Choď na obsah Choď na menu
 


Slovenskí experti vyvíjajú vakcínu na COVID-19: Patria medzi svetovú špičku

 

https://www.techbyte.sk/2020/04/slovenski-experti-vyvijaju-vakcinu-na-covid-19-patria-medzi-svetovu-spicku/
Len nedávno slovenskí vedci predstavili nový test na koronavírus, ktorý štátu za pomoci spoločnosti ESET darujú v počte 100 tisíc kusov. Teraz však ďalší tím vedcov mieri ešte vyššie. Vyvíjajú vakcínu, ktorá bude schopná bojovať proti pandémii koronavírusu.

Spoločnosť Axon vo svojej tlačovej správe uvádza, že okrem vakcíny na Alzheimera, ktorá preukazuje obrovský potenciál s možnosťou zachrániť až 31 miliónov ľudí po celom svete, pracuje aj na vakcíne na nový koronavírus spôsobujúci ochorenie COVID-19.

Axon má vyše 20-ročnú skúsenosť vo vývoji imunogénnych peptidových vakcín. Podľa slov spoločnosti ide o škálovateľnú technológiu, ktorá im za posledné týždne umožnila rýchlo postúpiť vo vývoji vakcíny na nový koronavírus.

Máme viac ako 60 vedcov s expertízou v kľúčových oblastiach – imunológii, farmakológii, štrukturálnej biológii, proteomike a genomike, vďaka čomu má Axon ideálne podmienky na nájdenie rýchleho riešenia pre boj s novým koronavírusom,“ vysvetľuje hlavný vedecký pracovník spoločnosti Axon, Norbert Žilka. (člen predstavenstva AXON Neuroscience R&D Services SE )

Vakcína nespôsobí ochorenie

Spoločnosť Axon pre vývoj vakcíny používa najmodernejšie technológie, ktoré jej umožnia vytvorenie bezpečnej vakcíny určenej pre verejnosť. Axon ubezpečuje, že vakcína obsahuje len vybrané epitopy schopné vyvolať reakciu imunitného systému. Inými slovami, vakcína zalarmuje imunitný systém bez toho, aby bol samotný vírus schopný vniknúť do ľudských buniek a spôsobiť infekciu.

Biotechnologická spoločnosť zároveň upozorňuje, že u starších pacientov, ktorí sú ochorením COVID-19 najviac ohrození, môžu vzniknúť vážne problémy s dýchaním a zápal pľúc. Tie následne môžu viesť k trvalému poškodeniu pľúc a v niektorých prípadoch dokonca k smrti.

Starší ľudia na očkovanie reagujú výrazne horšie než mladší jedinci, preto u nich majú vakcíny len obmedzený efekt. Axon však prináša inovatívne technológie, ktoré stimulujú imunitné reakcie starších ľudí a ľudí s imunodeficienciou s cieľom zabezpečiť ochranu aj tejto časti populácie.

 testovanie vakcíny spustiť už v septembri 2020. Finálna verzia vakcíny by mala byť dostupná budúce leto.

 

máj 2020 Slovák, ktorý vyvíja vakcínu proti COVID-19: Prístup nášho tímu je výnimočný, lebo môže ochrániť aj seniorov. Neuroimunológ Norbert Žilka vedie jeden z vedeckých tímov, ktoré vyvíjajú najočakávanejšiu vakcínu súčasnosti. Pred pandémiou pracovali na vývoji vakcíny proti Alzheimerovej chorobe, pri ktorej sú starší ľudia takisto rizikovou skupinou.

 

AXON HOLDING SE

Spoločnosť AXON HOLDING SE je holdingová spoločnosť so sídlom v Larnake, Cyprus. Spoločnosť bola založená v roku 2014.

Zámerom spoločnosti AXON HOLDING SE je stať holdingovou spoločnosťou skupiny spoločností pôsobiacich v oblasti biotechnologického vývoja. Za týmto účelom spoločnosť v roku 2015 nadobudla 73,6% akcií spoločnosti AXON Neuroscience SE. Akvizícia bola financovaná prostredníctvom emisie dlhopisov.

 

AXON Neuroscience SE  od nov2016 sídlo presťahované z BA do   Cyperská republika Arch. Makariou & Kalogreon, NICOLAIDES SEA VIEW CITY, 5th floor, office 506 4 Larnaka 6016

AXON Neuroscience R&D Services SE    M.Hoffmann- dozorná rada - Boris Kreheľ od 2016

AXON Neuroscience CRM Services SE   M.Hoffmann- dozorná rada - Boris Kreheľ od 2016

Istokapitál M.Hoffmann  2002-2007 M.Hoffmann * * * *   spoločník Boris Krheľ *  

M.Hoffmann- Cesta k miliónom #10: Slovák vlastní firmu, ktorej vakcína má ako jediná na svete potenciál pomôcť ľudom s Alzheimerovou chorobou

M.Hoffmann - Oligarcha sa zbavil korupčného škandálu za milióny. Teraz ho môže dobehnúť

                      Kto vlastní spoločnosť Istrokapitál (VSŽ, Slovnaft)

                                 2008 Firmy údajně vydělaly stamiliony na slovenské koruně

                             Obchod roka v J&T, za 500 miliónov končí bývalý majiteľ Poštovej banky: Chce liečiť ľudí!

 

 

******************************************

 

Pre Filled COVID 19 Vaccine Syringes To Have RFID Chip

 

 

zdroj: https://zemavek.sk/problematicka-mrna-vakcina-proti-covid-19-ma-katastrofalne-klinicke-skusky/?fbclid=IwAR2Eg9kxxdt9Ey4nm7m1e6aD432q2tCnmS6KWROaxoeaqU2ypdiq6mUXqO4

Problematická mRNA vakcína proti COVID-19 má katastrofálne klinické skúšky

Ilustračný obrázok: Shutterstock

Vakcína americkej firmy Moderna, ktorú propaguje hlavný americký epidemiológ Dr Anthony Fauci, a ktorú financuje Bill Gates je postavená na mRNA technológii. Tento tandém tlačí na urýchlenie klinických skúšok a promptnú distribúciu obyvateľstvu napriek problematickej bezpečnosti tejto vakcíny. Dr Fauci dokonca ustúpil od jej testovania na fretkách a primátoch (pričom Moderna podozrivo nezverejnila žiadne špecifické dáta zo svojich testov na myšiach). To bola zjavne chyba, nakoľko vakcína zaznamenala 20% mieru vážnych poškodení u skupiny s vyššou dávkou v klinických testoch.

V klinických testoch na ľuďoch dobrovoľníci zaznamenali tzv. systemické udalosti 3. stupňa, definované americkým úradom FDA ako „brániace denným aktivitám a vyžadujúce medicínske zásahy.“ Traja z 15 ľudských pokusných králikov v štúdii s vysokou dávkou (250mcg) utrpeli vážne nežiaduce účinky v priebehu 43 dní po podaní Moderna vakcíny. Žiadnu oficiálnu správu o klinickej štúdii Moderna nezverejnila, len to spomenula v tlačovej správe „Pozitívne zistenia 1. medzifázy“. Pritom v klinických skúškach sa mohli zúčastniť iba dobrovoľníci s výnimočne dobrým zdravím. Moderna tiež nevysvetlila, prečo len 8 účastníci vyvinuli dostatok protilátok.

Tieto výsledky sú veľkým sklamaním, nakoľko najväčším hazardom je očkovanie tých s divokou COVID infekciou. V minulosti vakcíny proti koronavírusom neuspeli, lebo tak u zvierat ako i ľudí síce dosiahli vysokú mieru protilátok, no pri vystavení sa divokému vírusu očkované zvieratá ochoreli a zomreli. Toľko preklad tohto článku z webstránky Nadácie pre obranu zdravia detí, ktorej prezidentom je synovec nebohého amerického prezidenta Johna F. Kennedyho, uznávaný environmentálny právnik Robert F. Kennedy. Pokračujem prekladom druhej časti článku o geneticky upravovaných vakcínach proti COVID-19, ktorá vysvetľuje mRNA vakcíny.

Pretože mRNA vakcíny sú „špeciálne vhodné pre rýchly vývoj“, neprekvapuje, že priťahujú pozornosť „koronavírusových finalistov“. mRNA vakcíny podľa správ môžu viesť k úsporám „mesiacov alebo rokov pri štandardizácii a spustení masovej produkcie“. Insideri, poznajúci fungovanie BigPharmy, neformálne tvrdia, že „keďže žiadna mRNA vakcína nebola ešte nikdy licencovaná, hrozba epidémie je ohromnou motiváciou pre urýchlenie jej napredovania“.

Firmy sú nadšené z mRNA „technológie“ napriek pozorovaniam, že veľké mRNA molekuly sú „zo svojej podstaty nestabilné“, „náchylné k degradácii“ a môžu nadmieru aktivovať imunitný systém. Kladnou stránkou z pohľadu vedcov v oblasti vakcín je, že mRNA vakcíny sa potrebujú dostať len k cytoplazme bunky namiesto jadra – zjavne „technologicky jednoduchšia výzva“ oproti DNA vakcínam – hoci tento prístup stále vyžaduje „technológie pre stabilizáciu mRNA vo fyziologických podmienkach.“ Vakcína mRNA-1273 od americkej firmy Moderna (pre ktorú kedysi pracoval aj hlavný americký epidemiologický expert Dr Anthony Fauci), čo je favorit vo výrobe vakcíny proti koronavírusu, na to používa „chemické modifikácie pre stabilizáciu mRNA“ a tekuté nanočastice pre „ich zbalenie do injekčne podateľnej formy“.

Zdá sa, že mRNA prístupy sú atraktívne pre výskumníkov so značne mechanistickým pohľadom na ľudské bytosti. Jeden z nich chváli mRNA pre jeho „danú programovateľnosť“ tvrdiac, že „presne ako počítač (operačný systém), mRNA terapia môže preprogramovať telo človeka, aby produkovalo jeho vlastné terapie. Šéf Moderny opisuje mRNA prístupy – ktoré používajú „na objednávku zabudované“ časti mRNA, aby „zapli bunky tela akoby liekové továrne“ – ako keby boli softwarom. Stačí len zapnúť páku…“ Podobne časopis Nature (komentujúc mRNA technológiu z „biotech a priemyselnej perspektívy“) vyjadruje nadšenie, že tento prístup „umožňuje rýchlu rafináciu s takmer neobmedzenými kombináciami derivátov“.

Výskumníci v oblasti vakcín, ktorým sú známe aj DNA i mRNA vakcíny, radi zdôrazňujú bezpečnosť mRNA vakcín, že tieto vakcíny nemusia vniknúť do jadra bunky. Hoci po rokoch experimentácie na mRNA vakcínach, žiaden z týchto výskumníkov nezískal pre svoj produkt schválenie. Prečo? Jednou odpoveďou môže byť, že v predklinických skúškach, mRNA vakcíny vykázali „neodškriepiteľný“ zápalový komponent, ktorý komplikuje „pomer akceptovateľného rizika/prospechu“. I mRNA nadšenci pripúšťajú, že stále pretrváva nedostatočné pochopenie zápalových a autoimúnnych reakcií, ku ktorým to môže viesť. To nastoľuje veľa otázok, čo sa stane, keď vládni regulátori vyhovejú želaniu výrobcov mRNA vakcín proti COVID-19 „pre zrýchlený proces ako mRNA vakcíny dostať k ľuďom čo najskôr.“

Náhlenie sa vyvinúť vakcíny proti COVID-19 pohravajúce sa s génmi by malo tiež urýchliť fúziu farmaceutického a biotechnologického sektora. Ten biotechnický je dnes tak lukratívny, že je najrýchlejšie rastúcim segmentom globálneho liekového priemyslu, v súčasnosti predstavuje 20% svetového trhu a vykazuje ročné tempo rastu, ktoré je viac ako dvakrát rýchlejšie než konvenčná Big Pharma. Vakcíny proti COVID-19 pomáhajú zachrániť niektorým biofarmaceutickým firmám otrásajúce sa základy. Napr. v roku 2017 Moderna mala ťažkosti, keď sľúbila znovaobjaviť liek po tom, čo jej experimentálna terapia, na ktorú sa spoliehala, sa ukázala byť nebezpečná pre ľudí v klinických skúškach. No a v roku 2020, zlé správy o koronavíruse sú dobré správy pre burzové akcie Moderny. Ďalšie biofarmaceutické firmy kedysi v zlom stave sú dnes tiež v očakávaní rekordne zarobiť na koronakríze.

Keď pri COVID-19 hrnci zlata BioPharma sleduje svoje ciele bez ohľadu na medicínsku etiku, verejnosť sa potrebuje kritický pozrieť na to, prečo tento priemysel nemá motiváciu k bezpečnosti a zaujať pevné stanovisko proti hrozbe povinnej vakcíny proti koronavírusu. Ináč geneticky modifikované vakcíny proti COVID-19 môžu začať trvalo meniť gény, spúšťať autoimunitu a slúžiť ako katalyzátor pre poškodenia a úmrtia z ostatných vakcín – a nakoľko nemajú už teraz žiadnu právnu zodpovednosť, lebo vakcíny sú jediné výrobky, proti ktorým sa ani len v USA právnom systéme nemožno súdiť – žiaden z komerčných či vládnych aktérov nebude niesť zodpovednosť.

Autorka: Jana Tutková