

 
zdroj: https://www.arfa.cz/koronavirus-to-snad-ne-nemecko-zadrzuje-na-svem-uzemi-zasilky-s-rouskami-do-ceske-republiky-a-dalsich-zemi-miliony-respiratoru-v-nemeckych-skladech-zatimco-v-evrope-umiraji-tisice-lidi/?fbclid=IwAR3qUA0CkSvioc6k9mkVQ5RFmFbeCde0GL83riq5P4ljbemujIfWGBV7qu0#.Xm4cdYpaEqo.facebook

Koronavirus: To snad ne! Německo zadržuje na svém území zásilky s rouškami do České republiky a dalších zemí? Miliony respirátorů v německých skladech, zatímco v Evropě umírají tisíce lidí

Nejen Česká republika, ale i ostatní státy Evropy se potýkají s nedostatkem ochranných roušek a dalších zdravotnických pomůcek. Německo však zastavuje kamiony se zdravotnickým materiálem, jedoucí přes jeho území, a zadržuje pak ve svých skladech miliony roušek.  Německo vydalo omezení na vývoz ochranných masek a dalších ochranných pomůcek už před dvěma týdny, ale nyní zabavuje i masky, i když při jejichž distribuci funguje jen jako tranzitní země.

Německá kancléřka Merkelová prohlásila: “Chceme jen zajistit, aby lékařské materiály byly ve správných rukou.“Sobecký přístup Německa kritizovala i vrchní komisařka Evropské unie Němka Von der Leyenová.

Německo selhává jako lídr Evropské unie i v tuto klíčovou chvíli, kdy jediné, co z trosek tohoto projektu zbylo, je solidarita.

Jedná se o zásilky objednané a zaplacené z třetích zemí, jen přes Německo doručované. Němci zadrželi už zásilku Slovensku, Rakousku, Švýcarsku, Maďarsku, Itálii a podle poslední zpráv údajně i České republice.


Celé týdny byl v celním skladu zadržován švýcarský kamión s naléhavě potřebnými nemocničními maskami.

Zákaz vývozu zdravotnických pomůcek, který Německo zavedlo před dvěma týdny, způsobuje problémy s následnými dodávkami do Rakouska: kamionu plnému dýchacích masek bylo zabráněno při cestě do Horního Rakouska na německé hranici.


Německý zákaz vývozu vedl ve Švýcarsku a Rakousku k diplomatickému napětí. Německé orgány byly vyzvány k okamžitému uvolnění blokovaných zásilek.

Německá federální vláda zabavuje vývoz zdravotnických ochranných prostředků – dýchacích masek, rukavic, ochranných obleků atd.  Odkazy:

https://www.nzz.ch/schweiz/deutschland-lenkt-im-exportstreit-um-die-schutzmasken-ein-ld.1546320

https://m.oe24.at/…/Lkw-haengt-im-Zoll…/421716011

 
 
 
 
zdroj: https://slovensko.hnonline.sk/2112447-pellegrini-vysvetlil-situaciu-s-ruskami-pripravili-sme-hotovost-vyse-milion-eur-nemci-nas-vsak-preplatili?fbclid=IwAR0s1Gw7QfLOVH9rY6-KdYR4UtnlzbrZWfBE8dkCJA6OC3BkONaTQoHJ8sk
15.03.2020, 13:06

Pellegrini vysvetlil situáciu s rúškami: Pripravili sme hotovosť vyše milión eur, Nemci nás však preplatili

Premiér Peter Pellegrini, že Slovensko už malo zarezervované dva milióny rúšok na Ukrajine.

Niekoľko stotisíc rúšok by malo byť na sklade Štátnych hmotných rezerv od minulého týždňa. Hľadá sa však kľúč, podľa ktorého sa budú čo najefektívnejšie rozdávať.

"Od pondelka (16. 3.) začneme obozretne distribuovať to množstvo rúšok, ktoré už máme," uviedol premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) v diskusnej relácii V politike na TA3.

Čo bude s rúškami?

Na skladoch by sa mali objaviť aj respirátory s filtrami FFP2. Taktiež sa bude podľa Pellegriniho riešiť, ako sa bude narábať s respirátormi s filtrami FFP4, pretože tie musia dostať hlavne ľudia na klinikách. "Na budúci týždeň sa to už bude zlepšovať," uviedol predseda vlády SR na margo dodávania rúšok.

Nemocnice v Banskej Bystrici a Bratislave priebežne dokupujú ochranné pomôcky, aby ich mali k dispozícii, hovorí Pellegrini. Priznal však, že o rúška je obrovská vojna. "My súperíme s každou krajinou na spoločnom trhu," poznamenal premiér.

Nemci nás preplatili

V relácii tiež povedal, že Slovensko už malo zarezervované dva milióny rúšok na Ukrajine. Podmienkou však podľa Pellegriniho bola platba v hotovosti. "Už sme pripravovali hotovosť 1,2 milióna eur v kufri, aby sme sadli do vládneho špeciálu a jednoducho po ne išli. Prišiel tam priekupník z Nemecka, ktorý to celé preplatil a kúpil," priblížil premiér.

V pondelok sa začne testovanie na nový koronavírus aj v nemocniciach v Košiciach a Banskej Bystrici. "Výsledky sa tak zrýchlia. Dochádza k prenosu ochorenia, zatiaľ sa však pri každom jednom dalo zistiť, odkiaľ tá nákaza prišla," povedal Pellegrini.

Ďalšie rokovania premiéra

Potvrdil, že vláda sa na svojom nedeľňajšom mimoriadnom rokovaní bude zaoberať aj plánom, ako zobrať ľudí zo zahraničia späť na Slovensko.

Vláda by mala tiež rokovať o tom, či obmedzia prevádzku reštaurácií iba na obedňajší čas, a či úplne zavrú všetky pohostinstvá a krčmy. Taktiež budú ministri rokovať aj o tom, či nepristúpia k zatvoreniu ďalších obchodných prevádzok. Občanov SR premiér ubezpečil, že potraviny, drogéria aj lekárne ostanú otvorené.

V pondelok by mal Pellegrini viesť aj rokovania s výstaviskom Incheba, ktoré sa nachádza v Bratislave.

"Budeme potrebovať takéto priestory na určitú koncentráciu ľudí v uzavretom priestore, ak bude treba," podotkol s tým, že dúfa, že to nepríde.

Areál výstaviska by podľa Pellegriniho mohol slúžiť na mobilné testovanie ľudí, kde ľudia jednou bránou vojdú a druhou vyjdú. Výstavisko by mohlo tiež slúžiť aj ako zhromaždisko chorých ľudí, ak by ich nezvládali nemocnice .

 
 
 
zdroj: https://www.parlamentnelisty.sk/arena/monitor/Naco-je-nam-Europska-unia-Pri-koronaviruse-ani-zadkom-nepohla-Rozculuje-sa-politolog-Baranek-353171?fbclid=IwAR0zuQ7XcAFi0ChcHDfwojPXniqRlODV52Ia3Lc-sTbK5krF3wKLngiNQYo

Načo je nám Európska únia? Pri koronavíruse ani zadkom nepohla! Rozčuľuje sa politológ Baránek

15. 3. 2020 9:25 Koronavírus ukázal v plnej nahote slabiny celej Európskej únie. „Členovia spoločenstva si zadržiavajú na export určený zdravotnícky tovar na hraniciach, sme svedkami nekoordinovaných a bezhlavých opatrení, ktoré sa líšia štát od štátu, vidíme paniku a ignorantstvo,” myslí si politológ Ján Baránek, ktorý svoj pohľad na súčasné dianie zverejnil na sociálnej sieti. Kritizuje Úniu, že ani “zadkom nepohla”.
Foto: archív J.B.
Popis: politológ Ján Baránek
„Načo nám je EÚ? Aj manželstvo totiž funguje (malo by) – v dobrom, aj v zlom,” začína Baránek svoju analýzu.

„Teraz je vraj zle. A čo vidíme? Síce dosť pochopiteľný, ale bezbrehý egoizmus predstaviteľov jednotlivých štátov EÚ, keď si zadržiavajú na export určený zdravotnícky tovar na hraniciach, nekoordinované a bezhlavé opatrenia, líšiace sa štát od štátu, paniku, ale aj ignorantstvo. EÚ sa zrazu ocitla v situácii – hic Rhodus hic salta a nie že nepreskočila, ona ani zadkom nepohla! Žiadny koordinovaný postup, nič! Odrazu ako keby EÚ prestala existovať a vrátili sme sa 20-30 rokov dozadu,” uvádza  Baránek.

Politológ sa obáva, že aktuálne  dianie ukazuje, že Európska únia je projekt na hlinených nohách a ilúzia, že národné štáty vytvoria funkčný viacnárodný celok, ostane iba ilúziou. 

„Čo si má Európan (ak také niečo v pre nás vôbec existuje) napríklad myslieť, keď predsedníčka EK von der Leyenová kritizovala SR, ČR a niektoré ďalšie krajiny za zatváranie hraníc kvôli korona vírusu? Kde je tu koordinácia? EK totiž len teraz(?) zistila, že nejaký korona vírus existuje a až teraz(?) chce pripravovať, cit: spoločnú únijnú stratégiu!!! Osobne by som aj s ňou súhlasil v tom, že by postačovali len kontroly zdravotného stavu na vonkajších a vnútorných hraniciach, alebo v rámci vnútorných hraníc členských krajín. Ale teraz ešte len návrh a začiatok príprav? EÚ takto stráca prvotný zmysel či už štátu, federácie, alebo toho, čím vlastne EÚ chce byť. Ochranu všetkých svojich obyvateľov! Ešte raz – ochranu a všetkých!!!” rozčuľuje sa Baránek. 

Únia podľa neho úplne zlyhala a ukázala, že je len zhluk štátov, zošnúrovaných nejakými pravidlami, ktorý pri prvej väčšej kríze každý z jeho členov ignoruje.

Autor: Lucia Balichová

 
 
 
 
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Sociolog-o-nouzovem-stavu-EU-predvedla-jak-je-uplne-k-nicemu-Fanatik-Hrusinsky-a-olizovani-mrizi-Snad-Babis-uhlida-neschopneho-Hamacka-616899?fbclid=IwAR3K-qWDiFtKPCLp7WfSXfTGrLvNS_wo-11jlyjGCz734wFw9qecdNr8ZR4

Sociolog o nouzovém stavu: EU předvedla, jak je úplně k ničemu. Fanatik Hrušínský a olizování mříží. Snad Babiš uhlídá neschopného Hamáčka

14.03.2020 13:28 ROZHOVOR Co udělá se společností vyhlášený nouzový stav? Jak dopadnou ti, kteří se v minulých časech vydávali za elity a společenské lídry, ale když o něco jde, tak se ukazuje, že jejich význam je mnohem menší? A mohou se v důsledku epidemie a opatření s ní spojených urychlit nebo zvýraznit nějaké dlouhodobé společenské trendy? O politicích, schovaných neziskových organizacích i české společnosti hovoří sociolog Petr Hampl.
Sociolog o nouzovém stavu: EU předvedla, jak je úplně k ničemu. Fanatik Hrušínský a olizování mříží. Snad Babiš uhlídá neschopného Hamáčka
Foto: Archiv PH
Popisek: Sociolog Petr Hampl
Od pátku je v celé České republice vyhlášen stav nouze. Co toto extrémní opatření znamená z pohledu sociologa? Jak to ovlivní společenské chování lidí?

Zatím se zdá, že naprostá většina lidí reaguje klidně a disciplinovaně, a dočasným omezením se podřizují. Někteří dokonce mění chování i tam, kde to vláda nenařizuje, firmy zavírají provozovny, nechávají zaměstnance pracovat z domova apod. Jsou i nějací reptalové, ale to k tomu patří.

Horší jsou ekonomické dopady. Nemyslím teď na celostátní úroveň nebo korporátní zisky, ale jsou tu desetitisíce malých firem a živností – hospody, fitcentra, cestovní ruch, farmy, řemeslníci, co prodávají na trzích a mnoho dalších. A jejich dodavatelé. U některých to může vést až k osobnímu bankrotu. Další budou nuceni vyklidit místo větším společnostem.

Mění se i další věci. Až dosud se např. všeobecně předpokládalo, že není možné uzavřít hranice. A hle, pokud vláda rozhodne, je uzavření hranic otázkou pár dnů. Také se potvrzuje, že je Evropská unie absolutně k ničemu. Co jiného by měla řešit než pandemii zasahující všechny státy? Kdo jiný by měl zajistit sdílení zkušeností či obranu proti šíření mezi regiony? A vedení EU se zmohlo jen na prohlášení, že připravují jakousi koncepci. Až se všechno přežene, potom přijdou s kritikou, že se během epidemie dost nedbalo na práva sexuálních menšin.

Jak myslíte, že tuto zcela mimořádnou situaci zvládne konkrétně česká společnost? Přece jen už máme i nějaké empirické zkušenosti – třeba z povodní…

Ukazuje se, že Češi jsou disciplinovaní, rozumní a umí si najít informace. Dokonce i když vyšla v médiích pana Bakaly řada nepravdivých materiálů o tom, že jde jen o „chřipečku“, lidé se v tom dokázali zorientovat. Až na pár fanatických zastánců pražské kavárny, kteří nazývají své spoluobčany „sockami“ a okázale se dopouštějí toho nejriskantnějšího chování. Ale takové méněcenné typy najdete v každé zemi.

Otázka spíš zní, jak mimořádnou situaci zvládne česká veřejná správa. Policie, armáda, řízení dopravy a především zdravotnictví.

A kolik solidarity se objeví v druhé fázi, až se přežene epidemie, ale budou tu zlikvidované živnosti a firmy. Ti lidé budou potřebovat pomoc. Zcela jistě se vynoří podvodníci, kteří na tom budou cizopasit. Je otázka, jaké postoje potom převládnou ve které společenské vrstvě. A tady se obávám, že můžeme narazit na hluboké rozdělení. Lidé ze světa úřadů, korporací a neziskovek nebudou mít chuť jakkoliv pomáhat normálním pracujícím.

Jak si vedeme v porovnání s jinými státy?

Na jedné straně vidíme Rusko s rychlou profesionální reakcí. Okamžitě po objevení nákazy v Číně zavřelo hranice pro lidi z oblastí s nákazou, zavedlo testování na hranicích, důslednou karanténu – a má slušnou šanci, že se nemoc nerozšíří.

Oproti tomu zkrachovalé státy jako Francie a Německo vůbec nejsou schopny reagovat. Budou mít statisíce mrtvých, ale ty parodie na státníky, kteří je vedou, zůstávají bezradné. Možná vydají prohlášení o tom, že se máme semknout nebo někoho nechají zatknout za kritické poznámky na sociálních sítích, ale to je všechno. A dav novinářů, intelektuálů a korporátních manažerů jim tleská.

Česká republika je někde uprostřed. Reakce vlády není dokonalá, ale aspoň něco pro bezpečnost svých lidí podniká.

Někde jsem četl, samozřejmě v těžké nadsázce, že dnes by byl náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula zvolen prezidentem hned v prvním kole. Je to skutečně tak, že vypjaté situace vytvářejí zcela nové „hvězdy“ a společenské elity, než ty, kteří se prosazují v klidnějších časech?

V tom se epidemie podobá spíš povodni než válce. Rozhoduje propagace. Velké fotografie, na kterých politik v holínkách čelí záplavě vody, diskutuje s primářem nemocnice či stojí u hraniční kontroly, takové fotografie vyhrávají volby. A premiér Babiš je opět o několik kroků napřed před svými konkurenty, kteří jsou buď neviditelní, nebo fňukají nad těžkým osudem pražských divadelníků.

Může tato mimořádná situace zafungovat jako katarze nějakých dlouhodobějších a třeba skrytých společenských procesů?

Do určité míry. Je jasné, že v případě krize jsme sami a nemůžeme čekat žádnou pomoc zvenčí. Je jasné, že ten úžasný otevřený svět znamená víc problémů, než byl kdo ochoten připustit. A především je jasné, že občané státu, který není schopen bleskově zavřít hranice, jsou jen lovnou zvěří. Svět je plný černých labutí, kdykoliv se může objevit cokoliv – další nemoc, proud nájezdníků, bojové stroje vymklé kontrole nebo možná něco, co si vůbec neumíme představit.

Také to vypadá, že premiér Babiš bude nucen odepsat své investice v Německu, což bude pro Českou republiku velmi prospěšné.

Jak podle vás zatím situaci zvládají současné autority českého státu, tedy zejména premiér Andrej Babiš a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch?

První týdny byly katastrofální. Bezradnost, bezradnost a zase bezradnost. Přitom, kdyby tehdy byla provedena rázná opatření, mohla se nám epidemie úplně vyhnout.

V posledních dnech si ale vláda počíná velmi dobře. Snaží se najít rozumný kompromis – maximálně zabrzdit šíření nemoci, a na druhé neparalyzovat život úplně. Je možné kritizovat ten či onen krok, ale v zásadě se postupuje správným směrem.

Jako velmi prospěšné se ukazuje, že obranu země teď řídí premiér Babiš osobně nebo někdo z jeho blízkého okolí. Protože to, co předvádělo Ministerstvo zdravotnictví, to by bylo komické, kdyby nešlo o lidské životy. Ta kombinace neschopnosti a korupce je naprosto děsivá. Nejenže nevyřešilo absolutně nic, ale ještě zdravotníkům bránilo v práci a zakazovalo testování. Je správné, že musí odejít hlavní hygienička, teď doufejme, že bude co nejrychleji vyměněn i ministr zdravotnictví.

 
 
 
 
 
zdroj: https://t.tyden.cz/rubriky/zahranici/evropa/zklamana-italie-se-pta-kde-je-evropska-solidarita_540829.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null&fbclid=IwAR2F51B8zjv1cucESta9khMv_fzlIAmgJj7bqdvLTJT_hLuWwfHYdqkfZCU

Zklamaná Itálie se ptá, kde je evropská solidarita

Ilustrační foto.

Itálie byla zklamána reakcí některých nejbližších evropských spojenců a ptá se v krizi kolem epidemie koronaviru, kde je evropská solidarita. Vyplývá to z pátečního článku ekonomického listu Financial Times.

V době, kdy italští lékaři museli vybírat pacienty, kteří zřejmě nepřežijí, italské zdravotnické úřady prosily přátele a spojence Itálie o naléhavé dodávky zdravotnických pomůcek. Ve čtvrtek konečně dorazily - z Šanghaje. Letadlo China Eastern dopravilo do Itálie tým zdravotníků a 31 tun materiálu, včetně ventilátorů.

Gesto Pekingu posílilo dojem, že Evropa Itálii málo podporuje. Tento dojem posílil komunikační kiks šéfky Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagardeové, která ve čtvrtek naznačila, že jejím úkolem už není udržet Itálii v eurozóně.

Vzestup euroskeptických nacionalistů

Když Itálie požádala v rámci zvláštního evropského krizového mechanismu o naléhavé dodávky zdravotnického materiálu, žádná unijní země neodpověděla. Německo se obávalo, že samo nebude mít dost, a nejprve zakázalo vývoz roušek a dalších ochranných prostředků. Společnost 3M uvedla, že kvůli německým restrikcím nemůže italský trh zásobovat. Berlín pak exportní pravidla uvolnil, ale Rakousko potom uzavřelo hranice lidem přijíždějícím z Itálie, pokud nemohli dokázat, že nejsou nakaženi virem.

Tato odmítnutí podporují v Itálii přesvědčení, že ji její evropští přátelé opustili. Už přes deset let přetrvává v zemi dojem, že měnová unie postrádá kolektivní solidaritu a dusí růst, navíc v době, kdy je Itálie konfrontována s přílivem migrantů z Afriky a Blízkého východu. A to vedlo k vzestupu euroskeptických nacionalistů, jako je krajně pravicový radikál buřič Matteo Salvini.

"Je to jako z filmu Návrat do budoucnosti - Itálie je ponechána sama sobě," poznamenala ředitelka římského Institutu pro mezinárodní záležitosti Nathalie Tocciová. "Bylo tomu tak v případě krize eurozóny, pak migrační krize 2015 až 2016 a nyní krize kolem koronaviru. Je to pořád ta samá písnička a může mít ohromné politické důsledky."

"Itálie potřebovala pomoc a dostala políček"

Když tento týden rozhořčení Říma narůstalo, předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová se snažila Italy ujistit, že EU je na jejich straně. Přislíbila flexibilitu, pokud jde o unijní pravidla pro rozpočtové deficity a investiční fond pro boj s krizí v objemu 25 miliard eur (asi 658 miliard korun) pro celý blok. Ale vřelá slova z Bruselu brzy zastínil vzkaz z Frankfurtu.

Lagardeová prohlásila, že úkolem ECB není "snižovat spread", tedy rozdíl mezi výnosy desetiletých státních dluhopisů italské a německé vlády, který je ukazatelem rizika mezi státními dluhy obou zemí. Milánská burza se pak propadla o 17 procent, což byl její nejvyšší denní pokles v historii.

"Itálie potřebovala pomoc a dostala políček," prohlásil pak šéf italské strany Liga Matteo Salvini. "V roce 2012 za ekonomické krize (tehdejší šéf ECB) Ital Mario Draghi nasadil nejtěžší zbraně, aby krizi uklidnil," řekla předsedkyně krajně pravicová formace Bratři Itálie Giorgia Meloniová. "Dnes jeho francouzská nástupkyně použila bumerang a svým surrealistickým prohlášením způsobila kolaps akciového trhu."

Křehká ekonomická situace

Italský prezident Sergio Mattarella se několik hodin po vystoupení Lagardeové uchýlil k netypickému prohlášení a řekl, že země v krizi očekávala "iniciativu a solidaritu, ne překážky".

Zdá se, že výroky Lagardeové zvrátily práci jejího předchůdce Draghiho, který měl klíčový podíl na obnovení důvěry v to, že Itálie může zůstat v eurozóně, když mluvila podobně jako radikální němečtí tvůrci ekonomické politiky, řekla Tocciová.

Nepomohlo ani to, že výbušné výroky Lagardeové podpořil šéf německé centrální banky Jens Weidmann. ECB pak o den později zdůrazňovala, že je "připravena dělat více".

Ale výroky šéfky ECB ukázaly na "zranitelnost eurozóny, která plyne z křehké ekonomické situace Itálie", řekl ekonom Kenneth Wattret ze společnosti IHS Markit. K napravení ekonomických škod způsobených omezením cestování a karanténou bude zapotřebí, aby ECB financovala italský dluh nebo záchranný balíček, dodal.

Foto: ČTK/AP/Alessandra Tarantino Autor: ČTK

 

 

https://www.eurabia.cz/Articles/43890-nemecka-vlada-ukradla-respiratory-cr-sr-svycarsku-a-madarsku-at-si-vsichni-pochcipaji-hlavne-kdyz-preziji-nemci-je-politika-berlina.aspx?fbclid=IwAR1eBci7S5LTaUvmCUz8FfavJsHn_O8-nikWpsYxXON9sXQvpPNpMBN2usk

Německá vláda ukradla respirátory ČR, SR, Švýcarsku a Maďarsku. Ať si všichni pochcípají, hlavně když přežijí Němci je politika Berlína

Německá vláda sprostě ukradla zásilku respirátoru a roušek, které přes její území převáželi do Rakouska, Švýcarska, Slovenska, Maďarska a také k nám do České republiky. Německá kancléřka Merkelová k tomu řekla, že:. "Chceme (my Němci) jen zajistit, aby lékařské materiály byly ve správných rukou.“

Zásilky si v zahraničí objednaly a zaplatily vlády jmenovaných zemí. Od výrobců byly přepravovány přes německé území z důvodu logistiky. Ovšem německá vláda v zoufale situaci, kdy sama posrala co mohla a nemá roušky s respirátory pro své občany, se rozhodla, že okrade okolní země, protože ať si pochcipají Maďaři, Slováci či Češi, hlavně když přežijí Němci!Tohle je celá podstata EU, všichni jsme nuly a vládnou nám nadlidé z Německa ...

EU totálně selhává naopak Čína posílá humanitární pomoc do Itálie

Čína poslala Maďarsku zásilku roušek, ale německá vláda ji Maďarům ukradla. Stejně tak neschopná německá vláda ukradla zdravotnický materiál (roušky a respirátory) patřící Slovensku, Rakousku a Švýcarsku. Ať si Maďaři či Slováci pochcipají, hlavně ať jsou roušky a respirátory pro Němce, i tak lze pochopit chováni neschopné německé vlády, která vůbec není připravena na krizový stav a očekává, že se koronavirusem nakazí víc jak 50 milionu Němců, pokud by měli úmrtnost jako dnes Itálie, tak jich tak 7 % zemře, tedy něco kolem 2 až 3 milionu Němců. Stejně tak můžeme vidět neschopné vedení EU, které se zmohlo jen na řev proti uzavírání hranic, asi chtějí ať se virus šíři a zabije co nejvíce bílých Evropanů?
 
VIDEO: Čína posiela Taliansku zdravotnícku pomoc
A jak reaguje Čína? Čínská republika vyslal do Itálie na pomoc specializovaný tým zdravotníků. Ano, na tomto videu vidíte přílet čínských expertů. Takže Italům pomáhá socialisticko-kapitalistická diktatura z druhé strany světa, kdežto EU jen zuří, že Italové zavřeli hranice a není tak moc možný pohyb nakažených lidí ...

 

 

 

zdroj: facebook: https://www.facebook.com/144236145934519/photos/a.166326457058821/1086013415090116/?type=3&theater