Choď na obsah Choď na menu
 


Že "Slovenské" koronatesty ? :)

 
 
 
zdroj: https://zemavek.sk/eset-sa-chysta-spasit-slovensko/?__cf_chl_jschl_tk__=8da265f13aac9183ad46efc9f46654f450a9fcf7-1590069107-0-ARlr09UAiOxdJWqMGHkX7Lfas8jxsCanUIjrXxdgCtli3cOO0Og_PhLU3rXOMMj6Ga91rUN4NGF4c9cNo6v3w1bIeVyQf6CHJxZ28L7oyC5CDC5LL3wM0VnU6WbVRBHLNXp6BNyue3_hJ0yH1fkADp-PrLBPfLLU6I3KsVa-jL4stsGArE7QIUAN_ztGq3blkH5DPet8V7RUE17_z6iro9dZKjdPB7coYSck2vQ-Mk67XM1re7Bv8wGwIgrWY31uAfFA99uhnaQN4XscYOrTSygi9JffprdtrcpG0Oc1khTXB4S_v9buEja2BDLhrmcpxg

Foto: TASR

Autorom testu je spoločnosť Multiplex DX, v spolupráci so spoločnosťami Lambda Life a Proscience tech, neziskovou organizáciou CCCT, Biomedicínskym centrom Slovenskej akadémie vied, Vedeckým parkom Univerzity Komenského a Úradom verejného zdravotníctva. Hlavným hrdinom správ sa však stal sponzor výskumu – firma Eset, ktorá „zlízla všetku smotanu“ v podobe masívnej propagácie v hlavnom vysielacom čase.

 
 
zdroj: http://afinabul.blog.cz/2004/banky-a-eset-nam-pomahaju
Igor Matovič a Robert Mistrík (ale aj všetky slovenské "objektívne" média) odprezentovali, že za tým všetkým je "naša" slovenská firma MultiplexDX, s.r.o. !
Nuž nahliadnime do obchodného registra SR a zistíme nasledovné :
Obchodné meno : - MultiplexDX, s.r.o., Sídlo :- Ilkovičova 8, Bratislava - mestská časť Karlova Ves 841 04, spoločníci : - MultiplexDX, Inc., Greentree Drive 160, City of Dover 199 04, Spojené štáty americké. Konatelia - Pavol Čekan, Prešov, SR, - Vladimír Wolf, Bethesda MD 20817, Spojené štáty americké. V mene spoločnosti koná a za spoločnosť podpisuje každý konateľ spoločnosti sám. (http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=340944&SID=8&P=0)
Teda jedná sa o "rýdzo slovenskú" spoločnosť tak, ako deklarovali na TB Igor s Robertom a zároveň už nikto "nemôže" s týmto slovenským patentom vo svete disponovať, zvlášť keď si uvedomíme, že Vladimír Wolf, ako samostatne konajúci za "slovenskú" spoločnosť MultiplexDX, podaruje svojmu domovskému štátu - USA- ďalších možno aj 200 tisíc týchto treťofázových testov a nikto nebude môcť nič namietať lebo, ako samostatne konajúci má nato plné právo !
Nuž občan SR, je potrebné toto divadlo ešte nejako významnejšie komentovať ?!

 

zdroj: https://www.trend.sk/technologie/popredny-vedec-pavol-cekan-sme-schopni-vyrobit-100-tisic-testov-tyzdenne

Slovensko môže už čoskoro výrazne zvýšiť počet testovaní na ochorenie COVID-19 spôsobené novým koronavírusom. Vedci, na čele so slovenským biotech startupom MultiplexDX, spojili svoje sily a pripravujú diagnostický PCR test na detekciu vírusu. Nadácia Eset podporila vývoj testu a financuje prvých 100-tisíc kusov. O novej iniciatíve sa TREND rozprával s popredným biochemikom Pavlom Čekanom zo spoločnosti MultiplexDX.

Ide o príkladnú iniciatívu, ktorá pomôže všetkým ľuďom na Slovensku, povedal v utorok na tlačovej konferencii premiér Igor Matovič v súvislosti s vývojom nového diagnostického testu na ochorenie COVID-19, za ktorým stoja slovenskí vedci. Slovensko je tak vďaka novým testom na ceste k sebestačnosti v testovaní.

Vedci z firiem MultiplexDX, Lambda Life a ProScience Tech spojili sily s virológmi z Biomedicínskeho centra Slovenskej akadémie vied (BMC SAV) a pracujú na vývoji testu pre spoľahlivú detekciu nového koronavírusu. V prvej fáze plánujú vyrobiť 100-tisíc PCR testov. Nadácia Eset podporila vývoj testu a financuje prvých 100-tisíc kusov, ktoré budú ponúknuté ako dar Slovensku. Kľúčový komponent vyrobil P. Čekan zo spoločnosti MultiplexDX.

 

zdroj: https://vedanadosah.cvtisr.sk/pavol-cekan-vytvorili-sme-specialne-testy-pre-slovensky-kmen-sars-cov-2

Za novým PCR testom na diagnostikovanie koronavírusu stojí firma MultiplexDX na čele s doktorom Pavlom Čekanom. Ako nové testy vznikali? V čom spočíva ich vylepšenie? Ako sa dajú využiť aj po skončení pandémie?

Výroba nových diagnostických testov nie je lacná záležitosť. Prvých 100 tisíc kusov zafinancovala a Slovensku podarovala spoločnosť ESET, a tak môže tím MultiplexDX vyrobiť veľké množstvo testov za pomerne krátku dobu. Je možné, že po naplnení kapacít slovenských laboratórií ponúknu vedci testy aj iným krajinám.

 

https://www.vlada.gov.sk/tlacova-konferencia-100-tisic-slovenskych-testov-na-koronavirus-sa-stalo-realitou/
Dnes, v piatok 15. mája 2020 o 10.30 h v press centre Úradu vlády SR v Bratislave sa uskutoční tlačová konferencia. Téma: 100 tisíc slovenských testov na koronavírus sa stalo realitou - úspech slovenských vedcov a inovatívnych firiem.

Účastníci: predseda vlády SR Igor Matovič, člen permanentného krízového štábu Robert Mistrík, hlavný hygienik SR Ján Mikas, predstavitelia Biomedicínskeho centra SAV Silvia  Pastoreková,  Juraj Kopáček, Boris Klempa, Juraj Koči, predstaviteľ Vedeckého parku UK Tomáš Szemeš, za spoločnosť ESET Pavol Luka, za firmu Multiplex DX Pavol Čekan, za firmu LAMBDA Life Ivan Juraš, za PROSCIENCE TECH Adam Andráško.

 

zdroj: https://e.dennikn.sk/1679933/ekonomicky-newsfilter-na-spravnu-liecbu-rakoviny-prsnika-prispeje-unia-na-slovensku-ocenovany-startup-nepochodil/?ref=e

Kto je MultiplexDX a čím je známy:

  • Majoritnými vlastníkmi firmy sú slovenskí vedci Pavol Čekan a Vladimír Wolf, ktorí si aj plánujú zachovať kontrolu nad rozhodovaním v podniku. Preto sa na začiatku rozhodli získavať peniaze na jednotlivé fázy vývoja produktu a nepredať znalosti za investíciou v desiatkach miliónov eur, čo by malo stačiť na celý cyklus od vývoja do uvedenia na trh.
  • Menšie podiely vo firme vlastnia vďaka svojim investíciám aj Neulogy Ventures * , Crowdberry *  * a niekoľkí anjelskí investori (Ron Cook americký investor (2018, 1mil), Pavol Riška , Michal Liptaj * (Právnik, Progresívne Slovensko, 2017-18 v MultiplexDX)).

 

 

 

mistrik-eset-koronavirus.jpg

 

zdroj: https://hlavne.sk/domace/mistrik-udajne-zatajil-vyrobcu-testov-na-covid-19/

 Mistrík údajne zatajil výrobcu testov na COVID-19 *

( Jedná sa o testy od Tomáš Dobranský, vedecký riaditeľ DB Biotech, a.s. (Ing. Tomáš Dobránsky CSc., Ing. Peter Tkáč, Ing. Michal Čelovský, René Kameník) )

Igor Matovič (vľavo) a Robert Mistrík autorská koláž hlavne.sk, Foto: SITA, TASR
Kandidát OĽaNO na poslanca NR SR a bývalý moderátor STV Vladimír Seman sa pustil do Roberta Mistríka, ktorý je súčasťou Ústredného krízového štábu. Naznačil, že Mistrík zahmlieva okolo testov na koronavírus a  komunikácia z jeho strany je netransparetná. Samotný Mistrík sa v stredu podvečer vyjadril k celej veci na sociálnej sieti. .....

                                                                        seman.tv Slovenský test na koronu