Choď na obsah Choď na menu
 


Brazilia covid-19

Totoukazujú média:
 
HOSPITAL DE CAMPANHA DE MANAUS LUTA CONTRA COVID-19
Manaus hospital uses non-invasive treatment for virus patients
 
brazilia-nemocnica-1.jpg
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Brazilia coronavir 2
 
http://blogdopavulo.blogspot.com/2017/11/brasil-tem-3-mortes-cada-5-minutos-por.html

Brazília má každých 5 minút 3 úmrtia v dôsledku porúch v nemocniciach

Traja Brazílčania zomierajú každých päť minút na zlyhanie lekárskej starostlivosti. Údaje sú súčasťou štúdie uverejnenej Inštitútom doplnkových zdravotných štúdií (IESS) a Lekárskou fakultou Federálnej univerzity v Minase Gerais (UFMG) v Ročnici bezpečnosti pri nemocničnej pomoci v Brazílii.
 
Podľa prieskumu má krajina vo verejných a súkromných nemocniciach denne 829 úmrtí. Zlyhania v starostlivosti sú na druhom mieste v celkovom počte úmrtí na kardiovaskulárne choroby, čo predstavuje 950 úmrtí každý deň. Údaje sú odhadom brazílskej kardiologickej spoločnosti.
 
Len v roku 2016 zomrelo v dôsledku „nepriaznivých udalostí“ 302 610 Brazílčanov. Medzi najbežnejšie príčiny tohto typu smrti patria nemocničné infekcie, neprimerané použitie lekárskeho vybavenia a chyby v dávkovaní a type liekov užívaných pacientom.
 

Štúdie ukazujú iné typy chorôb, ktoré spôsobujú smrť. Rakovina spôsobuje každý deň smrť 480 až 520 Brazílčanov. Násilie vedie k smrti 164 ľudí denne. Dopravné nehody sú zodpovedné za 129 úmrtí za deň.

brazilia-argentina-umrtnost.jpg

 

 

 
 
 

https://www.saude.gov.br/noticias/agencia-saude/45348-ministerio-da-saude-lanca-campanha-nacional-de-vacinacao-contra-a-gripe

Profil novorodeneckej úmrtnosti, hodnotenie materstva a starostlivosť o novonarodené deti