Choď na obsah Choď na menu
 


5g Slovensko

4. 5. 2020
Regulačný úrad  *
 
25.5.2020  Do dnes sa mohli operátori prihlásiť do 5G aukcie. Štát nepovie, ktorí tak urobili
Okrem frekvencií v pásme 700 MHz sa bude prideľovať aj zvyšné 900 a 1 800 MHz pásmo. Úspešní uchádzači by sa mali dostať k 700 MHz od júla 2020. Nový minister dopravy, Andrej Doležal, je za čo najskoršie zavedenie 5G sietí, povedal to v rozhovore pre Živé.sk.

 

Únia má veľké plány so sieťou 5G

Informačná spoločnosť   Piata generácia mobilnej komunikácie „5G“ sa očakáva až v roku 2020. Presná predstava o jej využití ešte neexistuje, podpredsedníčka EK Neelie Kroes však do nej vkladá veľké nádeje a avizuje vysoké investície.

Source: Euractiv.sk

EÚ a Južná Kórea spoja sily pri vývoji 5G siete

 
zdroj: http://europedirect.senica.sk/komisia-podporila-subor-nastrojov-eu-pre-bezpecne-5g-siete/

Komisia podporila súbor nástrojov EÚ pre bezpečné 5G siete

Komisia schválila spoločný súbor zmierňujúcich opatrení, na ktorých sa dohodli členské štáty EÚ s cieľom riešiť bezpečnostné riziká spojené so zavádzaním 5G, piatej generácie mobilných sietí. Tento krok nadväzuje na výzvu Európskej rady na spoločný prístup k bezpečnosti 5G a na následné odporúčanie Komisie z marca 2019. Členské štáty identifikovali riziká a zraniteľné miesta na vnútroštátnej úrovni a zaväzujú sa napredovať spoločne, a to na základe objektívneho posúdenia identifikovaných rizík a primeraných zmierňujúcich opatrení. Tie spadajú do právomocí Komisie, ktorá vyzýva na prijatie kľúčových opatrení do 30. apríla 2020.

Hoci za bezpečné zavádzanie technológie 5G sú vo veľkej miere zodpovední účastníci trhu a za národnú bezpečnosť zasa členské štáty, bezpečnosť sietí 5G je strategicky dôležitá pre celý jednotný trh a technologickú suverenitu EÚ. Úzko koordinované vykonávanie súboru nástrojov je nevyhnutné na zaistenie toho, aby podniky a občania EÚ mohli bezpečne v plnej miere využívať všetky výhody novej technológie. Navyše, povedomie o kriminalite v súčasnosti rastie. Vyplýva to z nového prieskumu Eurobarometra, ktorý bol takisto uverejnený dnes. Až 52 % respondentov uviedlo, že sú pomerne dobre alebo veľmi dobre informovaní o počítačovej kriminalite, v porovnaní so 46 % v roku 2017.

Zdroj: Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku

 

******************************************************

 

Takze, ako vidim coronacirkus na Slovensku dalej?

Toto vsetko je len divadlo na obcanov, nacvik a priprava obcanov na to, co planuju nasi zapredanci v politike zavadzat na Slovensku. Pod zamienkou koronaviru sledovat pohyb osob, ich cinnost, socialny kontakt, obsah komunikacie,...

To je vsak iba zaciatok a priprava na to, co pride.

Nie nahodou sa aj v ostatnych krajinach zavadzaju v "boji" s koronou digitalne technologie a v riadiacich funkciach statov su ludia, ktori sa snazia o rychle zavedenie 5G sieti. (Na zvladnutie tolkych dat je 5G nutna.) Napriklad na Slovensku je to clen Krizoveho stabu, clovek telekomunikacii. V cechach maju program na sledovanie Eruska a Chytra karatena. *   (Vládní zmocněnec pro digitalizaci Vladimír Dzurilla)

Takze zaciatok policajneho statu, diktatu, sikany, straty slobody a sledovania. Jasne ze taketo nieco nie je mozne naraz, nakolko ludia by sa burili a nedopustili nieco take. Naviac siete 5G su zdraviu skodlive. Aj lekari protestuju proti zavadzaniu tychto sieti.

Takze pojdeme na to salamovou metodou a metodou protikladov.

Teda 1. po malych kuskoch a 2. vytvorit situaciu dvoch protikladov a ich syntezou ziskat to o co nam ide a budeme tomu hovorit mensie zlo :) .

Teda to neprijatelne je statna nasilna karantena, hrozba smrtelnej nemoci, obmedzovanie slobody . Protiklad k tomu je slobodny pohyb, sloboda a sukromie.

Ale, bububu, korona, takze ak chcete byt v domacej karantene,tak musite byt sledovani, kontrolovani. AAA potom bude dalsi krok, ked ti obmedzime slobodu pod inou zamienkou ako korona, budeme ta sikanovat ak nebudes posluchat,...

Nasledne bude nasledovat dalsi krok, digitaly cip, digitalny pas ku kontrolovanemu pohybu a cestovaniu ,...

Príde toto po korone???  Tady se podívejte, co za parády si přichystal Velký bratr

 

POZ: Čína zastavila šírenie koronavírusu aj vďaka zberu osobných dát. Môže ísť Únia touto cestou?Technológia na spracovanie obrovských dát pomocou kamier, sledovaním platieb, či lokalizáciu telefónov prešla v Číne za epidémie od experimenov k plnému využitiu. Podľa niektorých si to EÚ pre GDPR nemôže dovoliť. Európska legislatíva ale pozná výnimky práve v časoch ohrozenia zdravia či bezpečnosti.

https://www.denik.cz/z_domova/aplikace-erouska-chytra-karantena-virus-20200411.htmlLidé mohou ode dneška využívat aplikaci eRouška. Pomáhá chytré karanténěLidé mohou ode dneška využívat aplikaci eRouška, kterou připravili odborníci spolupracující na platformě COVID19CZ. Aplikace je jednou ze složek chytré karantény a má pomoci hygienikům dohledat, s kým přišel do kontaktu člověk nakažený novým koronavirem. Program vydává na svém vývojářském účtu ministerstvo zdravotnictví, nyní je k dispozici pro telefony s operačním systémem Android a je volně ke stažení v Google Play. Pro operační systém iOS bude dostupná za několik dní, sdělila ČTK mluvčí COVID19CZ Irena Zatloukalová.

Zdroj: https://www.denik.cz/z_domova/aplikace-erouska-chytra-karantena-virus-20200411.html

Vladimír Dzurilla chystá jednotku rychlého digitálního nasazení. Bude hasit problémy ministrů  Vladimír Dzurilla  je člověk, kterého si premiér Andrej Babiš na Úřad vlády vybral jako zmocněnce pro oblast IT a digitalizace. Má tak především na starosti koncepci Digitální Česko. Jejímu prosazování v prostředí českých úřadů, kde panuje strach z inovací, má pomoci něco jako jednotka rychlého digitálního nasazení. Bude složená z různých specialistů, kteří budou s digitalizací státu pomáhat zrovna tam, kde to bude nejvíc hořet.


Zdroj: https://www.denik.cz/z_domova/aplikace-erouska-chytra-karantena-virus-20200411.html

 

 

 

https://denniks.sk/38684/caka-nas-coraz-vacsia-cenzura-uz-aj-americki-profesori-obhajuju-cinsky-pristup-kontroly-internetu/?fbclid=IwAR24KUySeXJ9gENAHJnl6ECmkUevwvrTCU-R0G81V7QrPFpkBZnjqJP7IBg

Čaká nás čoraz väčšia cenzúra? Už aj americkí profesori obhajujú čínsky prístup kontroly internetu

Ilustračný obrázok, sociálne siete (Zdroj: Pixabay.com)

Až sa skončí pandémia koronavírusu, internet a sloboda vyjadrovania sa pravdepodobne nevráti do starých koľají, mienia dvaja americkí profesori práva. V komentári podotýkajú, že Čína si už dávno uvedomila silu a dôležitosť kontroly nad internetom, ako aj spolupráce verejných a súkromných inštitúcií. Je preto nepravdepodobné, že sa svet aj po skončení krízy vráti k voľnejšiemu digitálnemu priestoru.

Súčasná pandémia koronavírusu prináša mnohé zmeny a obmedzenia ľudskej spoločnosti. Občania však očakávajú, že až pominie riziko nákazy, svet sa vráti, aspoň čiastočne, do starých koľají. Bude sa to týkať aj internetu alebo už nie je cesty späť a čaká nás informačná sieť dominovaná štátnou či súkromnou kontrolou? Čínsky model kontroly internetu sa totiž podľa dvoch amerických profesorov ukázal ako väčšinovo správny, píšu v komentári portálu Atlantic.

Verejnosť v súčasnosti dokáže akceptovať sťažené podmienky, väčšiu vládnu kontrolu či narušovanie súkromia – ide predsa o zdravie a bezpečnosť. Rôzne skupiny, organizácie či spoločnosti však zdôrazňujú potrebu rýchleho návratu k pôvodným reáliám.

Nemusí to však byť samozrejmosťou. Profesori Jack Goldsmith z Harvardu a Andrew Keane Woods z Arizonskej univerzity tvrdia, že súčasné obmedzenia či opatrenia týkajúce sa internetu a sociálnych sietí nie sú vôbec „mimoriadne“, ani úplne neobvyklé.

Zrýchlenie trendu

Podľa profesorov ide nanajvýš o zrýchlenie trendu, ktorý sa v západnom svete vyskytuje už nejaký čas. „Aj keď to môže znieť prekvapivo, digitálne sledovanie a kontrola názorov v Spojených štátov zdieľa mnoho podobného s tým, čo môžeme nájsť v autoritatívnych štátoch ako Čína,“ podotýkajú v komentári.

Podľa názoru profesorov je taktiež prístup Číny k slobode na internete väčšinovo správnejší, zatiaľ čo ten americký bol za posledné dve dekády skôr nesprávny. „Značné sledovanie a kontrola vyjadrovania sú nutné komponenty dospelého a kvitnúceho internetu, kde vlády musia hrať väčšie roly v týchto praktikách, aby zabezpečili internet, ktorý je kompatibilný s názormi a normami spoločnosti,“ dodávajú.

Čo to v praxi znamená? Autori sa pozerajú na dejiny internetu a slobody vyjadrovania na tejto platforme za posledné tri desaťročia. Vo svojom zárodku bol podľa nich internet miestom bez nejakých väčších pravidiel a mal byť predmetom exportu amerických ideálov slobody do autoritatívnych častí sveta.

Diskusie v kockách

Štáty ako Čína si veľmi skoro uvedomili hrozbu neregulovaného internetu a začali podnikať kroky na jeho kontrolu. Internet sa tak čoskoro stal efektívnym nástrojom na kontrolu populácie a jej sledovanie, pričom v slobodnom svete sa začal rodiť odpor proti digitálnemu sledovaniu.

Široká sloboda na internete priniesla so sebou, prirodzene, aj tie horšie aspekty ľudstva a rôzne kriminálne aktivity a technologické spoločnosti na sebe pociťovali stále väčší tlak od vlád či občanov, aby s týmto rozbúreným morom niečo robili.

Dnes vďaka tomu situácia vyzerá tak, ako vyzerá – väčšina diskusií na internete sa vedie v monitorovaných ‚miestnostiach‘, ktoré sledujú tisíce a tisíce cenzorov za pomoci stále sofistikovanejšej umelej inteligencie. Stále viac a viac obsahu sa dostáva za okraj toho, čo je akceptovateľné podľa stále rastúcich „štandardov komunity“.

Kto sa vzdá moci

Preto nie je nič zvláštne, keď technologickí giganti v súčasnej krízovej situácii s nákazou COVID-19 korigujú či sledujú internetové diskusie ďaleko agresívnejšie. Využívajú pritom len modely či štandardy, ktoré boli stanovené už v minulosti. Mnoho z týchto systémov, využívaných napríklad v Spojených štátoch, začínajú pripomínať aj toľko kritizovaný čínsky systém sociálneho kreditu.

Štáty si taktiež uvedomujú obrovský dosah a moc, ktorý majú technologické giganty ako Google alebo Apple. Napríklad možnosť sledovania mobilných telefónov a skrz nich aj polohu väčšiny občanov.

A aj keď bude po pandémii koronavírusu, je nepravdepodobné, že sa budú chcieť vlády štátov vrátiť do pôvodného statusu quo. A to aj napriek očakávanému odporu občanov či rôznych organizácií. Koniec koncov, už teraz žijeme vo svete, kedy súkromné spoločnosti zhromažďujú enormné množstvo dát o občanoch, ktoré na požiadanie vedia poskytnúť úradom či iným spoločnostiam, ktoré o tieto informácie majú záujem.

 

 

 

 

 

Why the 5G coronavirus conspiracy theory is false

 

 

 

zdroj: https://www.stuttgarter-nachrichten.de/inhalt.demo-am-staatsministerium-in-stuttgart-protest-gegen-5-g-in-weissen-arztkitteln.f964401b-85f9-4915-a236-4f3177597300.html?fbclid=IwAR2a0KT91nYID7658Fyvfxf9aivElVbbopeGLuWz_ZicrO78OUjTdCqySWE

Lekári protestujú proti mobilnej komunikácii 5GÄrzte machen gegen 5G-Mobilfunk mobil. Foto: Lichtgut/Leif Piechowski

Od tinitu po srdcovú arytmiu - skupina lekárov zameraná na kampaň pre pacientov trpiacich elektroskogom. Približne tri desiatky lekárskych odborníkov sa teraz presťahovalo na ministerstvo....

Pacienti reagujú na elektrosmog

„V našej praxi je viac a viac pacientov, ktorí sú precitlivení na elektrosmog,“ povedal Jörg Schmid, špecialista na psychiatriu a psychoterapiu v Stuttgarte. Klinické obrazy sa pohybovali od bolesti hlavy, tinitu, ťažkostí s koncentráciou až po srdcové arytmie. A aj keď sa nepreukázalo priame spojenie medzi žiarením mobilných telefónov a rakovinou, v súčasnosti existuje veľa vedecky podložených dôkazov o účinkoch žiarenia na podporu rakoviny. Mobilný telefón 5G sa môže rozširovať, iba ak bola preukázaná jeho bezpečnosť, požadovala Mästle. ....

 

 

V únoru letošního roku se ptal v americkém senátu senátor Richard Blumenthal, jestli byly provedeny experimenty, které by prokázaly, že zavedení páté generace mobilní, telefonní sítě nebude mít škodlivý vliv na lidské zdraví a dostal odpověď, že žádné takové experimenty provedeny nebyly.Žádná studie neprokázala bezpečnost 5G sítě: Senátor Hearing – 7. únor 2019 There are ZERO studies showing safety of 5G : Senate Hearing - 7th Feb 2019

5G Danger ~ Dr. Sharon Goldberg    /  Dr. Sharon Goldberg - 5G Crisis: Awareness & Accountability Summit

5G, Wireless Radiation and Health: A Scientific and Policy Update